İçeriğe Yönlendir

Muafiyet İçin E-Devlet Görev Belgesi Düzenlenmesi

Aydın Sert

Recommended Posts

Azad Mirzade
Servet Aydın yazdı:

Evet. Biz alamıyoruz

E iyi de ben tek kişilik bir firmayım, malı alan da sevkiyatını yapan da benim, polis abilere de bu evrakı olmayana basın cezayı talimatını geçmişler adamlar evrakı görmeyince ikna edilemiyor başka türlü, pazartesine kadar yeni bir haber çıkar inşallah.

İto imza sirküleri yeterli demiş ama yetmeyecek gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Azad Mirzade yazdı:

E iyi de ben tek kişilik bir firmayım, malı alan da sevkiyatını yapan da benim, polis abilere de bu evrakı olmayana basın cezayı talimatını geçmişler adamlar evrakı görmeyince ikna edilemiyor başka türlü, pazartesine kadar yeni bir haber çıkar inşallah.

İto imza sirküleri yeterli demiş ama yetmeyecek gibi.

Çözüm bulunca ben de öğrenmek istiyorum 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dostlar,  yeni bir hata ile karşı karşıyayım. Bunu bir türlü aşamıyorum. Alan arkadaşlarım var, ama ben alamıyorum. 

Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı veya Çalıştığınız Şirket Çalışma Muafiyet Kapsamında Değil.
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ali Darbaz yazdı:

Dostlar,  yeni bir hata ile karşı karşıyayım. Bunu bir türlü aşamıyorum. Alan arkadaşlarım var, ama ben alamıyorum. 

Çalıştığınız Şirket Adres Bilgisine Ulaşılamadı veya Çalıştığınız Şirket Çalışma Muafiyet Kapsamında Değil.

Bağkurlu musun abi? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bağkurlu musun abi? 

Yooo bayağa bayağa kurumsal firmada çalışıyom

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Ali Darbaz yazdı:

Kesin Bilgi Değil ama Sizin SGK daki Meslek Kodunuzla ilgili olabilir sorun

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ali Darbaz yazdı:

Abi nace kodu ve iş kodu önemli diye biliyorum. İnşallah alırsın

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Bu problemler işverenlere de iyi bir ders oluyor. Bizimki tek çatı altında 2 şirket. Büyük olan makine üretimi, küçüğü de makinelerde kullanılan ambalaj ithalatı ve satışı yapan şirket. 8 sene önce işe girerken beni ithalat yapan şirket üzerinden kalite kontrolcü olarak sigorta yaptılar. Ama ben üretim yapanda, ARGE de çalışıyorum. Yine beraber çalıştığım arkadaşı da aynı şekilde depo sorumlusu göstermişler.
Şimdi e devlet olayı çıkınca bi panik oldular, üretimde çalışıp ithalat yapanda sigortalı 10 15 kişi var. Neyse ben bi şekilde belge alınca muafiyet kapsamında olduğu belli oldu. Şimdi de sorun saçma sapan departmanlarda gosterilmemiz. Ben belge alabildim, arkadaşım alamadı, 10 gün boyunca tek başıma idare edeceğim ve diğer arkadaşımın yokluğundan kaynaklı iş gücü kaybı oluşacak, bununla birlikte 17 günlük ücretini de kesemeyecek. Kendi etti kendi buldu şimdi.
Bir de, bu sabah polis çevirdi, şirketin verdiği evrakı gösterdim, e devletten telefona indirdiğim belgeyi de gösterdim, bununla birlikte SGK hizmet belgesi de olması lazım barkodlu dedi. Var mı başka karşılaşan? Ancak bu kadar kötü yönetilebilir bu süreç. Bilgisayar programlarına yapılan yama gibi habire yama genelge yayınlanıyor herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İnsan kaynaklarımız sorunu çözecekmiş. Bilgilendirme için teşekurler. Dediğiniz gibi meslek koduyla alakalı görünüyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Su an daki sikinti is verenlere izin cikmiyor ama calisanlara cikiyor nedeni cozemedik

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Erdal Aydın yazdı:

Bir de, bu sabah polis çevirdi, şirketin verdiği evrakı gösterdim, e devletten telefona indirdiğim belgeyi de gösterdim, bununla birlikte SGK hizmet belgesi de olması lazım barkodlu dedi

E devlete girip 4A hizmet dökümünde yakın dönemi gösterince yeterli oluyordu.

Birde pandemi başından beri şirket oda sicil kaydı gerekiyordu bu e devletten aldığımız belgede hepsi tek sayfada olacak üstelik devlet kontrol edip onaylamış olacak. 

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sistem rahatladı sanırım, peş peşe 3 kişiye izin aldık, bu arada oto moda almışlar sanki, anında onaylıyor, yeterki başvur, tabii iş koluna ve ne iş yaptığına bakılıyordur...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

İK dan kaç kişi gelirse kabulüm, bir çay içelim sohbet edelim

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sistem rahatladı sanırım, peş peşe 3 kişiye izin aldık, bu arada oto moda almışlar sanki, anında onaylıyor, yeterki başvur, tabii iş koluna ve ne iş yaptığına bakılıyordur...

çıtır satıosan muafsın

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Biraz önce girdim, başvur ve dosyayı indir derken bir kez "şu an yapamıyorum" dedi ama toplam 5 dakika olmadan belgeyi aldım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bende temin ettim. Şimdi bı soru. Firmanin adresi İstanbul çıkıyor bende genel müdürlük orda olduğu için. Ev ile İstanbul arası serbest mi 😛

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bende temin ettim. Şimdi bı soru. Firmanin adresi İstanbul çıkıyor bende genel müdürlük orda olduğu için. Ev ile İstanbul arası serbest mi 😛

Hadi yine iyisin. :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Hadi yine iyisin. :D 

Gebze'de bı işin vardı yaa gidemiyordum belki ona bakarım bı 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Bende de aynı uyarı çıkıyor. Şirketten kimsenin de çözüm bulmak için uğraştığı yok sağolsunlar.

Erdal Aydın yazdı:

Bu problemler işverenlere de iyi bir ders oluyor. Bizimki tek çatı altında 2 şirket. Büyük olan makine üretimi, küçüğü de makinelerde kullanılan ambalaj ithalatı ve satışı yapan şirket. 8 sene önce işe girerken beni ithalat yapan şirket üzerinden kalite kontrolcü olarak sigorta yaptılar. Ama ben üretim yapanda, 

Aynı durumdayım bende şuan. Çatı firmalarından biri yasaklardan muaf diğeri muaf değil. Benim sigorta yasaktan muaf olan firmadan. Şirket, 2 şirket arası görevlendirme yazısı yazıp verdi bana ama ne kadar geçerli belli değil.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Biz çözdük, bana ayrietten bir evrak gönderildi. Onunla işe gideceğim. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

“çalışma izni görev belgesi formunun” geçerlilik süresi 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00’e kadar uzatılmıştır.

Bakanlık açıklamasından aldığım alıntıdır.
İzin kağıdı alınmasında sorunlarla karşılaşıldığından dolayı. İşveren ve ssk kaydı olmayan banka personelleri için de ayrıca çalışma bu akşam bitecekmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Dün kayıp olan başvurum bugün görüntüleniyor ama araç plakası yazan yer başvuru ekranında yoktu bende yazmadım, şimdi elle doldursak sıkıntı olur mu acaba ?

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Cuma günü muafiyet belgemi aldım, şimdi alamayan diğer arkadaşlar için bi kontrol edeyim dedim, sonuç "çalıştığınız şirket muafiyet kapsamında değil" oldu.
Anlayabilen varsa bana bu durumu anlatabilir mi? Aldığım belge geçersiz mi oldu şimdi?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uzatılmış zaten soresi 7 sine kadar

zaten eski sistem de de 10 nu tatil olurdu, gerek kalmayabilir bile almaya

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...