İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Araçlar Güncel Modeller ve Olan Biten

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İstanbul’da otopark bile yapılamıyor. Şarj işi hızlı olmazsa zor. Misal benim şarj edecek yerim yok :) 

Hele İstanbulda o dediğin imkansız ötesi, dediğim gibi, tam elektriklilerin yaygın olduğunu herkeste olduğunu düşün gerçi imkansızya neyse, iş biter ortalık kitler....

İstanbul içinse şunu diyim, o şehir için yapacak birşey yok, komple yıkılıp yeniden yapılmalı işi bitik neyazıkki, yeniden yapıldıktan sonra nüfus sınırı getirilmeli araç sınırı olmalı, ağırlık toplu taşıma olmalı, kişisel araç kullanımı kısıtlanmalı suv muv tamamen yasak zaten, yoksa şuanki haliyle hiç boş hayal kurmayalım, İstanbul gibi bir yerde hereyere şarj koy binlerce araç olsun.... ohooo hayal, olmaz o iş...

zaten elektrikli araba yaygınlaşamayacak bizde, şartlarda toplumda ekonomide acaip şekilde yetersiz, üzgünüm...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

komple yıkılıp yeniden yapılmalı

biz o işi katar prensinin annesine bıraktık, halledecek

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hızlı şarj için powerbank sistemi kafi. Hemde pil olmadan ama söylemem nasıl olacağını

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hele İstanbulda o dediğin imkansız ötesi, dediğim gibi, tam elektriklilerin yaygın olduğunu herkeste olduğunu düşün gerçi imkansızya neyse, iş biter ortalık kitler....

İstanbul içinse şunu diyim, o şehir için yapacak birşey yok, komple yıkılıp yeniden yapılmalı işi bitik neyazıkki, yeniden yapıldıktan sonra nüfus sınırı getirilmeli araç sınırı olmalı, ağırlık toplu taşıma olmalı, kişisel araç kullanımı kısıtlanmalı suv muv tamamen yasak zaten, yoksa şuanki haliyle hiç boş hayal kurmayalım, İstanbul gibi bir yerde hereyere şarj koy binlerce araç olsun.... ohooo hayal, olmaz o iş...

zaten elektrikli araba yaygınlaşamayacak bizde, şartlarda toplumda ekonomide acaip şekilde yetersiz, üzgünüm...

Bizi pikaçu çarptı. Bu elektrik işi böyle olmayacak. Ya da biz ocak dışı kaldık

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bir dc hızlı şarj cihazı 50 bin eurodan başlıyor

Kebapçı düzeyine hızla inecek merak etmeyin. Dual 3,7 kw şarj istasyonu 500 euro. Tüm kebapçılar takacaklar.. ücretsiz olacak 

Beklemediğiniz gelişmeler olacak. Zorlu havasını alır..

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Kebapçı düzeyine hızla inecek merak etmeyin. Dual 3,7 kw şarj istasyonu 500 euro. Tüm kebapçılar takacaklar.. ücretsiz olacak 

Beklemediğiniz gelişmeler olacak. Zorlu havasını alır..

bencede :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hayal mayal bir şeyler hatırlıyorum :) 

artık kahvedeyi de evde yapıyoruz biz. Aha bunu aldım. Evde yapıp giderim zorlu’ya :) 

images?q=tbn:ANd9GcRKEThK5NFctOqYlBNbOqf

buddur, çay yerine atalarımız gibi kave ye geçiş yapsak ülkece gaz ithalatımız azalır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Paraya bak. Gece söküp götürmüyorlar mı onu yav :) 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zorlu 2022 istasyon fiyatlarını açıkladı. Çok uçuk rakamlar

AC için

50kw’a kadar - 3,9 TL/dk

50kw-90kw - 5,9 TL/dk

90kw üstü - 7,9 TL/dk

yarım saatlik 50kw şarjda en fazla Alınacak güç 22kwh falandır. Bu da 140km menzil eder. evden şarj karlı ama kim bekleyecek 7-10 saat?

yani elektrikli araba km’de 80 kuruş yakıyor. Pöööffffff. Bunlar 100km’de 15-20kwh arası enerji harcarlar. 

Hibrit bile şu an 50-55 kuruş yakıyor benzin 13 lira iken

Neye göre belirliyorlar :bambam3:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tamer Topaç yazdı:

Neye göre belirliyorlar :bambam3:

Bilmem. Tesis kurulum ve elektrik maliyetlerine göre heralde

Mert Gülkokan yazdı:

Elektrikli arabalara yönelik bakım servisi kurmakta mantıklı önü açık bir sektör

bakım yok. Ama pil hücresi değiştirme ve batarya artırma servisleri falan kurulmalı. 

Servet Aydın yazdı:

Kıza araba bakındım. En az yakanı Yaris hibrit.

Yeni yaris hybrid corolla’dan pahalı. Kimse almıyor ki :) ama acayip az yakıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

..

bakım yok. Ama pil hücresi değiştirme ve batarya artırma servisleri falan kurulmalı. 

Y..

illa ki bozulacak..

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bilmem. Tesis kurulum ve elektrik maliyetlerine göre heralde

Dövelim.

Aldıramazsın onu işte :moto:.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hiç yakmayan corolladan daha azı nasıl oluyor yahu, yol gitiikçe depo mu doluyor

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

hiç yakmayan corolladan daha azı nasıl oluyor yahu, yol gitiikçe depo mu doluyor

Sen daha iyi bilirsin abi. Yediriyor içiriyor :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Kıza araba bakındım. En az yakanı Yaris hibrit.

zengin nasılda belli ediyor kendini, pis fakirler der gibide poz vermiş birde hale bak :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Aspilsan’ın makineleri teslim edilmiş. Avrupa’nın ilk li ion silindirik pil üretimi yapılacakmış. Bu yıl seri üretime geçecekmiş

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu oluşumda Çinin ne payı var yada varmı merak ettim, bir ara Çinle iş yapılıyordu, onlarında pil kurumu bizim gibi Ordu ilişikli....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

togg gelsede alsak :) priz kolay, 3 araç aynı anda full carc, üstelik kit su geçirmez ip88  onaylı

10714619248690.jpg

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
şarj istasyonlarında jenatör zorunluluğu olacak mı acaba

Hata olur. Powerbank sistemi olmalı ve onlarda güneş ve rüzgar ile dolmalı ki gerçekten çevreci adım yapılsın
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Hata olur. Powerbank sistemi olmalı ve onlarda güneş ve rüzgar ile dolmalı ki gerçekten çevreci adım yapılsın

hadi oldu, uygun süper şarzzz için nasıl bir jena lazımdır :)  aha an itibariıyla robo süpürge şarjing dedi, ev mis ohh, elektrikli iyi be yaa..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

şişlide 30 dönüm güneş paneli kurmak pek uccuz olmaz :crazy:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...