İçeriğe Yönlendir

Muafiyet İçin E-Devlet Görev Belgesi Düzenlenmesi

Aydın Sert

Recommended Posts

Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Valla araba yasaklarda benzin üretmeye başladı. 

Dün 131630 kmde kontak kapattım. Menzil 400 km gösteriyordu

Bu gün işe vardım, kontak kapattım 131662 kmde , menzil 417 km gösteriyor. 

Arabanın menzili bir günde hem menzili artmış hemde bedava 32 km yol yapmış :D

Çok inanma ona Ali reis. :) Akşam 350 gösterir. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Gulkokan yazdı:

1 tane bile polis arabası yoktur Eskişehirde bayağı rahat geldim işe

sanırım haftanın son iş günü kaos olmasın diye sahaya çıkmadılar

yarın başlarlar yol çevirmelerine

Merter'de çevirme var, E-5'in o kısmı iş günü mesai çıkışı gibi kitlenmiş.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Haberi aldığımdan veri sürekli kontrol ediyorum ama hala belgeyi üretemedim.

Sabah hiç bir yerde çevirme yoktu, bizim düzenlediğimiz evraklar 3 gün geçerli ama Pazartesi millet nasıl gelecek işe? Sistem açılsa bile işverenin onayı şartı var.?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Fatih Evcin yazdı:

Haberi aldığımdan veri sürekli kontrol ediyorum ama hala belgeyi üretemedim.

Sabah hiç bir yerde çevirme yoktu, bizim düzenlediğimiz evraklar 3 gün geçerli ama Pazartesi millet nasıl gelecek işe? Sistem açılsa bile işverenin onayı şartı var.?

Pazartesi tolerans tanırlar diye düşünüyorum. Bugün kesin diyecekler ki şirketin verdiği evraklar geçerli. Hadi sil baştan. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İş yerinin verdiği belge 2 Mayıs saat 24:00'a kadar geçerli.

Sonrasında en fazla 3 gün süre için EK-1'i elle doldurup firmaya onaylatmak lazım.  Yani 5 Mayıs'a (dahil) kadar bir şekilde izin kağıdımız var.

Sonrası için sistemden alınan belge geçerli olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

İş yerinin verdiği belge 2 Mayıs saat 24:00'a kadar geçerli.

Sonrasında en fazla 3 gün süre için EK-1'i elle doldurup firmaya onaylatmak lazım.  Yani 5 Mayıs'a (dahil) kadar bir şekilde izin kağıdımız var.

Sonrası için sistemden alınan belge geçerli olacak.

Bence yanlış biliyorsun abi. Bir kereye mahsusu diye belirtiyor , yada ben öyle anlıyorum.

5. Başvuruda bulunacak çalışanın e-­başvuru sistemini kullanımında oluşabilecek problemler, sistemsel yoğunluk, erişim hatası gibi geçici durumlar nedeniyle zamanında görev belgesi alınamaması durumunda bir defaya mahsus olmak ve en fazla üç gün için geçerli olmak kaydıyla Ek­1’de örneği sunulan görev belgesi formu manuel olarak doldurularak çalışan ve işyeri/firma yetkilisi tarafından imzalanmak suretiyle düzenlenebilecektir.

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Fatih Evcin yazdı:

Bence yanlış biliyorsun abi. Bir kereye mahsusu diye belirtiyor , yada ben öyle anlıyorum.

5. Başvuruda bulunacak çalışanın e-­başvuru sistemini kullanımında oluşabilecek problemler, sistemsel yoğunluk, erişim hatası gibi geçici durumlar nedeniyle zamanında görev belgesi alınamaması durumunda bir defaya mahsus olmak ve en fazla üç gün için geçerli olmak kaydıyla Ek­1’de örneği sunulan görev belgesi formu manuel olarak doldurularak çalışan ve işyeri/firma yetkilisi tarafından imzalanmak suretiyle düzenlenebilecektir.

Ben şöyle anlıyorum,

İş verinin hali hazırda vermiş olduğu eski belge 2 Mayıs geceye kadar geçerli. 

Sonrasında e-devletten belge alacaksın ama sistemsel sorunlar nedeniyle alamazsan Ek-1'i 3 gün kullanabilirsin. Sonrasında e-devletten almak şart.

Yorum bağlantısı
Soner Keskin

Sabah Mecidiköyde evden saat 9:00da cıktım. Oh be dedim cadde bomboş. E-5 bağlandım sıkıntı yok. 500 metre gittim. Zincirlikuyu metrobüs durağınından Boğaziçi köprü girişine kadar tıkalı. Polis kontrol için 2 şeriti kapatmış. tek şeritten trafik akıyor. 10 kadar polis vardı. Gözlemime göre nerdeyse 5 araçtan 1ini durdurup sağa cekip kontrol ediyorlardı.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sabahları navigasyonu açıp trafiğe bakarak işe gitmem gerek. Çünkü 01:30 saat yolda trafik çeken var. :(

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

haftasonunda normalda kimler dışarıdaysa şimdi de onlar dışarıda. polis çevirmesi yoktu yol daraltma vardı. ne değişti anlamadım. iş yerine geldim herkes faal sanayi bölgesinde.

dostlar alışverişte görsün tipi bir kapanma. biizm evin yanına inşaat yapıyorlar, konaklamalı değil işçilerin şantiyesi adamlar gelmiş çalışıyordu, izin aldık dedi. oysaki genelgede gayet ne şekilde yazıyor hangi inşaatların sürebileceği.  çocuklarla bisiklete binsem tepeme binerler ama değilmi?!

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

sabah Fatihin doktor kontrolü vardı gittik kimse çevirmedi. onları eve bırakıp iş yerine gelirken hava alanı bağlantı yolu Aydınlı girişinde polis durdurdu. dün hazırladığım yazı, sgk dökümü, vergi levhası, e devlette çıkartma ikametkah, faaliyet belgesine baktı baktı sonra kimlik göreyim dedi gösterdim. sonra evrakta senin adın yazmıyor dedi. bende ekteki sgk bildirgesinden ismimi sarı fosforlu kalemle işaretli olan yeri gösterdim. aramızda geçen konuşma

P- Mehmet bey nereye gidiyorsunuz

B- İşe gidiyorum

P- bu saatte, ne işi böyle (saat 12 civarı) 

B- doktor kontrolü sonrası şimdi gidiyorum

P- iş yeri nerede

B- Aydınlı

P- iyi günler

B- teşekkür ederim İyi günler 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Valla araba yasaklarda benzin üretmeye başladı. 

Dün 131630 kmde kontak kapattım. Menzil 400 km gösteriyordu

Bu gün işe vardım, kontak kapattım 131662 kmde , menzil 417 km gösteriyor. 

Arabanın menzili bir günde hem menzili artmış hemde bedava 32 km yol yapmış :D

güneşte bırakmışsındır :p dizelci olmadığın nede belli...

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

sabah Fatihin doktor kontrolü vardı gittik kimse çevirmedi. onları eve bırakıp iş yerine gelirken hava alanı bağlantı yolu Aydınlı girişinde polis durdurdu. dün hazırladığım yazı, sgk dökümü, vergi levhası, e devlette çıkartma ikametkah, faaliyet belgesine baktı baktı sonra kimlik göreyim dedi gösterdim. sonra evrakta senin adın yazmıyor dedi. bende ekteki sgk bildirgesinden ismimi sarı fosforlu kalemle işaretli olan yeri gösterdim. aramızda geçen konuşma

P- Mehmet bey nereye gidiyorsunuz

B- İşe gidiyorum

P- bu saatte, ne işi böyle (saat 12 civarı) 

B- doktor kontrolü sonrası şimdi gidiyorum

P- iş yeri nerede

B- Aydınlı

P- iyi günler

B- teşekkür ederim İyi günler 

birde keyfi gezenler var, milletin umrunda değil, sokaklar insan ve araba dolu, göya yassah, hale bak...

bende olacak olan:

P-nereye hemşerim

B-eveee

P-....

B-bakınız ikametgah adresim, buda sgk çalışma belgem, ne işi olduğu ve nerede çalıştığım yazıyor, bayram tatili eve gidiyorum direk, rotam doğru bu arada, ben sürekli işe gidip gelenlerden değilim, sektörüm tam muaf fakat iş yerim şehirler arası mesafede,  bu sebeble direk eve gidiyorum bayram sonu döneceğim, o kadar memur bey...

P-devam ediniz

B- iyi günleeer..

:)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

3 Mayıs  tarihli EK-1 belgesini doldurup hazırladık (İnsan kaynakları gönderdi). Şimdilik daha önceden verilen belge var.  

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

Sistem krizi devam ediyor. 

Sigorta dökümü bile alamıyorum. Birazdan bilgisayarı kapatıp eve gidecem. Sabahtan beri yenile yenile öldüm vallahi. 20 tane adam sorup duruyor ayrı bunaltıyorlar.

Çarşambaya kadar açılmaz burası.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sigorta dökümü bile alamıyorum. Birazdan bilgisayarı kapatıp eve gidecem. Sabahtan beri yenile yenile öldüm vallahi. 20 tane adam sorup duruyor ayrı bunaltıyorlar.

Bu kadar sıkıntıyı çeviren polis bilir herhalde. 

10 adamdan 8 i evrak alamadık der kesin. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ben tüm personele Görev Belgesi onaysız düzenledim ve Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi ekledim verdim.

Görev belgesi atayım ben sana bi tane bunu doldurmak istersen.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bizede görev belgesi verildi.  Geçici tab. 03/05/2021 itibari ile geçerli olmak üzere. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fatih Evcin yazdı:

Ben tüm personele Görev Belgesi onaysız düzenledim ve Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi ekledim verdim.

Görev belgesi atayım ben sana bi tane bunu doldurmak istersen.

Abi doldurdum ama sigorta sicil numarasını boş bıraktım. Personelin mi iş yerinin mi bilemediğimden. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ben başvuruyu yaptım ve onaylandı.

İç İşleri Bakanlığı'ndan da mesaj geldi.

Şimdi belgeyi çıkartmaya çalışıyorum.

Sistem aşırı yoğun.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Abi doldurdum ama sigorta sicil numarasını boş bıraktım. Personelin mi iş yerinin mi bilemediğimden. 

Bizimkine personelin yazıldı. En azından benimki öyle.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Ümit Türk yazdı:

Bizimkine personelin yazıldı. En azından benimki öyle.

Sigorta sicil no ile TC aynı diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Diyelim ki e ticaret kapsamında bir kargo bırakmam gerekiyor. Şirket babamın üstüne, bende geniş kapsamlı bir vekaleti var. Beni çevirdiklerinde yırtabilmek için ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

Diyelim ki e ticaret kapsamında bir kargo bırakmam gerekiyor. Şirket babamın üstüne, bende geniş kapsamlı bir vekaleti var. Beni çevirdiklerinde yırtabilmek için ne yapmalıyım?

vekalet bağkur u bağlamaz? misal: kargoyu bırakırken yolda kaza geçirince sgk dan iş kazası kapsamında tedavi alınamaz vekaleti olsa da

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Aydın Sert yazdı:

Sigorta sicil no ile TC aynı diye biliyorum.

Aslında değilde Tc ile de çözülüyor. 

Sigorta sicil no ayrı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...