İçeriğe Yönlendir

En İyi Aracı Sizler İçin Araştırdım. Konu Kapatan Araştırma Yaptım. ( En iyi Otamatik Vites) (D Segmenti Arayanlar İçeri)

Fatih Yildam

Recommended Posts

Önder Özcan

En iyi araç mı? Neye, kime göre Fatih? Sen kendin beğenmişsin en iyi araç olmuş. Olur mu öyle? Pek çok iyi araç vardır, herkesin en iyi aracı farklıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

İş arkadaşım marea tercih etti

şarj lambası yanarsa haberimix olsun çözümü var

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
En iyi araç mı? Neye, kime göre Fatih? Sen kendin beğenmişsin en iyi araç olmuş. Olur mu öyle? Pek çok iyi araç vardır, herkesin en iyi aracı farklıdır.
En iyi araç clio 5 1.33 tce zaten. Pielstick motorlu.
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Paramı toplayıp aldığım arabam, bir önceki arabamdan sonra en iyisi oluyor :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Önder Özcan yazdı:

d segmentinde 2010 2016 arasi 150 bini asmis otomatik isteyenler icin , sanzimana gore, yakita gore, konofora gore, ikinci el parcaya gore vs diye gider , arac sirf pejo diye satilmiyor rcz nin yasadigi olay audi tt nin farki audi olmasi gibi 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Fatih Yildam yazdı:

d segmentinde 2010 2016 arasi 150 bini asmis otomatik isteyenler icin , sanzimana gore, yakita gore, konofora gore, ikinci el parcaya gore vs diye gider , arac sirf pejo diye satilmiyor rcz nin yasadigi olay audi tt nin farki audi olmasi gibi 

Bu saydıkların benim için bir şey ifade etmiyor, ya da hepsi etmiyor mesela. Benim için en iyi araba değil, napıcaz? Başka araba bana konforlu gelebilir, yakıtı önemsemiyor olabilirim uzar gider. İyi araba denebilir ama hiç bir araba için en iyi araba denemez, kimse diyemez.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:
Önder Özcan yazdı:

En iyi araç clio 5 1.33 tce zaten. Pielstick motorlu.

Başlığı görmedi heralde. Yarın gelir 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Benim beğendiğim araba başkasının hoşuna gitmeyebilir. Herkesin gönlünde başka bir araç vardır.  Bana da SUV grupları daha güzel geliyor Peugeot için.   

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Bu saydıkların benim için bir şey ifade etmiyor, ya da hepsi etmiyor mesela. Benim için en iyi araba değil, napıcaz? Başka araba bana konforlu gelebilir, yakıtı önemsemiyor olabilirim uzar gider. İyi araba denebilir ama hiç bir araba için en iyi araba denemez, kimse diyemez.

Abi bu yazdiklarim sana uymaya bilir ama forumdaki bir cok insanin aradigi kriterler bunlar , banada uymaya bilir sorun bu degil , Bu kadar passat satiliyor, soruyosun neden passat bu kadar para baska ne var ki diyolar 1.6 vergi diliminde , bir cok insan bu araci bilmiyo, simdi sende mercedes var bmw merso audi bunlari bu konuya dahil edersek veya renkler ve zevkler dersek evet sikinti buyur, ama her ulkenin yuzde 70 her ulkenin orta gelirlisi coktur , tekrar soyluyorum anlasilmiyo galiba, orta gelirli bi aile guzel konforlu memlketine gitmelik temiz ama otomatik (kaldiki duz dersek kesinlikle pejo 508 , bir kac arkadas ve abi sansimani agir dedigi icin diyorum, ) kullanisli , viraji saglam , yakiti ucuz bir arac bakiyo ,  simdi skala baya genis o yuzden bu konu onem kazaniyor

mesela 2010 ve asagisina bakicaksan bu araca gerek yok 2018 ve ustunede bakicaksan gerek yok ama 2010 2018  tam 8 yillik bi ara var ve bu saydiklarimi arayan cok buyuk bir kesim var iste bu araba onlara hitap ediyor, bu acidan baktiginda bu arac bu segmentde , otomatik sanzimanin guvenilirligiyle, 2. el ve kilometreli olmsiyla, ucuz olusu parcasi kolay psa grubu yakiti vs..  bu arac unutulmus degeri bilinmeyen fakat hala birilerinin hem cebini kurtarip hemde konforunu  saglayabilen bir arac bunu diyorum

tarihinde Fatih Yildam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Yildam yazdı:

Abi bu yazdiklarim sana uymaya bilir ama forumdaki bir cok insanin aradigi kriterler bunlar , banada uymaya bilir sorun bu degil , Bu kadar passat satiliyor, soruyosun neden passat bu kadar para baska ne var ki diyolar 1.6 vergi diliminde , bir cok insan bu araci bilmiyo, simdi sende mercedes var bmw merso audi bunlari bu konuya dahil edersek veya renkler ve zevkler dersek evet sikinti buyur, ama her ulkenin yuzde 70 her ulkenin orta gelirlisi coktur , tekrar soyluyorum anlasilmiyo galiba, orta gelirli bi aile guzel konforlu memlketine gitmelik temiz ama otomatik (kaldiki duz dersek kesinlikle pejo 508 , bir kac arkadas ve abi sansimani agir dedigi icin diyorum, ) kullanisli , viraji saglam , yakiti ucuz bir arac bakiyo ,  simdi skala baya genis o yuzden bu konu onem kazaniyor

mesela 2010 ve asagisina bakicaksan bu araca gerek yok 2018 ve ustunede bakicaksan gerek yok ama 2010 2018  tam 18 yillik bi ara var ve bu saydiklarimi arayan cok buyuk bir kesim var iste bu araba onlara hitap ediyor, bu acidan baktiginda bu arac bu segmentde , otomatik sanzimanin guvenilirligiyle, 2. el ve kilometreli olmsiyla, ucuz olusu parcasi kolay psa grubu yakiti vs..  bu arac unutulmus degeri bilinmeyen fakat hala birilerinin hem cebini kurtarip hemde konforunu  saglayabilen bir arac bunu diyorum

Ya biri çıkıp “bu psa arabaların elektroniği beyni sıkıntı yeeenim, beyni yaşlanınca gidip geliyor” dese

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

[mention=88416]Fatih Yildam[/mention] bu 508’in frenleri tüplü mü? Değilse en iyisi değildir. Nokta
Koltuk kafalığında beyin yoksa hiç tartışmaya lüzum yok.
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ya biri çıkıp “bu psa arabaların elektroniği beyni sıkıntı yeeenim, beyni yaşlanınca gidip geliyor” dese

Elektronik sorunlarinida yazabilirsiniz, yasayan varsa yazsin, 2014 den sonrakilerde ben sanmiyorum olsun, belki onceside oyle,  cunku butun elektronik alt yapisini almanlara yaptiriyo mesela bir bolumu sigortaydi galiba tamamen bosh a yaptiriyo pejo , almadan once arac bilgisayara takilip yaptigi bugune kadar ki butun hatalari ariza lambalari gorulebilir, yani kucuk detaylar, tabi bu segment ve bu yillar arasindaki rakipleri icin diyorum yine, hic bi sey hemde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Başlıktaki "En iyi otomatik vites" tabiri hangi şanzıman için yazıldı acaba, orayı tam anlamadım. 1.6 dizelde tam otomatik kullanılıyormu ?

Kullanılmıyorsa auto6r olması lazım, robotize beşik gibi sallayan, onun neresi en iyi şanzıman yahu :)

Bu kasada en mantıklı iyi motor 1.6 dizel, onda da tam otomatik yok, onun harici 1.6 atmosferik var, o kasaya güçsüz kalıyor, geriye 1.6 thp tam otomatik kombinasyonu kalıyor. Onun da yakıtı hdi'a göre bayaa fazla.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ebrar Tüfek yazdı:

Başlıktaki "En iyi otomatik vites" tabiri hangi şanzıman için yazıldı acaba, orayı tam anlamadım. 1.6 dizelde tam otomatik kullanılıyormu ?

Kullanılmıyorsa auto6r olması lazım, robotize beşik gibi sallayan, onun neresi en iyi şanzıman yahu :)

Bu kasada en mantıklı iyi motor 1.6 dizel, onda da tam otomatik yok, onun harici 1.6 atmosferik var, o kasaya güçsüz kalıyor, geriye 1.6 thp tam otomatik kombinasyonu kalıyor. Onun da yakıtı hdi'a göre bayaa fazla.

EAT6/EAT8 tork konvertörlü tam otomatik şanzıman. Auto6r artık geride kaldı. Kullanılan robotize bi ETG5 şanzıman vardı o da yeni 508'de hiç kullanılmadı yanlış bilmiyorsam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Ebrar Tüfek yazdı:

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yurdaer Elay yazdı:

EAT6/EAT8 tork konvertörlü tam otomatik şanzıman. Auto6r artık geride kaldı. Kullanılan robotize bi ETG5 şanzıman vardı o da yeni 508'de hiç kullanılmadı yanlış bilmiyorsam. 

508 1.6 e hdi sahibinden de teknik verilerde auto6r yazıyor. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ebrar Tüfek yazdı:

508 1.6 e hdi sahibinden de teknik verilerde auto6r yazıyor. 

Pardon Ebrar.. Ben yeni kasa 508 sanmıştım ☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Fatih Yildam yazdı:

Etg6, Auto6R 'ın güncel versiyonu, değişen tek şey emme basma tulumba gibi sallanmanın daha hafifletilmiş hali, hissiyat konusunda çok da bir değişiklik yok. 

Bu şanzımanın en iyi otomatik vites olması öznel bi yorumdan öteye gidemez.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bizim eski üyelerimizden Erol eser vardı. Mersin’de bir araç bulmuştu bakarmısın diye. 2012 modeldi yanlış hatırlamıyorsam. Araç temizdi. Ancak benim hatırladığım vites geçişlerini hissettiriyordu. Ve araçın gücünü bariz şekilde törpülüyordu vitesi. Ama yakıtı kokluyor diye aklımdaydı 508. Bakım geçmişini bilmiyorum ama.

Onlar yarı otomatiktir.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben şahsen robot bir şanzıman almam.  Benim tarzıma %100 uyumsuz. 

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Ebrar Tüfek yazdı:

Etg6, Auto6R 'ın güncel versiyonu, değişen tek şey emme basma tulumba gibi sallanmanın daha hafifletilmiş hali, hissiyat konusunda çok da bir değişiklik yok. 

Bu şanzımanın en iyi otomatik vites olması öznel bi yorumdan öteye gidemez.

simdi daha once senin kullandigin araclar neler bilmiyorum , benim bir tanidigimda dizel hibridi vardi adam cok memnundu, zaten ust modellerinde galiba s modu var sanzimani daha rahat atsin diye, bu bir performans arabasi degil, arac yokusta bayilma vs yapmiyo, besik gibi sallanma diyince ortaya cok korkunc bi arac cikiyor, iste bu boyle degil yani arastirin , boyle bi arac zaten satilamaz. Bu sanziman en iyi 2010 ve 2018 arasi 150bini dahi gecen  bu segmenteki sanziman, sebebi; aracin az yakisi uyumlu olusu. diger biri baski balata volan ile birlikte degisiyor dsg gibi agir yuku yok. bugun bi manuel arac alsan set halinde baski balatayi degistirdiginde ekstra sikintisi yoksa sifir gibi olur iste bu otomatik sanzimanda mumkun olmuyo her zaman, ama pejo 508 bu sistem mumkun, diger yorumlari okusan goruceksin zaten, bu arac ile yolda kafani bozan birini rezil edemezsin,sollarkende sikinti yasarsin diger rakiplerine gore , ama genel olarak baktiginda gayet basarili

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben şahsen robot bir şanzıman almam.  Benim tarzıma %100 uyumsuz. 

abi senin araban cinde suanda uretiliyor ve c5 gercekten harika bi araba , bazi satis hatalari var, en buyugu direksiyondur bunu net soyliyim, keske c5 devam etseydi , bence ekonomik sebeplerden dolayi degmediginden araci satmayi biraktilar pejonun bu segmenteki 508 ine odaklandilar, c5 gercekten kral araba fakat sanki bana bir alt nesil gibi geliyor, yani vw passat skoda suberp gibi, burda da pejo 508 ve c5 diyebiliriz o yuzden sanada denk gelirse guzel bi 508 nasip olur umarim , sen seviyosun bu tarzi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kimseyi umursamam.  
ihtiyaçlarımı büyük oranda karşılayan bir araç C5.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Fatih Yildam yazdı:

simdi daha once senin kullandigin araclar neler bilmiyorum , benim bir tanidigimda dizel hibridi vardi adam cok memnundu, zaten ust modellerinde galiba s modu var sanzimani daha rahat atsin diye, bu bir performans arabasi degil, arac yokusta bayilma vs yapmiyo, besik gibi sallanma diyince ortaya cok korkunc bi arac cikiyor, iste bu boyle degil yani arastirin , boyle bi arac zaten satilamaz. Bu sanziman en iyi 2010 ve 2018 arasi 150bini dahi gecen  bu segmenteki sanziman, sebebi; aracin az yakisi uyumlu olusu. diger biri baski balata volan ile birlikte degisiyor dsg gibi agir yuku yok. bugun bi manuel arac alsan set halinde baski balatayi degistirdiginde ekstra sikintisi yoksa sifir gibi olur iste bu otomatik sanzimanda mumkun olmuyo her zaman, ama pejo 508 bu sistem mumkun, diger yorumlari okusan goruceksin zaten, bu arac ile yolda kafani bozan birini rezil edemezsin,sollarkende sikinti yasarsin diger rakiplerine gore , ama genel olarak baktiginda gayet basarili

Auto6r şanzımanlı arabam vardı 1.6 hdi 308 sahibiydim, beşik gibi sallanmak cümlesi bir tabir, araba vites atarken sarsılıyormu evet sarsılıyor, en iyi şanzıman denildiği zaman yolda konfor da vermesi lazım, bunun neresi konforlu ? Böyle bir araç nasıl satılamıyormuş, corsa c easytronic sürdünüz mü ? Yada mmt şanzımanlı corolla e130 kullandınız mı ? 308 dahil hepsini aldım bindim sahip oldum. Bu zamana kadar 11 tane araba aldım bindim, dsg, edc, tam otomatik, robotize mmt auto6r hepsini satın aldım kullandım. 

Sonuç olarak 508 güzel araba evet, ama o üzerindeki şanzıman en iyi şanzıman falan değil, bunu demeye çalışıyorum. Bakım maliyeti en uygun yarı otomatik şanzıman olabilir belki, tamir takım fiyatlarını bilmiyorum, ekonomiktir ama bu en iyi şanzıman demek değil. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...