İçeriğe Yönlendir

Telefondan Anlayanlar Fikir Verebilirmisiniz?

Murat Sahın

Recommended Posts

Murat Sahın
(düzenlendi)

Peki düşünme aşamasının arkasından son dönemece geldim. Aşağıda karşılaştırma linkini paylaşacağım 3 telefon arasındayım. Casper ne alaka birader? diyecek arkadaşlar için, tam da bu modelden var, 3. yılına yaklaştı, çatır çatır çalışıyor :) Tek sorun kendisini hanıma kaptırmış olmam. Fiyat olarak diğer iki telefonun üzerinde olunca aklım diğerlerine kayıyor. Hangisi tercih edilmeli sizce?

Bir de Realme C15 için aklıma takılan bir şey var; epey.com Görüntülü Konuşma (Uygulama) Yok diyor. Bu ne anlama geliyor? Whatsapp vb. uygulamalar ile görüntülü konuşma yapamıyor mu yani telefon? Bu şekilde anladım ben ama bu pek ihtimal dahilinde değil. Bilen varsa sevinirim.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/203945-585942-617556/casper-via-s_realme-c15_xiaomi-redmi-9c-64gb/

Sani Gerşon yazdı:

Servet Aydın yazdı:

Evren Erakçora yazdı:

Cihat Küçükay yazdı:

Oğuzkan Erışık yazdı:

Dogan Arsiray yazdı:

Muhammet Ali Deli yazdı:

Çağrı Alaf yazdı:

Sani Gerşon yazdı:

Ceyhan Karacabey yazdı:

Eren Gökmen yazdı:

Erdem Bozkurt yazdı:

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sefa Çelik yazdı:

Premium olmayacaksa araçta VW, telefonda samsung. Maceraya gerek yok. 

Fiyat/fayda performansı demek renault clio demek. 

Samsungdan yana yüzüm gülmedi hocam. Artık kendisi ile yıldızımız barışmaz. :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

epey.com daki karşılaştırmalara güvenmeyin. Oradan ancak fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz :)

Diğer iki modeli bilmiyorum ama Xiaomi bakıyorsanız Redmi telefonlarda sonunda PRO olsun mutlaka. Güçlü işlemci, güçlü pil demek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Hepsi PRC'den gelen standart donanıma sahiğ cihazlar. Çin markaları üzerinde aşinayım hepsinin içerisinde aynı teknoloji var sayılır farklı olan sadece görünüşleri. Oyumu Realme'dan yana kullanıyorum. Bizim telefon kulübünde adını sıkça duyduğum bir cihaz.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

epey.com daki karşılaştırmalara güvenmeyin. Oradan ancak fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz :)

Diğer iki modeli bilmiyorum ama Xiaomi bakıyorsanız Redmi telefonlarda sonunda PRO olsun mutlaka. Güçlü işlemci, güçlü pil demek.

O aşamayı geçtim Sani hocam, aşağı yukarı birbirlerine yakın modeller 3ü. İçlerinde en geride kalan casper via s bile işimi rahatça görüyordu, dolayısı ile fazlasına ihtiyacım yok :) 

2 tane bankacılık uygulaması, e devlet uygulaması, maillerim, ofis programları ve youtube çalıştırması kafi benim için :) 

Mesele para verip telefon almak değil, çok kötü bir kullanıcıyım telefon konusunda, sık sık düşürürüm. Genelde de tamiri ile pek uğraşmıyorum. Çok uzun süre dayanmayacağını bildiğim için ihtiyacım olmayan özelliklere fazladan ödemek istemiyorum. 

Çağrı Alaf yazdı:

Hepsi PRC'den gelen standart donanıma sahiğ cihazlar. Çin markaları üzerinde aşinayım hepsinin içerisinde aynı teknoloji var sayılır farklı olan sadece görünüşleri. Oyumu Realme'dan yana kullanıyorum. Bizim telefon kulübünde adını sıkça duyduğum bir cihaz.

6000 mah batarya ve 4 gb ram ile diğerlerinden öne çıkıyor aslında. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Chipset aynı mediatek helio ram olarak realme 4 Xiaomi 3 ama pek fark olmaz.

Aradaki ufak fiyat farkı realme nin Antutu puanını açıklıyor. 

Bana sorarsanız daha güçlü bir firma ve Türkiye'de bilinirlik açısından Xiaomiyi öneriyorum bu karşılaştırmada hocam. 

Zaten aman aman bir fark yok ortada. 

Fakat Sani abinin de dediği gibi Xiaomi redmi serilerinde sonu pro olan modelleri tercih edin senelerce kullanırsınız zevkle. Eğer bütçeyi zorlayabilirseniz note 8 pro öneririm fiyatını bilmiyorum şu an ben 2200 civarına almıştım. Ama harika bir telefon.

Samsungdan uzak durun kesinlikle önermem. Oppo olur Huawei olur güzel telefonlardır. 

Fakat ısrarla Xiaomi öneriyorum. Alıp 2 yıl sonra işinizi göremeyecek bir telefon yerine 4-5 yıl sorunsuz kullanılabilecek bir telefon alırsanız daha avantajlı olur.

Telefon değiştirmek zor iş resimdir mesajdır numaradır odur budur aktarmak filan baya uğraş ben şahsen pek sevmiyorum o uğraşı :)

Zorlarsanız bütçeyi Xiaomi redmi pro öneririm dediğim gibi ama bu linkte karşıma çıkan 2 telefondan biri olacaksa Xiaomi olsun. 3 yıl rahat götürür. 

Ben sonraki telefonumu yine Xiaomiden ama amiral seri Mi serisinden almayı planlıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Muhammet Ali Deli yazdı:

Chipset aynı mediatek helio ram olarak realme 4 Xiaomi 3 ama pek fark olmaz.

Aradaki ufak fiyat farkı realme nin Antutu puanını açıklıyor. 

Bana sorarsanız daha güçlü bir firma ve Türkiye'de bilinirlik açısından Xiaomiyi öneriyorum bu karşılaştırmada hocam. 

Zaten aman aman bir fark yok ortada. 

Fakat Sani abinin de dediği gibi Xiaomi redmi serilerinde sonu pro olan modelleri tercih edin senelerce kullanırsınız zevkle. Eğer bütçeyi zorlayabilirseniz note 8 pro öneririm fiyatını bilmiyorum şu an ben 2200 civarına almıştım. Ama harika bir telefon.

Samsungdan uzak durun kesinlikle önermem. Oppo olur Huawei olur güzel telefonlardır. 

Fakat ısrarla Xiaomi öneriyorum. Alıp 2 yıl sonra işinizi göremeyecek bir telefon yerine 4-5 yıl sorunsuz kullanılabilecek bir telefon alırsanız daha avantajlı olur.

Telefon değiştirmek zor iş resimdir mesajdır numaradır odur budur aktarmak filan baya uğraş ben şahsen pek sevmiyorum o uğraşı :)

Zorlarsanız bütçeyi Xiaomi redmi pro öneririm dediğim gibi ama bu linkte karşıma çıkan 2 telefondan biri olacaksa Xiaomi olsun. 3 yıl rahat götürür. 

Ben sonraki telefonumu yine Xiaomiden ama amiral seri Mi serisinden almayı planlıyorum. 

Ya arada temelde görünür fark 6000 mah batarya ve hızlı şarj özelliği olması Oppo'da. Ama tabi xiaomi'nin daha güçlü bir marka olması aklımı çeliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Muhammet Ali Deli yazdı:

Eğer bütçeyi zorlayabilirseniz note 8 pro öneririm fiyatını bilmiyorum şu an ben 2200 civarına almıştım. Ama harika bir telefon.

Sanırım 1.5 senesini doldurmak üzere bende. Hala çok memnunum. 11.11. 2019'da n11'den 2000TL'ye almıştım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Murat Sahın yazdı:

Ya arada temelde görünür fark 6000 mah batarya ve hızlı şarj özelliği olması Oppo'da. Ama tabi xiaomi'nin daha güçlü bir marka olması aklımı çeliyor. 

Aynen hızlı şarj gerçekten önemli bir özellik şahsen çok işime geliyor. Belli çok analiz etmişsiniz :) Oppo da iyi telefon onu alırsanız da işinizi görür rahatça Xiaomi de. Yazı tura atın bence karar veremezseniz :D

Sani Gerşon yazdı:

Sanırım 1.5 senesini doldurmak üzere bende. Hala çok memnunum. 11.11. 2019'da n11'den 2000TL'ye almıştım.

Kaç sene oldu fiyat düşmedi hep arttı abi :) tabi dolar kurunun da etkisi vardır ama çok tutuldu. Ben de 2020 başlarında almıştım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sefa Çelik yazdı:

Premium olmayacaksa araçta VW, telefonda samsung. Maceraya gerek yok. 

Fiyat/fayda performansı demek renault clio demek. 

VW passat premium değilmi yahu? :) kapısı tok sonuçta. kromu bol. camı siyah.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Whatsapp vb. uygulamalar ile görüntülü konuşma yapamıyor mu yani telefon? Bu şekilde anladım ben ama bu pek ihtimal dahilinde değil. Bilen varsa sevinirim.

görüntülü görüşme dediği şebeke desteği ile olan birşey. whatsup değil.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Xiaomi Redmi 9C 3/64 aldım arkadaşlar. Yorum yapan herkese teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Muhammet Ergün yazdı:

Redmi 7 kullanıyorum(dum) dokunmatik çalışmıyor 2 sefer servise gönderdim. Hiç bir şey yapmadan geri gönderdiler. 

Sebep ise telefon hor kullanılmış çizikler varmış falan filan. Elimizden hiç dusurmucekmisiz. Dedim o zaman garanti ne işe yarıyor. Sadece fabrika arızası olursa garantiye giriyormuş. Bu arada konu açılmışken tüketici hakem heyeti ne başvuruda bulunsak bı sonuç alabilir miyiz. İthalat ci garantili benim cihaz hatta ismini paylasayim Aksaray iletişim

Benzer sorun için ben başvurdum 6 ay sonra olumlu sonuç aldım ve ekran ücretsiz değiştirildi.

Murat Sahın yazdı:

Xiaomi diyecektim, almışsın güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

Benzer sorun için ben başvurdum 6 ay sonra olumlu sonuç aldım ve ekran ücretsiz değiştirildi.

Xiaomi diyecektim, almışsın güle güle kullan.

Abi satıcının rafında oppo da vardı, onu istedim. Tavsiye etmedi. O fiyatlara xiaomi vereyim deyip 9c uzattı.

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Abi satıcının rafında oppo da vardı, onu istedim. Tavsiye etmedi. O fiyatlara xiaomi vereyim deyip 9c uzattı.

daha çok kazanıyordur da ondan. umarım memnun kalırsınız.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Dogan Arsiray yazdı:

daha çok kazanıyordur da ondan. umarım memnun kalırsınız.

Benim için bir anlam ifade etmese de kendince makul bir açıklama yaptı aslında. Oppo'nun bu modelinin parçası aksesuarı yok piyasada dedi. "Parça derken?" diye sordum, ekranı bataryası falan yokmuş, olan da çok paraymış falan. 

İlk izlenimime göre ziyadesi ile yetecek. Zaten 2 bankacılık uygulaması, whatsapp, e devlet. Bitti :) Bir de maillere bakıyorum nadiren pdf/word/excel dosyası açıyorum. Bunları sağlayabilmesi yeterli. Tek eksiği hızlı şarj. Onu da araştırdım, oppo 18 watt hızlı şarj destekliyormuş, bunun hızlı şarj desteği yok ama normal şarjı 10 watt. Yeterli gelir sanırım şarj hızı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2500 TL ye çıkmadan düzgün bir cihaz yok maalesef. Düzgün dediğim de giriş-orta seviyesi bir cihaz (hızlı şarj, FHD+ ekran, 4 GB RAM, 200K antutu puanı) poco M3 falan yani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

aynısına bakıyordum. 2 aylık deneyiminiz nasıl?

helio 35 üstü ve yerli üretim olması nedeni ile listeme girdi bu telefon.

Murat Sahın yazdı:

oppo var bende, menmumuyum evet, bir daha alır mıyım, hayır.... iyi etmiş satıcınız.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Çağlar Bayur yazdı:

Menmumuyum evet, bir daha alır mıyım, hayır.... 

Neden?

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Sefa Çelik yazdı:

Benim de tam tersine samsungdan yana yüzüm hep güldü. Şuan A7 2018 den yazıyorum.

Görenler sıfır sanıyor, markası ne bunun diye soruyor. 

Hanımın samsung eskiyince geçen sene (belki daha da önceki sene) A50 aldık. Veya 51, hangisiydi karıştırdım. 10 numara. 

2015'den beri Samsung a7 kullanıyordum çok memnundum artık ram ve hafıza yetmemeye başladı ve mecburen vedalaştık anneme verdim. Şubat ayında a71 aldım bakalım bunu kaç sene kullanacağım şimdilik memnunum

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Android platformunda EN İYİ cihazlar OnePlus tarafından yapılırlar. Eskimezler-Yavaşlamazlar-Pahalıdırlar o yüzden yırtdışı girilşi olanlar tercih edilebilir tanıdık varsa. Eğer daha fakirsek Xiaomi'nin Mİ Serisi tercih edilmelidir nazaran parça kalitesi yüksektir. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

aynısına bakıyordum. 2 aylık deneyiminiz nasıl?

helio 35 üstü ve yerli üretim olması nedeni ile listeme girdi bu telefon.

oppo var bende, menmumuyum evet, bir daha alır mıyım, hayır.... iyi etmiş satıcınız.

Abi, telefondan memnunum. Fiyatına göre güzel telefon.

Öncelikle şarjı güzel. 3 gün gidiyor ki iş icabı yoğun kullanımım. 

Kamerası idare eder. Whatsapp ile bir uyumsuzluğu var ama ayarlarını kurcalamadım henüz. Sorduğumda ayar ile düzeliyor dediler. 

Hız olarak, telefon ve bankacılık işlemlerim için yeterli. Ekstra işlemler yapılacaksa biraz daha üste çıkmakta fayda görüyorum.

Görüşme esnasında ses kalitesi güzel. Rüzgar vb. durumlardan pek etkilenmiyor. 

Dokunmatiğin hassasiyetinden memnunum. Parmak izi okuyucu hafiften gecikiyor ama stabil çalışıyor. 

Arayüz biraz farklı, ama alışınca kullanışlı. 

Standart uygulamalar yeterli. 

Ekran video vb. izlemek için yeterli. 

Şebeke çekimi güzel.

Su sıçramalarına dayanıklı. Yağmurda falan işlevsel.

Handicap olarak, kutusundan kulaklık çıkmıyor, hızlı şarj desteği yok ama şarjı 10 amper, yani yavaş da değil. Biraz yavaş, ama stabil çalışıyor, şimdilik herhangi bir hata ekranı yahut donma/kasma ile karşılaşmadım. Biraz ağır. 

Netice olarak, bu bütçe için güzel telefon abi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eren Gökmen yazdı:

Neden?

konuşurken ekranı açıyor, yanakla menülerde geziliyor haberi olmuyor insanın, eski serilerinde konuşurken ekran hiç açılmıyormuş, sanırım o sorunu giderirken biraz abartmışlar. bunun dışında fiyatını hak ediyor

Murat Sahın yazdı:

hızlı şarj desteği yok ama şarjı 10 amper,

usb-type-c yapaylarmış güzel olurmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

konuşurken ekranı açıyor, yanakla menülerde geziliyor haberi olmuyor insanın, eski serilerinde konuşurken ekran hiç açılmıyormuş, sanırım o sorunu giderirken biraz abartmışlar. bunun dışında fiyatını hak ediyor

usb-type-c yapaylarmış güzel olurmuş.

Garip şekilde mikro usb seviyorum :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...