İçeriğe Yönlendir

Beyaz Navara

Ali Gök

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu
Ali Gök yazdı:

başımız belaya gider. köyde bir komşu nar bahçesinde pikapa yüklerken yakaladı adamları havaya ateş etti diye şikayetçi oldular  bizi öldürecekti korktuk dediler diye 2 senedir sürüyor mahkemesi adam hayatından bezdi 

Bununla ilgili bir yazı okumuştum, 

Adam eve hırsızlığa giriyor, ev sahibi bıçkın adam, elektrikli süpürge borusu (metal) ile hırsızın kafaya iki zopa aşkediyor.

Hırsızı yere seriyor, polis çağırıyorlar polis hem adamı hem hırsızı alıyor.

Sonra ?

Ev sahibi adamcağıza bir kaç ay sonra sgk kurumu dava açıyor

Sebep ?

Meğer hırsız aynı zamanda gündüzleri sigortalı işçi olduğu için, ev sahibi adama tazminat davası açıyor. 

Benim işçimi yaraladın, işinden mahrum kaldı hastanelik vs vs oldu diye

:D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hasan Karabekiroglu yazdı:

eski yetkili servis böyle bir bölgede idi, köşe bucak kaçarlardı polis te kovalardı :rofl: öğlen aynı lokanta da yemek yerdik sonra yine kaçarlardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

6 7 ay olmuştu pranhanın kameralı dikiz aynasını almıştım. o gün bugündür takacaz taktıracaz vakit olmadı vakit olsa takacak adam bulamadık . bugün evin ordabi elektrikçi baktım boş dükkanı değişmiş aksesuar kamera görüntü sistemi işine çevirmiş girdim içeri akşam üzeri dedim bende cihaz var takarmısın dedi abi takarım ben çok taktım navaraya biliyorum kolay dedi

biz kablo yetmez sanıyorduk meğerse yetişiyormuş arka koltuğun ordan bi elektik çıkış hattı varmış ordan geçirdi kabloyu hiç delme kesme yapmadı mis gibi.  çakmaklığa takılacak adaptöründe ucuna bi bağlantı yapıp arabadan aldı elektriği ortada çakmaklık soket vs hiçbişeyde kalmadı çok sevdim 1 saatte yaptı 300 lira işçilik verdik

aynada çif yön kamera var ileriyide çekip kaydedebiliyor aslında ama ben hafıza kartı takıp aktif etmicem o zaman hareket sensörü flanda çalışyor kendiliğinden devreye girme flan yapıyordu jeepteki aynı olmasın. ama geri vitese takınca anında giriyor devreye ayrıca arkada su motor varken la acaba geliomu arkamdan diye bazen tedirgin oluyordum bunda şimdi açarım kamerayı arkadan geliyormu diye göz ucuyla izlerim 

18nxi4y.jpeg

Görüntü kamerada epey net aslında ama telefon ıphone olmayınca hesap makinesi gibi çıkmış

mh472m2.jpeg

5qye369.jpeg

double ekran düşünyordum rakamlar çok uçuk birde bu arabanın teybi çok güzel blutut aux giriş vs hepsi var ses kalitesi de güzel ellemek istemedim  lazım olan kamerayı ayna ile çözdük özetle

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Hafta sonu uzun yolun son ayağı izmirden istanbula geldik . ful devlet yolundan gelip feribotla geçtik karşıya çok keyif aldım  olabilecek en masrafsız modeldi

130 lira feribota ödedim körfezi dolansam 150 yakardım 

radar korkusuna hep 100 110 vs geldik içinde yarım depodan fazla mazot kaldı

lbb3fbz.jpeg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ali yakıt tüketimi nedir şehir içi şehir dışı 

Bu gün bacanağın qashqai yi servise götürdüm. Üst katta sıfır navaraya biraz bakındım 4 çeker otomatik dizel şehir içi 8.7 lt  şehir içi 6.3 lt yazıyordu gayet güzel değer aslında.

fiyat  olarak sıfır ellerinde araç yokmuş.  sowrumda ki satılmış ikinci elde bir tane faturası kesilmiş plaka çıkmış araç vardı turuncu dibim düştü desem yeridir 708 bin fiyat koymuşlar

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Ali yakıt tüketimi nedir şehir içi şehir dışı 

Bu gün bacanağın qashqai yi servise götürdüm. Üst katta sıfır navaraya biraz bakındım 4 çeker otomatik dizel şehir içi 8.7 lt  şehir içi 6.3 lt yazıyordu gayet güzel değer aslında.

fiyat  olarak sıfır ellerinde araç yokmuş.  sowrumda ki satılmış ikinci elde bir tane faturası kesilmiş plaka çıkmış araç vardı turuncu dibim düştü desem yeridir 708 bin fiyat koymuşlar

8 litre yakiyor abi benimki 

4 çeker otomatiği daha fazla yakar illaki  en az yakan Serisi 4*2 manuel ve en yeni olanı 

Model yılı eskidikce.ve 4 çeker.otomatigie gittikçe yakıt 12 litrlere.cikiyor deniyor 

Bendeki 163 beygirlik 4*2 manuel  d40 kasada en az yakan versiyon . Reşat altını 🤣

Yalniz şimdiki aklım olsa otomatigini alırdım biraz kredi çekip hanımda sürerdi araba bu derdik şimdi yine otomatik mi olsa idi diyor bazen insan 

Bütçe yaratabilirsem 2. Bir otomatik bişe bakacam 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Gök yazdı:

4 çeker otomatiği daha fazla yakar illaki  en az yakan Serisi 4*2 manuel ve en yeni olanı 

Model yılı eskidikce.ve 4 çeker.otomatigie gittikçe yakıt 12 litrlere.cikiyor deniyor 

Bendeki 163 beygirlik 4*2 manuel  d40 kasada en az yakan versiyon . Reşat altını 🤣

Yalniz şimdiki aklım olsa otomatigini alırdım biraz kredi çekip hanımda sürerdi araba bu derdik şimdi yine otomatik mi olsa idi diyor bazen insan 

Bunu yenile otomatik olanı al iki araç lazim degil ise

12 litre bile güzel değer bence o cüssede bir araç için 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

12 litre bile güzel değer

12x23 ten gidersek güzelliği kaybeder, biz 8x 10.5 a alışığız

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

12x23 ten gidersek güzelliği kaybeder, biz 8x 10.5 a alışığız

Abi kasaya ve cüsseye göre gene güzel bir değer 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tır dan anlamam, otomobilciyim ben :mangal: vesile ile limon var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bunu yenile otomatik olanı al iki araç lazim degil ise

12 litre bile güzel değer bence o cüssede bir araç için 

12 yi eskileri yakıyor yenilerinde yakıt düşük 10 litre bile yakmıyorlar

eski 140lık olanlar çok yakıyor sanırım 2006 2009 arası o motor

Çağlar Bayur yazdı:

tır dan anlamam, otomobilciyim ben :mangal: vesile ile limon var mı?

yetişiyor az sabır :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Limona mandalina entegre ediliyormuş :)

Mayer cinsi işte oda var daha çok portakal🤣

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

Mayer cinsi işte oda var daha çok portakal🤣

Ekşi bile değil. Verim mi fazla? Saçma bi çeşitmiş :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

Adı Reşat olsun bunun

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ekşi bile değil. Verim mi fazla? Saçma bi çeşitmiş :)

ekşi yahu tatlı limonmu olur mevsimine göre biraz ekşiliği kayboluyor

mayerden daha güzel limonata yapacak limon yok mesela , erkenci ağustos eylülde hasat oluyor vs aslında gerekli bir ürün mayer icad olmasa limonu 50 liradan yedirirlerdi bu tüccarlar millete

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

ekşi yahu tatlı limonmu olur mevsimine göre biraz ekşiliği kayboluyor

mayerden daha güzel limonata yapacak limon yok mesela , erkenci ağustos eylülde hasat oluyor vs aslında gerekli bir ürün mayer icad olmasa limonu 50 liradan yedirirlerdi bu tüccarlar millete

Şöyle tarlanın yanında soğuk limonata olacak, navaranın gölgesinde.. öfff :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şöyle tarlanın yanında soğuk limonata olacak, navaranın gölgesinde.. öfff :) 

işçi kısmı sadece kola içer. oraya gidince direk termusa kola atıp onu içiyorum yoksa motive olamassın çalışmaya arazide :D  bide yiycek olarakda her zaman arazide tam ekmek arasına koyarım ne yiyceksem

misal tam ekmek arası 3 yumurta maydonoz vs o işin raconu odur :D

ben aslında çok başarılır olabilirim çifçilikte ama sigara içmiyorum . dikkat ettim çifçiler çalışırken hiç aralıksız sönmemek üzere ağızlarında bi sigara var ben ordan biraz kaybediyorum sanırım ama napim hiç başlamamışım :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

hafta sonu izmirden geldik istanbula egede böceklerin keyifli zamanıydı araba çok kötü olmuştu dedim yıkama vakti

göztepe köprüsünün dibindeki class petrol yıkama mekanım artık sürüyle yıkama pompası var. bide şimdi süpürge koymuşlar 5 lira atıyorsunuz arabanın koltuğunu yerinden sökecek gibi emiyor aynı hiç böylesi yok başka petrollerde evdeki süpürgedende güçlü

yıkama için su 10 TL  köpük 10 TL  süresi gayet yeterli pikapı kafama göre yıkayıncaya kadar süre yeterli oluyor çok fazla yıkama yeri olduğu için sırada bekleyip hadi hadi diyende yok mis gibi yıkadım içinide temizledim bizim oğlan hoşaf etmiş herşeyi dökmüştü pırıl pırıl oldu. 

bu arada petrolde büfe var gece yıkamacı tayfa baktım dayanıyor cigere deniyim dedim enfesmiş hondacılar devamlı orda

pah8q64.jpeg

nwr5oa9.jpeg

tdqplia.jpeg

942d6ha.jpeg

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

göztepe köprüsünün dibindeki class petrol

e5 ten direkt girşi var mı buraya gebze yönüne giderken

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

e5 ten direkt girşi var mı buraya gebze yönüne giderken

var tabiki. E 5 ten  gelirken medikalpark hastanesine girecek gibi sağa ayrılıyorken petrolun kapısı ağzında hemen yan yolun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

bayağı büyük yermiş aklımızda olsun

Yıllardır E5 kenarındaki inşaatların ve inşaatı kapamak için konan çelik levhaların kurbanı oldu bu istasyon. Levhaların arkasında görünemedi, girişi kolay bulunamadı... Bilinçli bile olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Önder Özcan yazdı:

Yıllardır E5 kenarındaki inşaatların ve inşaatı kapamak için konan çelik levhaların kurbanı oldu bu istasyon. Levhaların arkasında görünemedi, girişi kolay bulunamadı... Bilinçli bile olabilir.

E5 diyince aklıma euro 5 multijet motor geliyor artık :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...