İçeriğe Yönlendir

Ne Olacak Bu Zamların Hali?

Erol Güven

Recommended Posts

Emin Önal
Hakan Yavaş yazdı:

Mayısta ödediğim bizim kızın okul ücretine de artan KDV farkını istedi okul. Servis ücretini de ödemiştim. Ona da fark istemelerini bekliyorum ve bunu da yadırgamıyorum artık:( 

Anlaşma yapılmış. Ödemenin tamamını yaptınız mı ve tutarın tamamına fatura kesildi mi bilmiyorum ama KDV farkını istemek çok saçma. KDV düşse idi iade mi edeceklerdi sanki?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Son zamanlarda peşin almanın mantığı zaten zamdan etkilenmemek. Servis ücreti içinde varsa anlaşma şartlarına bakmak lazım birşey diyemiyorum. Normalde isteyememeleri lazım tamamını peşin ödediyseniz. 

Hakan Yavaş yazdı:

Mayısta ödediğim bizim kızın okul ücretine de artan KDV farkını istedi okul. Servis ücretini de ödemiştim. Ona da fark istemelerini bekliyorum ve bunu da yadırgamıyorum artık:( 

Bu arada tekrar okuyunca mesajınızı; siz Mayıs ta ödemişsiniz KDV oranı değişikliği Temmuz sonunda geldi. Külliyen tutarsız bir istek. Hepsini ödediğinizi düşünerek konuşuyorum,  Ben olsam ödemediğim gibi şikayet ederdim bu talebi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emin Önal yazdı:

Anlaşma yapılmış. Ödemenin tamamını yaptınız mı ve tutarın tamamına fatura kesildi mi bilmiyorum ama KDV farkını istemek çok saçma. KDV düşse idi iade mi edeceklerdi sanki?

Faturayı kesmiş olmalı.  Kestiyle zaten eski oranla kesmiştir.  

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Emin Önal yazdı:

Emin Önal yazdı:

Son zamanlarda peşin almanın mantığı zaten zamdan etkilenmemek. Servis ücreti içinde varsa anlaşma şartlarına bakmak lazım birşey diyemiyorum. Normalde isteyememeleri lazım tamamını peşin ödediyseniz. 

Bu arada tekrar okuyunca mesajınızı; siz Mayıs ta ödemişsiniz KDV oranı değişikliği Temmuz sonunda geldi. Külliyen tutarsız bir istek. Hepsini ödediğinizi düşünerek konuşuyorum,  Ben olsam ödemediğim gibi şikayet ederdim bu talebi. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Faturayı kesmiş olmalı.  Kestiyle zaten eski oranla kesmiştir.  

Tamamen ödememem gerektiğinin farkındayım. Üstelik bunu yapan özel okul TED.

Fakat biz sizden aldık parayı fakat beklenmeyen bir fark oluştu ve ben çocuğa yemek verirken hizmet verirken yeni KDV ile alacağım gibi söylemler olacak. Artı sonuçta özel okul ve iş ciddiye binip anlaşmazlığa düşersek seneye okulu değiştirmeye kadar giden bir süreç başlayacak. Ve bundan da en çok çocuk etkilenecek.

%2 KDV farkı olsa olsa 3-5 bin liralık bir fark yaratır. Ve bunun için gerçekten uğraşmak istemiyorum. Haklı olup da peşini bıraktığım şeylerde giderek artıyor. Suyu yavaş yavaş kaynatıyorlar sanırım:(

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Hakan Yavaş yazdı:

%2 KDV farkı olsa olsa 3-5 bin liralık bir fark yaratır.  

Saygı duyarım. Ucunda çocuğun etkilenmesi söz konusu olunca sizi anlıyorum ama ben öyle davranmazdım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Fatih Evcin

Sabah mesaj geldi . Eğitimde enflasyon oranı %82 olduğu için özel okul zamları da bu oranda olacakmış.

İnşallah Öğretmen arkadaşlarım da en az bu kadar zam alırlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

eğitimde enflasyon oranı neymiş? resmi oran yokmu herşeyde kullanılan...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Fatih Evcin yazdı:

Sabah mesaj geldi . Eğitimde enflasyon oranı %82 olduğu için özel okul zamları da bu oranda olacakmış.

Sabah gördüm mesajını.. iyice suyunu çıkardılar.. altta kalanın canı çıksın diyorlar.. kayıt zamanı geldi bakalım ne yumurtlayacaklar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Doğan Arşiray yazdı:

eğitimde enflasyon oranı neymiş? resmi oran yokmu herşeyde kullanılan...

normalde 65 miş eğitimde 82miş. gıda da 72 :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çok saçmaymış...

e bizim evde yüzde 127 mesela?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kira artış oranı da %25 mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Evcin yazdı:

Sabah mesaj geldi . Eğitimde enflasyon oranı %82 olduğu için özel okul zamları da

mesajı bilmem, geçen sene 100 ödedim bu sene 300. çil kağıt cebimden ne çıkıyor ona bakarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Evcin yazdı:

normalde 65 miş eğitimde 82miş. gıda da 72 :)

Kirada % 25 ya.. ordan düşük çıkıyor :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Fatih Evcin yazdı:

bizim çocuğun kreşi %52 artış yaptı.

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Erhan Doruk yazdı:

bizim çocuğun kreşi %52 artış yaptı.

insaflılarmış yine

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

%52 ye halay çekerim. :kutlama:

Yorum bağlantısı
Müşteba Güneş

Zamların hali ne olacak bilemem de... Asıl vatandaşın hali ne olacak ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Müşteba Güneş yazdı:

Zamların hali ne olacak bilemem de... Asıl vatandaşın hali ne olacak ? 

Emekli ?

Emekliye verilen maaş açlık sınırının % 80 altında diyordu biri

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Emekli ?

Emekliye verilen maaş açlık sınırının % 80 altında diyordu biri

2023 için açlık sınırı 14.000 tl açıklanmış. Emekli yaşamasın , yada yaşayabiliyorsa büyük başarı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ersen Tapan yazdı:

2023 için açlık sınırı 14.000 tl açıklanmış. Emekli yaşamasın , yada yaşayabiliyorsa büyük başarı. 

Adam doğru söylüyor galiba.. Bu hesaba göre

14000-7500=6500x100/7500=86,66

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Özelde ne yazık ki köklü bir okul değilse öğretmene zamlar çok yansıtılmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Berber fiyat oranı %50 olmuş

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

biri bizi okuyor :D 

Okuldan gelen mesaja bakkkkk

DÜZELTMEDİR: Sayın Velimiz, tarafınıza gönderilen yeni dönem ücretleriyle ilgili mektubumuzdaki artış oranları sehven yanlış yazılmıştır. Konu hakkında Bakanlığımızın mevzuatına uygun bilgilendirme mektubumuz sizlere tekrar gönderilecektir. Bu yanlışlıktan dolayı özür dileriz. Bilginize. B001

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Fatih Evcin yazdı:

biri bizi okuyor :D 

Okuldan gelen mesaja bakkkkk

DÜZELTMEDİR: Sayın Velimiz, tarafınıza gönderilen yeni dönem ücretleriyle ilgili mektubumuzdaki artış oranları sehven yanlış yazılmıştır. Konu hakkında Bakanlığımızın mevzuatına uygun bilgilendirme mektubumuz sizlere tekrar gönderilecektir. Bu yanlışlıktan dolayı özür dileriz. Bilginize. B001

Zammı yemek+ kitap ve kıyafetten çıkartırız demek istemişler :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 9
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...