İçeriğe Yönlendir

Beyaz Navara

Ali Gök

Recommended Posts

Herkese merhaba,

uzun zamandır hep navaralar ilgimi çekiyordu. önceki aracım astrayıda esasen bitane navara bulmuştum onu almak için satmıştım lakin expertiz sonucunda satıcının dediğiyle alakasız çıkınca hayal kırıklığı olmuştu o ara başkada bulamayınca ani bi kararla passata yönelmiştim. Sonra baktım nerdeyse 1 sene olacak pasata bineli dedim bu ne yaşlandıkmı hemen ilanı çıkıp ertesi gün sattım sattığımda ertesi günü bu beyaz hayvanı aldım :D 

otomobilen isimli kurumsal bi galeride ilandaydı aradım ilk sahibi bir amcadan aldık bize bunu bıraktı audi aldı dediler. sonra ilk sahibimi diye teyid ettik . bakımlarını yıllar boyu nissan yetkili servisinde yaptırmış hep amca  onuda çantayla saklamış hem nissan yetkili servisinden teyid ettim hemde o evrakları alınca hoşuma gitti ne zaman ne değişmiş biliyorum. 

özellikle beyaz olmasını çok sevdim Tarsusta çok rahat olur beyaz 

4 adet kışlık lastiğide tarafıma teslim edildi. kasanın üzerindede bagaj perdesi var güzel açılıp kapanıyor sevdim zaten aklımda ondan taktırmak vardı hazır oldu uğraşmadım

189 bin km de . sonraki bakımına 7000 km sonra gidecez muaynesi haziranda yapılmış 1 sene var

4*2 160 lık versiyon 2011 model manuel vites. makyajlı model oluyor bu navaralarda  hem ön tarafta bazı farklılıklar var hemde iç gögüs klima paneli direksiyon vs farklı

Alt takım vs çok iyi tık ses yok arabada .

donanım olarak çok inceleyemedim henüz araştırmadımda fazla ama ilk baktığım şeyler var arabada

isofix ve hız sabitleme  blutut ve aux bağlantılı teyp aynı zamanda cd changer 6 lı ( ilerleyen dönemde arka kamera şart mecbur double teybe döneriz geri gitmek çok zor )

Merak ettiklerim de şunlar. bu arabda dpf varmı varsa ne tiptir sulumu kurumu ?

euro kaç motor olarak geçiyor ?

Esp yoktur sanırım

dikkat etmem gereken bir bakım veya farklı bir durum varmı ? 

Boğaziçi köprüsünden geçermi vs 

birde hep arkaya kum koy derler bu tarz arabalar için ama bu araba bana çok oturaklı geldi acaba bagaj perdesi belli bir ağırlık yapıyor kasaya ondanmı yoksa arabanın kendimi oturaklı bilemedim ama arkadan salma bırakma vs kj ye göre daha az . yolda 120 ile giderken tedirgin etmiyor hiç tam bir tank havası var

neyse bi kaçtane resim atiyim daha sonra detaylıca çekerim resim. 

qfxefmi.jpg

t6nifk3.jpg

5kka4ww.jpg

pbo2zpd.jpg

eu7ncsq.jpg

pln3ajm.jpgqfxefmi.jpgggfhv6z.jpg

bd7751gb.jpg

bunlarda bakım faturaları

fe68fci.jpeg

• Beğen 34
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hey maşallah. Alım satimin serisi de ayrı güzel olmuştur.

Kazasız belasız az yüklü güzel günlerde binersin

:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı uğurlu olsun, bu ne hız, bu hızda telefon alımı satımı yok neredeyse 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hey maşallah. Alım satimin serisi de ayrı güzel olmuştur.

Kazasız belasız az yüklü güzel günlerde binersin

:nazar:

Günümüzde araba günde 200 lira zamlanıyor patron :D  hele bir 1 ton gübre atıp deneyelim bakalım nasıl olacak

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Önce yazayım sonra okurum. Hayırlı olsun :) 

teşekkürler :)

Selçuk Bakış yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun, bu ne hız, bu hızda telefon alımı satımı yok neredeyse 😀

vw müşterileri enteresan söz verdim adam gelecek nevşehirden diyorum olsun bende bakim diyor  velasıl hızlı gitti hızlı geldi :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Otomobil ruhsatlı bile olsa sanırım Boğaziçi'nden geçemez. Benim düğün aracında siyah bir nazara idi. Arkası kapalı kasa böyle jip havası veren bir yapısı vardı. Çok sevmiştim ama hantal yapısı bana çok hoş gelmemişti. Güzel günlerde güle güle kullanmanı dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Motor euro 5 bu arada

Hacı Şenyurt yazdı:

Otomobil ruhsatlı bile olsa sanırım Boğaziçi'nden geçemez. 

Neden?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Esp yoktur sanırım

Euro 5 olan bir arabada esp mutlaka vardır. Euro 5 in şartıdır esp. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Euro 5 olan bir arabada esp mutlaka vardır. Euro 5 in şartıdır esp. 

ben hiç düğme aç kapa vs bişe bulamadım. varsa nerde yazar acaba

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

ben hiç düğme aç kapa vs bişe bulamadım. varsa nerde yazar acaba

Traction control butonudamı yok ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt yazdı:

Otomobil ruhsatlı bile olsa sanırım Boğaziçi'nden geçemez. Benim düğün aracında siyah bir nazara idi. Arkası kapalı kasa böyle jip havası veren bir yapısı vardı. Çok sevmiştim ama hantal yapısı bana çok hoş gelmemişti. Güzel günlerde güle güle kullanmanı dilerim.

teşekkürler Hacı abi 

n1 sınıfı yazıyor ruhsatta . haberlerdede n1 sınıfı kullanabilecek diye geçiyor araştırınca nette geçiyorum sorun yok diyende var ceza yedim diyende var çözemedim

Ali Darbaz yazdı:

Traction control butonudamı yok ? 

bilmem buna bi bakim yarın

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bizim köydekilerde Navara istiyor. Ama ben " sizin ekonomik durumunuz Doblo üstüne uygun değil" diyerek 2 tane 1,9 jtd doblo aldırmıştım. Halen navara isteyen birisi var. Onuda güncel fiyatları sahibinden sitesi  vazgegecirdi. 

Ali Gök yazdı:

bilmem buna bi bakim yarın

Ruhsatta kaç kw motor yazıyor. Motor seri numarası ilk 5 değeri nedir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Bizim köydekilerde Navara istiyor. Ama ben " sizin ekonomik durumunuz Doblo üstüne uygun değil" diyerek 2 tane 1,9 jtd doblo aldırmıştım. Halen navara isteyen birisi var. Onuda güncel fiyatları sahibinden sitesi  vazgegecirdi. 

Ruhsatta kaç kw motor yazıyor. Motor seri numarası ilk 5 değeri nedir. 

120 KW Yazıyor

motor no ilk 5: YD257

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Neyse gerek kalmadı, 

Araba Mayıs 2011 üretimi YD25DDTI motor. 

nasıl bir motor varmı dikkat edecek bişeyi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

nasıl bir motor varmı dikkat edecek bişeyi

Valla Arabanın seri numarasını kontrol ettiğimde üzerinde ağır iş şanzımanı var diyor. Koyu yazdığım yer. 

Region:EUROPE; Drive:2WD; CRUISE CONTROL W/SPEED LIMITER FUNC.; BOX BOARD W/C CHANNEL; HEAVY DUTY REINFORCEMENT +STRG GEAR; TURKEY; 2DIN AM/FM +6CD +RDS +BLUETOOTH

Ayrıca araba ispanya üretimi imiş. 

A1_201809_010_321_321C_002.gif

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Valla Arabanın seri numarasını kontrol ettiğimde üzerinde ağır iş şanzımanı var diyor. Koyu yazdığım yer. 

Region:EUROPE; Drive:2WD; CRUISE CONTROL W/SPEED LIMITER FUNC.; BOX BOARD W/C CHANNEL; HEAVY DUTY REINFORCEMENT +STRG GEAR; TURKEY; 2DIN AM/FM +6CD +RDS +BLUETOOTH

O nasıl ağır iş. Hangi iş bu, 0-100 12sn diyor

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O nasıl ağır iş. Hangi iş bu, 0-100 12sn diyor

bişe diyimmi 12 saniyede bile sürmüyor olabilir test edecem boş bir yol olsa . arabanın özellikle ilk 3 vitesinde araba kafa kaldırıyor resmen 400 nm tork var galiba daha net çözmedim çok sürmedim

Ali Darbaz yazdı:

Ayrıca araba ispanya üretimi imiş. 

üzerinde yükle rampa vs çıksın diyedir heralde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Motor euro 5 bu arada
Neden?
Ceza yazıyorlar oradan biliyorum. Peşine düşer cezayı sildiririm dersen o başka.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba 3 farklı motor gücü ile üretilmiş. İncelediğimde d40m kasa olduğunu gördüm. Ama halen gücünü bulamadım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hacı Şenyurt yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:
Motor euro 5 bu arada
Neden?

Ceza yazıyorlar oradan biliyorum. Peşine düşer cezayı sildiririm dersen o başka.

Haa onlar kamyonet diye yazıyor, plakadan ruhsata bakmıyor sistem. Benim olsa elbet düşerim peşine de zaten 1. Köprüyü kullanmıyorum. Çile orası

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Araba 3 farklı motor gücü ile üretilmiş. İncelediğimde d40m kasa olduğunu gördüm. Ama halen gücünü bulamadım. 

120 KW İşte 

4*2 leri 2011 ve 2010 belli bir dönemden sonra 160 beygir

4*4 leri 190 beygir galiba 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...