İçeriğe Yönlendir

Telefondan Anlayanlar Fikir Verebilirmisiniz?

Murat Sahın

Recommended Posts

ALİ SEYKAN

Konusu açılmışken geçen hafta samsung note 5 in  ekranı kırıldı. Yeni ekrana 800-1200 arası fiyat çekiyorlar. Ankara için daha uygun yollu ekran önerecek var mı? Yoksa ben de arayıştayım yeni telefon için. 

Bu arada Xiaomi redmi 5 plus var telefon kronik sorunlu kilitleniyor sürekli. Telefonda basit uygulamalar hariç  bir şey yok. Hafıza boş. Ekranı kilitleyip açınca düzeliyor. Çekiniyorum artık Xiaomiden .

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem

Garantisiz poco X3 NFC aldım bir ay kadar önce. 2300 2400 civarı şu anda fiyatları, şimdilik memnunum.rakiplerinden farklı olarak 120 Hz ekran yenileme hızı var, menü geçişlerinde ve oyunlarda çok fark ediyor. Şarji 2 gün gidiyor şimdilik. bütçe el veriyorsa X3 pro 8/256 tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

huawei nin o fiyatlara ne telefonu varsa al bence. bende p 10 lite var.yaklaşık 4 yıl oldu.sıfır sıkıntı. p30 ya da p 40 alınabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

Garantili olması şart mı ? 😈

Fabrikasyon bir hataya karşı ortada kalmamak adına istiyorum garantiyi. Zaten sonra bir işe yaramıyor :) 

Mücahit Erdem yazdı:

Garantisiz poco X3 NFC aldım bir ay kadar önce. 2300 2400 civarı şu anda fiyatları, şimdilik memnunum.rakiplerinden farklı olarak 120 Hz ekran yenileme hızı var, menü geçişlerinde ve oyunlarda çok fark ediyor. Şarji 2 gün gidiyor şimdilik. bütçe el veriyorsa X3 pro 8/256 tavsiye ederim

Hocam 3500 liraya yakın fiyatı garanti olunca. Garanti üst mesajdaki sebeple istiyorum çünkü bu tarz ürünlerde şanslı değilim :) 

Haluk Şentürk yazdı:

huawei nin o fiyatlara ne telefonu varsa al bence. bende p 10 lite var.yaklaşık 4 yıl oldu.sıfır sıkıntı. p30 ya da p 40 alınabilir.

Huawei'den google desteğini çektiler diye biliyorum hocam. Google desteği varken satılanlarda değil de sonrasında sıkıntı olacak deniyordu. Yoksa güzel marka, onu biliyorum. Aslında bakmak lazım hangilerinde google var hangilerinde HMS var diye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
ALİ SEYKAN yazdı:

Konusu açılmışken geçen hafta samsung note 5 in  ekranı kırıldı. Yeni ekrana 800-1200 arası fiyat çekiyorlar. Ankara için daha uygun yollu ekran önerecek var mı? Yoksa ben de arayıştayım yeni telefon için. 

Bu arada Xiaomi redmi 5 plus var telefon kronik sorunlu kilitleniyor sürekli. Telefonda basit uygulamalar hariç  bir şey yok. Hafıza boş. Ekranı kilitleyip açınca düzeliyor. Çekiniyorum artık Xiaomiden .

Note3 de 3 kez ekran değiştirdim, telefon toplamda 3 kez düştü zaten. 4. kez kırıldığında casper almıştım, hanıma kaptırdım :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Evren Erakçora yazdı:

Redmi ler güzel, işletim sistemi güncel , hızlı. Ara sıra reklam çıkıyor onu sevmiyorum. 

Pil ömrü güzel, ekran ayna gibi, malzeme kalitesi yüksek.

Evren Erakçora yazdı:

Temizlik uygulamasını açıyorsun mesela orada reklam çıkıyor. :) 

Uygulamanın ayarlarından tavsiyeleri kapatırsanız tüm reklamlar gidiyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

Bilgi için teşekkürler. Hızla redmi ye yöneliyorum. Model konusuna henüz karar veremedim. Alır almaz kapatırım tavsiyeleri :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Dogan Arsiray yazdı:

oppo reno z, 2z, 3 lite vs alınabilir ama oppo nun A serisi değil.

Doğan hocam Oppo realme C15 için ne düşünyorsunuz?

https://www.hepsiburada.com/oppo-realme-c15-64-gb-realme-turkiye-garantili-p-HBCV0000040QIS?magaza=Ucuzcep&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=HBCV0000040QIS&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Kaçırdığım bir durum yoksa özellikleri iyiymiş. Yorumlara bakılırsa ortalama 5 üzerinden 4 verilmiş ama geneli memnun. Fiyatıda iyiymiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Kaçırdığım bir durum yoksa özellikleri iyiymiş. Yorumlara bakılırsa ortalama 5 üzerinden 4 verilmiş ama geneli memnun. Fiyatıda iyiymiş. 

https://www.chip.com.tr/inceleme/realme-c15_5777.html

Chip incelemiş, tabi ne kadar nesnel yorumlamışlardır bilemiyorum ama bahsedilen özellikler seleflerinden önde.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

hocam C serisi de A serisi gibi birşey, bence almayın. Pro olanlardan bir tanesine bakmanız lazım.

https://www.n11.com/urun/oppo-realme-5-pro-128-gb-realme-turkiye-garantili-1226930?magaza=realmeturkiye&utm_source=comp_epey&utm_medium=cpc&utm_campaign=epey_genel

gibi.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sani Gerşon yazdı:

Sinir oluyordum ona, iyi oldu. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bilgi için teşekkürler. Hızla redmi ye yöneliyorum. Model konusuna henüz karar veremedim. Alır almaz kapatırım tavsiyeleri [emoji4] 
Note10pro. Siddetle oneririm.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Xiaomilerde reklamlar kapatilabiliyor.. internette nasil yapildigina dair anlatimlar mevcut.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Erhan Doruk yazdı:

Mi6 kullanıyorum. 4 yıl oldu, hala ihtiyaçlarımı karşılıyor. 

Ben mi5 aldıktan sonra 5 yakınım mi6 aldı onlarda 4 yıldır kullanıyorlar. Bende 6 aya kadar mi5 i kullanıyordum.

İkisine ahize temizliği yapıldı, biri pil de değişirdi memnun hepsi. Mi5 alan arkadaş da vardı, o  note 8 pro bende poco X3 ile devam ediyoruz. Mi5 yerine bir sene sonra mi6 almış olsaydım hala kullanırdım, işlemci gücü hala çoğu orta seviye telefondan iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Eren Gökmen yazdı:

Xiaomilerde reklamlar kapatilabiliyor.. internette nasil yapildigina dair anlatimlar mevcut.

reklam sorunu yaşamamıştım ben de. ancak xiaomi nin işletim sisteminde pili olması gerekenden hızlı bitiren bazı uygulamalar açık kalıyordu. el ile sürekli iptel etmek gerekiyordu. yoksa parasına göre kalitesi iyiydi. ancak artık bence değil. ederinden pahalılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

oğluma gm20 pro ilk çıktığında aldım,sorunsuz kullanıyor.Az önce hanımada internetten sipariş verdim aynı telefonu.Beni cezbeden tek yanı servisinin bol olması.Ev eski telefon doldu,pilleri hep ölü servisleride yardımcı olmuyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Eren Gökmen yazdı:

işletim sisteminde reklam mı olur ,rezillik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

işletim sisteminde reklam mı olur ,rezillik.

sistemde  yok da bloatware denen uygulamalarda var. silemiyorsun bazılarını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Dogan Arsiray yazdı:

sistemde  yok da bloatware denen uygulamalarda var. silemiyorsun bazılarını.

Ben para verip telefonu ve yazılımı satın almışım. ( Sadece telefona değil içindeki yazılıma da para veriyorum aslında.) Fabrika varsayılan yazılımlarda reklam çıkıyor. Sonradan kurduğum bir aplikasyon değil, reklam olmamalı. Güveni azaltan bir durum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Evren Erakçora yazdı:

Ben para verip telefonu ve yazılımı satın almışım. ( Sadece telefona değil içindeki yazılıma da para veriyorum aslında.) Fabrika varsayılan yazılımlarda reklam çıkıyor. Sonradan kurduğum bir aplikasyon değil, reklam olmamalı. Güveni azaltan bir durum.

Aslinda eu rom diye satilan modellerde varsayilanda da yok. Yani icinde avrupaya ozel yazilim var. Turkiyede genelde baska ulkeler icin verilen yazilim oluyor ki dedigim gibi o da kapatilabiliyor. Xiaomi bu seneye kadar urunleri cok ucuza satti. Son model donanim diger markalarin yari fiyatina. Yazilim ise her zaman bol ozellikliydi fakat cok stabil degildi (gecislerde bazen anlik, ceyrek saniyelik kasilmalar gibi)

Yeni 'mi' modelleri ise @Dogan Arsirayin da dedigi gibi pahali malesef. Redmi modelleri ise orta seviye icin hala cok iyi fiyatla satiliyor. Ust donanim icinde poco alinabilir. 

Bu arada yeni modellerde reklam olayi kalkmis da olabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...