İçeriğe Yönlendir

Hız ve Hayat

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Evren Erakçora

Kendisini anlıyorum, kuralcı insanlar için ülkemiz yaşaması zor bir ülke.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Sanırım sizde de biraz acemilik var... 

Kurallara riayet etmeye calişıyorsunuz, lakin kurallar her zaman doğru olmuyor malesef... 

Trafigin akışını takip etmeniz hem sizin açınızdan, hemde diğer sürücülerin açısından daha faydalı olur... 

Takip mesafenizi, aynalarinizi nizami bir şekilde kontrol ederseniz belirttiginiz sorunlar ortadan kalkar... :)

Konuda bahsettiginiz süratler düşük, peki otoban yolunda 150 170 arası süratle ilerleyen bir trafige denk gelseniz ne yapicaksiniz ? 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Çok kuralcı kuraldan çok kuralcıyım ama Yalan yok motosiklet ile önlemimi alıp sürat yaparım kötü yolda yeltenmem ama kaliteli asfaltta viraj olduğunda makinayı contraya getirmek için gazladığımda oluyor, ama arabada inanılmaz tırsma geliyor. Motosiklette 300'lü süratlerde korkmadığım kadar arabada 140'tan sonra el ayak titremesi başlıyor. Araba çok hissettiriyor süratı, aslında oynak bir arabamda yok ama alışamadım 4 tekere

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağrı Alaf yazdı:

Motosiklette 300'lü süratlerde korkmadığım kadar arabada 140'tan sonra el ayak titremesi başlıyor.

motorda aksiklik yaşanırsa zaten ... the end... arabada değişik durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen, 

Akışa uymak en güzelidir :)

Yoksa sivrilir kalırsınız trafikte. 

Bi tanıdığım var. Her söförü, trafikteki olayı elestirir. ama Her olayı (500 mt uzakta dahi olsa ) saatlerce yok oyle yok boyle diye dert eder. Arabasına esi dahi binmek istemiyor. Sen git biz taksiyle geliriz diyorlar.. Konforları kalmamıs. Stres yasıyorlar. Hic strs yasamayacakken dahi..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

defansif sürüş candır, ömre ömür katar, beyazlayan bıyıklar geri siyahlar

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Kayınpeder de sen arabaya her binişimde midem bulanıyor der neden acaba😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Yeter yazdı:

Kayınpeder de sen arabaya her binişimde midem bulanıyor der neden acaba😁

Sert bir manevra sonrası ( Araba büküldü resmen) Benim kayınpederde Sürdügün arabanın...  , bidaha binenin... demisti.. 

Hic bisey demedim.. Sonra Arac Kamerasını izlettigımde köpekten  milimle kurtulduğunu görünce 3 gün mangalın benden demısti.. Simdi bir yere giderken benden evvel arabama biniyor.. 😂😂

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben Karamürsel köy yollarını kullanıyorum arada. Bildiğim yolun virajlarında sürmesinden keyif alıyorum @önder özcan abi iyi bilir, arkadaki sana yetişti ise geçip gitmesi kadar doğal bişey olamaz. Uygun düzlük gelince sağa hafif yanaşıp yol verirseniz sizi sıkıştırmalarından kurtulursunuz. Zaten 5-10 sn lik olay.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Keşke hız limitleri araçların bu kadar geliştiği için güncellense. Yada arqcın yapısına göre limitler belirlense. Mesela B segmenti ile C segmentinin farklı limitleri olsa. Panamera ile şahine aynı hız limitini koymak tamamen saçmalık. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Erhan Doruk yazdı:

Keşke hız limitleri araçların bu kadar geliştiği için güncellense. Yada arqcın yapısına göre limitler belirlense. Mesela B segmenti ile C segmentinin farklı limitleri olsa. Panamera ile şahine aynı hız limitini koymak tamamen saçmalık. 

Konumuzun dışında ama Aile kurmak içinde mesela limitler olmalı... Kadından ve erkekten belirli testler istenmeli, IQ testi gibi... Oy kullanırkende mesela...Hatta ve hatta anne, baba olurkende teste tabi tutulmalı insanlar... 

Bugun 3 tane boşanma haberi aldım 3 ü de saçma sapan sebepler... Ve 2 ailenin daha kuçücük çocukları var... 

Yazık günah o evlatlara...

Özür dilerim Erhan abi, konuyu senin yorumun üzerinden bozmuş oldum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Erkut Uysal yazdı:

Konumuzun dışında ama Aile kurmak içinde mesela limitler olmalı... Kadından ve erkekten belirli testler istenmeli, IQ testi gibi... Oy kullanırkende mesela...Hatta ve hatta anne, baba olurkende teste tabi tutulmalı insanlar... 

Bugun 3 tane boşanma haberi aldım 3 ü de saçma sapan sebepler... Ve 2 ailenin daha kuçücük çocukları var... 

Yazık günah o evlatlara...

Özür dilerim Erhan abi, konuyu senin yorumun üzerinden bozmuş oldum...

Hayatın herşeyini kontrol edemeyiz, bazı şeyleri yaşayıp görmek lazım. Büyüklerin hatalarını da hep çocuklar çekmek zorunda maalesef. 

Oy olayına gelirsek, Eski düşünürlerden Aysun Kayacıyı yad edelim. Dağdaki çoban olayında haklıymış. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Radar koysa ceza yazar. Ki bazen oluyor bu.
Kaza yapsan kusurlu olursun.
Ki bunlara da gerek yok.
Levha varsa aksine levhayı görene kadar sınır odur hocam.

Metin hoca karadeniz yolunda bir günde 6 ceza yedi.

Trabzon Sürmene Çamburnu 'nda 70 hız levhası var ve viraja girmeden hemen önce radar uygulaması olur ve hız sınırı 110 a ayarlıdır. Defalarca aynı yerden radar uygulaması varken geçtim hatta abimle tartışmasını bile yaptık zamanında.O ilerde radar var levhada 70 gösteriyor yavaşla demişti ben 115 ile geçmiştim ıspatlamak için sonuçta cezada yemedik durdurulmadıkta. Halen aynı uygulamalar devam ediyor çoğu yerde. 

Karadeniz sahil yolunca ceza yiyenler umursamaz olan halkımız.Ve dikkatsizliklerinden kaynaklı.Ben yıllardır memleketim Trabzon a gider gelirim haftaya yine gideceğim belki 12 yıldır hiç radar cezası yemedim. Sahil yolunda eds olan yerler hariç %99 hız sınırı 110 dur.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Kara yolları yollardaki tehlikeyi minimuma indirmek ister. Bu nedenlede maksimum önlem alır. Kara yollarının 50 tabelası olduğu viraja motorla 179km hızla girdim. En sol bariyerden başladım viraja, çıktığımda en sağ beton bariyerlerin dibindeydim. Ne atraksiyondu ama. Bence levhalara uymak lazım. 50 yazıyorsa 50 ile gidin. Şeytana uymayın. Konu sahibi arkadaş limitlerinde gitmiş. Bizim burda kartalla 1 saat 15 dakikada anamura giderler. Ferrari ile bir yabancı gitse 2 saatten fazla sürer. 

Böyle yollarda yol vermek önemli. Gidemiyorsan arkandakini salacaksın. Aksi halde onunda aceleci bir anına denk gelir seni geçeceğim derken karşıdan gelenle çarpışır. Bu çarpışmadan 3 tarafda etkilenir. Trafikde ön görü çok önemli. Kullanmasanda yüksek beygir böyle yollarda herdaim cankurtaran.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
200den sonra araba motordan daha tehlikeli, motorda yol boşsa 2 kilometre sürüklenirim her yerim kevlar zaten önemli bir darbe almam, araba ölüm kafesi yüksek süratte
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
200den sonra araba motordan daha tehlikeli, motorda yol boşsa 2 kilometre sürüklenirim her yerim kevlar zaten önemli bir darbe almam, araba ölüm kafesi yüksek süratte

O iki kilometrede kesin bi yere çarparsın.
Araba daha güvenli.
Dediğin gibi, sonuçta bir kafesin var, hava yastığın var.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kevlar 300 le pistte düşünce asfalltta kayarken koruyor da, şehir içinde 50 ile kamyona ya da bariyere girince bir etkisi olmuyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağrı Alaf yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

Arabalar 16 kat daha güvenli. 200 ile kaza yapıp, yaşayan motorcu hiç duymadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Fatih Sarıkaya yazdı:

Böyle yollarda yol vermek önemli. Gidemiyorsan arkandakini salacaksın.

Bu çok önemli. Usta kamyoncular da müsait yerde yol verirlerdi eskiden hep. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Radar koysa ceza yazar. Ki bazen oluyor bu.
Kaza yapsan kusurlu olursun.
Ki bunlara da gerek yok.
Levha varsa aksine levhayı görene kadar sınır odur hocam.

Metin hoca karadeniz yolunda bir günde 6 ceza yedi.

68 km hızla radara girip ceza yemiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu çok önemli. Usta kamyoncular da müsait yerde yol verirlerdi eskiden hep. 
Bugün köyden biraz acele bi iş için iznik e inerken ve dönüşte bi kamyoncu bi tırcı ilk geniş yerde hiç selektör korna yapmadan yol verdi, şaşırdım, selamlar vermeyi de unutmadım :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Erhan Doruk yazdı:

O iş parası olanın zurnayı öttürmesine kadar gider, panamera karşı ölümlü bir kazaya karışınca da halk tarafından linç kampanyası başlar 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ören yolu öyle hızlı gidilecek bir yol değil. Sizi sollayanlar o yolu ezbere bilenler. Siz kendinizi güvende hissettiğiniz hızda sürmeye devam edin..

Ayrıca herkes hızlı gidecek diye bir şey yok. Bazen insan yavaş sürüp etrafa bakmak ister…

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...