İçeriğe Yönlendir

İlk Arabam, Balina Kasa Opel'im

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Eyüp Çetin
Çağlar Bayur yazdı:

kullanıcı hatası, ferrari ile saman taşımak gibi

Belki adamın inekleri vardır. 😊

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İneklerin sayesinde Ferrari aldıysa Ferrari de eşeklik yapacak tabi [emoji16]

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Güle güle kullan aynı motorun otomatiğini kullanıyorum. 3.2 lt diye aklımda kalmış yağ değişimi. Afr ayarı da yapılmadı ise tavsiye ederim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Ali Darbaz yazdı:

Ayrıca burda motorun power curvesi

Bu arada Dynoda 94 beygir verdi.

Murat Sahın yazdı:

o hiperci

Yağında mı hiperi oluyormuş  ? :D 

Servet Aydın yazdı:

Farlara da led nefis oluyor.

Adam akıllı farı açıp kapatacak bir yer denk getirsem ihtimali varda, arıza ışığı yakıyor bunlar düşük güç tüketimi algılayınca, Arızası ayrı Çakar yapması ayrı bir de yapan adam Farı tam kapatamazsa içinde nem kalmasından korkuyorum. 

Servet Aydın yazdı:

Biz amortisör değişimi yaptık

Spor amortisöre mi geçtiniz yoksa arka amortisör ölü olduğundan mı değişime gittiniz ?

Bunda sıfır ayarında monreolar vardı ustam yeni olduğuna kanaat getirince dokunmadık

Muhammet Ali Deli yazdı:

çok laf edenler vardır, şahsen motorla ilgili olarak söylediklerine baktığımda gayette yeterli

Benim için en iyi motor marşa bastığında üretildiği fabrikaya kadar gidip gelebilecek motordur :D

c8gn22d.PNG

Köksal Yılmaz yazdı:

Afr ayarı da yapılmadı ise tavsiye ederim.

Tek tük böyle eksikleri kaldı işte Köksal Abi, Elektronik olarak çalışan bir mühendislik garajı bulsam hemen yanaşacağım. 

///

Tüm yorum sahiplerine içten ve iyi dilekleri için Teşekkür ediyorum. ❤️ 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

aracınız hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın.🧿 çok beğendim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın, sevdiğim bir model.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Köksal Yılmaz yazdı:

Afr ayarı da yapılmadı ise tavsiye ederim.

Siz yaptırdınız mı Köksal Hocam ? Öncesi ve sonrası deneyimlerinizi dinlemek isterim. 

Haluk Şentürk yazdı:

aracınız hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın.🧿 çok beğendim. 

Selçuk Bakış yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın, sevdiğim bir model.

Çok Teşekkür ediyorum eksik olmayın 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çok Teşekkür ediyorum eksik olmayın [emoji4]
Ben lpg kitini komple yenileyip yaptırdım, bobin değişecek buna rağmen memnunum performansından.
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Köksal Yılmaz yazdı:
Çağrı Alaf yazdı:
Çok Teşekkür ediyorum eksik olmayın emoji4.png

Ben lpg kitini komple yenileyip yaptırdım, bobin değişecek buna rağmen memnunum performansından.

Sadece AFR yaptırsanız ne kadar ödediniz bilginiz var mı? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sadece AFR yaptırsanız ne kadar ödediniz bilginiz var mı? 
Sadece afr 200 tl idi kadosan sanayi üçel lpg
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Çok beğendiğim bir kasadır. Hayırlı olsun hocam gerekten rahatlığına ve keyfine değer verenlerin bineceği bir araç. Yaptığınız masrafların karşılığını konfor ve sağlamlık olarak alacağınızı düşünüyorum.  

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Tayfun Aydın yazdı:

Çok beğendiğim bir kasadır. Hayırlı olsun hocam gerekten rahatlığına ve keyfine değer verenlerin bineceği bir araç. Yaptığınız masrafların karşılığını konfor ve sağlamlık olarak alacağınızı düşünüyorum.  

Çok Teşekkür ediyorum Tayfun Hocam, Hiç Pişman edecek gibi durmuyor inşallah böyle devam eder. :) 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Listeye ek Son yapılan işlemler:

• Gates Triger Seti
  • Graf Metal Pervane Devirdaim Pompa 
  • HX8 5W40 Sentetik Motor Yağı 
  • Yağ Filtresi 
  • Polen - Benzin - LPG Filtreleri değişimi
  • Yeni AntiFreeze

Ayrıca Servet Abinin arkası atıyor tespiti sonrası araştırma yaptım internetin en karanlık en ücra noktalarından aracımın Slalom Testini çıkardım. Ona da BURADAN ulaşabilirsiniz.  Videoda ki araç 2004 model farlara dikkat ederseniz araçta AFL teknolojisi olduğunu farkedebilirsiniz.

Bu arada konuda Plakamda ki inceyi vermeyi unutmuşum. 46 AlafCRı 880 :D 

bmasjnq.gif

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Çağrı Alaf

Bundan sonra kondisyonunda ki değişiklikleri buraya da not edeyim bakar bakar temiz arabam var diye kendimi avuturum 🤓

-Bu hafta Boğaz kelebeği ile MAP sensörü temizlendi. Daha doğrusu temizledim. Map sensörünü anlamadım ancak Boğaz kelebeğinin yüzüne bakılacağı kalmamıştı iyi oldu. 

-Benzin akış sisteminde keçeli hortum kısımları basınç nedeni ile şişme ve çatlama yapıyordu. Araç seyri için tehlike yarattığı için üzerine gittim ve hortumlar üzerinde ki basıncı düşürmek için Benzin Pompasına Role taktırdım en kalitelisinden yap dedim Atiker marka role verdi. Artık LPG devreye girer girmez Benzin Pompası devreden çıkacak. Bir kaç denemede bulundum geçişler seyir halinde eskisi gibi bir problem yaratmadı. 

-Sanayiye yolum düşmüşken aracımı bilgisayara bağlatıp hata taraması yaptırdım yine bir şey çıkmadı şükür olaysız günü bitirdim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Benzin pompasını lpg montajı yaparken neden devreden çıkarmıyorlar. Çünkü tehlikeli. Sollama yapıyorken ani gaz isteğine cevap vermeyen lpg sistemi benzine geçer. O sırada sizin pompa çalışmadığı için borularda benzin geri çekilmiş olabilir. Röle kaç mili saniyede sistemi devreye sokabilir ki? Ve sol şeritte öyle kalırsınız. Bir örnek sadece. Hortumu değiştirmek daha mantıklı sanki

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Benzin pompasını devreden çıkartma işini bende yapacağım, bide manuel açılan butonlu fan, yazın yaylada lazım olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benzin pompasını lpg montajı yaparken neden devreden çıkarmıyorlar. Çünkü tehlikeli. Sollama yapıyorken ani gaz isteğine cevap vermeyen lpg sistemi benzine geçer. O sırada sizin pompa çalışmadığı için borularda benzin geri çekilmiş olabilir. Röle kaç mili saniyede sistemi devreye sokabilir ki? Ve sol şeritte öyle kalırsınız. Bir örnek sadece. Hortumu değiştirmek daha mantıklı sanki

Abi hortumu 2. değişmem. Ben değiştirdikçe gevretiyor. Gene gevretmiş mesela Role taktıktan sonra unuttum çıktım sanayiden yoksa 3.'yü de istiyor.. Kelepçe olmasa patlayacak gibi şişiyor hortum. Bakımını geciktirdiğimde terleme de yapıyor korkutuyor beni yangına karşı. LPG sistemini çok iyi bilmediğim için anlamadım. Ben sollamaya çıkarken aracım benzin mi yiyor yani ? Sanırım Role ile pompanın devreye tekrar girmesi elektrik hızındadır düz mantık direkt pompa çalışınca sistem basınç kazanır zaten.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

Abi hortumu 2. değişmem. Ben değiştirdikçe gevretiyor. Gene gevretmiş mesela Role taktıktan sonra unuttum çıktım sanayiden yoksa 3.'yü de istiyor.. Kelepçe olmasa patlayacak gibi şişiyor hortum. Bakımını geciktirdiğimde terleme de yapıyor korkutuyor beni yangına karşı. LPG sistemini çok iyi bilmediğim için anlamadım. Ben sollamaya çıkarken aracım benzin mi yiyor yani ? Sanırım Role ile pompanın devreye tekrar girmesi elektrik hızındadır düz mantık direkt pompa çalışınca sistem basınç kazanır zaten.

İnşallah :) 

Gazı kökleyince araç bazen benzine geçer. Lpg akışı yetmez. Bazen lpg sisteminde hata olur. Tam onda içi boş benzin hortumu tehlike oluşturur. O an motorun stop bile edebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...