İçeriğe Yönlendir

Telefondan Anlayanlar Fikir Verebilirmisiniz?

Murat Sahın

Recommended Posts

Murat Sahın

Selamlar dostlar. 

Telefonum çok eski (LG G3 Mini), artık navigasyon stabil çalışmıyor, konuşurken hoparlör açmak zorunda kalıyorum yoksa ses çok az geliyor, şarjı az gidiyor falan derken değişim vakti geldi. Aslında Casper Via S 3/128 kullanıyordum ama onu da hanıma verdim. Şimdi yeni bir telefon almam gerek. Bütçe olarak 2000 lira civarı düşünüyorum ama gerçekten değecek bir şey denk gelirse 2500'e de çıkarım. Genelde düşürüp kırdığım için daha pahalı bir telefon benim için külli zarar olacağından rica ediyorum limiti aşacak önerilerde bulunmayalım :) 100 daha ver 200 daha ver derken o işin sonu gelmiyor çünkü. 

Beklentilerim;

Android olacak

Google Assistan desteği olacak

Bankacılık vb gündelik uygulamalarda donma yapmayacak

Çok özel olmasa da çektiğim fotoğraf fotoğrafa benzeyecek

Şarjı günü kurtaracak

Distribütör garantili olacak

Tercihen mikro usb soketli olacak (type c sevmiyorum ama mecbur kalınırsa göz ardı edilir)

Pembe/Turuncu gibi cırtlak renkler olmayacak

Mümkünse bir tık sağlam olacak (samsung note serisiyle yolları ayırma sebebim note 3ün ekranının her düştüğünde kırılmış olması mesela)

4.5g destekleyecek

Parmak izi olacak

Kendim incelediğimde GM20Pro 6/128 modelini buldum 2250 lira gibi fiyat aralığımda kalan bir etiket fiyatı var ama GM olması düşündürüyor. F/P ürünü gibi görünüyor ancak çokça şikayyet okudum GM modelleri ile alakalı. Hem bu telefon hakkında görüşe hem de başka telefon önerilerine ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Anladığımdan değil ama kullanıma göre fikir verebilirim. 

Şu anda kullandığım telefonum 3-4 senelik Xiaomi Mi Note 3. 

6gb ram ile tam bir fp ürünü. Şimdiye kadar -Allah nazardan saklasın- bana mısın demedi. En güncel oyunlarda dahi kasmıyor.

Arkası çift kameralı ve çok güzel resimler çekiyor ama bir Huawei, Samsung veya Apple değil. Ön kamerası iyi değil. Tabi bazı özelliklerden alıp diğer yerlere verecek ki FP olsun. Bunun haricinde söyleyebileceğim bir şey yok. Eşim de RedMi Note 7 kullanıyor fakat şarj konusunda problem yaşadık batarya değiştirdik. Bunun haricinde o da memnun. Kısacası Xiaomi'yi FP ürünü olarak tavsiye edebilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

TLC çıktı mı satışa

https://www.hepsiburada.com/tcl/android-telefonlar-c-60005201

Bu fiyatlarla hiç p/f ürünü gibi durmuyor ayrıca şikayet çok abi. Maksat yerli marka kullanmaksa Casper iyiydi, gider gene casper alırım. Casper PRC üretimi dersen de burada montaj başlamadı TCL için, sadece fabrika kuracak diye haber çıktı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

f/p de ipone son sırada olurdu, türk malı tercih sebebim olurdu

casper kurtarmaz mı ?

İphone başka bişey abi, o klasman dışı :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hanıma general mobile gm 20 aldım 1 ay oldu 1600 tl ye şimdilik memnunuz. Gm20 pro da 2000 civarıydı sanırım.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Redmi 7 kullanıyorum(dum) dokunmatik çalışmıyor 2 sefer servise gönderdim. Hiç bir şey yapmadan geri gönderdiler. 

Sebep ise telefon hor kullanılmış çizikler varmış falan filan. Elimizden hiç dusurmucekmisiz. Dedim o zaman garanti ne işe yarıyor. Sadece fabrika arızası olursa garantiye giriyormuş. Bu arada konu açılmışken tüketici hakem heyeti ne başvuruda bulunsak bı sonuç alabilir miyiz. İthalat ci garantili benim cihaz hatta ismini paylasayim Aksaray iletişim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Hiç seni 100 lira daha ver 200 lira daha verle uğraştırmıyorum Murat hocam... bin TL daha ver Samsung A51 al... Çok güzel telefon...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Erkut Uysal yazdı:

Hiç seni 100 lira daha ver 200 lira daha verle uğraştırmıyorum Murat hocam... bin TL daha ver Samsung A51 al... Çok güzel telefon...

İban gönderiyorum özelden :D 

Şaka şaka, hocam samsung'dan yana yüzüm gülmedi. Markanın bendeki algısı hiç iyi değil. Çok güzel telefonları var biliyorum ama denedim bir kaç tane, hep sıkıntı yaşadım. 

Servet Aydın yazdı:

Garantisi yok artık ancak htc u12+ ömürlük olur 128gb

Nerden bulcaz ki abi? Güzelmiş aslında, su falan da geçirmiyormuş, tam benlik. 

Muhammet Ergün yazdı:

Redmi 7 kullanıyorum(dum) dokunmatik çalışmıyor 2 sefer servise gönderdim. Hiç bir şey yapmadan geri gönderdiler. 

Sebep ise telefon hor kullanılmış çizikler varmış falan filan. Elimizden hiç dusurmucekmisiz. Dedim o zaman garanti ne işe yarıyor. Sadece fabrika arızası olursa garantiye giriyormuş. Bu arada konu açılmışken tüketici hakem heyeti ne başvuruda bulunsak bı sonuç alabilir miyiz. İthalat ci garantili benim cihaz hatta ismini paylasayim Aksaray iletişim

İthalatçı garantisi istememe sebebim o işte hocam. Distribütör garantili olsa öyle olmazdı. İthalatçılar uğraştırıyor. Hakem heyeti için @Cem Işık üstada danışmak gerek sonuç alnıır mı diye. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Evren Erakçora yazdı:

redmi note 8 olmaz mı? 

Olabilir, ama telefona dair bir fikrim yok Evren hocam, sizin varsa dinlemeye hazırım :) 

Köksal Yılmaz yazdı:

Hanıma general mobile gm 20 aldım 1 ay oldu 1600 tl ye şimdilik memnunuz. Gm20 pro da 2000 civarıydı sanırım.

Aynen Köksal hocam, o civarlarda. Bazı platformlarda çok gömülmüş marka olarak, öyle olunca arafta kaldım yoksa güzel cihaz özellik olarak. 

Muhittin Kaplan yazdı:

Yeni aldım redmi 9c.

Heh, tam aradığım kişi :D 

Nasıl memnun musunuz hocam? Aklıma takılan ve bütçeme uygun bir telefon. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Şöyle söyleyeyim. Öyle oyun oynayan, çok işler yapan biri değilim. Genelde kalemsiz telefon kullanamam (samsung note kullaniyorum aynı zamanda) ama bu telefon bana güzel geldi. Donma yaşamadım banka işlemlerinde. Twtter, discord, firefox, telegram vb uugulamalarda da problem yasamadim. Şu anda bir sikayetim  yok ama yakın zamanda kalemli telefon alacağım yine kendime.

Şunu söyleyeyim, samsung a51 mi bu mu derseniz bu.

Ekleme.....

1 yıl sonra ne olur bilemiyorum..

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Muhittin Kaplan yazdı:

Şöyle söyleyeyim. Öyle oyun oynayan, çok işler yapan biri değilim. Genelde kalemsiz telefon kullanamam (samsung note kullaniyorum aynı zamanda) ama bu telefon bana güzel geldi. Donma yaşamadım banka işlemlerinde. Twtter, discord, firefox, telegram vb uugulamalarda da problem yasamadim. Şu anda bir sikayetim  yok ama yakın zamanda kalemli telefon alacağım yine kendime.

Şunu söyleyeyim, samsung a51 mi bu mu derseniz bu.

Ekleme.....

1 yıl sonra ne olur bilemiyorum..

Oyun oynamıyorum zaten, yutup-gugıl-gugıl navigasyon ve bankacılık uygulamalarını ve mailleri stabil çalıştırması yeterli benim için. Şarjı nasıl hocam? Batarya kapasitesi iyi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Xiaomi kullanıyorum. Uzun pil ömrü, kusursuza yakın işletim sistemi, performans... Ne arasam var. Bir daha sanırım başka marka almam.

Muhammet Ergün yazdı:

Tabii ki verebilirsiniz. Muhtemelen kazanırsınız da.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Bir daha sanırım başka marka almam.

gm deyken de aynıydı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

gm deyken de aynıydı

Haklısın.

GM'de şunu öğrendim, asla yazılım desteği veremiyorlar. Ancak yetkili servis konusunda kusursuzlar. Yazılım desteği verseler GM tam olarak bir f/p telefonu. Son çıkan model tam fiyatını hakeden cihaz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Bu marka bi kişi yüzünden ülkeyi terketmemiş miydi?

En son servistekiler rus ruleti oynuyordu, kim kalırsa o hizmet verecek diye duydum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Redmi ler güzel, işletim sistemi güncel , hızlı. Ara sıra reklam çıkıyor onu sevmiyorum. 

Pil ömrü güzel, ekran ayna gibi, malzeme kalitesi yüksek.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

İkinci el garantisi devam eden lg g7 thinq alabilirsiniz. Saydıklarınızın hepsi var, üstüne snapdragon 845.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...