İçeriğe Yönlendir

150.000 Lira Civarında Araç Önerileriniz

Armağan Pekatik

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu
Furkan Bakırel yazdı:

Fantazi istemeyene focus 1 ideal fazla yazıp çizmeye gerek yok bence. 

:bravo: Bütçe yetiyorsa birinci tercih olmalı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

:bravo: Bütçe yetiyorsa birinci tercih olmalı 

Şu şartlarda 150bin tlye focus 1 değil 0,75 anca alınır 🤪

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Taner Kadak yazdı:

Şu şartlarda 150bin tlye focus 1 değil 0,75 anca alınır 🤪

başlık çok eski taaaaa geçen yıldan kalma ona takılma hiç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Megan 1 aldık arkadaşıma 168 bin tl. Araba güzel ama 1.6 16v.

2002

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Megan 1 aldık arkadaşıma 168 bin tl. Araba güzel ama 1.6 16v.

2002

sahibine kamyonla mı çöktünüz

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Samet Sarı
İlkay Başaran yazdı:

Megan 1 aldık arkadaşıma 168 bin tl

Hayırlı olsun. İnternetten mi yoksa galeriden araba pazarından falan mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Samet Sarı yazdı:

Hayırlı olsun. İnternetten mi yoksa galeriden araba pazarından falan mı?

Araba arıyoruz bilginiz olsun.

Bizim bir tanıdık şunu satacaktı bi arayalım şeklinde bir alış veriş oldu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Samet Sarı
İlkay Başaran yazdı:

Forumda bilgi alışverişi yaparken benim araç da (2007 Sportage otomatik 2.0 dizel) sanırım öyle satılacak. 😊 Hiç satma niyetim yok aslında. Mesela 4 ay önce aldığımda uzun yıllar binme niyetim olduğu için 3500 lira verip detaylı iç temizlik, pasta cila, boya koruma, motor temizliği, far parlatma, direksiyon kaplatma işlemlerini daha aldığım hafta yaptırdım. Lakin TOKİnin yeni ev kampanyasına yazıldık, ya çıkarsa diye şimdi satma durumu ortaya çıktı. Arabasız da kalamam. Eski model de olsa ayağımı yerden kesecek, uzun yıllar bana mısın demeyecek birşey almam lazım. Sağolsun buradaki abilerim, kardeşlerim sayesinde birçok araç tercihim arasından Focus1 ve Megane1 de karar kıldık. Daha ilana koymadım, kuralar ne zaman olacak belli değil. Çıkmazsa sorun yok da çıkarsa ha deyince satılamayacağını biliyorum ama yapacak da pek bişi yok. En son çare bendekini trinksata verip yeni arabaya öyle bakmak galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

dediydim kesin kamyonla çökülmüş mekana

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Turan şahin
(düzenlendi)

Merhaba, büyük sedan seven bütçesi dahilinde bu araçlara ulaşmak isteyen bir genç'e, bana hangi araçları önerirsiniz? Aile için araç bakıyordum fakat kendime ayrı bir araç almak istiyorum. Aklımda E34 kasa BMW 5 serisi var. Ciddi ciddi soruyorum bana başka hangi araçları öneirsiniz? Bütçem dahilinde en sorunsuz ve büyük araçlar hangileri?

Lütfen sanayiden çıkamazsın gibi şeyler söylemeyin. Param olsa 2015 model alırım ama yok. Kilometreye çok takılmayacağım fakat çok yüksek KM araçlarda motoru rektefiye veya sandık motor takılmış araçlara bakıyorum. Gerçekten seçeneğin çok olduğunu gördüm. Sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum.  

Teşekkürler.

tarihinde Turan şahin tarafından düzenlendi
  • Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Turan şahin
Evren Erakçora yazdı:

150bin TL az değil mi üst sınıf için. 

Eskilere bakıyorum hocam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Turan kardeşim dediğin gibi bu sınıfta seçenek bol. Ancak şöyle bir açmaz var. Diyelim ki bütçemiz kısıtlı olduğu için temiz bir  Opel omega aldik. Bu araç benzinde 100 km de 12 lt altinda yakmaz. Şehir içinde 16 17 lt yi görürsünüz. Yani km de 3 TL. Taksi tutsanız daha ucuza gelir. Bakış açinizi değiştirip E - F sınıfı yerine A veya B sinifi japon araç alırsaniz mesela;  Hyundai excel , DaihatsuMazda gibi hem benzin koyup doyasiya gezer,  hem elden cikartamama gibi bir sorun yasamazsiniz. 

Yorum bağlantısı
Turan şahin
Mustafa Erkan yazdı:

Turan kardeşim dediğin gibi bu sınıfta seçenek bol. Ancak şöyle bir açmaz var. Diyelim ki bütçemiz kısıtlı olduğu için temiz bir  Opel omega aldik. Bu araç benzinde 100 km de 12 lt altinda yakmaz. Şehir içinde 16 17 lt yi görürsünüz. Yani km de 3 TL. Taksi tutsanız daha ucuza gelir. Bakış açinizi değiştirip E - F sınıfı yerine A veya B sinifi japon araç alırsaniz mesela;  Hyundai excel , DaihatsuMazda gibi hem benzin koyup doyasiya gezer,  hem elden cikartamama gibi bir sorun yasamazsiniz. 

Hocam yazmayı unutmuşum LPG li bakıyorum. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
(düzenlendi)

Bütçe ile maalesef ekonomik ömrününü bir kere değil çok kere tamamlamış E segmenti bir araba alabilirsiniz bu durum da maddi olarak sizi çok üzer . Premium segment araçları almak değil yürütmek meseledir.Realist olarak bakarsak bu bütçe ile alınacak bir E sınıfı aracı yürütmekte mümkün değil.Yüksek sınıf araçlar kompakt otomobillere göre daha fazla donanım daha fazla parça bulundurur yani motoru revize edilmiş bir araç sorunsuz değildir , yedek parçasını bulmak zordur yedek parçası pahalıdır kaldı ki bu tarz eski araçları tamir ettirmekte pek mümkün değil parayla bile tamir ettiremiyorsunuz uğraşmıyor ustalar bunlar hep ciddi problemler ve diğer önemli problemi satışının zor olması . Ama ben illa istiyorum diyorsanız bence en makul ve sorunsuz olanı yine o modeller de Yıldızdır. Mercedes 200E düşünülebilir burada (Sivas'ta) ilanlar da güzel bir 200E var biraz bütçeyi zorlar ama sonradan kalem kalem harcamaktansa temizini almak daha mantıklıdır.

tarihinde Furkan Bakırel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)

Turan bey, belirttiğiniz bütçe ile E yada F segmentinde alınacak araçların yürümesi için gereken tamirat ve parçalar aracın kendinden pahalıya gelebilir, bunu kabullenmiş olabilirsiniz, burada da yaptıramama riski ortaya çıkıyor. Yok ben istiyorum, kafaya koydum diyorsanız mercedes modellerine yönelmenizi öneririm. Nispeten daha sağlam olanlarını bulmak ve tamir ettirmek daha kolaydır. Bahsettiğiniz bütçe ile çok güzel bir ford scorpio alınır, ama ilk arızasında kurtarıcı sırtında usta usta gezersiniz. Nissan maxima ya da opel omega da da durum çok farklı olmaz.

BMW yürütülemez çünkü ucuz bmw sadece kapanda olur. Eskisi de olsa, eğer sorunsuzsa söylediğiniz rakamlara vermezler, hatta iki katına da vermezler. İyi durumda eski bmwler ilana çıkmaz, kapalı gruplar içinde el değiştirir en fazla. Eğer ucuza veriyorlarsa aracın sorunları vardır, tamiri yürütmesi yapılamıyordur. 

Mercedesi düşünmezseniz scorpio yada omega gibi bilindik markaların 2.0 4 silindir atmosferik motorlu olanlarına bakın, en azından motor kısmı D segmentindeki mondeo ve vectra aynı sayılır, motor parçası konusunda bir tık rahat edersiniz. Nissan maxima çok güzel arabadır, ama nissandır. Yeniyken bile usta ve parça sorunu vardı, şimdi birde eskidi. 

Bu arada aramanızı e yada f segment yerine d yada e segmente çevirirseniz alternatifleriniz ziyadesi ile artacaktır. Alabileceğiniz araçlara da binebilme ihtimaliniz aynı oranda artacaktır. Güzel bir uzay kasa vectra alıp binebilirsiniz, yada mk2 mondeo. O bütçeye temizleri alınır, nispeten ucuza binilir. Yine büyük ve sedan olur. Zaten ülkede e segmenti araç bir kaç marka ile sınırlı, f yok sayılır.

İlkay Başaran yazdı:

Nissan maxima düşünür müsünüz? Çok güzel arabadır. İnfinity de de var aynı seri. Zaten aynı araba.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-temiz-nissan-maxima-v6-1057078985/detay

Yakma adamı, 2007 yılında arkadaş Ankarada usta ve parça sıkıntısı yaşıyordu, şimdi 15 yıl daha geçti :D 

Ama bir defa Eskişehire gidip gelmiştik, güzel arabaydı, ona hiç söyleyeceğim bir şey yok. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Turan bey, belirttiğiniz bütçe ile E yada F segmentinde alınacak araçların yürümesi için gereken tamirat ve parçalar aracın kendinden pahalıya gelebilir, bunu kabullenmiş olabilirsiniz, burada da yaptıramama riski ortaya çıkıyor. Yok ben istiyorum, kafaya koydum diyorsanız mercedes modellerine yönelmenizi öneririm. Nispeten daha sağlam olanlarını bulmak ve tamir ettirmek daha kolaydır. Bahsettiğiniz bütçe ile çok güzel bir ford scorpio alınır, ama ilk arızasında kurtarıcı sırtında usta usta gezersiniz. Nissan maxima ya da opel omega da da durum çok farklı olmaz.

BMW yürütülemez çünkü ucuz bmw sadece kapanda olur. Eskisi de olsa, eğer sorunsuzsa söylediğiniz rakamlara vermezler, hatta iki katına da vermezler. İyi durumda eski bmwler ilana çıkmaz, kapalı gruplar içinde el değiştirir en fazla. Eğer ucuza veriyorlarsa aracın sorunları vardır, tamiri yürütmesi yapılamıyordur. 

Mercedesi düşünmezseniz scorpio yada omega gibi bilindik markaların 2.0 4 silindir atmosferik motorlu olanlarına bakın, en azından motor kısmı D segmentindeki mondeo ve vectra aynı sayılır, motor parçası konusunda bir tık rahat edersiniz. Nissan maxima çok güzel arabadır, ama nissandır. Yeniyken bile usta ve parça sorunu vardı, şimdi birde eskidi. 

Bu arada aramanızı e yada f segment yerine d yada e segmente çevirirseniz alternatifleriniz ziyadesi ile artacaktır. Alabileceğiniz araçlara da binebilme ihtimaliniz aynı oranda artacaktır. Güzel bir uzay kasa vectra alıp binebilirsiniz, yada mk2 mondeo. O bütçeye temizleri alınır, nispeten ucuza binilir. Yine büyük ve sedan olur. Zaten ülkede e segmenti araç bir kaç marka ile sınırlı, f yok sayılır.

Altına imzamı atarım.... 

Önemli tavsiyeler. 

Dikkate alınız.. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selçuk Bakış

Çürük vardır bakmak lazım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Çalışkan yazdı:

Aramaya çekiniyorum :D sizce kötü bi sürprizle karşılaşır mıyım?

https://shbd.io/s/jcZ01Nln

koltuk kılıflarına söksübn

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Mehmet Göktürk yazdı:

ya ahmet uygun değil bu.  şahin felan yok mu

pazarlık et şöyle bişey al.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-ilk-elden-97-emsalsiz-1.6-sahin-1160576885/detay

Hocam temiz tofascilar burnundan kıl aldırmıyor maalesef. Köy için bende eli ayağı düzgün bir şahin bakayım dedim. 150 ye kadar olanlar bitik durumdalar. 150 200 arası eh işte alıp keyfe keder masraf yapmalık. 200 üstü orjinalciler. Kordon düzgün olanlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Serdar Göktaş yazdı:

Hocam temiz tofascilar burnundan kıl aldırmıyor maalesef. Köy için bende eli ayağı düzgün bir şahin bakayım dedim. 150 ye kadar olanlar bitik durumdalar. 150 200 arası eh işte alıp keyfe keder masraf yapmalık. 200 üstü orjinalciler. Kordon düzgün olanlar

E biraz vercen tabi. adamın da hakkı var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...