İçeriğe Yönlendir

Akü Ne İşe Yarar?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

bazı elektronikçiler radyoyu yanlış bağlıyor akü bitiyor. bunla ilgili olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Celal Aydın yazdı:

Peki Varta mı? Mutlu mu?

A)Mutlu

B)Varta

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Karaca yazdı:

Bir de anlamadığım şu, şehir içi akü dolmuyor uzun yolda gaza basarken dolmuyor tamam da ne ara dolacak bu akü? 

Bir de neden bu şekilde oluyor. Her şartta altarnatör çalışmıyor mu bu v kayışı sürekli dönmüyor mu, altarnatör niye böyle bir şey yapıyor canı isteyince akü dolduruyor canı istemeyince doldurmuyor 😃

Uzun yolda sürekli tam gaz gidemezsin ki.. illaki ayağını gazdan çekeceksin. tam çekersen tam şarja geçer, tork ihtiyacın düşerse normal şarj başlar. 

Bunları en detaylısını Tansu ekranında görüyordur.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Uzun yolda sürekli tam gaz gidemezsin ki.. illaki ayağını gazdan çekeceksin. tam çekersen tam şarja geçer, tork ihtiyacın düşerse normal şarj başlar. 

Bunları en detaylısını Tansu ekranında görüyordur.. 

Atmayın işte şu pası ayağıma 😁

Sürerken akü sorunu yaşayanlar genelde sabit hızda sürerken yaşıyorlar. Ya da sorun uzun yolda ortaya çıkabiliyor. mazda’dan edindiğim tecrübe ve obd bilgileri neticesinde şehir içinde akü sık sık doluyor. Ben çok dur kalk yapmama rağmen, aküm hiç boşalmadı. Araba hızlandıkça elektrik tüketimi artar. Şarj mecbur azalır

alternatörlü araçlarınıza kaliteli obd2 takıp bakarız. Ama alternatörüm olmadığı için ben göremiyorum :) 

hybrid’de 12v aküyü, piller besliyor. O yüzden akü sorunum yok. Her türlü doluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Atmayın işte şu pası ayağıma 😁

Sürerken akü sorunu yaşayanlar genelde sabit hızda sürerken yaşıyorlar. Ya da sorun uzun yolda ortaya çıkabiliyor. mazda’dan edindiğim tecrübe ve obd bilgileri neticesinde şehir içinde akü sık sık doluyor. Ben çok dur kalk yapmama rağmen, aküm hiç boşalmadı. Araba hızlandıkça elektrik tüketimi artar. Şarj mecbur azalır

alternatörlü araçlarınıza kaliteli obd2 takıp bakarız. Ama alternatörüm olmadığı için ben göremiyorum :) 

hybrid’de 12v aküyü, piller besliyor. O yüzden akü sorunum yok. Her türlü doluyor.

Yani aslında aküyü öldüren şehir içi değil de kısa mesafe. Ben akü uyarısını cc ile sürüşte alıyordum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mahmut Yıldız yazdı:

Yani aslında aküyü öldüren şehir içi değil de kısa mesafe. Ben akü uyarısını cc ile sürüşte alıyordum. 

Bence de, aynen katılıyorum. Dün akşam 1 km lik uzun yolumdan eve dönüyorum: 1- ilk marş, 2- 250 mt ötede balıkçıya uğra 2. marş, 3- fırına uğra 3. marş, 4- bakkala uğra 4. marş. Toplam 1 km gittim 4 kere marşa bastım, farlar yanıyor, camlar buğu yaptı klima açık nerde ne zaman dolacak benim aküm. Haftasonu 1+1 saat kullanıcam da 6 gün harcedığım aküyü telafi edicem... Edilmiyor.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben voltaj göstergesi ile sürekli takip ettiğim için ne zaman şarj edip etmediğini görüyorum. Akünün şarja ihtiyacı varsa da yolu uzatıyorum.. 

Mesela bugün şarj 15.7 ye kadar çıktı.. demek ki akü zayıf. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

1- ilk marş, 2- 250 mt ötede balıkçıya uğra 2. marş, 3- fırına uğra 3. marş, 4- bakkala uğra 4. marş. Toplam 1 km gittim 4 kere marşa bastım, farlar yanıyor, camlar buğu yaptı klima açık

Biz fakirler çıkalım konudan.

• Mutlu 6
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

1- ilk marş, 2- 250 mt ötede balıkçıya uğra 2. marş, 3- fırına uğra 3. marş, 4- bakkala uğra 4. marş. Toplam 1 km gittim 4 kere marşa bastım, 

Yürü yürü.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yürü yürü.. 

😒 Evden 07.15 gibi çıkıyorum, hava 08.20 de aydınlanıyor. Çıktığım saatte bildiğin gece, karşıdan biri geldiğinde acaba cebinden bıçak mı çıkaracak diye düşünüyorsun, karanlık kimseler yok, soğuk, yağmur... Neymiş, 2 yılda bir akü bitiyormuş.

"Kaç para ülen bi akü"

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Bence de, aynen katılıyorum. Dün akşam 1 km lik uzun yolumdan eve dönüyorum: 1- ilk marş, 2- 250 mt ötede balıkçıya uğra 2. marş, 3- fırına uğra 3. marş, 4- bakkala uğra 4. marş. Toplam 1 km gittim 4 kere marşa bastım, farlar yanıyor, camlar buğu yaptı klima açık nerde ne zaman dolacak benim aküm. Haftasonu 1+1 saat kullanıcam da 6 gün harcedığım aküyü telafi edicem... Edilmiyor.

Abi normalde böyle misin yoksa mercedes var diye binmek zorunda mı  hissediyorsun.:p

Bari yolu uzat da akü dolsun. 

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yakında aküm basmadı yolda kaldım diye başlık açar kesin :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

yakında aküm basmadı yolda kaldım diye başlık açar kesin :)

Eve dönsün hemen. 5 dakikalık yol. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

😒 Evden 07.15 gibi çıkıyorum, hava 08.20 de aydınlanıyor. Çıktığım saatte bildiğin gece, karşıdan biri geldiğinde acaba cebinden bıçak mı çıkaracak diye düşünüyorsun, karanlık kimseler yok, soğuk, yağmur... Neymiş, 2 yılda bir akü bitiyormuş.

"Kaç para ülen bi akü"

Selam bayım. Akü bitirmediğiniz zamanlarda ne yaparsınız? Bi adınız var mı acaba?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

"Kaç para ülen bi akü"

Kasko karşılamıyor en azından bundan yırttık :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kasko karşılamıyor en azından bundan yırttık :)

Çekici

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Çekici

Takviye yaptırsın.. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Takviye yaptırsın.. 

Fakirler gibi? 😒

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Takviye yaptırsın.. 

gıda takviyesi gibi mi?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Akü beyni ne diyor acaba buna?

V kayış gergi beynine bağlı olduğundan mütevellit yorum yapmaktan kaçınıyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

gıda takviyesi gibi mi?

Sporcu gıdası ama..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...