İçeriğe Yönlendir

Seat Toledo 1.9 TDI Signum

Furkan Bakırel

Recommended Posts

Furkan Bakırel

Ramazanda bir hafta boyunca her gün bir kapıyı sökerek kapı kilitlerini , cam mekanizmalarını elden geçirdim bütün kapı kilitlerinde lehim çatlağı çıktı.Sağ ön kapı kilidi soketinin bacağı kopmuş nasıl olduysa ona da protez yaptım . Sağ ön kapı cam halatı kopmuş , teli klemensle tamir etmişlerdi dokunmadım tam kapanırken hafif halat sesi geliyor topladıktan sonra biraz pişman oldum değişseydim diye... Sonra belki değişirim.

Kilitlerin hepsini yağladım bütün kilitler orijinaldi zaten ve iyi durumdalardı kapı sesleri sürücü kapısı hariç hepsi tok gelmeye başladı .

Kilitlerinde hepsi çalışmaya başladı ,vcds üzerinden hata kodları silinmiyordu şimdi hepsi silindi, bütün kapı ışıkları yanmaya başladı , kumanda ile kapanırken uyarı sesi gelmeye başladı. İçeriden kilit tuşuna basınca kilitler kapanıp geri açılıyordu artık sorunsuzca kapanıyor.

Lakin kumanda ile kapatırken sağ arka kapı kilidi absürt bir ses çıkarıyor neden onu çözemedim[emoji3].
Arka kapılar hiç sökülmemiş ama sürücü kapısını telef etmiş kim söktü ise elimden geldiğince düzelttim kapı giderlerini açtım su alma sorunu hastalık bunlarda ama artık olmayacak .

8fvdf2m.jpg

j9bz0mv.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Çıkık tamponu yerine oturtmak için söktüm bu kadar şanssızlık olmaz yahu [emoji52][emoji52] arka taraf bomboş.Ne braketleri var ne tampon demiri nede tamponun üzerinde ki braket , hiçbiri yok . Bu kadar sıkıntılı olacağını hesap etmemiştim çok canımı sıktı bu durum.
Komple tampon almaya kadar gider gibi görünüyor bu iş [emoji3525][emoji3525] .
f9t9zo1.jpg

nmopc6c.jpg

2o2hglt.jpg

• Beğen 5
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bazı araçlarda fabrikasyon tampon demiri koymuyorlar. Bu modelde hiç mi bulunmuyor yoksa bir şekilde kaza vesilesiyle yenilenmemiş mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Bazı araçlarda fabrikasyon tampon demiri koymuyorlar. Bu modelde hiç mi bulunmuyor yoksa bir şekilde kaza vesilesiyle yenilenmemiş mi?
Var bunlarda vatandaş sökmüş [emoji51] bende alırken ayıkmadım , arka tarafta herşeyi sökmüşler bir tek eşik plastiklerini alırken fark ettim gerisi elde patladı [emoji23][emoji23] ben hafif tırnakları kasılmış ondan çıkık duruyor sanmıştım tamponu ama altı boşmuş meğerse ...
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Seat severiz :blush:
nOBL3g.jpg
Vrbv1V.jpg
Seat iyidir [emoji3]IMG_20151219_160350.jpgIMG_20151219_160445.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Tampon içinde ki braketi bulmak çok zor oldu ama Kayseri'ye gidip buldum çok iyi durumda değilde işimizi görecektir.Bagaj eşik plastiklerini Ankara'dan kargo ile aldım çok iyi durumdalar , arka tampon demirini ve braketlerini alamadım. Adam arabayı kesip satacakmış vermedi onları alsaydım işimiz çözülecekti[emoji52] .
fbdc2d1.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Tampon braketini yerine plastik kaynakla yaptırdım.Umarım tampon yerine oturur.
8qmvcoh.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

daysonlada iyi tutuyor ben R tamponu alınca altına üzerine yanlarına destek amaclı sürmüştüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Düşük basınç hatası veriyordu.IMG-20220526-WA0006.jpg
Alt devir ölü üstlerde hafif canlanıyor ama araba gitmiyordu.
vnt mekanizması kurumdan dolayı sıkışmış.
IMG-20220526-WA0005.jpg
Yan motor olduğu için bayağı zorladı ama söktük turboyu dağıttık , temizleyip yerine taktık araba kendine geldi.IMG_20220522_195333.jpg
Bayağı bir parça söktük yağ yakalama tankı gibi bir mekanizma da var normalde 1.9tdi vw de yoktu buna az özen göstermişler içinin yağının felan da temizledim güzel oldu .
IMG_20220522_195311.jpg
Pcv Valfi de aldığımda kırıktı onu da sipariş etmiştim gelmiş markası biraz değişik ama orijinal gibi çakmada olabilir [emoji23] emin değilim.Mazot geri dönüş hortumlarını da yeniledim

120 liraya pcv valfini aldım temizlik için 1L benzin 1 kutu sprey , yalama olan civataların yerine 4-5 civata somun vs aldım. Maliyeti 200 lira felan oldu. IMG_20220517_143941.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

35-00 verirse basınc dusuk veya vesgate gevsek

35-10 verirse basınc fazla veya vesgate sıkısık

külbürtör havalandırmanın orjinal yetlili servisten alınma contası var bende 2 adet almıstım zamanında :)
umarım yalama olan civatalar turbonun veya egsoz manifoltun degildir. aldıgınız cıvatalar somunlar uzar gevser sürekli. bunlar hep tecrübe furkanım

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
35-00 verirse basınc dusuk veya vesgate gevsek
35-10 verirse basınc fazla veya vesgate sıkısık
 külbürtör havalandırmanın orjinal yetlili servisten alınma contası var bende 2 adet almıstım zamanında [emoji4]
umarım yalama olan civatalar turbonun veya egsoz manifoltun degildir. aldıgınız cıvatalar somunlar uzar gevser sürekli. bunlar hep tecrübe furkanım
Turbonun civataları yeniledim hep kendinden pullu olanlarla iki tane de egzoz sacına somun aldım orijinali 12 ama dişi 13lük acayip bir somun dibi tırtıklı pullu aldım ki gevşemesin aga . Conta dediğin o pcvnin geçtiği conta mı ? Komple takım alayım dedim pcvyi takım 300 TL çok kalın .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Orta panjuru orjinal çıkma aldım eskisi kötü görünüyordu.
IMG_20220528_135136.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Furkan bunların farları biraz dar ama mercek çok yakışıyor. Farlara el attığında mercek işini düşün bence. Farlarda zaten bir şefkat istiyor, yorgun görünüyorlar.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Furkan bunların farları biraz dar ama mercek çok yakışıyor. Farlara el attığında mercek işini düşün bence. Farlarda zaten bir şefkat istiyor, yorgun görünüyorlar.
Farlar sapsarı el atacağız bir ara ama hangi ara bilmiyorum [emoji846] şu ayna işini çözelim sonra bunlara yönelelim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Bakırel

Hiç bulunmayacak bir parçayı buldum hem de OEM [emoji3] .IMG_20220528_155349.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
(düzenlendi)

OBD :) .

Metin Akbal yazdı:

Bi kapak sanırım ama nerenin.

OBD kapağı :)

tarihinde Furkan Bakırel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...