İçeriğe Yönlendir

Çakma Yıldız GLB

Cem Işık

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

geri takıp o kısma kapan takaydın, sabaha soket yerine barnak toplardın :)

sis farı iyidir helede yan aydınlatma destekliyse, dönüşe duyarlı olanlardan yani...

Benim arabaların başına hep birşeyler geliyor, biraz pahalı araba alsam nasıl sıkıntı yaşayacağım kim bilir, şeytan diyor yazlıktaki boz çoban köpeğini bağla arabanın çeki demirine, arabaya zarar vermeyi geç mahalleden kuş geçmez :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ebrar Tüfek yazdı:

Uzun yolda çok kullanıyorum yanlara doğru ışık veriyor daha güzel görüyorum yolu :) foto çekerken led sis yok ise açmıyorum güzel durmuyor :D

Ebrar, adamalara kızıp, giydiriyoruz, sende gelip diyorsun ben yakıyorum uzun yolda :D ne yapacağız şimdi? Seni de seviyoruz hani :)

Gece normal seyirde sis farının aydınlattığı ışığa ihtiyaç duyuyorsan gece yolcuğu sıkıntı bence.

Hem kural yasak diyor...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Furkan Avcı yazdı:

Ebrar, adamalara kızıp, giydiriyoruz, sende gelip diyorsun ben yakıyorum uzun yolda :D ne yapacağız şimdi? Seni de seviyoruz hani :)

Gece normal seyirde sis farının aydınlattığı ışığa ihtiyaç duyuyorsan gece yolcuğu sıkıntı bence.

Hem kural yasak diyor...

Abi Samsun Ankara arası yolda bazı yerlerde yolda ışık yok, gece saatinde genelde yollar boş oluyor, sisler de sağ sol köşeleri, yeri gösterecek şekilde ayarlı, onu açıyorum, bariyerlerin altını kenarları aydınlatıyor ihtiyaç duymuyorum ama aydınlık görüş alanım artıyor hoşuma gidiyor. Haklısın yasak, ben de ayarsız xenonla gezenlere giydiriyorum bol bol, zaten kesinlikle önümde arkamda araba varsa ön arka sisleri yakmam, yağmurlu hava da hele ki hiç yakmam o konuda bana güvenebilirsin :) doğru birşey değil, ancak kimseyi rahatsız etmediğim sürece çok da bi zararı olacağını düşünmüyorum abi ya :) Aman forumdan linç yemiyim hepiniz abimsiniz saygım sonsuz, otobanda sis açtığımdan mütevellit özür diliyorum :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Cem abi yengeye hayırlı olsun yeni aracı kazasiz belasız kullansin insallah...

Fakat böyle güzel araçlarınızı paylasarak fakir fukaranın nefsini şeyttirmeyin abi, yani bize hiç mi acımıyosun acaba abi ? Ya ben daha geçen hafta 170 TL ye orjinal Opel maşpiyeli buldum diye sevinen bir insanım, kargo geldi oda orjinal değilmiş zaten... Biz sana ne yaptıkta bize böyle davranıyosun abi... :D

Ebrar Tüfek yazdı:

Abi Samsun Ankara arası yolda bazı yerlerde yolda ışık yok, gece saatinde genelde yollar boş oluyor, sisler de sağ sol köşeleri, yeri gösterecek şekilde ayarlı, onu açıyorum, bariyerlerin altını kenarları aydınlatıyor ihtiyaç duymuyorum ama aydınlık görüş alanım artıyor hoşuma gidiyor. Haklısın yasak, ben de ayarsız xenonla gezenlere giydiriyorum bol bol, zaten kesinlikle önümde arkamda araba varsa ön arka sisleri yakmam, yağmurlu hava da hele ki hiç yakmam o konuda bana güvenebilirsin :) doğru birşey değil, ancak kimseyi rahatsız etmediğim sürece çok da bi zararı olacağını düşünmüyorum abi ya :) Aman forumdan linç yemiyim hepiniz abimsiniz saygım sonsuz, otobanda sis açtığımdan mütevellit özür diliyorum :)

Ebrar aslında sisleri yaktığın zaman görmüyosun... Gece yolculuğunda sisleri yakma iç ışıklarıda minimum seviyeye getir, gorüceksin daha uzak mesafeleri daha rahat gorüceksin...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erkut Uysal yazdı:

Ebrar aslında sisleri yaktığın zaman görmüyosun... Gece yolculuğunda sisleri yakma iç ışıklarıda minimum seviyeye getir, gorüceksin daha uzak mesafeleri daha rahat gorüceksin...

Gösterge ışıklarını kısarak yolculuk yapmadım hiç, her zaman en yüksek ayarda durur, bi sonraki yola gidişimde deneyeceğim bunu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ebrar Tüfek yazdı:

Gösterge ışıklarını kısarak yolculuk yapmadım hiç, her zaman en yüksek ayarda durur, bi sonraki yola gidişimde deneyeceğim bunu.

Bende tavsiye ederim, Uno'nun farlar şehir içi yandığı belli olmaz ama uzun yolda hiç kör gidiyormuş gibi hissetmedim. 2008 de de mercek olduğu için kesilme çizgisi biraz daha net ve uzunları yakınca gözlerimin de daha çabuk yorulduğunu fark ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Cem abi yine bize yeni bir vizyon açmışsınız.  Merakla takip ediyoruz ama yetişemiyoruz 😄 Hayırlı olsun Allah kaza, bela, dolu, sel göstermesin. Amin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Cem abi hayırlı uğurlu olsun, sis lambasından dalınca yazmayı unutmuşum kusura bakma :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Cem Işık yazdı:

Mercedes lightining system vs bişiler yazıyor farın içinde ama bakmadım açıkçası :)

Üç farklı opsiyon var. Birincisi halojen ampullü far sistemi. İkincisi high performance led sistemi. Bunun da adaptif olan ve olmayan şeklinde iki tipi mevcut. İnşaallah sizdeki adaptif olandır :) Üçüncü seçenek ise evlere şenlik multi beam far sistemi.  

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Yurdaer Elay yazdı:

Üç farklı opsiyon var. Birincisi halojen ampullü far sistemi. İkincisi high performance led sistemi. Bunun da adaptif olan ve olmayan şeklinde iki tipi mevcut. İnşaallah sizdeki adaptif olandır :) Üçüncü seçenek ise evlere şenlik multi beam far sistemi.  

Multibeam değil bizdeki, adaptif mi onu da bilmiyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Cem Işık yazdı:

biz eski kuşağız, sis farı demek daha dolu araba demek bize. Tempra sx aldığımızda , sxa alamadık(sis farı ve arka camlar otomatik) diye üzülmüştüm ben. 

Bizde kroniklesti kaldı öyle 😄

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Cem Işık yazdı:

Multibeam değil bizdeki, adaptif mi onu da bilmiyorum. :)

Adamlar yapmış. Ama daha çok diğer sürücülerin rahatı için 😛 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Mercedes lightining system vs bişiler yazıyor farın içinde ama bakmadım açıkçası:) 
biz eski kuşağız, sis farı demek daha dolu araba demek bize. Tempra sx aldığımızda , sxa alamadık(sis farı ve arka camlar otomatik) diye üzülmüştüm ben. 

Abi bildiğim kadarıyla mercedes gelişmiş far sistemi koyduğu araçlarda sis farını da fara entegre ediyor. Bunu daha önce de duymuştum.
Eskidik mi yahu o kadar[emoji1787]her ne kadar eskileri özlesem de yeniye adapte olmak lazım [emoji51]. Benim oğlan 2 yaşında, tableti alıp geliyor, yutup yuutup diye[emoji28]
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Sis farı şayet 20 cm civarından daha yüksek konumda ise işe yaramaz

adamlar tofaş motoru koymuş milyon tl etiketle satıyor, cm kim bakacak

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
adamlar tofaş motoru koymuş milyon tl etiketle satıyor, cm kim bakacak

Karşıdan gelen Bi-led'li Hella Led sis farlı Focusun yanında sönük kalmasın diye şey yaptım
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Bi-led'li Hella Led sis farlı Focusun

bu mudur... budurrr... :alkışşeysi:

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Sis farı şayet 20 cm civarından daha yüksek konumda ise işe yaramaz

Benim skodanın sis bu şartları karşılamıyor abi

Farın 5 cm altında sis mi olur yahu

33FEE69D-84AC-4F45-BBC7-CB34F990AF2E.jpeg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Mercedes Renault'a bazı Redline'lar veriyor. Kullanılacak teknoloji ve parça kalitesinde altına düşülmemesi gereken noktalar ve esaslar gibi. Bu prosedür Mercedes tarafından sürekli takip ediliyor ve Renault'tan çıksa bile ortaya Mercedes kalitesinde bir motor çıkıyor. Taşeronluk yaptırmak yerine böyle Ortak motor olması daha iyi Ne kadar çok akıl o kadar başarılı teknoloji. 1.9 MultiJet Doblo'nun motorunu 1.9 CDTI deyip Vectra'ya 6-7 sene taktılar. Saab TTID olarak kullandı. Yaşları 15 oldu hala yürüyorlar cayır cayır.

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Benim skodanın sis bu şartları karşılamıyor abi
Farın 5 cm altında sis mi olur yahu
33FEE69D-84AC-4F45-BBC7-CB34F990AF2E.jpeg.b64a5d13c9e6dad111a00590585ee1e3.jpeg

Benim karoq da aynı abi. Yalnız sis farı ve far tek parçaymış, bunu biliyor muydun? Sise taş falan gelse Allah korusun, far komple değişiyor. Servis bana tek far 10 bin tl dedi, sordum da.
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...