İçeriğe Yönlendir

Corolla Hybrid 1.8 Kullanıcı Deneyimleri

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

10:57 de korna yemiş, inip ne var demke te yok ona göre....

Korna bana değildi diye yazmış ama 😂

Çağlar Bayur yazdı:

mahalle arası sokaklarda 20 km/h hızla sürüyor, fark ettin mi? 80 le değil hani ....

Benim ortalama hızım 40 ın altına inmiyor 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim ortalama hızım 40 ın altına inmiyor 

hibritle gebzeden nevşhre yola çık, sakaryayı geçmeden benzin döküp yakarsın bak demedi deme, abanta kadar varabilirsen zaten orada göle atarsın....

bize ters bu pilliler

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu durumda c5 duracak. Yanına küçük hybrid alacağız.

Hybrid Yaris mi geliyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

İzledim videoyu.
Bu araba ile hiç teknik kullanmadan normal bir araba gibi kullanarak yani hybrid gibi kullanmasan ne kadar yakardı.  
Tabi yine stop edecekti yine süzülecekti yine rampa aşağı batarya dolduracaktı vs. 

Bir kaç da  sorum var. 
Benzinli motıoru Stop ettim. Çalıştırdım vs diyorsun. elle mi yapıyorsun. Yoksa gaz tepkisi ile mi. 
Ortalama hızın kaçtı bu sürüşte. 
Klima hep açık olsa ne yapacaktı araba. 

- düz adam gibi kullansam bu yolda en fazla 4, bilemedin 4,5 yakacaktı. Sani var. Focus’ta 10-11 yakıyordum. Hybrid ile 5’e düştü dedi abi. Hiç dikkat etmiyorum diyordu en son. 

- benzinli motoru stop etme çalıştırma vb şeyler tamamen gaz pedalı ile. Ekranda 3 çizgi var. Oradaki belli çizgiyi geçince benzinli motor çalışıyor. Ya da kafana göre biraz fazla basarsak pedala çalışıyor. 

- 41 dakikada 12 km sürmüşüm. Yani 18km/s ortalama hızım var. 

- klimayı açsam fark eder miydi bilmiyorum. Pil seviyemi biraz düşürürdü. Çok çok az fark ederdi. Sonuçta enerji çekiyor. Ama normal klimadan daha az fark ederdi elbet

@Mehmet Ozyurek ortalama hızın 40 altına inmiyorsa hibrite gerek yok ki. Her türlü turbolu araç da az yakar zaten abi. 

Bilerek isteyerek trafiğe girmeye var mısın :) 

sokak arasında nasıl gidiyorsunuz bi video atsanıza. Ali’yi biliyoruz zaten :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Bisiklet teklif et bence emoji28.png

hemen korkutmak istemedim 😂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sani var.

Yok valla. Sami'dir o. Sani olsa duramazdı :p 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İlkay Başaran yazdı:

Motoru stop edince benim araba da yakmıyor. 2008 model.

işte cesaret, işte feraset, işte fazilet, işte fedakarlık, işte mertlik, işte adam gibi adamlık

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Yok valla. Sami'dir o. Sani olsa duramazdı :p 

Sani olsa stop edemezdi 😁 

İlkay Başaran yazdı:

Motoru stop edince benim araba da yakmıyor. 2008 model.

Ama sürekli vurdurunca bozulmasın :ohooh:

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bilerek isteyerek trafiğe girmeye var mısın :) 

sokak arasında nasıl gidiyorsunuz bi video atsanıza. Ali’yi biliyoruz zaten :) 

Girmem sokağa. işim ne manuel araba ile. 

Bir Bursa yolu test hayalimiz vardı.. o da hayal oldu. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yakıt tüketim yarışması bile hayal artık. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yakıt tüketim yarışması bile hayal artık. 

lpg candır , en az ilk yatırım maliyeti ile km başına cüzdanı en az boşaltan en az dünyayı kirleten..

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

hayaller, gerçekler mazot 30 tl....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lpg candır , en az ilk yatırım maliyeti ile km başına cüzdanı en az boşaltan en az dünyayı kirleten..

koklamam bile :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sonra üst kapak. Filtre değiştir. Su kaçtı. Radyatör patladı. Boru delindi. Stop ediyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

dün yeni hibrit hrv gördüm, güzel geldi gözüme, akşamdı birde ışıkları falan....  ses yoktu az uzaktaydım çünki, ama mıy mıy gidiyordu adam, bisikletle geçerim oda normal hızda, o derece mıymıy, burada çok corollada var, habire denk geliyor,  karşıma çıkanların %80 i şehir içinde har har çalışıyor, anca ara sokakta dedelerin kullandığıysa gıcık bir rc araç sesiyle ığıyyyyy diye gidiyor koşarak sollayacağım geliyor, tabii arkasında araba yokken yoksa çakıyorlar kornayı, bana zaten denk geldimi direk solluyorum, başlarım hibritine aga, hiç çekemem, normal süreceksin aracı, normal ve düşünmeden, bu durumda motor çalışıyormu evet, bitti gitti....

artık araba tam elektrik olacak demkki, bundan sonraki kararım bu yönde, hedeflememi ona göre yaptım ben aga...

ha birde taycanlar var, adamlar habire kırmızıda insane mod deniyorlar :) ondada iyiğğğğ diye bir ses var ama çekilir o ses :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dün yeni hibrit hrv gördüm, güzel geldi gözüme, akşamdı birde ışıkları falan....  ses yoktu az uzaktaydım çünki, ama mıy mıy gidiyordu adam, bisikletle geçerim oda normal hızda, o derece mıymıy, burada çok corollada var, habire denk geliyor,  karşıma çıkanların %80 i şehir içinde har har çalışıyor, anca ara sokakta dedelerin kullandığıysa gıcık bir rc araç sesiyle ığıyyyyy diye gidiyor koşarak sollayacağım geliyor, tabii arkasında araba yokken yoksa çakıyorlar kornayı, bana zaten denk geldimi direk solluyorum, başlarım hibritine aga, hiç çekemem, normal süreceksin aracı, normal ve düşünmeden, bu durumda motor çalışıyormu evet, bitti gitti....

artık araba tam elektrik olacak demkki, bundan sonraki kararım bu yönde, hedeflememi ona göre yaptım ben aga...

ha birde taycanlar var, adamlar habire kırmızıda insane mod deniyorlar :) ondada iyiğğğğ diye bir ses var ama çekilir o ses :tongue:

istanbul’da normal sürsem clio’nun yarısı yakar. Getir anahtarını ali abi :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

istanbul’da normal sürsem clio’nun yarısı yakar. Getir anahtarını ali abi :) 

kışın deneyelim, sen donarken ben tişörtle gezerim :)  vermem aga daha zor alırız araba, fiestanın 13 yıllık relorunu egale edicem bununla :D

şuan hükümet vs düzelse en az 4 seneye belki düzeliriz, sonrası ite kaka devam ve yine çöküş, toplum değişmedikçe düzlemez bu ülke...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kışın deneyelim, sen donarken ben tişörtle gezerim :)  vermem aga daha zor alırız araba, fiestanın 13 yıllık relorunu egale edicem bununla :D

şuan hükümet vs düzelse en az 4 seneye belki düzeliriz, sonrası ite kaka devam ve yine çöküş, toplum değişmedikçe düzlemez bu ülke...

Yav milletin hükümeti ormandan odun toplayın kışa gaz yok diyor. Ali abi atletle gezme peşindesindesin hala :) o da pamuk mu NAYLON mu hala belli değil 😁

İlkay Başaran yazdı:

Fırtına öncesi sessizlik bu. Daha büyük şeyler olacak.

47’lik yeter mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yav milletin hükümeti ormandan odun toplayın kışa gaz yok diyor. Ali abi atletle gezme peşindesindesin hala :) o da pamuk mu NAYLON mu hala belli değil 😁

47’lik yeter mi?

kış sıcak geçeçecek merak etme, hiç üşümeyeceğiz :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Beton pompası mı?

evet. sizde en uzun kaç var

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...