İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Araçlar Güncel Modeller ve Olan Biten

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bir de ölümlü yaralanmalı istatistiği lazım. sürtme dokundurma kaza sayılıyor

İstatistiki açıdan kaza zaten. Ama dediğin gibi ölümlü ve ağır yaralanmalı kaza oranları düşer.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Bizim ülkede üç beş zengin evi geniş lüks garajı falan olup rahat şarj etme imkanı olan tip dışında tutmaz elektrikli araç şu an. Ancak 20 seneye kadar şarj istasyonu kurarlar fiyatları ucuzlarsa filan halk belki binmeye başlar. 

İstasyona gidip 50 liralık şarj etsene muhabbeti gözümün önüne geldi bile..

Yine de üstte belki 20 sene dedim de ben her halükarda 30-40 seneden önce adam akıllı tutacağını düşünmüyorum elektriklilerin. Bizim millet genel olarak güçlü arabayı seviyor. Bir de bizim ülkede şarj sorununu filan çözecek kabiliyet görmüyorum kısa sürede  İnsanların alışkanlıkları kolay değişmez. Herkeste bir Tesla alamaz gidip. 

Şehirlerarası yollarda filan telefon çekmeyen sanayi bölgelerinde bile ikide bir elektrik kesilen bir ülke burası. Tozpembe hayaller üzer sonra..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aslında olay bence şöyle;

tam elektriğe geçene kadar daha zaman var, fiyat deli altyapı yetersiz,yinede zoe gibileri tam sınırda gibi, imkanım olsa alırdım mesela, ihtiyacıma yeterdi...

hibrit, şehir içi güzel dışı hikaye (benim için, hız güç açısından, her marak model böyle değil tabii, corolla için kastım mesela)  ve fiyat yine deli ama tam elektrikliye göre avantajlı gibi, şarj sıkıntısı yok ve benzinli

sonuç: Turbo benzinliye devam, optimum performans, bitti gitti, bizim gibi gelişmekte yolun başında olan ve kültür açısından diyim hadi, tıntın Millete sahip devletlerde durum budur.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Magazin sayfasına hoş geldiniz konumuz yine elektrikli araç. Sanıyorum bu da konuşması yapmaktan daha çok keyif veren konulardan biri seks gibi. :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Satılmıyor ki..Satılsın düşünülür.

L6 sınıfı araç olmaz. sakat.

L7 olmalı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2dakika 18 saniye içinde verilen bilgilerin içerdiği bilgisizlikten ötürü devamını seyredemedim, yazık otomotiv medyası kimlerin elinde ami 485 kg... bizdeki 16 yaş ehliyet şartını karşılamıyor, ruhsatta ticari geçmez ise

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Göktürk yazdı:

Satılmıyor ki..Satılsın düşünülür.

L6 sınıfı araç olmaz. sakat.

L7 olmalı. 

2-3 ay içinde bireysel satış olacakmış. Bunun benzerleri var burada. Elektrikli değil ama benzin motorlu ve 50 cc. Bu kadar kompakt değil, daha çok motordan bozma. Arkasında plaka gibi 45 KM yazıyor. Otobana çıkması yasak. Çok sık görmeye başladım, yaygınlaşıyor. Fotosu var ama pek net değil.

Çağlar Bayur yazdı:

2dakika 18 saniye içinde verilen bilgilerin içerdiği bilgisizlikten ötürü devamını seyredemedim, yazık otomotiv medyası kimlerin elinde ami 485 kg... bizdeki 16 yaş ehliyet şartını karşılamıyor, ruhsatta ticari geçmez ise

Firma test için verse düzgün çekimler olur. Adam araç sahibini yoldan çevirmiş 😂

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
(düzenlendi)

kU6cNv.jpg

Ha bu arada 45 KM yazıyor ama yokuş yukarı 60 ile gidiyorduk 😂

tarihinde Erdem Doğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İlk etapta 65 bin TL idi. Şimdi 140 bin olmuş. Bu nedir ya böyle? 🙄

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

İlk etapta 65 bin TL idi. Şimdi 140 bin olmuş. Bu nedir ya böyle? 🙄

Sistem cok iyi calisiyor. Sani’nin kurdugu firewall gibi. Nerede açık var oraya engel (vergi) koyuyor 😂 bkz; PS5 (oyun konsolları)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu da vergi çalmaya yönlendiriyor halkı. Aynı fahiş fiyatlı alkol yüzünden kaçak alkole yönelmek gibi. Herşeyin bi ayarı, adabı olması lazım.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
İlkay Başaran yazdı:

Vergi kaçıran haklı mı? Asla. 

Ya da vergiden kaçınma :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Adam araç sahibini yoldan çevirmiş 

doğru ise, bilemem de , gizli reklam diye birşey var. ne tesadüf kanala yakalanmış sahibi yolda......

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

doğru ise, bilemem de , gizli reklam diye birşey var. ne tesadüf kanala yakalanmış sahibi yolda......

Videoda BMW İX4 görünüyor, elektrikli yeni model. Lansmanı Alaçatı da yapıldı. Benim tahminim çekim arasında bu aracı çekmişler. Amie'nin gizli reklama ihtiyacı mı var allasen, bangır bangır reklam yapılması lazım ki insanları yeni bir araca teşvik etsin 😂

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Amie'nin gizli reklama ihtiyacı mı var allasen, bangır bangır reklam yapılması lazım ki insanları yeni bir araca teşvik etsin

reklamcıların bir sözü vardır, yazamam... zoom a gelirsen söylerim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Zorlu 2022 istasyon fiyatlarını açıkladı. Çok uçuk rakamlar

AC için

50kw’a kadar - 3,9 TL/dk

50kw-90kw - 5,9 TL/dk

90kw üstü - 7,9 TL/dk

yarım saatlik 50kw şarjda en fazla Alınacak güç 22kwh falandır. Bu da 140km menzil eder. evden şarj karlı ama kim bekleyecek 7-10 saat?

yani elektrikli araba km’de 80 kuruş yakıyor. Pöööffffff. Bunlar 100km’de 15-20kwh arası enerji harcarlar. 

Hibrit bile şu an 50-55 kuruş yakıyor benzin 13 lira iken

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hızlı şarj bence acil durum harici para tuzağı, şehir içi kullanıp menzilinin yarısını bile kullanmadığın aracını evde normal prize takarsın dolar, gerek yok hızlı şarja, bunu anca batarya tam biterse yada uzun yol falan yaparsan kullanırsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hızlı şarj bence acil durum harici para tuzağı, şehir içi kullanıp menzilinin yarısını bile kullanmadığın aracını evde normal prize takarsın dolar, gerek yok hızlı şarja, bunu anca batarya tam biterse yada uzun yol falan yaparsan kullanırsın.

İnsanlar yüzde kaçı müstakil evde oturuyor? Ya da özel garajı var? 

çoğu mahallede. Evlerden kablo uzatmak olmaz. O yüzden herkes şarj istasyonunda şarj ediyor. Yani büyük kısmı abi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zorlu 2022 istasyon fiyatlarını açıkladı. Çok uçuk rakamlar

sen hiç zorlu center da çiyzkeyk yanında americano içtin mi?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çoğu mahallede. Evlerden kablo uzatmak olmaz. O yüzden herkes şarj istasyonunda şarj ediyor. Yani büyük kısmı abi. 

arkadaşımız balıkessirden katılmakta yahu

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sen hiç zorlu center da çiyzkeyk yanında americano içtin mi?

arkadaşımız balıkessirden katılmakta yahu

Hayal mayal bir şeyler hatırlıyorum :) 

artık kahvedeyi de evde yapıyoruz biz. Aha bunu aldım. Evde yapıp giderim zorlu’ya :) 

images?q=tbn:ANd9GcRKEThK5NFctOqYlBNbOqf

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

3 lü priz ve uzatma kablosu bu iş için var :D

hızlı şarj noktaları çooook uzun yıllar zaten yeterli olmayacak, yetmesi imkansız, düşünsene binlerce aracın şarj etiğini, dünyada bile şuan zorlanıyorlar..

yeterli güç yok alt yapı yetersiz ve bu ab deki durum,  Edremitte 1 hızlı  2 normal şarj var, elektrikli araç hiç görmedim, kibritler dolaşıyor sadece :) 10 araba olsa aha başlar sıra...

Hızlı şarj para tuzağıdır, NET, alt yapısı oturmuş, kanununları ayarlanmış, inşaatları ona göre yapılmış şehirlerde normal ev elektriği çok rahat yeterli gelir, arabadan önce hızlı şarj yerlerinden önce bunu düzeltsin devlet, bundan sonra yapılacak evlere çoktaan kanunen zorunluluk verilmeliydi, geç kalıyorlar haberleri yok, yoksa bu kadar insana yer bulamayacaklar, müstakil ev falan onlar başka şey, ben normal apartmanlardan bahsediyorum, bundan sonra izin verilmemeli her yeni binada daire saıyısı kadar garaj yeri ve şarj yeri olacak, düşünün şimdi bizim gibi gelişmemiş fakir kültürsüz toplumdaki durumu, çok zor bu işler, hızlı şarj falan hikaye bunlar lüks ve zaten yetmeside imkansız.

önemli nokta şu, sokaklarda binlerce pilli araç olduğunu düşünün, Kaos olur, boşa hızlı şarj her yere olacak herkese yetecek hayalleri kurmayın, olamaz çünki, mümkün değil.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

3 lü priz ve uzatma kablosu bu iş için var :D

hızlı şarj noktaları çooook uzun yıllar zaten yeterli olmayacak, yetmesi imkansız, düşünsene binlerce aracın şarj etiğini, dünyada bile şuan zorlanıyorlar..

yeterli güç yok alt yapı yetersiz ve bu ab deki durum,  Edremitte 1 hızlı  2 normal şarj var, elektrikli araç hiç görmsdim, kibritler dolaşıyor sadece :) 10 araba olsa aha başlar sıra...

Hızlı şarj para tuzağıdır, NET, alt yapısı oturmuş, kanununları ayarlanmış, inşaatları ona göre yapılmış şehirlerde normal ev elektriği çok rahat yeterli gelir, arabadan önce hızlı şarj yerlerinden önce bunu düzeltsin devlet, bundan sonra yapılacak evlere çoktaan kanunen zorunluluk verilmeliydi, geç kalıyorlar haberleri yok, yoksa buı kadar insana yer bulamayacaklar.

İstanbul’da otopark bile yapılamıyor. Şarj işi hızlı olmazsa zor. Misal benim şarj edecek yerim yok :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...