İçeriğe Yönlendir

Beyaz Navara

Ali Gök

Recommended Posts

İlk depoyu doldurdum pompa ölçümü 9.9 çıktı

yol pc 9.5 ölçmüştü muhtemelen tam doldurunca ağzına kadar fark etti biraz yol pc si doğru ölçüyor demekki

bu arada çeki demiri spariş ettim gelirse haftaya taktıracam 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

İlk depoyu doldurdum pompa ölçümü 9.9 çıktı

yol pc 9.5 ölçmüştü muhtemelen tam doldurunca ağzına kadar fark etti biraz yol pc si doğru ölçüyor demekki

bu arada çeki demiri spariş ettim gelirse haftaya taktıracam 

Öyle alman fransız arabalarında sapma olmaz. Gözler çekik bi kere. Adamlar doğrucu. Neyse o yazar. 😁

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray yazdı:

tuketimi az degilmis. 2.5 litremi motor?

Motor 2.5 litre

az olması mümkün değilki 2 ton boş ağırlık zaten + istanbul trafiği

lakin bu ilk depoydu ara ara çok yüklendim rampalarda vs meraktan nasıl gidiyor diyo 3. Depoda tam oturur benim tahminim 9 litre ile gezet

Yorum bağlantısı

@Ali Darbaz benim arabanın aks uzunluğunu nerden buluruz

milletin pikapı 1. sınıf çekiyor ogs den benimki 2. sınıftan almış yahu

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Euro 5 olan bir arabada esp mutlaka vardır. Euro 5 in şartıdır esp. 

Benim linea euro 5 ve esp yok Ali :unsure2:

@Ali Gök hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Benim linea euro 5 ve esp yok Ali :unsure2:

@Ali Gök hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın :) 

Mutlaka olmalı, ozaman euro 5 değil. 

Ali Gök yazdı:

https://drawingdatabase.com/wp-content/uploads/2014/12/nissannavara2005lefttopfb1.jpg

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Ali Gök yazdı:

İlk otoban tecrübem de bende fiyatı görünce şaşırmıştım. Aks aralığı 3.20 cm. 1 cm kısa yapsalar bizleri büyük yükten kurtaracaklarmış. Yeni nesil navara amarok dmax vb hepsi 1. Sınıf

Yorum bağlantısı

Ben özenle seçerim böyle şeyleri😂

baktık devlet otobanlarında pek sorun yok

Niğde otobanı 40 lira civarı oynuo ona girerim yine

izmşr otoyolunda 200 lir oynuı zaten hep bi girsemmi girmesswmi hesap kitabına giriodum hayatta girmem daha 😂

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Mutlaka olmalı, ozaman euro 5 değil. 

Euro 5 olduğuna eminim ama, o nasıl olacak? :) 

Linea'larda 1.3 mtj motor seçeneğinde DPF euro 4 lerde yok, euro 5 lerde mevcut. Euro 5 lerde makyajsız kasada esp ve hillholder opsiyonel sunulmuş, paketin ismi GSR. Makyajı kasalarda durum nedir bilmiyorum. 

Bu araçlarda E4 ile E5 i ayırmanın bir diğer yolu ise motor gücü. E4'ler 90 hp, E5'ler 95 hp ve bendeki 95 hp. 

Bir diğer ayırıcı özellik ise, e4'lerde turbonun üzeri motor bloğunun üzerindeki plastik ile kapalı, e5'lerde ise küçük metal bir ısı kalkanı koyulmuş blok/kapak ikilisi ile turbo arasına, turbo açıkta duruyor ve benim motor E5'in görseli ile aynı.

Bu arada ben de seninle aynı bilgiye sahiptim, hatta alınca çok şaşırmıştım esp olmamasına ama maalesef yokmuş...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Euro 5 olduğuna eminim ama, o nasıl olacak? :) 

Linea'larda 1.3 mtj motor seçeneğinde DPF euro 4 lerde yok, euro 5 lerde mevcut. Euro 5 lerde makyajsız kasada esp ve hillholder opsiyonel sunulmuş, paketin ismi GSR. Makyajı kasalarda durum nedir bilmiyorum. 

Bu araçlarda E4 ile E5 i ayırmanın bir diğer yolu ise motor gücü. E4'ler 90 hp, E5'ler 95 hp ve bendeki 95 hp. 

Bir diğer ayırıcı özellik ise, e4'lerde turbonun üzeri motor bloğunun üzerindeki plastik ile kapalı, e5'lerde ise küçük metal bir ısı kalkanı koyulmuş blok/kapak ikilisi ile turbo arasına, turbo açıkta duruyor ve benim motor E5'in görseli ile aynı.

Bu arada ben de seninle aynı bilgiye sahiptim, hatta alınca çok şaşırmıştım esp olmamasına ama maalesef yokmuş...

Araştırdım, 2012 de euro 5 standardında esp standart değilmiş. Ama 2014 yılında şart olmuş. Yani eu5 de esp standardı '2014 yılında şartlanmış. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Araştırdım, 2012 de euro 5 standardında esp standart değilmiş. Ama 2014 yılında şart olmuş. Yani eu5 de esp standardı '2014 yılında şartlanmış. 

Keşke 2015 alsaymışım... 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ön tamponu geçen bir vale sürtmüştü boyattım keratayı hemen.

bugünde gittim çeki demiri taktırdım fırsat bulup yarın bi tse den onaylatabilirsem noter kalır onuda hallederiz

Çeki demirinin ucunu kurtağız tipinden yaptırdım. üstten isterseniz karavan tarzı bişe bağlayabilirsinizde. ben milini çıkarıp su motorunun romorkunu geçirip tepeden geri mili indirip vidasını sıkıp alttan pimini takacam.  elektrik tesisatı standart 7 pinli olandan. düzgün resim çekemedim çekerim yarın eklerim yakıştı bence

30c3mts.jpeg

6sbvyh7.jpeg

1zhwpt7.jpeg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun, karavanda gelir artık peşine 😀

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selçuk Bakış yazdı:

Hayırlı olsun, karavanda gelir artık peşine 😀

Garibanız yahu lombardin su motoru çekecez

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

Garibanız yahu lombardin su motoru çekecez

toprak ağası diyelim yani

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

toprak ağası diyelim yani

Karıştırdın o ali darbaz bey😂

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

bugün çeki demiri için TSE ye gittim ordan evrak aldım .( bakmıyorlar bile evrağı alıp 460 tahsil edip geri verdiler)

notere gittim noterden ruhsata işlettim işimiz bitti. yakıştı kerataya

jg0gp3q.jpeg

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...