İçeriğe Yönlendir

Çarpışma Testi ve Gerçekler

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Murat Sahın
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

şu s klas mercedes. İçindeki iki kişi öldü. 

66-CC3-D24-AEC1-4-EC6-9281-D7109-CB410-D

Kaza var, kaza var üstat. Fotoğraflara bakınca minibüs dediği şeyi otobüse benzettim. Uygun süratte yandan alınan bir darbede o aracın ağırlığının da etkisiyle, her araç dağılır zaten. 

Bu arada, iihs sonuçlarını da incelemek gerek. O konuda haklısın :) TAvan rijitliğine hastayım  corollaların. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Volvolar sağlam. Fordlar bunlardan sağlam. Marka model önemli. 

Reno bile bunlardan sağlam. 

Mesela altta linkini vereceğim araca bir bakın. Çok beğenilen sağlam denilen bir vw. Tuzla buz olmuş. 

https://youtu.be/sJsf72b6xBQ

https://www.instagram.com/p/CXTcUVJgrzA/?utm_medium=copy_link araba bu

Son hali 

fQkGgH.jpg

Polo; Araç içinde sıkışma ihtimali yüksek, kafes bile şahsı ezerek öldürebilir zira kafes ile yolcu arasında D ve C segmentler gibi pay yok. 

Bir şeyler yazdım ama geri sildim. Allah geride kalanlara sabır versin. Bu tür olaylara başka bir isim bulmak gerekiyor kaza beklenmeyen zaman beklenmeyen şekilde olandır. Hava buz - Lastikler taş gibi araç hafif teknoloji düşük sürat fazla. Buna da kaza diyebilir miyiz bilmiyorum. Sürat varsa sağlam araba yoktur, zaten sağlam araba genel olarak yoktur sadece yeterli derecede nüfuz etmeyen kuvvet vardır. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

İki aracın birbiriyle yaptığı kazalarda ağır olan 1 - 0 önde başlıyor. 

Fakat ağır araba sabit ve sönümlemesiz yere (beton duvar, köprü ayağı vb) vurduğunda ağırlık dezavantaja dönüşüyor. Lady Diana zırhlı s kasanın içinde viyadük ayağında ölmüştü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Kaza var, kaza var üstat. Fotoğraflara bakınca minibüs dediği şeyi otobüse benzettim. Uygun süratte yandan alınan bir darbede o aracın ağırlığının da etkisiyle, her araç dağılır zaten. 

Bu arada, iihs sonuçlarını da incelemek gerek. O konuda haklısın :) TAvan rijitliğine hastayım  corollaların. 

Tavanı rijit miymiş ya hu. şu videoyu biliyor musunuz siz :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

beton duvar, köprü ayağı vb) vurduğunda ağırlık dezavantaja dönüşüyor. Lady Diana zırhlı s kasanın içinde viyadük ayağında ölmüştü. 

yumuşak yapın betonları  olmaz mı?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Tavan rijitliği denince 

Lokal çizik boyası yeterli :)

Bu iç hava yastıkları gibi dış hava yastığı kullanan çıkmadı mı daha? Arabayı da korusak hani :)

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sürmeli yazdı:

Lokal çizik boyası yeterli :)

Bu iç hava yastıkları gibi dış hava yastığı kullanan çıkmadı mı daha? Arabayı da korusak hani :)

Marsa inerken kullanacağız onları 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

100 km üzerine çıktığında sağlam otomobil yoktur güvenli otomobil yoktur.

Bu arada ww ya hiç bir şart da güvenmem . :) 

Tr kadar tapıldığı ülkede yok zaten

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...