İçeriğe Yönlendir

Beyaz Navara

Ali Gök

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Kombine enerji çevrimine uymayan bir yöntem. Akü tüketiyorsun. Alternatöre yük biniyor. 

boş versene, kışın ısıtmayacaksa yazın soğutmayacaksa ne işe yarar ki. Süper bir şey valla. Not: ptc sahibiyim sayın @Önder Özcan

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Önder Özcan yazdı:

Ptc li di mi, gariban. Tamam :D

ne olacaktı ya gariban da olsak ptc mühim :D 

Köksal Yılmaz yazdı:

Bizim köyde eşek semerleri bile ptc li, gariban işi :D

bak pilli toyota sahipleri pusu kurar ha dikkat edek :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Benim aracımda ptc yok, aslında benim arabam da yok.

Bu yüzden yazmıyorum .

tarihinde Ali Bak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Bak yazdı:

Benim aracımda ptc yok, aslında benim arabam da yok.

Bu yüzden yazmıyorum .

Zaten sen de yoksun :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Allah seni inandırsın, motoru yüke bindirince araba öyle çabuk ısınıyorki. Düşük hız, yüksek vites birde bakmışın araba hamam.. [emoji3]

Commonrail dizele ne yaparsan yap ısınmaz ha diyince
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Sami Demirpaz yazdı:

Gariban dediler geldik

8 silindir benzinli premıum suv  sahipleri  gariban konusuna yazmasın konu kasıyor yahu

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Önder Özcan yazdı:

Olsun sen gene de yazma :crazy:

Yazacam :crazy: yazıyorum, yazdım :fiuw:

2008 çok çabuk sıcak veriyor 🤪

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Gök

bu hafta sonu kışlık lastikleri taktık. lastik değişimi + depolama 150 ödedik , yazlığa dönerkende yine benzer ödeyip devam edecez

1 tane saplamaya diş yedirmişler arka tekerde saplama değişecekti hemde servis ön fren balataları azalmış demişti onuda değişim diye bostancı sanayiye gittim sabah erken saatti lakin gırtlak dolu . 2 tane biraz müsait nissancı gördüm birine sordum 1250 dedi fren balatsını değişmeye sağol  dedik.  biyere daha sorduk dedi şurdan parçayı al değişşim parçacıya gittik oda daha beter soyguncu çıktı dedim disk de dahil mi bu fiyata yok abi tek balata dedi anlamadı aslında sövdüğümü. 700 dedi fren balatasına özelmiş güya bizim navaranın balatası. la bu anadoluda ne kadar gariban çifçi varsa bindiği köylü arabası neyi özel bunun balatasının dedim anlaşıldı bostancı esnafı doymuş 

eve dönerken evin orda uzman fren isimli bi frenci vardı girdim oraya dedi hoşgeldiniz ne vardı dedim arka tekerde saplama değişecek bide ön fren balataları azaldı ona bak tamam  dedi

arkaları söktü kampanaları temizledi dedi bunların balatası bitmez saplama için söktüm yoksa balatası bitmez kolay kolay ama temizlicem iyi dedim iki tarafıda temizledi kontorol etti saplamayı değişti

önleri söktü balata azalmış birazdaha giderse diske sürter diski araya verriz değişelim dedi dedim varmı elinde balata olmazmı abi işimiz bu dedi  piyasa arabalarının hepsinin balatası herzman var stokumda dedi özel arabalar zaten bana gelmez almıorum gelirse tek tük parçacı yakın ondan alıyoruz o zaman dedi . tezgahın arka komple balata 3 tane kutu getirdi içerden 2 tip ölçü varmış bunlarda baktı doğru olanı taktı . borcumuz dedik dedi abi 400 yeter  . ömrümde ilk defa frenciye gittim demekki bugune kadar yanlış yapmışız ustaya götürmekle  fazla para vermişiz hep

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

lastik değişimi + depolama 150 ödedik

istanbul için harika rakam, nerede bu

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

Ataşehirde 

ucuz ya benim lastikçi 3 senedir aynı yerde benim kışlıklar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

bu hafta sonu kışlık lastikleri taktık. lastik değişimi + depolama 150 ödedik , yazlığa dönerkende yine benzer ödeyip devam edecez 

Çağlar Bayur yazdı:

Düzcede bile o fiyat yok sadece değişim 150 diye hatırlıyorum. 

Geçen hafta patlayan lastiği yaptırdım 50 tl

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Düzcede bile o fiyat yok sadece değişim 150 diye hatırlıyorum. 

Geçen hafta patlayan lastiği yaptırdım 50 tl

Patlak lastikli araçlarınız patlak airbagli fiyatına alınır. 🤪

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Önder Özcan yazdı:

Patlak lastikli araçlarınız patlak airbagli fiyatına alınır. 🤪

Araya direnç koydum abs ışığı yanmıyor artık 🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray yazdı:

https://www.hepsiburada.com/piranha-arac-ici-yol-kayit-kamerasi-p-HBV00000Y6A5M

bu kameradan aldım. senin attığın bu linkteki ürünü alsam giriş çıkışı uyarmı kabloların direk olurmu ?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Gök

bir müddettir sabah ilk marşta bi kayış sesi vızıldıodu 10 15 saniye kadar

bugün bostancıda saminin toyota varken gittiği japoncuya gittim

v kayışı direksiyon kayışını değiştirdi eskiymiş . continental kanallıdan taktı

rulmanın  biri bozulmuş adını dedide unuttum orjinalini alıp değişti . 780 lira tuttu 300 işçilik aklımdaydı çıktı aradan iyi oldu

yağ bakımınada 2000 KM kaldı bakımada ona götürecem gitmiycem yetkiliye.  yağı motul kullanıyor zaten arabada uzmanlık alanı yetkili servis bırakması alması dert bura yakın işyerime 5 dk içime sindi . 

km 200 bin oldu yola devam kar yağmazsa hafta sonu izmir yolu var

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kayış 400 olsa, rulmanlar 50’şer olsa. 500 etmez mi? Yanlış mıyım?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

işçilik almadan hayrınamı yapsın adam

2 tane kayış değişti bu arada 1 değil. bu arada pahalıda olabilir bilmiyorum piyasayı .  480 malzemeye yazdı 300 de işçilik dedi

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kayışı olmayan anlamaz

vesile ile kalkılarda cıvvvv yapan kiprit motoru kaç haftada tamir oluyor?

Ali Gök yazdı:

300 de işçilik dedi

2 adet 1.5 porsiyon iskender yani

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Gök yazdı:

bir müddettir sabah ilk marşta bi kayış sesi vızıldıodu 10 15 saniye kadar

bugün bostancıda saminin toyota varken gittiği japoncuya gittim

v kayışı direksiyon kayışını değiştirdi eskiymiş . continental kanallıdan taktı

rulmanın  biri bozulmuş adını dedide unuttum orjinalini alıp değişti . 780 lira tuttu 300 işçilik aklımdaydı çıktı aradan iyi oldu

yağ bakımınada 2000 KM kaldı bakımada ona götürecem gitmiycem yetkiliye.  yağı motul kullanıyor zaten arabada uzmanlık alanı yetkili servis bırakması alması dert bura yakın işyerime 5 dk içime sindi . 

km 200 bin oldu yola devam kar yağmazsa hafta sonu izmir yolu var

Kesene bereket. Avare rulman mı dedi?

1 Ocak günü rotçudan çıkıp arabayı denemek için kozyatağından E6 ya bağlandığım anda direksiyon bir anda ağırlaştı, taş gibi oldu ve gösterge komple kırmızı olup şarj (akü) işareti çıktı. Daha 5 dk. önce rotçudan çıktığım için orada istemeden başka bir yere zarar mı verildi acaba diye düşündüm. İlk sapaktan çıkıp korka korka rotçuya ulaştım. Kaputu açtığımızda V kayışının boşta olduğunu, avare rulmanlardan birinin (kitlenip) kırıldığını gördük, 1 ocakta zaten sanayinin yarısı kapalıydı ve saat de 17.00 civarıydı, benim ustam kapalıydı. Rotçu beni yakındaki başka bir mercedes (özel) servisine götürdü, allahtan kapatmamışlar, baktılar 2 adert avere rulmanı değiştirdiler, V kayışı da ömrünü tamamlamış zaten o da değişti. Yarım saat sürmedi işlem ve 600 lira ücret ödedim. Tedbiren gergi bilyası da değişecekti, elinde yoktu sonraya kaldı.

Çok şükür ki bir yere giderken, bir işim varken vs değil de arabayı tecrübeye çıktığımda oldu bu olay.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Önder Özcan yazdı:

1 Ocak günü rotçudan çıkıp arabayı denemek için kozyatağından E6 ya bağlandığım anda direksiyon bir anda ağırlaştı, taş gibi oldu ve gösterge komple kırmızı olup şarj (akü) işareti çıktı. Daha 5 dk. önce rotçudan çıktığım için orada istemeden başka bir yere zarar mı verildi acaba diye düşündüm. İlk sapaktan çıkıp korka korka rotçuya ulaştım. Kaputu açtığımızda V kayışının boşta olduğunu, avare rulmanlardan birinin (kitlenip) kırıldığını gördük, 1 ocakta zaten sanayinin yarısı kapalıydı ve saat de 17.00 civarıydı, benim ustam kapalıydı. Rotçu beni yakındaki başka bir mercedes (özel) servisine götürdü, allahtan kapatmamışlar, baktılar 2 adert avere rulmanı değiştirdiler, V kayışı da ömrünü tamamlamış zaten o da değişti. Yarım saat sürmedi işlem ve 600 lira ücret ödedim. Tedbiren gergi bilyası da değişecekti, elinde yoktu sonraya kaldı.

Çok şükür ki bir yere giderken, bir işim varken vs değil de arabayı tecrübeye çıktığımda oldu bu olay.

valla rulmanlardan bitanesi avarede olabilir o v kayışının dolandığı rulmanlardan biri dedi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Önder Özcan yazdı:

V kayış beyni neden uyarmamış ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...