İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam

Oğuzkan Erışık

Recommended Posts

Oğuzkan Erışık

Bugün bakımlarını yaptık

Triger seti devirdaim v kayışı ve bilyası

4 tane kızdırma bujisi

Ön arka balata

Yağ ve filtreler mazot dahil

Total organik antifiriz

Termostat değişti

206550 km

Parçalara 2100 vermiştim

Yağ öncesi castrolün motor iç şampuanını attım. 

İşçiliğe 600 lira verdim

Nikelajcıda ön arka plakaya nikelaj plakalık yaptırdım. Çok güzel işçiliği var ustanın ama fotoğraf çekmek aklıma gelmedi sonra eklerim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Nikelajcıda ön arka plakaya nikelaj plakalık yaptırdım. Çok güzel işçiliği var ustanın ama fotoğraf çekmek aklıma gelmedi sonra eklerim. 

ZlHwG.jpg

Ürün tek parça malzemeden yapılıyor. Plakanın kenarlarını giyotin ile kesip güzelce hazırlıyor usta. Ozel kenar kapatma makinesi yapmış kendine. Plakada ezik yerler varsa güzelce düzeltiyor çekiçle. İşçiliği, gösterdiği özeni çok sevdim. Kenarları kapattıktan sonra köşe yerleri eye ile törpülüyor. Aksesuarcıda satılan, kenarı sonradan takılanlara bin basar bu ürün bence. Ankara'da yaptırmak isteyen olursa yerini tavsiye ederim. Çiftini 70 liraya yapıyor.

Plakalığın arkasına çift taraflı bant ve siyah silikon sıkıp yapıştırıyor. 

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Burada  bahsi geçen aparat  2 kablolu  aux girişini  usb+aux yapıyor. Orjinal  birşey. Aslında  sökmüşken  bluetooth  modül  de eklense  tadından  yenmez. Kayaşta  bir arkadaş teyplere usb aux işini  orijinal  bir şekilde  yapıyor. Ankara'dasın yakınsın. İstersen telefonunu  vereyim. Ben fiesta teybi için  görüşmüştüm ama kendim  hallettim. 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İnan Çınar yazdı:

Burada  bahsi geçen aparat  2 kablolu  aux girişini  usb+aux yapıyor. Orjinal  birşey. Aslında  sökmüşken  bluetooth  modül  de eklense  tadından  yenmez. Kayaşta  bir arkadaş teyplere usb aux işini  orijinal  bir şekilde  yapıyor. Ankara'dasın yakınsın. İstersen telefonunu  vereyim. Ben fiesta teybi için  görüşmüştüm ama kendim  hallettim. 

Böyle el yapımı alete gerek yok ki? Renault'un kendi ürünü var, sök tak biçiminde, değiştiriyorsun usb'li oluyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
İnan Çınar yazdı:

Bt zaten var abi teypte. Görüşme ve medya için kullanabiliyorum. Benim flash bellekte 1000den fazla müzik var. Olur abi numarasını alabilirim. 

Sani Gerşon yazdı:

Böyle el yapımı alete gerek yok ki? Renault'un kendi ürünü var, sök tak biçiminde, değiştiriyorsun usb'li oluyor.

İnternette satılanlar için hep kullanılmıyor çalışmıyor yorumu okudum abi. 

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Evren Barış Özbek yazdı:

Birde bu tarz birşeyler var.

Link

Oğuzkan Erışık yazdı:

Bunlar hakkında çalışıyor diye yorum yazan olmamış hiç Evren abi. Bizim işimizi görmeyecek 

Bunlar iş görür ama bunu kullanmayı da ben istemiyorum. Son çare artık 😀

Teşekkür ederim ilgin için abi

Evren Barış Özbek yazdı:

Ben bunu reno için aldım. Unutmazsam yarın test edip bilgi veririm.

Haftasonu Reno da test ettim. Sesi ve mikrofonu oldukça iyi. Bluetooth ile internetten radyo dinleyebiliyorsun. Ekranda transmitter frekansını ve akü voltajını görebiliyorsun. 2 adet USB girişi var ama denemedim.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Evren Barış Özbek yazdı:

Haftasonu Reno da test ettim. Sesi ve mikrofonu oldukça iyi. Bluetooth ile internetten radyo dinleyebiliyorsun. Ekranda transmitter frekansını ve akü voltajını görebiliyorsun. 2 adet USB girişi var ama denemedim.

Teşekkür ederim Evren abi. Şimdilik bekletiyorum bakalım aux portu üzerinde bir şeyler yapmayı deneyeceğim. Sağolasın eksik olma :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Uzun zamandır foruma giremedim.

Hayırlı olsun Oğuzkan kazasız belasız kullan inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Alptuğ Özcan yazdı:

Uzun zamandır foruma giremedim.

Hayırlı olsun Oğuzkan kazasız belasız kullan inşallah

Sağol abi daha iyileri senin olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuzkan Erışık

Aldığımda akü çok nazlıydı. Havalar soğudukça iyice geç almaya başladı. Aldığımda marş ensasında 10.6 v veren akü bugün akşam 9.3e kadar düşmüştü. Ölçtüğümüzde yaklaşık 40 km yol yapmıştım. 72 amper İnci akü üretimi olan  Hugel akü taktık. Daha önce birkaç arkadaşın arabasına almıştık bu aküden. En uzunu 2 yıldır edc fluence de kullanan arkadaşım hala memnun. Fiyat 450 lira. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Oğuzkan Erışık

El freni halatlarını değiştirdim dün. 

Bugün de son karların tadını çıkarmaya gittik. 

EMBmpS.jpg

EMB1Js.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Oğuzkan Erışık yazdı:

El freni halatlarını değiştirdim dün. 

Bugün de son karların tadını çıkarmaya gittik. 

EMBmpS.jpg

EMB1Js.jpg

Neresi burası Oğuzkan

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Alptuğ Özcan yazdı:

Neresi burası Oğuzkan

Çankırı Atkaracalar abi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Yakalamışsın son kar'ı :)

Artık ısınıyor havalar hafta sonuna bişey kalmaz herhalde

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuzkan Erışık

@Mert Yeldandan aldığım h7 mini ledlerin montajını yaptım.

Ampüller 4300k @Mert Gülkokan merak ediyordun. Bir fotoğrafla halojen ile ledin farkını gösterdim. Aydınlatma çok iyi değil ama güzel. Göz almıyor,çoğu açıdan baktım. Şansıma bugün yağmurlu ve yağmurda da kör bırakmadı.

Sol far led sağ far halojen

RPU7D6.jpg

RPWREn.jpg

Garajda tam karanlıktaki performansı

RPWCbA.jpg

Yağmurlu hava performansı

Net çekebilsem daha güzel fikir verecekmiş 

RPWYNS.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Alpay Sumer yazdı:

sen naptın ?

Kargoya verdi işte ampülleri yoğun baskıya dayanamayıp :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Alpay Sumer yazdı:

sen naptın ?

mevcut boşluktan ancak halojen takılabilir. LED’lerin arkası fanlı fan sığmıyor. Tamponu farı sökmekle uğraşamam dedim gönderdim 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Oğuzkan Erışık yazdı:

@Mert Yeldandan aldığım h7 mini ledlerin montajını yaptım.

Ampüller 4300k @Mert Gülkokan merak ediyordun. Bir fotoğrafla halojen ile ledin farkını gösterdim. Aydınlatma çok iyi değil ama güzel. Göz almıyor,çoğu açıdan baktım. Şansıma bugün yağmurlu ve yağmurda da kör bırakmadı.

Sol far led sağ far halojen

RPU7D6.jpg

Hayırlı olsun, 4300k gibi durmuyor. Yanına 6000k bir şey lazım karşılaştırmak için

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sürmeli yazdı:

Hayırlı olsun, 4300k gibi durmuyor. Yanına 6000k bir şey lazım karşılaştırmak için

Sağol abi. 4300 de 6000 de kullandım. Eminim 4300 olduğuna 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sağol abi. 4300 de 6000 de kullandım. Eminim 4300 olduğuna 😊

O zaman kameradan kaynaklanıyor, bildiğin soğuk beyaz çıkmış fotoda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oğuzkan Erışık

Yeşillendirelim biraz. 

Teyp çerçevesi yine renonun sevdiği yumuşak boyalı bir parçaydı. Yıpranmıştı. Birhan zımparaladı boyadı. Ben de önlere ayak aydınlatma yaptım. Elektrik çakmaklıktan geliyor. Parklarla beraber yanıyor. 

IMG_20220625_162444.jpg.f4f3cdb5106fe263f7add7f5ba0fab3b.jpgIMG_20220628_081517.jpg.997217c419e53635e04eab76f0992855.jpgIMG_20220625_162547.jpg.39ccbdfa7834c3cc6d35c503b3ba4d52.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Doğan Arşiray yazdı:

aydınlık çok fazla değilmi?

Evet biraz fazla. 3lü modül led ile yaptım. Araç kullanırken göz almıyor. T10 duy bağlayıp yine turuncu ampül kullanacağım. Biraz daha loş olur muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...