İçeriğe Yönlendir

2021 Formula 1 Türkiye Gp Yarış Programı

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Barış AÇIL

Saati yanlis hatırlamam nedeniyle 27. Turda açtığım yarış. Normalde izlemem böyle durumda sonucu öğrenmeden banttan izlerim ama dün dayanamadım izledim.

Olay başta bitmiş sonrası oldukça sıkıcıydı.
Sonlara doğru Perez den aksiyon bekledim ama nafile.

Son olarak önceki sezonlarda boylemiydi bilmiyorum ama podyum önünde verstappeni parkettikleri ejderha dilini her kim düşündü ise olmamış

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Bir pilot sürekli ağlar mı yaa :D

Lastiklerim ısınıyor, lastiklerim tutmuyor, çok hızlılar... Sürekli bi serzeniş :)

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

İki gündür Brezilyada yarışıyorum. Time trial zamanım çok iyi olmasına karşın yarış hızı dusuk oluyor.

qjurq3g.jpg

Time trial 1.10.870 gibi harika bir tur.

Ancak yarista 1.18 , 1.20 lerde dönüyoruz.

Geçiş yapmak da tv karsisindan izlemek gibi kolay olmuyor maalesef.

Drs bolgesi çok uzun degil, start finiş duzlugune gelmeden hemen once yoldaki egimli bolgeler ciddi direksiyon titremesine sebep oluyor.

Bu yarista da bence onde olan ariza-kaza olmadıkça isi goturecek.

Çok hizli donulen virajlar yok, bu da uzin şasi kullanan mercedes icin pek iyi haber degil.

Bu arada tüm asistanlar kapali, yol çizgileri, çekiş kontrol, abs de kapali.

Vitesler manual, görüş kokpitten.

Her yaris öncesi 3-4 gün calisma yapıyorum. Yarisi izlerken pilotun hangi virajda neler hissettigini de biliyor olarak izlemek bambaşka bir duygu.

hobraxx.jpg

Direksiyon seti logitech G920.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Öner Kurukuz yazdı:

Her yaris öncesi 3-4 gün calisma yapıyorum. Yarisi izlerken pilotun hangi virajda neler hissettigini de biliyor olarak izlemek bambaşka bir duygu.

online turnuvalar yapılabilir hangi oyun

:f1: çekiş kontrol kapatırsak emmi ilk duvra patlar ama

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Çağlar Bayur yazdı:

online turnuvalar yapılabilir hangi oyun

:f1: çekiş kontrol kapatırsak emmi ilk duvra patlar ama

F1 2018

Ancak benim oyun ilaçlı oldugu icin online çalışmıyor. 😔

İlk baslarda asistanlari acmistim, zevk vermedi. Kapattim, ilk viraja kadar gidemedim 😂😂😂

Şimdi oldukca hakimim gaz pedalina. Startlari da debriyajla yapiyorum.

Tek sorunum sağa sola bakmak cok zor oluyor. O kadar kisa zamanda dugmelerle etrafa bakmak zor, 3 monitörlü bi sistem kuramadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

İki gündür Brezilyada yarışıyorum. Time trial zamanım çok iyi olmasına karşın yarış hızı dusuk oluyor.

qjurq3g.jpg

Time trial 1.10.870 gibi harika bir tur.

Ancak yarista 1.18 , 1.20 lerde dönüyoruz.

Geçiş yapmak da tv karsisindan izlemek gibi kolay olmuyor maalesef.

Drs bolgesi çok uzun degil, start finiş duzlugune gelmeden hemen once yoldaki egimli bolgeler ciddi direksiyon titremesine sebep oluyor.

Bu yarista da bence onde olan ariza-kaza olmadıkça isi goturecek.

Çok hizli donulen virajlar yok, bu da uzin şasi kullanan mercedes icin pek iyi haber degil.

hobraxx.jpg

Direksiyon seti logitech G920.

2021 almıyor musunuz f1'i? 50TL'mi neydi en son.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sani Gerşon yazdı:

Parasindan ziyade İstanbul Park yok, gunceleme ile de eklemeyecekler.

Bu nedenle almadim.

İstanbulda sürüş yapmayi cok istiyorum, bizim pisti ekledikleri bir oyunu alırım.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

419TL

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

Parasindan ziyade İstanbul Park yok, gunceleme ile de eklemeyecekler.

Bu nedenle almadim.

İstanbulda sürüş yapmayi cok istiyorum, bizim pisti ekledikleri bir oyunu alırım.

Muhtemelen 2022 de getirecekler zira aslında bir sene evvel ki ilk onaylanan takvim olmalı.

Yine de getirmezlerse, yuh yani...

Çağlar Bayur yazdı:

419TL

O nedir ya... Geçen ay 50TL kampanya diye bildirim aldım. Alacaktım da, ekran kartım yetersiz diye şeetmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

2002 yılında klavye ile bilgisayarda oynamıştım, sanırım avustralya gpsiydi. Gerçek zamanlı oynarken konsantrasyonu aynı tutmak çok zor. Klavyeden oynamak ayrı bi zor. Parmaklarım kilitlenirdi 😀 İşe başlayınca logitech momo direksiyon aldım ama bu seferde eski heves kalmadı. 2003 yılındaydı sanırım brezilyada yağmurda yapılan bir yarış vardı. Fisichella kazanmıştı, çok zevkli bir yarıştı. Kuru zeminde çok da keyifli olmayabilir. Sürpriz oldu bu yarış bana, bu hafta yarış olduğunu bilmiyordum.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Brezilya eski klasik pistlerden biri yağış olduğunda asfalt kaliteside çok iyi olmayınca gerçekten çok heyecanlı geçen yarışlar izledik.Ben bu tip pistleri daha çok beğeniyorum.

Hamilton Meksikada Bottasın Verstapene kapıyı açık bıraktığını belirtmiş adam artık kendine kendi yarışına bakıyor tabi.Verstapen Şampiyonluk için büyük bir adım attı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Geçen ay 50TL kampanya diye bildirim aldım.

steam mi?

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Cumartesi akşam sıralama turlarını izlemek için açtım, sprint yarış varmış, fena değildi, yarış da zevkli olur diye düşünüyorum. Ayrıca mercedesler çok hızlıydı, verstapenin işi zor gibi. Yarış saat 22 de başlayacak sanırım.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Cumartesi akşam sıralama turlarını izlemek için açtım, sprint yarış varmış, fena değildi, yarış da zevkli olur diye düşünüyorum. Ayrıca mercedesler çok hızlıydı, verstapenin işi zor gibi. Yarış saat 22 de başlayacak sanırım.

TSİ 20:00'da olması lazım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Sani Gerşon yazdı:

:good1:

257196693_2289323357891300_7921599634381

Saatlerce böyle bir saat bilgisi aradım bulamadım. İyiki yazmışım, yoksa 22 de açıp kupa törenin izleyecektim herhalde😃 sağolun varolun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Saatlerce böyle bir saat bilgisi aradım bulamadım. İyiki yazmışım, yoksa 22 de açıp kupa törenin izleyecektim herhalde😃 sağolun varolun.

Yayın yapanlar yoğunluktan karıştırıyor bazen. Serhan Acar yarış saat 22'de dedi mesela. Meksika ile karıştırdı muhtemelen. Brezilya ile Meksika arasında 3 saat var :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Hamilton kanat nedeni ile ceza aldı Sprintte en arkadan başladı iyi bir tempo ile Perezin arkasına kadar geldi Mercedes hızlı gõrünüyor.

Brezilya denince akla elbetteki Senna geliyor saygı ile anıyorum.

Bugün bir başka efsane Rossi Pistlere veda etti çok özeldi...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Finallerin adamı Hamilton tam 14 puanlık bir geçiş yaptı Şampiyonluk mücadelesi için sezonun en kritik anıydı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bayağı çekişmeli bi yarıştı. Hamilton kazandı lakin Verstappen güzel karşı koydu. Her ikisine de tebrikler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yurdaer Elay yazdı:

Yayın yapanlar yoğunluktan karıştırıyor bazen. Serhan Acar yarış saat 22'de dedi mesela. Meksika ile karıştırdı muhtemelen. Brezilya ile Meksika arasında 3 saat var :) 

dünki sprint 22 de idi galiba, brezilyaya gidip incelemeli bu olayı

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

dünki sprint 22 de idi galiba, brezilyaya gidip incelemeli bu olayı

Festivale denk getirelim :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Dunden belliydi zaten.

Verstappen den gecildikten sonra Hamilton un kuyruğuna yapışıp DRS ile atak bekledim ama Mercedesin aynasından bile görünmez oldu..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...