İçeriğe Yönlendir

İlk Arabam, Balina Kasa Opel'im

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf

Şöyle bir problem hasıl oldu. Anarya gelirken frene bastığımda doğal olarak arka frenlere daha çok ağırlık biniyor ve gacııırt diye ses geliyor frenleme durana kadar. Önde ise hala böyle bir durum yok. Arkadaşım elini attı bombe yapmış diskte çizik var dedi. Tornalatayım diyorum minimum kalınlık meselesi varmış. Araç balata ve fren sistemi bakımı işareti yakıyor 3 gündür.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Yedek parçaları şimdi al bakımı balata bitincr yaptır 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

arka fren stabilite için önemli. disk kırık değilse bitene kadar devam.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağrı Alaf
Çağrı Alaf yazdı:

Şöyle bir problem hasıl oldu. Anarya gelirken frene bastığımda doğal olarak arka frenlere daha çok ağırlık biniyor ve gacııırt diye ses geliyor frenleme durana kadar. Önde ise hala böyle bir durum yok. Arkadaşım elini attı bombe yapmış diskte çizik var dedi. Tornalatayım diyorum minimum kalınlık meselesi varmış. Araç balata ve fren sistemi bakımı işareti yakıyor 3 gündür.

Balata işaretinin yanma sebebi elektrik tesisatı çıktı. Kabloları bağladık geçti. Onun fren ile alakası yokmuş.

Bosch marka eski balatayı değişmem ile ses problemi de ortadan kalktı daha kullanmam sanırım. Derin bir oh çektim vallahi kafam ağrımış sesten frene basmaktan usanmışım. Warlburg marka tercih ettim el freni hissiyatı toklaştı. Marka nasıl pek bilgim yok ama kırmızı oluşu hoş bir detay.

qde9bxx.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağrı Alaf

Hararet nedeni belli oldu. Termostat arızalı değilmiş sanırım. Evlere şenlik bir durum 😅

Screenshot_2022-08-10-12-54-48-264_com.ovz.carscanner.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Çağrı Alaf

Bu araba böyle ben tekrar ülkeme dönene kadar kapalı garajda bekleyecek ama sanırım benim gelmeme en iyi ihtimal ile 18 ay gibi bir süre var. Aküsü zaten bitmiş ek olarak ben gelene kadar bekleyen-yürümeyen arabam başka için ne gibi sıkıntılar hasıl olabilir?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Fareler yuva yapabilir.

Gelirken çukulata getir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Çalışmayan yürümeyen arabada zaman arttıkça sorun olabilir ama 1-2 yıllık sürede aman aman bir şey olmaz. Yine de çalışsa biraz yürüse daha iyi tabi. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Gelince çekici ile aldırıp direk bakıma götür, sıvılar kayışlar filtreler bujiler değişsin, fren tertibatı kontrol edilsin. Oradan çıkınca lastikçiye git balanslara baktır. Sonrasında bir şey olmaz. Bahsettiğin kapalı garajda kemirgen yoktur inşallah. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

kemirgen yoktur inşallah. 

Müstakil evin garajı sonuçta ben şimdiye değin görmedim ama imkansız değil.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Çağrı Alaf
Oğuzkan Erışık yazdı:

Gelirken çukulata getir.

Ben bunu yeni gördüm. 2 aya geliyorum çukulata mı yoksa kahve mi istersin? 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağrı Alaf yazdı:

Ben bunu yeni gördüm. 2 aya geliyorum çukulata mı yoksa kahve mi istersin? 

Az daha görmeseb 2 yıl olacakmış. Cezalısın hem çukulata hem kahve yazdım sana:biggrin:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Oğuzkan Erışık yazdı:

Az daha görmeseb 2 yıl olacakmış. Cezalısın hem çukulata hem kahve yazdım sana:biggrin:

Ahahahah Valla doğru diyorsun haketmişim, dediğin gibi yapalım. 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Türkiye’ye geldim. Araç bu halde. Suyu bugün basmış o yüzden lastik durumları iyi. Aynı yerde değil ara sıra oynatıldığından aynı yere basmamış profillerinde sapma da yok. Arıza kaydı yok. Gidiş duruş şahane. Yürür de iyi. LPG Tüp tankı değişecek 10 sene dolmuş.

Tek sıkıntı sinyal sesi gelmiyor. Sinyal çalışıyor kadranda da ok yanıyor ama ses yok. Neden olur?

https://ibb.co/FY0LGL8
https://ibb.co/vhKd76s

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağrı Alaf yazdı:

Türkiye’ye geldim. Araç bu halde. Suyu bugün basmış o yüzden lastik durumları iyi. Aynı yerde değil ara sıra oynatıldığından aynı yere basmamış profillerinde sapma da yok. Arıza kaydı yok. Gidiş duruş şahane. Yürür de iyi. LPG Tüp tankı değişecek 10 sene dolmuş.

Tek sıkıntı sinyal sesi gelmiyor. Sinyal çalışıyor kadranda da ok yanıyor ama ses yok. Neden olur?

https://ibb.co/FY0LGL8
https://ibb.co/vhKd76s

Hoşgeldin. Emanetler geldi mi? :biggrin:

Buzzer arızalanmıştır. Başka seslerde eksiklik var mı? 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Oğuzkan Erışık yazdı:

Hoşgeldin. Emanetler geldi mi? :biggrin:

Buzzer arızalanmıştır. Başka seslerde eksiklik var mı? 

Başka seste arıza yok abi emanetler bende. 😂

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aküyü ölçtür derim 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Metin Akbal yazdı:

Aküyü ölçtür derim 😊

Biraz düşüktü gerçekten binilmemekten. İçerideki ışıklar çok düşüyor. Bugün uzun yola gideceğim Akü 1 senelik. Bakalım nasıl olacak şarj olunca… 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Metin Akbal yazdı:

Aküyü ölçtür derim 😊

Yok akülük değilmiş abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...