İçeriğe Yönlendir

Seat Toledo 1.9 TDI Signum

Furkan Bakırel

Recommended Posts

Furkan Bakırel

Merhaba arkadaşlar , uzun yıllar VW Bora kullanımım sonrası babama da zor da olsa Seat Toledo aldım bu başlık altında araca yaptığım ve yapacağım işlemleri paylaşmayı düşünüyorum. Umarım faydalı bir konu olur.

Araca kısaca değinirsek 1999 model (aslında 2000) 1.9 Turbo dizel 110 hp , nam-ı diğer tek kırmızı. Sunroof yok maalesef ama Signum paket yaşına göre donanım fena değil.Uzun yıllar (2021 220.000 km) Almanya'da bir Türk tarafından tek elden kullanılmış ve bu kullanımlar sırasında yapılan bakımlar tek tek aracın klasörüne kaydedilmiş.Burada da Almanya'da ki disiplinin ne kadar takdire şayan olduğunu görüyoruz.Bir sene kadar da Türkiye de yabancı plaka ile kullanıldıktan sonra motor arızası sebebiyle gümrüğe terk edilmiş . Arızanın ne olduğunu bende bilmiyorum sadece üst kapak bagaja konulmuş ama neden söküldü meçhul . Gümrükten ben alabilseydim daha iyi olacaktı ama bir başkası alıp işlemlerini yaptırıp trafiğe çıkarmış ondan da ben aldım . Alacağım zaman hatasız boyasız olarak söylenmişti ama oraya gidince işler değişti . Bagaj kapağının orada ufak bir işlem sürücü kapısında boya ve iki noktada göçük çıktı ama bunlar göz ardı edilebilirdi.Expertiz de yaptırmadım belki farklı şeylerde çıkabilir , Necdet abinin referansıyla bir ustaya göstererek aldım sağolsun Necdet abi çözdü işimizi sonra Necdet abinin yanına uğrayacaktım ama telefonun azizliği şarjı bitti uğrayamadım.Dizelin dokturu meşhur kaloriferci Okay ustamıza gösterebildim motoruna olur verdi [emoji3][emoji3] .

İlk aldığım sırada bir kaç eksik parçası vardı bunlar ;

Bagaj eşik plastikleri yoktu.

Obd kapağı yoktu.

CD Changer yerinde yoktu.

Arka tampon tam yerine oturmuyordu.

Motor da lifter ( itici ) sesi vardı .

Hiçbir kapı ışığı yanmıyor iç lambalar yanmıyor kapı kilitleri düzgün çalışmıyordu.

Orjinal jantları üzerinde yoktu.

Ön orta panjur armasız yan sanayi parça ile değişmişti.

Sol arka stop yan sanayi parça ile değişmişti.

Kapı döşemeleri sarkmıştı.

Ayna ayar düğmesi düzgün çalışmıyordu.

Bagaj kapağı boyandığı esnada sökülen Seat ve Toledo yazıları tekrar yerine yapıştırılmamıştı.

Kullanımsal yıpranmaları vardı .

Stepnesi ve tamir takımı yerinde yoktu .

Bunları görerek aracı satın aldım. [emoji846]

Şöyle birkaç fotoğraf ekliyorum...İç mekan kondisyonu yaşına göre çok iyi lakin kaporta biraz sevgi istiyor , rengine rağmen güneş yanığı solma yok boyası bayağı parlak , bir çok yerine el değmemiş , el değen yerlerde yapılan işçilik rezalet sanırım bu onarımları araç sahipleri kendileri yapmış.

plvrwlf.jpg

btphpsd.jpg

p5rxhfc.jpg

l3cnvz3.jpg

jmhwn08.jpg

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hayırlı olsun Furkan, ilk çıktığı zamanlarda Seat'ı Türkiye'de sevdiren model oldu bunlar, satılsın diye VW'den daha fazla donanım koyuyorlardı. 1.9 TDI zaten bir şey demeye gerek yok.

Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun Furkan güzel hobby oyuncağı bulmuşsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Hayırlı olsun Furkan, ilk çıktığı zamanlarda Seat'ı Türkiye'de sevdiren model oldu bunlar, satılsın diye VW'den daha fazla donanım koyuyorlardı. 1.9 TDI zaten bir şey demeye gerek yok.
Güle güle kullanın.
Sağol Selim abi teşekkürler [emoji846].
Hayırlı olsun. Kaliteli araba
Sağolun
Hayırlı olsun. [emoji3478]
Sağolun
Hayırlı olsun .
Sağolun.
Hayırlı olsun Furkan güzel hobby oyuncağı bulmuşsun
Sağol abi aynen öyle oldu Ramazan da güzel zaman öldürdük [emoji846][emoji846]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hayırlı olsun Furkan. 1.9 TDI olsun çamurdan olsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Herzaman sevdiğim araçtır. Amcamda vardı beyaz renk ilk gördüğüm zaman ne araba be demiştim tekrardan hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Hayırlı olsun güle güle kullanın Bu kasa Toledo çok güzel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Hayırlı olsun :nazar:

Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: samsun gümrük çıkışlı

Gümrük Avcıları.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Hayırlı olsun 
Sağolun.
Hayırlı olsun Furkan. 1.9 TDI olsun çamurdan olsun [emoji4] 
Sağol Mustafa abi gürültülü ama güzel [emoji846].
Herzaman sevdiğim araçtır. Amcamda vardı beyaz renk ilk gördüğüm zaman ne araba be demiştim tekrardan hayırlı olsun
Sağolun .
Hayırlı olsun güle güle kullanın Bu kasa Toledo çok güzel
Sağolun.
Hayırlı olsun Furkan rengi de güzel [emoji4]
Bir Neptün mavi olmasa da [emoji3] ...
Toledo candır. Hayırlı olsun Furkan. Benim canavar da buydu

eaeada3391e79f29e5ed47bf413668e9.jpg
Sağol abi jantlar ateş ediyormuş .
Hayırlı olsun. Uzun yıllar daha hizmet edecek bir araç. 
Sağolun .
Hayırlı olsun.
Sağolun.
hayırlı olsun 1,9tdi severim sevdiririm herkese.
[emoji7][emoji7] .
:nazar: samsun gümrük çıkışlı
Aynen Samsun [emoji3] .
Hayırlı olsun :nazar:

Gümrük Avcıları.
Sağolun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ihale de ilginç gerçekleşmiş, brileri durmadan artış çekişmesi  yaparken, alıcı gelmiş son anda vurmuş almış :f1: kararlı bir alış. jantları gümrükten çıkarken de bunlar imiş, önceki sahibi değişmiştir.

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Seat güzel araba da tr de niyeyse rabeti az

Bende cordoba kullanmıştım,temiz bir tane bulsam yine alırdım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Böyle güzel arabayı güncelleye guncelleye şekilsiz şemalsiz bir araca çevirdiler ya..9e2ca35240965e5da7a132225ce79ed3.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem

2001 signo 1.6 akl motorlusu da bende vardı. Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah. Ben çok severek aldım ama uzun süre kullanmak nasip olmadı 502e3e765dbdcabe31f9420072989ae0.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
ihale de ilginç gerçekleşmiş, brileri durmadan artış çekişmesi  yaparken, alıcı gelmiş son anda vurmuş almış :f1: kararlı bir alış. jantları gümrükten çıkarken de bunlar imiş, önceki sahibi değişmiştir.
Aynen abi , sadece motoru toplamışlar fazla kurcalamamışlar öylece satmışlar .
Seat güzel araba da tr de niyeyse rabeti az
Bende cordoba kullanmıştım,temiz bir tane bulsam yine alırdım 
Fazla el değişmiyor o yüzden [emoji3] rakiplerine göre de uygun biraz fiyatları aslında VW Bora'nın aynısı sadece iç trimler daha kaliteli .
Böyle güzel arabayı güncelleye guncelleye şekilsiz şemalsiz bir araca çevirdiler ya..9e2ca35240965e5da7a132225ce79ed3.jpg
Biraz daha kurcalarlarsa tamamen pejo 301 e dönecek [emoji3][emoji3] .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...