İçeriğe Yönlendir

İkinci El Kurutma Makinesi Alınır mı?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Hamit inan
Mert Gülkokan yazdı:

Yağların fiyatlarını da hiç bilmem

Kayınpederinin değerini iyi bil. Akşam baktım Karadeniz birlik ayçiçek 5kg 107 tl :)

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mert Gülkokan yazdı:

Biz kızartmaları zeytinyağ ile yapıyoruz
Eve ayçiçek yağı girmiyor
Kayınpederinde zeytinağaçları olduğu için bizim evde sürekli olarak ilaçsız tam organik Zeytinyağ oluyor
Kısacası bütçeden yağ için bir para çıkmıyor
Yağların fiyatlarını da hiç bilmem
Şu an kayınpeder zeytinleri toplayıp ağaçları buduyor
Bakalım bu sene ne kadar yağ çıkacak

Zeytinyağ ile kızartma tavsiye edilmiyor. Kayınpeder ne diyor bu işe?

Mahsüller hangi bölgede? Soğuk sıkım mı? Kaç dize? Satıyor mu? 5 LT teneke ne kadar mesela? 

Asit oranı ne? son olarak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mert Gülkokan yazdı:

Satış yok kendilerine sadece
Soğuk sıkım tabiki
Zeytinler marmaris ilçesi sınırları içinde
Dizesini sorarım
Valla kaynana da duymuş zeytinyağ ile kızartma olmaz diye de biz şu an da devam ediyoruz patates ve sigara böreğini zeytinyağ ile yapıyoruz bana söylemeseler anlamam bile bir fark göremiyorum ama araştırmak lazım sağlık yönünden

Et marinesinde bile tavsiye edilmiyor çünkü ayçiçek yağına göre çabuk yanıyormuş. Yanmış yağ da zararlı deniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben iki bidon daha aldım.. Hanım görmeden sakladım.. 

Alayım mı sana da... Var burdaki migrosta. 

Mehmet abi geçen bir yerde okumuştum bu mesajı görünce aklıma o geldi :-). 

Ekonomik sıkıntılar başladığı zaman ilk olarak Yahudiler kapılarına bir kilit daha vururlarmış. Bunu gören Ermeniler akşam dükkanlarını bir saat daha geç kapatırlarmış. Ermenilerin dükkanlarını bir saat daha geç kapattığını gören Türkler de un, yağ ve şeker depolarlarmış. 

Gerçekten doğruymuş :-D.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Hamit inan yazdı:

Kayınpederinin değerini iyi bil. Akşam baktım Karadeniz birlik ayçiçek 5kg 107 tl :)

Abi siz bu ucuz yağları nerden buluyosunuz kurban oluyum 😃

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Mert Gülkokan yazdı:

Valla kaynana da duymuş zeytinyağ ile kızartma olmaz diye de biz şu an da devam ediyoruz patates ve sigara böreğini zeytinyağ ile yapıyoruz bana söylemeseler anlamam bile bir fark göremiyorum ama araştırmak lazım sağlık yönünden

"Zeytinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman" türküsüyle koskoca bir milleti zeytinyağından vazgeçirip margarine ve diğer bilumum yağlara özendirip alıştırdılar, yıllarca basma kumaş kullanan halkımız Amerikan bezlerine tamah eder oldu. Ben kızartma olayının da aynı minval üzerine tevatür olduğunu düşünüyorum. Ege bölgesinde insanlar her türlü yağ ihtiyacının çoğunu zeytinyağından karşılıyor  ve her şeye kullanıyorlar. Aşağıdaki alıntıda ablanın biri görüşlerini açıklamış bu konuda.. Belki objektif değil ama ben doğru olduğuna inanıyorum. Ayrıca zeytinyağını çiğ tüketmek her türlü daha güzel :) 

Alıntı

Zeytinyağı ile kızartma yapılabilir. Zeytinyağının yanma derecesi diğer yağlardan yüksektir. Dumanlaşma ile yanma birbirinden farklıdır. İçerisindeki bazı bileşikler buharlaştığında ortaya çıkan duman nedeniyle, kızartma yapılamayacağına dair yanlış bir inanç vardır. Zeytinyağı, kızartmalar için son derece sağlıklıdır, fakat çiğ tüketiminde sağlığa verdiği fayda elbette daha fazladır.

Zeytinyağı ile kızartma yapılır mı? (tarimbilgisi.com)

Oğuzkan Erışık yazdı:

Marketleri dolaş Oğuzkan.. İnternetten daha ucuza bulabiliyorsun bazen :) 

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğuzkan Erışık yazdı:

İnternet pahalı.. Mağazaları dolaş.. 

Git işte migrosa.. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

İnternet pahalı.. Mağazaları dolaş.. 

Git işte migrosa.. 

2 gün önce gittim yoktu bişey valla 😃

Yurdaer Elay yazdı:

Marketleri dolaş

Abi bizim bura kurtlar sofrası gibi kalmıyor ki bişey 😃

Zafer'in markete gittim orda da yok. 

Soleyi falan da almam. En kötü biryağ alırım. 

İnternetten zaten almadım hiç hep küçük ambalaj var. Geçen hafta 4.5 litre yudum aldım 2 tane 90dan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Oğuzkan Erışık yazdı:

En kötü biryağ alırım. 

En kötü derken? :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğuzkan Erışık yazdı:

2 gün önce gittim yoktu bişey valla 😃

Abi bizim bura kurtlar sofrası gibi kalmıyor ki bişey 😃

Zafer'in markete gittim orda da yok. 

Soleyi falan da almam. En kötü biryağ alırım. 

İnternetten zaten almadım hiç hep küçük ambalaj var. Geçen hafta 4.5 litre yudum aldım 2 tane 90dan

Bir yağ 129 lira canım :)

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Abi siz bu ucuz yağları nerden buluyosunuz kurban oluyum

İtibar etmeyiniz hanım yanlış okumuş  markette fiyatı. Yazdiktan 1 saat sonra nette baktım bende senle aynı cümleyi kurdum 😁 

Arabaya motor yağını indirimli aldığım gün 10 tanede mutfak yağı alacaktım bimden unuttum. İçin sızlıyor şu an 

178 e aldığım 5-40 245 TL 230 a aldığım filtre takımı 300 bilmem kaça çıkmış 🙃

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Yurdaer Elay yazdı:

En kötü derken? :D 

Hiç bulamazsam acilse biryağ alırım yani. Fabrikanın atık sularının tarlalara döküldüğünü duydum birkaç yerden, o yüzden. Yudum ve komili tercih ediyoruz. Midem hemen yanar kötü yağdan. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir yağ 129 lira canım :)

Oo ucuzmuş bizim burada büyük markette 130 lira bidon 5 litre 😃

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ali Darbaz yazdı:

Hanım işden çıktı evde artık. Evde yaşayan biri olduğu için elektrik faturamda yükseldi. Son faturam tam 77.40 tl geldi.  He ay 20 30 tl gelen eve içinde yaşayan olunca  77 lira fatura gelmesi normal. 

Evde sabah 7 akşam 7 kimse yok, 7/24 fişte olan buzdolabı harici aktif bir cihaz yok bana gelen fatura 60 lira civarında. 

Çamaşır bulaşık vs yıkanmasa bile 20 30 lira gelir zaten. Bence de hattınızı kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Erdem Doğan yazdı:

Et marinesinde bile tavsiye edilmiyor çünkü ayçiçek yağına göre çabuk yanıyormuş. Yanmış yağ da zararlı deniyor.

Tam tersine, et marinesinde en iyi sonucu zeytinyağı ile alırsınız. Kızartma konusuna gelince, zeytinyağı ayçiçek yağına göre daha dayanıklıdır, ama ayçiçek yağı daha güzel çıtırlık verir. O nedenle daha iyi lezzet alırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ü.Emre Kartal yazdı:

Evde sabah 7 akşam 7 kimse yok, 7/24 fişte olan buzdolabı harici aktif bir cihaz yok bana gelen fatura 60 lira civarında. 

Çamaşır bulaşık vs yıkanmasa bile 20 30 lira gelir zaten. Bence de hattınızı kontrol ettirin.

Kontrol etirdim, sıkıntım yok. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Arkadaşlar da demişler gerçi, zeytinyağı çiçekyağının kullanılabildiği her yerde kullanılabilir. Filtrelenmemiş doğal zeytinyağı çabuk dumanlanır ama rafine edilmiş zeytinyağı çiçekyağı gibi geç dumanlanır. Ve her halükarda daha sağlıklıdır. Ancak alabiliyorsan geçerli tabi bunlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Zaten artık market markalarına yöneldik biz.

Carrefour un 5tl/kg idi, yağı da ucuzdu. Alışacağız mecburen

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Darbaz
Mert Gülkokan yazdı:

Temmuz 2021 3500 tl
Subat 2022 6999 tl

bizimkiside 82h olan modeli olarak 5999 tl olmuş. Tamda zamanında almışız. Ben yine ucuz yırttım, bir tanede mutfak seti almıştım. 4600 liraydı, olmuş sana şimdi 7400 tl. Bir ay ile yırttım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mert Gülkokan yazdı:

olmaz maalesef

hoover ın servis ağı kötü eskişehirde kocaman fabrikaları var ama orada çalışan mühendis bile servis ağı kötü o yüzden kendi evime bile almıyorum dedi ama ürünleri kaliteli

diğer taraftan bu ürün ısı pompalı değil hayvan gibi elektrik çekiyor benim aldığım a sınıf Grundig 250 kwh tüketirken bu ürün 630 kw tüketiyor birde nem sensörlü ürün alın

kısacası ısı pompalı ve nem sensörü muhakkak olmalı

Teşekkür ettim. Kurutma makinası alıp almamakta kararsızlık yaşamaktayım. Koyacak yer yok diye düşünüyorum bir yandan da lazım diyorum bi denk geldi sorayım dedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...