İçeriğe Yönlendir

Ne Olacak Bu Zamların Hali?

Erol Güven

Recommended Posts

Erol Güven

Son zamanlarda hissedilir seviyede a z ye müthiş bir zam furyası var aklınıza ne gelirse artık sizlerde biliyorsunuz. Ne olacak vatandaşın hali böyle canım çok sıkıldı böyle bir başlık atayım dedim. Sizler ne dersiniz bu konuda.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Öyle çok abartıldığı kadar pahalılık yok bence.

• Beğen 9
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Çok gereksiz işlere girişmeyip minimalist yaşamayı öğrendikten sonra daha az acıtır oldu. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

görmeyen göz katlanırmış, subvansiyon bitince daha anlaşır oldu. ama yarından daha iyi durumdayız şükür

• Beğen 7
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hak edilmis bir ekonomi var. Zamlar orta direk tabir edilen kesimi de fakir grubuna aldı. Tüm kesimler ciddi maaş zammı alamaz ise ülke fakir ve zengine dönüp yaşayacak. Bu ülkeyi verdiğimiz oylar ile bu hale getirdik. Çok görmüyorum o yuzden.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Hayrettin Bahadir yazdı:

Öyle çok abartıldığı kadar pahalılık yok bence.

Aynı fikirdeyim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

işimiz Allah"a kaldı. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İthalat cenneti ülkemizde , kendi kazancımız ile dövizli malları edinmeye çalışıyoruz. Her geçen gün alım gücümüz düşüyor.

Bu işin sonu pek hayırlı görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

4 sene önce çay ocağında yada arkadaş gruplarında bu günleri anlatırken, biz bu kadar rahat harcayacak kadar zengin değiliz derken ateşli tartışmalar yaşadık. İyi kötü kıblemiz belli olduğu halde hain diyen çıktı, yabancı diyen çıktı Beğenmiyorsan git Hollanda da kendin gibi olanlarla bile takıl diyen oldu. 
Bakalım 4 sene sonra asgari ücretle ne yapacaksınız demiştim.
Ve bende diyorum şimdi;
Öyle abartıldığı kadar pahalılık yok yawww, geçinemeyen yetiremeyen tembel müsriftir. Bakın ben ne kadar rahatım...( Sözüm meclisten dışarı)

• Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Hamit inan yazdı:

Aynı fikirdeyim :) 

Ben zam da göremiyorum.

Zamcık.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Erhan Doruk yazdı:

işimiz Allah"a kaldı. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İthalat cenneti ülkemizde , kendi kazancımız ile dövizli malları edinmeye çalışıyoruz. Her geçen gün alım gücümüz düşüyor.

Bu işin sonu pek hayırlı görünmüyor.

Ne faiz ne enflasyon...... Üretmeyen bir toplumun cepten harcamasının sonuçları...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Bu nedemek, dolar artacakmı gene. 

FCjCMMXXIAQw1ne?format=jpg&name=large

dolar kuru zurnanın son deliğidir, üst kapak contası gibi. vesile ile bu retwtt zinciri yangını biraz bastırır.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

"Çok pahalılık yok" diyenler = Maaşı dövizle alanlar :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Ali Darbaz yazdı:

Bu nedemek, dolar artacakmı gene. 

FCjCMMXXIAQw1ne?format=jpg&name=large

Su'dan sebeplerle, siz bize dokunamazsınız diyorlar yani.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunlar mini mini zamlar. Göğüste yumuşatıldıktan sonra yansıtılıyor. Yoksa öyle korkulacak gibi bi durum yok yani.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Aslında birkaç senedir görünen köy kılavuz istemez misali durum bu hale geleceğini gösteriyordu. Maalesef siyasette çözüm odaklı olmayıp oluşan durumu leyhte/aleyhte kullanma stratejisi partiler arasında ön plana çıkıyor. Her kesim kendi seçmen kitlesinin yüzdesini koruma derdine giriyor. Siyasette olgunca bir mesele çözümü ülkemizde yok.Hükümet-muhalefet medya organları ile etbalarına algı yapıp yalanlarını inandırma derdinde. Kimi sever kimi sevmez lakin Demirelin "boş tencerenin yıkamayacağı hükümet yoktur" sözü oluşmaya doğru bir gidişat var. Zam olayına gelince de ülkemizdeki aşırı israf durdurulmalı,vergi azaltılmalı ve hükümet halka tasarruf konusunda lüksten kaçarak inandırıcı olup örnek olmalı.Bu durum bile belki yeterli olmayabilir.Aşırı şatafat,gösteriş,ihtişam ve masraflı yaşam koskoca Osmanlıyı bitirdi. Siyasete girmeyecektim bende girdim en sonunda :) 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sani Gerşon yazdı:

Bunlar mini mini zamlar. Göğüste yumuşatıldıktan sonra yansıtılıyor. Yoksa öyle korkulacak gibi bi durum yok yani.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Yarın birgün kredi faizleri düşer yine harcamaya başlarız. 3-5 yıl sonra tekrar kriz olur, böyle devam edip gider. Geçmişte de defalarca aynısı oldu, gelecekte de olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Evren Erakçora yazdı:

Konu değişecek ama videoyu keyifle izledim. Harbiden çok büyük topçuymuş Bergkamp.

Döneminde çok büyük yıldızlar var olduğu için en büyük olamamış.

Şimdi olsa araplar 100 milyonu verirdi almak için.

Ana konuya dönersek pek öyle minik dokunuş diyemeyiz, gayet de kaba, kalın, acımadan sokuyorlar net.

Her gelir sınıfı bir alt seviyeye doğru süratle iniyor, inecek.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

yapmayın etmeyin dedik evete mührü uçarak basanlara dinlemediler, şimdi kurunun yanında yaş da yanıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Serkan Karadağ yazdı:

Üretmeyip tembel tembel oturmanın sonuçları.

Aradığım yorum .

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Nihat Palolu yazdı:

Yarın birgün kredi faizleri düşer yine harcamaya başlarız. 3-5 yıl sonra tekrar kriz olur, böyle devam edip gider. Geçmişte de defalarca aynısı oldu, gelecekte de olur.

Geçmişte hiç bir zaman akaryakıt dolar euro hiç bu kadar artmadı 

Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
Serkan Karadağ yazdı:

Üretmeyip tembel tembel oturmanın sonuçları.

Bireysel olarak daha ne kadar kasabiliriz diye düşünürken aklıma tarih derslerindeki o ünlü cümle geldi. Almanya kaybettiği için bizde kaymetmiş sayıldık. Ülke yönetimi ekonomiyi bakkal dükkanı gibi yönettiği için maalesef hep beraber kaybettik. Dolar fazla değil 7 sene önce 1,5-2 tl civarında iken üretim şuanda olduğundan çok daha düşüktü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bahattin Akkaya yazdı:

üretim şuanda olduğundan çok daha düşüktü.

çamurlu offroad , tepeye tırmanırken patinaj çeken v8 in geriye kayması gibi desek

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...