İçeriğe Yönlendir

Sakin Kullan Az Tüket

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

bende de yapışık. arkama çok yaklaşanlar sanki taciz etmekten vazgeçiyor okuyunca. Yavaş gidiyorum (daha doğrusu sakin) mutluyum. Frenlerim de eskimiyor. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cem Işık yazdı:

Yaya girmemesi gereken yola girdi, araç da kurallara uygun süratte ilerliyor ise, ölümlü kazadan ötürü sürücü hapis cezası almayacaktır. Tutuklama bir tedbirdir, bazen sürücünün hiç suçu olmadığı halde, ölümden ötürü saldırılardan sürücüyü korumak için, kısa süreli tutuklamaya denk gelebiliyoruz.

Doğru. Fakat bu kazada;

1- araç agresif kullanılıyor. Kavşaga girmeden hemen önce yaya geçidi var. Vuran araç orada da yol vermiyor

2- kavşak içindeki dönen araçlara yol verilmeden kavşağa giriyor. 

3- kavşak içinde hızlanıyor

Yayanın kusuru var. Aracın da var. Taksirle adam öldürmeden yargılanır. İyi bir incelemede başka eksikleri de bulunur. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bugün iftar öncesi biraz turladım zaman geçsin diye Golf ile. 60-70 6-7. viteste akıcı trafik 5 civarındaydı ortalama. Ama orta şeritte de olsan arkana biri dayanıyor. Görmezden gelmeye alışmak lazım. Bir kaçıyla uğraşmamak için zor tuttum kendimi. Sol boş, adam ısrarla arkamda dibime giriyor. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Selim Bilgin yazdı:

Sol boş, adam ısrarla arkamda dibime giriyor. 

Ramazan’da daha bir dengesiz sabırsız oluyor insanlar. Aynı şekilde 82 normal üst limit sabit hızda gidiyorum adam arkama yapışıp ısrarla selektör yapıyor ortadan geçecek illa. Hiç istifini bozamayınca da sanki suçlu senmişssin gibi gereksiz atar yapıyor. Cahillerle uğraşılmaz gülüp geçeceksin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Koray Demir yazdı:

Ramazan’da daha bir dengesiz sabırsız oluyor insanlar. Aynı şekilde 82 normal üst limit sabit hızda gidiyorum adam arkama yapışıp ısrarla selektör yapıyor ortadan geçecek illa. Hiç istifini bozamayınca da sanki suçlu senmişssin gibi gereksiz atar yapıyor. Cahillerle uğraşılmaz gülüp geçeceksin.

Hele bir de ağır vasıtalar kamyonlar selektör atmaz mı....kaçla gittiğinden haberi yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Hele bir de ağır vasıtalar kamyonlar selektör atmaz mı....kaçla gittiğinden haberi yok.

Ağır vasıtadan uzak duracaksın yol verin gitsin ne yapacağı hiç belli olmaz.

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Büyükşehir trafiği ve insanımızın yapısı gereği sakin kullanmak gerçekten sabır istiyor. Dün izlediğim bir içerik, sakin kullanmak her bakımdan tasarruf sağlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Uyanıkgillerden....[emoji28]
30 sn 30 sn dir insanlar maç kazaniyor [emoji28]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Bugün iftar öncesi biraz turladım zaman geçsin diye Golf ile. 60-70 6-7. viteste akıcı trafik 5 civarındaydı ortalama. Ama orta şeritte de olsan arkana biri dayanıyor. Görmezden gelmeye alışmak lazım. Bir kaçıyla uğraşmamak için zor tuttum kendimi. Sol boş, adam ısrarla arkamda dibime giriyor. 
Iftar öncesi trafiğe çıkmaktan mümkün olduğunca uzak duruyorum.

İftara geç kalanlar, kan şekerinin düşmesi ve susuzluk nedeniyle dikkati dağınık olanlar, uykulu olanlar, sinirli olanlar vs vs hepsi trafikte. Normal zamana göre riski daha fazla görüyorum.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Ben genelde sakin kullanıyorum ama araba yakıyor... 😑 2005 Golf 5 1.6 otomatik, LPG de yok...

6tff0jw.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Hah bunu diyorum emoji28.png

o fotonun karşı da aynıydı şimdi hatırladım. Vardallar tarafı. Hatta sen burayı diyorsun :) 

66-B5-F603-AE64-4-E97-94-D2-5-FC5-D2-D10

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

o fotonun karşı da aynıydı şimdi hatırladım. Vardallar tarafı. Hatta sen burayı diyorsun [emoji4] 

66-B5-F603-AE64-4-E97-94-D2-5-FC5-D2-D109-C7.jpg

Aynen burası [emoji3] Sen mevkiyi bilirsin diye oradan örnekleme yaptım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
(düzenlendi)

Acelem varsa agresif sürerim soldan yardırırım. Acelesi olmayan sakin olan en sola geçmesin yeterli. Sağda 50yle mi 80le mi gider umrumda olmaz. Ama sola geçip tabela 120 yolda 80-90la giderse sağından küfrede küfrede geçerim. 

Bana göre parasız adam işi "sürekli" sakin sürmek. Herkesin mutlaka acele ettiği bir an olur yoksa..

tarihinde Ali Tuğberk Avar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu etiketi nerden aldınız banada sağlayın. 

Ayrıca dikkatimi çekti, hepmi sizi buluyor atarlı giderli şöförler. Hep arkanızda birileri size sellektör yakıyor. Çekmeköy'de her sabah yola çıkar işe giderim haftada en fazla 2 tane sellektör yakan olur. Onlarda zaten yolda makas atanlar olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Acelem varsa agresif sürerim soldan yardırırım. Acelesi olmayan sakin olan en sola geçmesin yeterli. Sağda 50yle mi 80le mi gider umrumda olmaz. Ama sola geçip tabela 120 yolda 80-90la giderse sağından küfrede küfrede geçerim. 

Bana göre parasız adam işi "sürekli" sakin sürmek. Herkesin mutlaka acele ettiği bir an olur yoksa..

Benim gördüğüm hırsız uğursuzlar daha çok yardırıyor ;)

İstisnalar olabilir tabi..

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Allahım ne güzel temenniler bunlar... 

Yalnız etiket sayın bakanların porsiyonları küçültün dediği hissiyatı yarattı bende... :D 

Mahmutbey gişelerde akşam iş çıkışında bırakın bakalım öndeki arabayla aranıza takip mesafesini de nasıl 5 tane araba sokuluyor oraya görün... Tır Sokar o mesafeye adam tır... Öyle bir ortam var orada... :D 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Ben kullandığım servisin şoförüne hayran kaldım. İnanılmaz sakin ve kimseyle muhatap olmaz. Her zaman orta şeritten gider. Ve geç kalsa bile hız yapmaz ama yine de vaktinde varır. Akan trafikte en yüksek yaptığı hız 85. Önündekiyle en az 25m mesafe vardır ve frene kolay kolay basmaz. Adam çözmüş olayı. Ama bazı servisler var ki abuk sabuk hareketlerle trafiği tıkarlar.

Sakin kullan az tüket sloganı bizim şoföre cuk oturdu.

Bende onun taktiğini uygulamaya başladım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bana göre değil ama bugün sol şeritten gelmedim işe, orta şeridi denedim, sıkıcıydı ama az yaktım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Forumda Muhammed ali deli vardı geçen aylarda. Ne kadar benziyor yazılarınız

Ali Darbaz yazdı:

Bu etiketi nerden aldınız banada sağlayın. 

Ayrıca dikkatimi çekti, hepmi sizi buluyor atarlı giderli şöförler. Hep arkanızda birileri size sellektör yakıyor. Çekmeköy'de her sabah yola çıkar işe giderim haftada en fazla 2 tane sellektör yakan olur. Onlarda zaten yolda makas atanlar olur. 

etiket mehmet abide var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Uyanıkgillerden....😅

Aklıma geldi bir gün okul müdürüm arabadaydı aynı şekilde sürüşümü gerçekleştirdim. Ohaaa lan dedi benim aklıma gelmez bu helal olsun olm dedi ben akıllı adamla çalışmayı severim vs dedi de dedi :D

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Varlıklı ve parayı sindirmiş insan trafikte kimseyle kolay kolay kimseyle muhatap olmaz. Hızlı da gitse yavaş da gitse. Kaybedecek çok şeyi vardır.

Her korna çalana cam açıp küfredenler, herkesle kapışmaya çalışanlar hayatta başka bir şeyi başaramamış tipler oluyor genelde.

Ümit Türk yazdı:

Ben kullandığım servisin şoförüne hayran kaldım. İnanılmaz sakin ve kimseyle muhatap olmaz. Her zaman orta şeritten gider. Ve geç kalsa bile hız yapmaz ama yine de vaktinde varır. Akan trafikte en yüksek yaptığı hız 85. Önündekiyle en az 25m mesafe vardır ve frene kolay kolay basmaz. Adam çözmüş olayı. Ama bazı servisler var ki abuk sabuk hareketlerle trafiği tıkarlar.

Akıllı adammış, her gün trafikte herkesle didişerek ömür geçmez. Hem kendi sağlığını hem de aracının sağlığını düşünüyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Metin Akbal yazdı:

Normalde gidiş yönüm | iken ışıklı + kavşakta genellikle benim sağıma ışık benden önce yanar 😅 Bende o yüzden ışık bana yeşil ise zaten düz giderim orada sorun yok kırmızı ise sağa döner U yapar sonra tekrar sağa dönerim 😅 Ne gerek var değil mi bu kadar atraksiyona.

Fotoğraftaki kavşak gibi değil de sola dönüşün yasak olduğu yerlerde yapıyorum. 

Ümit Türk yazdı:

Şehir içinde agresif süren, sürekli arkadan sıkıştıran, selektör atan adamla genelde ilerideki ışıkta yan yana duruyoruz. Ben de bir kaç kez acelem vardı diye böyle sürdüm, yine normalde gittiğim sürede gittim. En fazla 3-5 dakika oynadı. 3-5 dakika için aldığım riskin haddi hesabı yoktu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...