İçeriğe Yönlendir

İkinci El Kurutma Makinesi Alınır mı?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal
Ali Gök yazdı:

kurutma makinesi ayrı olunca dahamı iyi oluyor bilmediğimden soruyorum.

bizim makinede yıkama ve kurutma tek makine 6 7 senedir de sorun yok memnunuz. ( dedim ya yarın bozulur ) :D 

Genelde aynı makinede olanlarda makine 8 kg ise kurutma 4 kg oluyor. Birde zamanında bende bakmıştım, ömrü daha kısa oluyor dediler. 

Ama özellikle yer sıkıntısı olanlar için ideal 🙂

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Kurutma makinesi candır. Antalya'da yaşamaya başlayınca çok ihtiyaç kalmadı ama İstanbul'da iyiki almışım dediğim alettir kendileri

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Abim beyaz eşya tamiri yapar. Yetkili servis getirir yeni makineyi kurar vatandaş genelde eskisini verir. Bir kaç servis ve eskici sürekli ugrardi makine verirlerdi. O kadar basit arızalar ile kaliteli sağlam cihazlar geliyor ki akla ziyan. 50-100 TL ye alır, 50-100 TL parçası tutar tutmaz 300-500 e verirdi oda.

Almadan önce çalıştırın ekseriyeti kazan bilyasi sıkıntılı olur, amortisörler sıkıntılı olur. Onlarda sorun yoksa devam. Sıfırdan farkı olmaz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Yeri gelmişken yazayım. Genelde bulaşık makineleri artık iyi yıkamiyor diye değiştirilir. 

Suyu kaynattıktan sonra içine yarım şişe porcoz atın. Program bitsin. Tuz ve reçine kanallarını komple temizler. Birde suyu fışkırtan çarkları sökün. Su çıkışlarında pislik birikir onlari temizleyin. Ek yerlerinden açılır ve genelde nozullardan değil suyu ek yerinden kaçırdığı için yıkamaz. Çift bilesikli epoxy yada İran yapıştırıcısi ile ek yerlerini sıkıştırarak yapıştırın. Makine ilk günkü haline geri döner :)

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Balkon olmayınca arçelik marka almıştım. 

iyikide almışım. 2 -3 saate kurut mis gibi. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Alınır, simense fason ürettiriyor arçelik de, dene sorunu yoksa al gitsin,

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Altusun sıfır ürünü var, 1900tl  hemde taksit filan yaparsın, istersen arçeliğin 7kg si var 2000 civarına. ben sıfır tercih ederdim. özelliklerine bak istersen, birde garanti uzatma yaparsın 3-5 sene kafan rahat olur.  https://www.akakce.com/camasir-kurutma-makinesi/en-ucuz-altus-al-81-yb-b-enerji-8-kg-fiyati,585026944.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ali Gök yazdı:

kurutma makinesi ayrı olunca dahamı iyi oluyor bilmediğimden soruyorum.

bizim makinede yıkama ve kurutma tek makine 6 7 senedir de sorun yok memnunuz. ( dedim ya yarın bozulur ) :D 

Ayrı olması kesinlikle daha iyi

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Bu arada altus arçeliğin alt ürünüdür, aynı bantta üretilir, malzemeden biraz kısılmıştır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağatay Özsoy yazdı:

Bu arada altus arçeliğin alt ürünüdür, aynı bantta üretilir, malzemeden biraz kısılmıştır. 

Kuruma 12 tane klima almak için arceligin bir modeline göre şartname yazmıştım. Ama o kadar detaylı ki akla ziyan. Gazın cinsi ağırlığı motorun sesine kadar... Altusun bir modelinin genel özellikleri uyuyor diye teklif gelmiş. Dedim diğer yerleri tutmaz. Detaylı özellikleri bulamayınca arcelige mail attım. Detaylı şartnamesi geldi. Birebir herşeyi ile aynı sadece kabin ve marka farkı çıkmıştı arada. Telefon ile arceligi aradım birilerine bağladılar ve cevap şu" ucuzu arayan müşteriyi rakiplere kaçırmak istemiyoruz evet birebir aynı ürün ama marka değişerek daha ucuza pazarliyoruz"

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Hamit inan yazdı:

evet birebir aynı ürün ama marka değişerek daha ucuza pazarliyoruz"

taktikler çok iyi ya. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Şimdi A++ demişsiniz. Bir A++  kurutma makinesinin enerji tüketimiyle  bir A++  buzdolabının tüketimi aynı mıdır?  Bu değerler, sınıfında en az tüketen diye geçiyor sanırım. Bu makinenin tüketim değeri kaçmış?

Evren Erakçora yazdı:

1450 liraya satıyorsa çok daha ucuza almıştır. Neden bu kadar ucuza satıldı onu anlayamadım?

Bazı insanlar  bilgisizlikten veya aciliyetten elindeki malı ucuza satabiliyor. Genelde araştırmaya üşeniyorlar ve verilen fiyatı kabul edip spotcuya teslim ediyorlar. Hatta hurda diye 50-100 liraya verenler bile var.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Beyler, benim soruşturmam tamamlandı. Kurutma makinesi 12 yaşında çıktı. Bende almaktan caydım. Amma altus markasını öğrendiğim iyi oldu. Değerlendirecem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

İkinci eli bilmem ama kurutma makinesi alınır. Eşi çalışan çalışmayan fark etmeden alınır. Kışın büyük bir rahatlık. İşin sağlık kısmı da cabası. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

12 yaşında çıkamaz ya tasarımı yeni ısı pompalı ve a++
12 sene önce bu tipte makinalar yoktu

Dün 3500 tl ye grunding gdh 82 modelini beğendik sanırım onu alacağım

Valla Arçelikteki arkadaşlar çok yaşlı alma dedi. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sadece kışın kullanacaksan ucuz modellerden alabilirsin, b sınıfı bizimki, nem sensörü olduğu için iyi. Fiyat farkı çok olduğu için parasını çıkarman uzun sürebilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Alma b sınıfı
Yıllık tüketim 500 kw
Ben grunding a ++ buldum senelik 250 kw

Varmı link. At bakayım. 

Ben bu hafta memlekete gidiyorum. dönüşte para kalırsa yapıştıracam kurutma makinesini. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Elektrik parasını kaç senede çıkaracaksın, sadece kışın kullanarak onu da hesap et.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Elektrik parasını kaç senede çıkaracaksın, sadece kışın kullanarak onu da hesap et.

Teknolojiyi seviyorum. iyi olsun güzel olsun. Isı pompası ve nem sensörü olsun. Bunlar sağlandıktan sonra cazip fiyata bakıyorum. Enerji tüketimi 4 ncü planda. 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Eğer yanan kartı için bir müddet garanti veriyorsa alınabilir. 4 senedir bosch marka ısı pompalı olandan kullanıyoruz. Sorun çıkarmadı. Elektrik sarfiyatında da ciddi bir artış olmadı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Enerji tüketimi 4 ncü planda. 

yok kesin hesabını ele geçiren biri var, 2 günde 2 aşırı tüketimmesajı

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mert Gulkokan yazdı:

Ali düşünene kadar ben aldım
Saf su üretiyor haznede cam silecek suyu olur bundan

Görünmeyen çamaşır parçacıkları kaldığı için su saf olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...