İçeriğe Yönlendir

En İyi Aracı Sizler İçin Araştırdım. Konu Kapatan Araştırma Yaptım. ( En iyi Otamatik Vites) (D Segmenti Arayanlar İçeri)

Fatih Yildam

Recommended Posts

Fatih Yildam
(düzenlendi)

Oncelikle Merhaba,

Umarim iyisinizdir arkadaslar ve abiler

Sizler icin bir arastirma yaptim. Ve bazi konulara deginerek sizlerin daha kaliteli ve kullanisli bir araba almasina olanak sagliycak bilgileri sizler ile paylasmak istiyorum. Gunumuz piyasasinda etkilidir.

Oncelik ile aile yapisi ve genel milletin yasam sartlari ile D segmenti dedigimiz araclar Premium olmasada hos bir konforu var. Bunlar; Passat, Insignia, Superb, Talisman, Mondeo. En cok tutulanlar bunlar.

Simdi size sorunsuz guzel bir arac paylasicam. Bu arac pejo 508 dir. reno talismani da bu noktada onerebilir ama piyasaya biraz gec cikmasi sebebiyle fiyatlari biraz pahali. Citroen c5 ide onerebilirdim fakat piyasada yok , temizide yok uretimde. Yine laguna ayni sekilde. 

Peki neden pejo 508? Digerlerinin sorunu neler. Passat Dsg problem. Nerde ne olacagi bilinmez, Mondeo otamatigi tuzlu,  1.6 seceneginde yok, Ici bos ne baldir destegi ne derinlik hissi , gereksiz bir konsol hissisligi var.  Superb istenilen donanim kalite malesef yesil amblem degistikten sonra geldi , onlarda yeni nesil biraz pahali, insignia mondeo ile yine ayni sebep tip ve ic dizayn diyebiliriz.

Pejo 508  pozitif yerleri:  az yakar 4.5 / 5.5 maksimum dizelde, 72lt deposu var 1 depo ile 1000 km ustu gider. parcasi ucuz, otomatik vitesi cok dayanikli, dsg vs e gore. Ic dizayn i gercek bir konfor ve premium algisi veriyor. yalitim her yerde takozlarin bile ustunde bulunabilir, en bos paketde bile bir cok donanim mevcut, 

eksileri; sadece pejo mu aldin denmesi baska bir eksigi olduguna inanmiyorum, temizini bulmak zaten her arabada onemli , parcasi asinmamis iyi bakilmis vs. 

iste bu sebeplerden oturu yeni araba alacak  arkadaslar bir pejo 508 randevusu alin veya cevrenizden bir arkadasinizin varsa deneyin otoban da bir 120 130 falan yapin. 

TAVSIYE:    paket cok onemli degil motor 1.6 olsun 120 beygir olsun bu motor guzel ve az yakiyor.

Su ic dizayn a su balina tipine bir tane ornek gosteremezsiniz cunku yok , ic dizaynin toklugu harika. bu fiyata bu standart donanimlar bu ic dizaynnin uyumu malesef yok baska arabada.

900311423_1600x1200x95.jpg?81972

x5_985931767jo7.jpg

Peugeot+508+Allure+1.6+BlueHDI+EAT6+3.JP

Peugeot-508-otogundem-test-5.jpg

Arac dedigimiz sey tamamen kisiye ozel bir seydir. Sevdigin araba problem bile olsa sevdigin icin ugrasmasi guzel gelir.  dis gorunusu ile bag kurulur ve artilari ile , yakit , konfor, motor hacmi kdv vs. Ama eger millet ne demis onemli degil diyosaniz gercekten konfor ucuzluk ve kalite ariyosaniz guzel bir fiyata pejo 508 cok iyi, bu araba neden passat kadar pahali degil onuda bilmiyorum inanin ama yapmis oldugum arastirmalara gore eger 100 tane d segmenti araclarinin videosu varsa 20 si passat 2 si mondeo 20si. vs desek iclerinde 20 side pejo 508 olsa, sanirim en az sorun atilani pejo 508 olurdu o yuzden  arac alacaklar bir baksin. Ben nacizane yardimci olmak istedim

BU ARACIN diger TEK BIR SORUNU 

Malesef neden bilmiyorum ama piyasada yeterince yok mondeo bile var ama cok az 508 var bu sebeple temizini bulmak zor ama yeni nesil piyasada var. az diye parcada az dusunmeyin bundaki motor mini de bile var parcalari zaten psa gruba yani sorun yok bu konuda 

saygilar abiler kardesler

tarihinde Fatih Yildam tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Yildam yazdı:

ama cok az 508 var

hayırlı olsun. bu kasa itibari ile az vardır zira fiyat ve pazarlama politikasını değiştirmişti, hatrı sayılır zam ile geldi bu kasa , sonrasında meyvasını yedi, pahalı iyidir denerek satışı artmıştı

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Satılan bölümünde baktım 508 göremedim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Alıyoz mu satiyoz mu :)

Arka çamurluklar boyalı 320 binde 21bin hasar kaydı var 😃

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Alıyoz mu satiyoz mu :)

Aliyoruz, kesinle , ihtiyaci olan dusunmesin temizi almaya calissin

Çağlar Bayur yazdı:

hayırlı olsun. bu kasa itibari ile az vardır zira fiyat ve pazarlama politikasını değiştirmişti, hatrı sayılır zam ile geldi bu kasa , sonrasında meyvasını yedi, pahalı iyidir denerek satışı artmıştı

Caglar abi sen bu isi biliyosun, boyle kesin bi noktaya deginmem benim de hosuma gitti , cok buyuk bi sorununh cozdum ulkenin ben oyle dusunuyorum

Fikri Keleş yazdı:

Satılan bölümünde baktım 508 göremedim 

Iste yok abi , bulunmuyor malesef , yeni kasalarinda neyi begenmedim biliyo musun ? Ici uzay meki hic guzel degil , yaristigi kisiler passat gizli zenginlerin arabasi yada mondeo

Bak bi sry diyim abi , sadece su dis gibi olan gunduz farini elinle kapat yeni nesilde , cok daha guzel duruyo , bu pejoyu kim uretiyo kim yapiyo boyle bu arabalari..... neyse abi ne desek bos adamlar bilmiyor 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Makyajlısını bende seviyorum bu arabanın. Ama Almanlar kadar sağlam mıdır kaza anında acaba

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
(düzenlendi)
Çağrı Alaf yazdı:

Makyajlısını bende seviyorum bu arabanın. Ama Almanlar kadar sağlam mıdır kaza anında acaba

Kardesim sorunun cevabini bende onemsedim, pejo 508 2011 euroncap crash test yaz 10 yil onceki video var 5 yildiz almis , gayet basarili

tarihinde Fatih Yildam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Fatih Yildam yazdı:

Kardesim sorunun sevabini bende onemsedim, pejo 508 2011 euroncap crash test yaz 10 yil onceki video var 5 yildiz almis , gayet basarili

Kabine bir şey gelmedi plastik parçaları da saymazsak fena sayılmaz ancak Dikine vurduğu anda şoför kapısı çıtadan sıyırdı. 60 yerine 80 ile vursa belki de açılırdı. Rakiplerinde darbeyi ön kapılara aynı süratte aktarmayanlar var. Hemde 200-300 KG daha ağır oldukları halde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Çağrı Alaf yazdı:

Kabine bir şey gelmedi plastik parçaları da saymazsak fena sayılmaz ancak Dikine vurduğu anda şoför kapısı çıtadan sıyırdı. 60 yerine 80 ile vursa belki de açılırdı. Rakiplerinde darbeyi ön kapılara aynı süratte aktarmayanlar var. Hemde 200-300 KG daha ağır oldukları halde.

Bu dedigine herhangi bi anlam veremedim , arac egiliyor genel olarak bu normaldir yani dogru ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bende kuzeni C5 var.  
60 bin km’dir kullanıyorum.  Dpf dışında sorun yaşanadım. 
Yol tutuşu mükemmel.  Yakıt tüketimi mükemmel. 
Yukarıda bahsedilen pejo ile yürüyeni aynı.  
Konforlu, trim sesi kesinlikle yok.  Yol sesi yok. 
Kronik cam çıtası sesi var, çözümü basit.  
Kronik sürücü koltuğu yırtılması sorunu var, çözümü yok.  
Ben sevdim fransızı, denk gelirse 508 de alırım.   

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Fatih Yildam yazdı:

Bu dedigine herhangi bi anlam veremedim , arac egiliyor genel olarak bu normaldir yani dogru ? 

Şoför kapısı üst çerçeveden çıkıp yerine oturuyor rakipleri ama bunda komple kapı kayar gibi gördüm ben. Belki de gözüm takılmıştır. Üst modellerde çözmüşler

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Çağrı Alaf yazdı:

Kardesim ben kaza odakli bakmadim ama simdi sana bi kac sote paylasicam burda 3 arabanin yuzde seklinde sonucu var hani hepsi bi şekilde  5 de alsa yuzdeler bi fikir verir , ve bu dedigin olay direkteki atma vs mubendialik durumunu bilmiyoruz yani , parcalari saymazsak diyosun, cok parca cikmasi abzorbe etmesi demek aslinda iyi bi şey ,  yani bi arastiralim dedigini , bilgi eksikligi var gibi

https://www.euroncap.com/en/results/peugeot/508/10992

https://www.euroncap.com/en/results/vw/passat/11029

https://www.euroncap.com/en/results/skoda/superb/11060

Çağrı Alaf yazdı:

Şoför kapısı üst çerçeveden çıkıp yerine oturuyor rakipleri ama bunda komple kapı kayar gibi gördüm ben. Belki de gözüm takılmıştır. Üst modellerde çözmüşler

2011 ve 2018 yeni kasaya baktim diger 2014 falan bulamadim yani kaza cok onemli dogru diyosun ama , ciddi bi nokta hic denk gelmedi dikkat ceken , ama yinede arastirip paylasirsan sevinirim , belki gozden kacan bi sey olabilir, ama degerleri cok iyi duruyo euroncap da 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bende kuzeni C5 var.  
60 bin km’dir kullanıyorum.  Dpf dışında sorun yaşanadım. 
Yol tutuşu mükemmel.  Yakıt tüketimi mükemmel. 
Yukarıda bahsedilen pejo ile yürüyeni aynı.  
Konforlu, trim sesi kesinlikle yok.  Yol sesi yok. 
Kronik cam çıtası sesi var, çözümü basit.  
Kronik sürücü koltuğu yırtılması sorunu var, çözümü yok.  
Ben sevdim fransızı, denk gelirse 508 de alırım.   

Az kalsın clio sw alıyodu, yapma dediler yapmadı 😂 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Alpay Sumer yazdı:

Az kalsın clio sw alıyodu, yapma dediler yapmadı 😂 

megane sw idi 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mert Yeldan yazdı:

megane sw idi 😂

Emminin ilacı neydi? Bana ondan lazım 😨

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Fatih Yildam yazdı:

Kardesim ben kaza odakli bakmadim ama simdi sana bi kac sote paylasicam burda 3 arabanin yuzde seklinde sonucu var hani hepsi bi şekilde  5 de alsa yuzdeler bi fikir verir , ve bu dedigin olay direkteki atma vs mubendialik durumunu bilmiyoruz yani , parcalari saymazsak diyosun, cok parca cikmasi abzorbe etmesi demek aslinda iyi bi şey ,  yani bi arastiralim dedigini , bilgi eksikligi var gibi

https://www.euroncap.com/en/results/peugeot/508/10992

https://www.euroncap.com/en/results/vw/passat/11029

https://www.euroncap.com/en/results/skoda/superb/11060

2011 ve 2018 yeni kasaya baktim diger 2014 falan bulamadim yani kaza cok onemli dogru diyosun ama , ciddi bi nokta hic denk gelmedi dikkat ceken , ama yinede arastirip paylasirsan sevinirim , belki gozden kacan bi sey olabilir, ama degerleri cok iyi duruyo euroncap da 

Hocam araba sağlam ben ona bir şey demedim zaten. Puanları çarpma anında şoförün gırtlağına binen kuvvet falan çok güzel sadece ufak bir detaydan bahsettim. Videoların ilk 20 saniyelerine Dikkatle bakarsanız 508'in kapı kilidi hizasında bir kalkıp oturma söz konusu. Hepsinde kapılar üstten dalgalanma yapıyor geri yerine oturuyor ancak 508'de komple kapı bir gidip geliyor. Dediğim gibi sadece dikkatimi çekti aracın sağlamlığına bir şey demiyorum ama Kapıda hayat kafesinin bir parçası sayılır bence

2011 508 / 

https://youtu.be/rcfKhPYPCok

2008 Insignia 

https://youtu.be/uWghFMcGjvo

2011 Passat

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Gıfler cortladı video linki koydum
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

b12 İTD

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Fatih Yildam yazdı:

Simdi size sorunsuz guzel bir arac paylasicam. Bu arac pejo 508 dir.

Tamam.

• Beğen 3
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Çağrı Alaf yazdı:

Hocam araba sağlam ben ona bir şey demedim zaten. Puanları çarpma anında şoförün gırtlağına binen kuvvet falan çok güzel sadece ufak bir detaydan bahsettim. Videoların ilk 20 saniyelerine Dikkatle bakarsanız 508'in kapı kilidi hizasında bir kalkıp oturma söz konusu. Hepsinde kapılar üstten dalgalanma yapıyor geri yerine oturuyor ancak 508'de komple kapı bir gidip geliyor. Dediğim gibi sadece dikkatimi çekti aracın sağlamlığına bir şey demiyorum ama Kapıda hayat kafesinin bir parçası sayılır bence

2011 508 / 

https://youtu.be/rcfKhPYPCok

2008 Insignia 

https://youtu.be/uWghFMcGjvo

2011 Passat

Senin dediğine bi sey demiyorum bu kapi olayina yani , al ya nolucak bi sey olmazda demiyorum, bu onemli bi sey , ama euroncap daki aldigi puan cok harika bi puan , baska testler var mi girdi mi bilmiyorum, bu dedigin kapi konusunu eger istersen arastir buraya yaz , nedir neden boyle olmus vs , ben yuzde 90 eminim diyebilirim; belkide videonun altinda bile tartisilmis olabilir ve cevabini biri yazmistir, 

Allah kaza bela vermesin ,

Ama belkide burda eger bi cevap bulursan veya bu tarz islerde calisan abi kardes buraya yazarsa , soruna da cevap bulmus oluruz guzel olur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Alpay Sumer yazdı:

Yaş itibariyle mavi tansiyon hapıdır kesin :crazy:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Alpay Sumer yazdı:

Yok unutkanlık icin. 

Alzheimer başlangıcı o zaman, benim kasko sigortayı unutmuştu :rofl:

• Mutlu 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben pejo 508 otomatiğini kullandım. Otomatiğini beğenmedim. İnanılmaz şekilde vites geçişleri kötü idi. Kısaca bana keyif vermedi. Mondeonun yanına yaklaşamaz bana göre.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...