İçeriğe Yönlendir

29 Nisan 17 Mayıs Arası Kapanma?

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Apartmanda yaşarken günlük markete giderken risk olmuyor ama şahsi aracımla köyüme, herkesten uzağa gidersem riskli oluyor öyle mi?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Köksal Yılmaz yazdı:

Apartmanda yaşarken günlük markete giderken risk olmuyor ama şahsi aracımla köyüme, herkesten uzağa gidersem riskli oluyor öyle mi?

Özel araç yasak toplu taşıma serbest gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

harbiden ya. dolmuşlar falan çalışıyordu ,kafa yormayı bıraktım Allahtan 

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Şehirlerarası yolculuklarda seyahat belgesi ibraz edilmesi gerekiyor. Arkadaşımın kapanmadan önce aldığı uçak bileti iptal oldu. Tekrar almaya çalıştığında seyahat belgesi istediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Seyahat belgesi için e devlette yeni başlık açmışlar. Ama yoğunluktan vermiyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

her genelgeyi satır satır okuyorum, aslında gayet net ve açık olarak her seferinde özel araba yasak idi (hastane/vefat vb. mazeretler hariç) pratikte uygulanmadı, istenirse uygulanabilir manisi yok

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bizim oğlanın da aşısı var bu süre içinde. Sağlık ocağını arayıp sordum bize aksi yönde bilgi vermediler bakanlığı arayabilirsiniz dediler. Aramayacağım. Zamanında götürüp yaptıracağım aşısını. 

Ama elde evrak yok e nabızda randevu yok. 

Oğuzkan ben mhrs üzerinden randevu aldım. Randevu kağıtlarının çıktısını aldım. Kağıtlar ile bizim buradaki kontrol noktasına gidip polislere durumu anlatıp sordum, elinde randevu kağıdı var, kağıtta belirtilen gün ve saat için yine kağıtta belirtilen ilçeye gidip gelebilirsin, çevirmelerde kağıdı göstermen kafi dediler. Doktor randevusu kurtarıyormuş haberin olsun. Mhrs'den randevu alamıyorsan doktora ulaşmaya çalış, randevuyu onlar da işleyebiliyor diye biliyorum. Onlar işledikten sonra yine sistemden çıktısını alabilirsin.

Köksal Yılmaz yazdı:

Sorun o değil ki, ne yapacaklarını bilemediler. Şirketin başka şehirlerdeki çalışanları ile görüşüyoruz telefonda, toplu taşıma serbest ama çalışan araç sayısı az. Yolcunun az olması gerekir diye düşünülüyor ama araçlar tıklım tıklım. Yasak döneminde belediyeler bile sefer sayısını azaltıyor. Belediye bile kar amacına yenik düşüyor, riski artırıyor. Halbuki şahsi aracımda cam bile açmıyorum ben lambada falan durunca denk gelen biri hapşurur diye :D Kaliteli polen filtresi kullanıyorum, aracı belirli periyotlarla dezenfekte ettiriyorum, yabancı kimseyi almıyorum araca. Benim arabam ailemin sağlığı için toplu taşımadan bin kat daha güvenliyken git dolmuşa bin diyor sistem...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Randevu

Sağol abi teşekkür ederim. Randevu sistemi hiç açılmıyor aile hekimine. Alamazsam da çok sorun olmaz 1 km ya var ya yok sağlık ocağı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Doktor randevusu ile seyahat belgesi alamadım ben 😛 ayni ilse sıkıntı yapmazlar heralde. Başka ile vermedi bana :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Gece 21:00 da yola cıkmak istiyom. Otel voucheri ile çıkmak mümkünmü. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gece yolculşuğu risklidir gündüz çık, turizm için genlege çıkar yarın

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

0500 te marş basar yollar kalabalık olmadan

Birinci yükü bağladım. İkinciyi de öğleden sonra bağlıyom sonra sabah 5 de sefer başlar.

dgvvvf5.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

7.5 saatlik yolun var yani

O yolu 7.5 saate giderse grand picasso çok yakar 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

O yolu 7.5 saate giderse grand picasso çok yakar 

3 yakacağına 3.8 yakar , gittiği yerde daha çok tüketecek en az 2 koyun budu indirir mangala

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

3 yakacağına 3.8 yakar , gittiği yerde daha çok tüketecek en az 2 koyun budu indirir mangala

Abi eminmisin, zamanında 2 ay baktığım araba. 90 km hızla 5 litre dizel yakıyor. 110 120 kaç litre yakar kim bilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynı motora sahip focus ile gider gelirdim, onda foto çekme gereği hissetmemiştim, şimdi ki ile de 3 lt gidiyorum fotosunu çekip paylaşmıştım. bakım önemli

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

O parkurda radar çok eds mds de var.  14 saatlik yolu 10 saatte giderdik otomobil ile. Şimdi çevirme vs olmqssa 120 hızla boş olursa zaten 8 saate ineriz de bakalım görecez. 

Çağlar Bayur yazdı:

O parkurda radar çok eds mds de var.  14 saatlik yolu 10 saatte giderdik otomobil ile. Şimdi çevirme vs olmqssa 120 hızla boş olursa zaten 8 saate ineriz de bakalım görecez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkam Elma yazdı:

19 mayıs da yasaklanır mı acaba🤔

genelge ile oluyor onlar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Darbaz yazdı:

Abi eminmisin, zamanında 2 ay baktığım araba. 90 km hızla 5 litre dizel yakıyor. 110 120 kaç litre yakar kim bilir.

2 ay dürbünle mi baktın acaba. Görecez ortalama hız ne olacak ne yakacak. 28 km ortalama ile 5 km lik parkurda ortalama 6 iken uzun yolda geniş geniş görürüz. Kasmasan 5 in altında yakacağı banko. Zamanım değersiz olsa hiper mil kasacak olsam. 4 un altında gider çok rahat

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Picassonun 90 la 5 litre yakması için 1 ton kadarda yük olması lazım sanırım..Benim araçla motorları benzer ,picasso daha hafif..Ben 120 üzeri hızlarda 5 + değerleri görüyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...