İçeriğe Yönlendir

İkinci El Kurutma Makinesi Alınır mı?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Suyu anlarım. Tasarruflu kullanınca 40 gelir ama elektrik asla :) 

Evimde avize yok, salonda tavanda yanan bir tane beyaz ampül var . :D Onuda hanım kapattırıyor. Romantik olsun istiyor. Mum yakıp köpek öldüren takılıyoruz. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

yahu he he he :D

Su faturasıda sadece 40 tl geldi. Hadi bunada cevap ver :D

Ateyizler bile açıklayamaz bunu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

666.5 bildiğimiz sayıyla 666.5 mu 🙄

Hiç sormayın, peşin fiyatına 9 taksit aldığımız klimaya bi taksit de CLK elektrik ekledi :)

Ali Darbaz yazdı:

yahu he he he :D

Su faturasıda sadece 40 tl geldi. Hadi bunada cevap ver :D

İddiaya mı girsek... Mesela ben Tedaş'ı arayıp ihbarda bulunayım, kaçak elektrik var, buraya 3 kişilik bir aileye 32TL elektrik geliyor diyeyim. Tedaş gelsin ve kontrol etsin. Kaçak yok derse 3 ay fatura benden. Kaçak gelirse, geçmişe yönelik tüm fatura bedelleri sizden :D

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

İddiaya mı girsek... Mesela ben Tedaş'ı arayıp ihbarda bulunayım, kaçak elektrik var, buraya 3 kişilik bir aileye 32TL elektrik geliyor diyeyim. Tedaş gelsin ve kontrol etsin. Kaçak yok derse 3 ay fatura benden. Kaçak gelirse, geçmişe yönelik tüm fatura bedelleri sizden :D

Çağar gelsin. :D Fatura ödemek ucuz kaçar, arabanın trigeri değişecek. Onu ödesen yeter. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Çağar gelsin. :D Fatura ödemek ucuz kaçar, arabanın trigeri değişecek. Onu ödesen yeter. 

Kaçak çıkınca arabayı yokuş aşağı salarsınız ama, elektrik bedeli hesaplanınca fena bi tutar çıkar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Kaçak çıkınca arabayı yokuş aşağı salarsınız ama, elektrik bedeli hesaplanınca fena bi tutar çıkar :D

aynı apartmanda altan üste taşındım. Her iki dairedede aynı kw yakmışım. Benden önceki ev sahibinin 145 kw tüketimi vardı. Ben kendime güveniyorum. Tuzlada oturduğumda kiralık dairede aynı kw değerlerinde elektrik tüketiyordum. 

Alacan a+++ makinayı, arkana yaslanacaksın. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

aynı apartmanda altan üste taşındım. Her iki dairedede aynı kw yakmışım. Benden önceki ev sahibinin 145 kw tüketimi vardı. Ben kendime güveniyorum. Tuzlada oturduğumda kiralık dairede aynı kw değerlerinde elektrik tüketiyordum. 

Alacan a+++ makinayı, arkana yaslanacaksın. 

A+++ dediğin buzdolabı 0,5kwh yakıyor günde. Bu sıcaklarda 0,75’e kadar çıkar. 30 günden 22,5kwh eder. Bu da 20-25₺ gibi bir şey eder. 

Saçınızı da mı kurutmuyorsunuz arkadaş, evi de mi süpürmüyorsunuz, çamaşırları dereye mi götürüyorsunuz :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

A+++ dediğin buzdolabı 0,5kwh yakıyor günde. Bu sıcaklarda 0,75’e kadar çıkar. 30 günden 22,5kwh eder. Bu da 20-25₺ gibi bir şey eder. 

Saçınızı da mı kurutmuyorsunuz arkadaş, evi de mi süpürmüyorsunuz, çamaşırları dereye mi götürüyorsunuz :) 

yahu son 2 ayda 6300 km seyehat etmişim. :D bari ordan yürür insan. Evde 3 kişi demişin oysaki evde haftalarca kimse yoktu. :D

AM-JKLVs7zdVHw-X_01MrIPDPoTVaW3Hk8vY9CTH

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Su ısıtıcısını kaldırdım, tost makinesini kaldırdım. Doğalgaz kullanıyorum. Buna rağmen 200 den aşağı gelmiyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

aynı apartmanda altan üste taşındım. Her iki dairedede aynı kw yakmışım.

Demek ki kaçak olan komple apartman işte :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Ne alırsan al her şeyi bunda kurutma. Biz artık sadece çocukların acil çamaşırlarını kurutuyoruz. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ne alırsan al her şeyi bunda kurutma. Biz artık sadece çocukların acil çamaşırlarını kurutuyoruz. 

Neden? Çok mu yıpratıyor?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Neden? Çok mu yıpratıyor?

İyi yanları var kötü yanları var. Kötü yanları; normale göre daha fazla yıpratıyor. Kumaşın dokunundaki pamuk iplikleri her kurutmada minik minik çekiyor. Bazen çamaşırı küçültüyor. 

iyi yanları, üstündeki tüm tüy tanelerini topluyor. Çocukların günlük kirlettiği şeyler aynı gün yıkanmış ve kurumuş oluyor. Kışın dışarıda zor kuruyan ve is kokan çamaşır derdi olmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Kurutma makinesi gerçekten büyük kolaylık fakat pamuk esaslı tüm çamaşırlar kurutma makinesinde çekiyor malesef, bu sene aldığım tüm tişört ve switleri bir beden büyük aldım. Yeni aldığım pamuklu pantolonların parçalarını bir parmak uzun kıvırttım, yoksa başıma gelecekleri biliyorum. İlk iki kurutmada uygun bedene geldiler zaten 😃

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

2 ay önce aldığım 72 lik aççiçek yağı 200

O yüzden tenekeleri zincirlemişler demek. Ben fırtınada uçar diye sanmıştım 🤨

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Evde bir iki teneke 5'lik ayçiçek yağı var sanıyordum hala, kötü haberi bugün aldım.. Son teneke yarıya inmiş bile.. Oyy ben nerelere gidem :D 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

Evde bir iki teneke 5'lik ayçiçek yağı var sanıyordum hala, kötü haberi bugün aldım.. Son teneke yarıya inmiş bile.. Oyy ben nerelere gidem :D 

Bizim 62 liraya aldığımız biryağ 5 lik teneke aynı markette şimdi 129 lira.. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bir de laf edüyordunuz sanayi lokantalarına. Adamlar bugünleri gördükleri için bizi motor yağlı pilava kurufasulye'ye alıştırdı

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bizim 62 liraya aldığımız biryağ 5 lik teneke aynı markette şimdi 129 lira.. 

Ben de en son 100 lira üstü bir etiket fiyatı görmüştüm.. Şimdi daha da artmıştır.

Servet Aydın yazdı:

Bir de laf edüyordunuz sanayi lokantalarına. Adamlar bugünleri gördükleri için bizi motor yağlı pilava kurufasulye'ye alıştırdı

Gres yağlı pilav tadından yenmez :crazy:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

Ben de en son 100 lira üstü bir etiket fiyatı görmüştüm.. Şimdi daha da artmıştır.

Gres yağlı pilav tadından yenmez :crazy:

Migrosta 4 litre orkide 70 küsür lira.. 

Kaldıysa tabi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...