İçeriğe Yönlendir

Günümüzde Ev Satın Alma

Ali Darbaz

Recommended Posts

Fırat Önal

Şimdiden hayırlı olsun. Size şu duruma dikkat etmenizi öneririm. Bugün diyelim ki maaşınızdan 5000 lira artırabiliyorsanız 5000 lira kredi ödemesi yapmayın. Çünkü diyelim ki 1000 liraya bugün mutfak masrafını halledebiliyorsak önümüzdeki aylarda bu miktar maaşımızdan daha fazla artıyor. Ödemek güçleşiyor.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Fatih Evcin yazdı:

2018 yılında bende böyle bir konu açmıştım şimdi bulamıyorum konuyu.

uzun uzadıya yazmıştık çizmiştik ama iyi ki almışım diyorum şu anda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Gülkokan yazdı:

Amcam da tuzlada lüks sitede oturuyor 14 katlı blokta 200 daire var.
Ev ufacık salonda çocuk koşturamaz bile
Mutfak ufacık normal boyutta masa koyamıyorsun ama deniz gözüküyor ne faydası varsa
Zamanında akıllı ev aldılar anadolu yakasından süper lüks ev yine ufacık 90 metrekare 2 oda 1 salon

istanbul ve çevresinde 90 m2 ideal deniyor artık

anadolu gibi araziler beleş değilkii

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

istanbul ve çevresinde 90 m2 ideal deniyor artık

anadolu gibi araziler beleş değilkii

90m2 lüks, 45 ler 55 ler var merkeze yakın ise, pasaportla gidilecek ise 90 m2 beylikdüzünde olaiblir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

90m2 lüks, 45 ler 55 ler var merkeze yakın ise, pasaportla gidilecek ise 90 m2 beylikdüzünde olaiblir

zincirlikuyudan vize almak gerekiyor beylikdüzüne hemi :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

zincirlikuyudan vize almak gerekiyor beylikdüzüne hemi :D 

kalmalı gidilirse olur, e5 te konaklarsın

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray yazdı:

bence doğrudan toprağa yatırım lazım artık.

çifçilik  değil dimi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray yazdı:

neden olmasın .amaç kendine yetmek.

çifçilik bitti haber vereyim. bu gübre mazot tohum ve ilaç paraları ile anca zenginler güney amerika meyveleri yetiştirir lüks villalarının hobi bahçelerinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ersen Tapan yazdı:

Şimdi okudum konumu tekrar gözümde canlandı tek tek süreç :) 

@Ali Darbaz 750 Lira kiram var demişim ve bana alma demişsin iyi ki seni dinlememişim he :D 

750 liraya kirada oturduğum ev şu anda 1500 lirayı geçmiş durumda. Ama kredi hala aynı :) 

• Beğen 3
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Fatih Evcin yazdı:

Şimdi okudum konumu tekrar gözümde canlandı tek tek süreç :) 

@Ali Darbaz 750 Lira kiram var demişim ve bana alma demişsin iyi ki seni dinlememişim he :D 

750 liraya kirada oturduğum ev şu anda 1500 lirayı geçmiş durumda. Ama kredi hala aynı :) 

Fark etmedi şimdi de sizler ona alma diyorsunuz :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Macır Hüsmen amca mahallede sıkıntılı bir şekilde ileri geri yürüyormuş. Onu tanıyan birisi sormuş, hayırdır Hüsmen amca ne düşünüyorsun, bir sıkıntınmı var?. Amca cevap vermiş  ; Te beya Kırcaliden Bursaya geleli altı ay oldu, üçüncü katı çıkamadım daha :=) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Emre Şimşek yazdı:

Fark etmedi şimdi de sizler ona alma diyorsunuz :)

yanlış, ben al diyorum. Topraktan olması beni düşündürür. Yoksa bizde bir laf var . ''Alınmış alınmıştır.''

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Alın kardeşim, beklemeyin alın. Ev almak iyidir. başınızı sokacak bir çatı mutlaka olsun. Ev almak araba almaktan iyidir, Hatta iki tane alabiliyorsanız o daha da iydir. Yarın beğenmezseniz satar başka yerden yeniden alırsınız. Bu memlekette insan nufusu katlanarak artıyor. Büyükşehirlerde evi parası olmayanın yaşaması imkansıza doğru gidiyor.

Topraktan alma konusuna gelince, devlet iştirakı ise olabilir, mütahitse şu dönenemde Tosuncuğu hapiste ziyaret edip " ben Çiflik Banka para yatıramamıştım şimdi versem olurmu " demeğe yakın bir şey olur. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Fatih Evcin yazdı:

yanlış, ben al diyorum. Topraktan olması beni düşündürür. Yoksa bizde bir laf var . ''Alınmış alınmıştır.''

Kiptaş devlet destekli ya da tamamen devlette şu an yahu kayyum atanmış galiba. Topraktan girilecekse en iyi yolu bu olabilir fakat ben kiptaş sevmiyorum. Bir binada 100 tane daire 3 tane asansör, dar dümdüz koridorlar.. Yan yana daireler. O parayı oraya bağlayacağıma gider memleketten toprak alır üstüne prefabrik ev yaptırır bahçesine de mısır ekerim daha iyi. İstanbul’a mecburen katlananları ayrı tutuyorum, İstanbul’da rahat edebilenleri de ayrı tutuyorum fakat hayatını bir hiç uğruna çile çekerek geçirenlere üzülüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ümit Türk yazdı:

Kiptaşın mağdur bırakacağını sanmıyorum. Bence doğru karar. 

Pendik E-5 kenarında olan Pendoryanın yanındaki  eski malazlar fabrikasının arazisini almış etrafını çevirmiş koca koca KİPTAŞ-İBB yazıyor. 

Pendik-Tuzla bitti. E5 kenarına yapı yapmak nedir abi. Trafiği rahatlamak yerine abuk sabuk binalar yapılıyor.  İçmeler köprüsünün dibinede yaptılar. Orası zaten kilit şimdi daha beter olacak. 

metro hattı orda faktör. bence olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

çifçilik bitti haber vereyim. bu gübre mazot tohum ve ilaç paraları ile anca zenginler güney amerika meyveleri yetiştirir lüks villalarının hobi bahçelerinde

ona göre satabileceksek bana uyar doğrusu. talep varsa neden olmasın.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

Kiptaş devlet destekli ya da tamamen devlette şu an yahu kayyum atanmış galiba. Topraktan girilecekse en iyi yolu bu olabilir fakat ben kiptaş sevmiyorum. Bir binada 100 tane daire 3 tane asansör, dar dümdüz koridorlar.. Yan yana daireler. O parayı oraya bağlayacağıma gider memleketten toprak alır üstüne prefabrik ev yaptırır bahçesine de mısır ekerim daha iyi. İstanbul’a mecburen katlananları ayrı tutuyorum, İstanbul’da rahat edebilenleri de ayrı tutuyorum fakat hayatını bir hiç uğruna çile çekerek geçirenlere üzülüyorum.

yahu var köyde 1000 dönüm arazi zaten bizim kardeşe ev lazım. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Bence alin abi ama aracsizlikta zor bir yandan
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Levent Güzelkalp yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Bence alin abi ama aracsizlikta zor bir yandan

Dur bakalım , Babam emekli servis şöförü  olmak ister hanımıda işe sokarsak 2 sene arabasız kalır, akabinde bir araba alırız. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arabayı satmaya gerek kalmaz bence, şubat gibi tekrar inceleriz konuyu

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Yatırım için düşünüyorsanız bence gereksiz. Oturmak için de gereksiz zira o bölge çok da o fiyatlara oturulacak bir yer değil. 

Yatırım yapacam diyorsanız Dolar olarak bakacaksınız. Şu an o evin değeri kaç dolar. Satmaya kalktığınızda kaç dolar olur?

2017 de dolar kuru 3.5 

Eve 100.000 tl peşinat verdiğini kabul edeyim o gün. 28.500 dolar eder. 2017 de Microsoft hissesi 60$ adedi. 475 adet hisse alabiliyor.

Şu an Microsoft hissesi 334$.  158.000$ ediyor. Türk parasıyla 2.300.000 TL.

Yani bırak ödediği krediyi sadece verdiği peşinat bile aslında şu an evin değerinden daha fazla olabilirdi. 

He diyeceksin ben ne bileyim Microsoft hissesinin artacağını. O zaman sepet yap. Amazon, Google, Tesla doldur. Altın al, dolar al. 

Yatırım için ev alınmaz. Anca nasıl alınır. Hızlı bir şekilde değeri katlanacaktır. Yani ya Metro gelecek, ya imar planı değişecek vs. 

Mükemmel bir bakış açısı sizinle aynı görüşteyim sizin gibi yatırım düşüncesinde 10 milyon insan olsa bambaşka şeyler konuşulur bugün ülkede. İnsana bir ev ve bir araba ihtiyaç gerisine gerek yok on numara beş yıldız hisseler var al yat. Millet öğrenmiş bir ev araba yatırımı başka şey yok kafada.

Barınmak maksadıyla alınan evde çok fazla kar zarar aranmaz, genel itibariyle kafaya yatıyorsa lokasyon iyiyse alınır çok kafa yormadan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Yatırım içinse illa gayrimenkul alınacaksa bana dükkan almak daha mantıklı geliyor. Dört duvar bir cam. Dekorasyon yapacaksa kiracı kendisi yapıyor, eskidi bozuldu çizildi derdi yok ev kadar ayrıntısı yok. Düzgün lokasyon düzgün  kiracı da bulursanız mantıklı iş olur.

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bizim ailede yatırım maksatlı ev alınmıyor. Bizim kardeş 36 yaşında bir evi dahi yok. Biz oturmayacağımız evi alacak kadar zengin değiliz 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...