İçeriğe Yönlendir

Sigarayı Bıraktım.

Ahmet Kaleli

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Çağrı Alaf yazdı:

Sinirlilik sorununa bir çözüm olsa keşke :kafa:

hocam iyi uyku şarttır. gerekirse birine danışmak lazım.  uyku düzenli olursa erken yatılıp aynı saatlerde uyanılırsa öfke kontrolü kolaylaşır. ayrıca uyumadan önce 1.5 mg melatonin alınabilir. tabi bunu iyi okuyun. sürekli alınmamalı. melatonin karanlıkta salgılanan bir hormondur ve bir iddiaya göre yeni doğan bebeklerin birtürlü uyumamaları ama gündüz uyuklamalarının sebebi melatonin/seratonin dengesinin oturmamış olmasından mı.  yok olmaz dersen, doğadan marka uyku çayı çıktı. sonucu çok iyi. 30 dk içinde bir ağırlık çöküyor insanın üzerine. ayrıca melissa çayı ve çarkıfelek çiçeği (pasiflora) çiçeği çayı da uyku getirir.

Servet Aydın yazdı:

21 gün bağımlılığı terk süresi 90 gün bunu alışkanlık haline getirme süresi. 3 ay aşılırsa gerisi gelir

nörolojik/fizyolojik anlamda diyorsun herhalde. yoksa süresi sadece karar ve uygulama arasındaki geçen süre kadar olmalı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Günde 26 lira ayda 780 liraya neler alınır diyip bırakmıştım.iş arkadaşları çok güzel tütüncü bulduk gel yak 1 tane diye diye tütüncü ettiler beni.Şimdi maliyet 7 lira  26-7=19 lira kardayım diye seviniyorum.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Önder Özcan yazdı:

Hemen bugün dene.

Hızlı karar verince hızlı vazgeçiyorum abi. Doğum günüm 15 mart. Daha evvel bir kaç girişimim oldu yine doğum günümde bırakıp 1-2 yıl içmediğim oldu. Bu aralar iş kurduk biraz stresli geçiyor, iyi arkadaşlık ediyor namussuz.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Ahmet Kaleli yazdı:

Bugün 1. gün.

Neden bıraktınız?

Yani bırakma sebebiniz nedir anlamında soruyorum.

Ahmet Kaleli yazdı:

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
İki kez göndermiş mesaji.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tebrikler , böyle de kalsın bir daha yanmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Hayrettin Bahadir yazdı:

12 yıl oldu bırakalı

Adam 12 yıl içmedi  2 tane villa yaptı  ya sigara parasıyla 😀

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

İnsanın kendine yapabileceği en iyi şeylerden biri sigara içmemek,hayırlı olsun..:bravo:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
nörolojik/fizyolojik anlamda diyorsun herhalde. yoksa süresi sadece karar ve uygulama arasındaki geçen süre kadar olmalı.

Uyuşturucu maddede sistemin savaşması farklı
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Doğan Arşiray yazdı:

Şu ikilinin konserine katılmak da işe yarıyor :)

6905921_700b_v1.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Allah kolaylık versin. 1 saat içerisinde vücutta sigara öncesine dönmeye başlayacaktır. Etkisinden daha erken kurtulmak için günlük 1 maden suyu içmek öneriliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

10 yıl oldu bırakalı, kimseyi dinlemeyin, bağımlılık evet etken ama tamamen sizin iradenizde bitiyor. Hayat kaliteniz bir kaç yıl sonra çok ciddi oranda artacak... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Günde 3 paket samsun içen babam bıraktıktan sonra herkes bırakabilir tebrikler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

tebrikler pach kullanin bende ise yaradi sizdede faydali olabilir

orta 2 de arada bir icerdik orta3 te hergun icmeye basladim 2004 te 2 paket icerdim gunluk 11 kasim 2004 te biraktim. 2013 yilinda bir tane ictim yavas yavas tekrar baslamis bulundum simdilerde 2 ay iciyorum 3 ay birakiyorum 3 ay iciyorum 5 ay birakiyorum sikilinca birakiyorum canim isteyince basliyorum suan 23 gundur birakmis durumdayim bir tane icersem gunluk yarim paketle tekrar baslarim onun icin icmiyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Fatih Evcin yazdı:

Hadi inşallah.

2005 yılından beri sigara içerim ama haftada 1 paket bile denemez. Arabamda, evimde, iş yerimde birer paket sigaram hep vardır. Muhabbet falan olursa, arada 2-3 tane içerim.

Bazı günler de hiç içmem hatta bazen 2-3 gün hiç içmem. Bazen 2-3 tane içerim günde.

iyi mi kötü mü bilmiyorum ama durum böyle :) Değişik biraz.

Bırakmayın Fatih Bey :)  Bu şekilde içicilik size belirgin bir zarar vermez. Sigaranın keyfini çıkarıyorsunuz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

sigara birden bırakamayan elektronik sigaraya geçerek nikotinini zamanla azaltabilir. bence en doğrusu doğrudan bırakmak. ama asabiyet ne olur onu bilemiyorum :( 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
İnan Çınar yazdı:

Adam 12 yıl içmedi  2 tane villa yaptı  ya sigara parasıyla 😀

Nargileyi de bırakırsam, tutmayın beni..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
Öner Kurukuz yazdı:

Neden bıraktınız?

Yani bırakma sebebiniz nedir anlamında soruyorum.

Tadında bırakmak gerek.Yeter artık.Vücudun müsaade limiti var.Ben 20 yıl içtim.Bu limiti fazla aşmak istemiyorum.Ayrıca öksürük ve balgam kontrolsüz olmaya başladı.Bu vücudun sos işaretidir.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Hayrettin Bahadir yazdı:

Nargileyi de bırakırsam, tutmayın beni..

Tutucaz! 😡

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Murat Sürmeli yazdı:

sigara birden bırakamayan elektronik sigaraya geçerek nikotinini zamanla azaltabilir. bence en doğrusu doğrudan bırakmak. ama asabiyet ne olur onu bilemiyorum :( 

Bunlar sigara şirketlerinin oyunu. Malesef tekrardan tetikliyor ve zararı yine aynı. Azaltma vs gibi bir durum çare değil direk bırakmak çünkü koyduğun hedefe genellikle uymuyorsun.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Not ekleyeyim zaten bilinen bir gerçek. Şirketler aynı zamanda sağlık firmalarının da ortağı. Eylül ayında Philip Morris solunum hastalıkları ilaç şirketinin %74 hissesini satın aldı.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Cem Dilmen yazdı:

Bırakmayın Fatih Bey :)  Bu şekilde içicilik size belirgin bir zarar vermez. Sigaranın keyfini çıkarıyorsunuz. 

Hocam benzer kullanımda nargile nasıl?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...