İçeriğe Yönlendir

2021 Formula 1 Türkiye Gp Yarış Programı

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Mehmet Yeter
Barış AÇIL yazdı:

Dunden belliydi zaten.

Verstappen den gecildikten sonra Hamilton un kuyruğuna yapışıp DRS ile atak bekledim ama Mercedesin aynasından bile görünmez oldu..

Her iki Red bull aracı da benzer şekilde devam etti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

Mercedesler bariz hızlıydı, verstapen yine iyi dayandı. Ama perezin son turda en hızlı turu hamiltondan alması da ayrı bi heyecan yarattı.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Sadece motor değişikliği ile bu kadar hiz farki olması bana mantikli gelmiyor.

Daha önce de motor değiştirip iyi peeformans verenleri gördük de uçanları görmemiştik.

Hamilton resmen uçtu.

Bu pistte hizli olan tek viraj "senna s" i  dedikleri 2-3-4 üncü virajlar. Baska da hızlı viraji yok. Mercedesin avantaj elde edecegi kadar uzun duzlukler de yok. Bu hiz farkinin baska bir açıklaması olmalı.

Bir ekleme yapayım.

Ferrari bu seviyede olsaydı çoktan 25 tane sensör takip her yerini didik didik etmislerdi. Nedense Mercedes olunca birsey demiyorlar.

Drs kanat olayi da bence Veestappen gozler önünde bizikladigi için gündeme geldi, yoksa yine mercedese birsey yapacaklari yoktu.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Öner Kurukuz yazdı:

Sadece motor değişikliği ile bu kadar hiz farki olması bana mantikli gelmiyor.

Daha önce de motor değiştirip iyi peeformans verenleri gördük de uçanları görmemiştik.

Hamilton resmen uçtu.

Bu pistte hizli olan tek viraj "senna s" i  dedikleri 2-3-4 üncü virajlar. Baska da hızlı viraji yok. Mercedesin avantaj elde edecegi kadar uzun duzlukler de yok. Bu hiz farkinin baska bir açıklaması olmalı.

Bir ekleme yapayım.

Ferrari bu seviyede olsaydı çoktan 25 tane sensör takip her yerini didik didik etmislerdi. Nedense Mercedes olunca birsey demiyorlar.

Drs kanat olayi da bence Veestappen gozler önünde bizikladigi için gündeme geldi, yoksa yine mercedese birsey yapacaklari yoktu.

Yeni motorun Mercedes'e katkısı olmuştur elbette. Ben Red Bull'un bu yarışta motoru ful performans kullandığını düşünmüyorum. Avantajlı konumlarını korumak için risk almak istemediler.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Yeni motorun Mercedes'e katkısı olmuştur elbette. Ben Red Bull'un bu yarışta motoru ful performans kullandığını düşünmüyorum. Avantajlı konumlarını korumak için risk almak istemediler.

Olay Redbull un yavaş gitmesi degil hocam, diger butun takimlardan fersah fersah hizliydi hamilton.

Öndeki aracı 1 saniye civarında takip ettiğinde hem downforge kaybediyorsun (%35 i kayboluyor) hem de lastikler daha çabuk aşınıyor. Bu yarışta nedense motor değişince ne lastik aşındı ne de yakın takipte downforge kaybı oldu. Bu unsurlar motora mı bağlı ki bu yarışta bunlar olmadı?

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

40 araç yarışsa ve hamilton 40. sırada başlasa yine ilk 3 te bitirecek kadar hızlıydı. Verstapenciyim ama mercedesin brezilyadaki hızı beni korkuttu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Öner Kurukuz yazdı:

Olay Redbull un yavaş gitmesi degil hocam, diger butun takimlardan fersah fersah hizliydi hamilton.

Öndeki aracı 1 saniye civarında takip ettiğinde hem downforge kaybediyorsun (%35 i kayboluyor) hem de lastikler daha çabuk aşınıyor. Bu yarışta nedense motor değişince ne lastik aşındı ne de yakın takipte downforge kaybı oldu. Bu unsurlar motora mı bağlı ki bu yarışta bunlar olmadı?

Hamilton diğer sürücülerle yarışmıyor gibi zaten hocam. Sanki pistte sağa sola serpiştirilmiş kukalar var o da arabasıyla slalom yaparak tek tek geçiyor. Kafa tutan (Max hariç) bi Alonso var onun da arabası açık ara yavaş. Hamilton'un diğer sürücüleri kolay kolay geçip sonra da efsane yarıştı algısı oluşturulması garip geliyor bana. Tamam yeni motor hız katmıştır, kanatları güzel ayarlamışlardır bir şey diyemem. Ama bu iş bu kadar kolay olmamalı. Ferrari'ler bile performans artışlarından söz ediyor sonra da Hamilton'a buyur geç abi diye yol veriyorlar.

Bu yarışta Hamilton bir de cezaların verdiği etkiyle ayağını gaza korkak basmadı sanki.. Motor da zaten yeni 4 yarış rahat rahat götürür diye düşündüler herhalde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...