İçeriğe Yönlendir

Halk Arabası Possat B7

Erdem Doğan

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

bizi kıskandıklarındamı yoksa

merkel antalyaya taşınıp şiş kebap la lokum yiyecekmiş

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

DPF olayini arac kendi cözdü. Yarim depodan az olunca at terlemiyormus. Sırada airbag kapali uyari soketini sökünce yanan ariza lambasi kaldi. Hic bir program görmüyor bu arizayi. Servis cihazi ile bakacagiz. Denk gelince yeni nesil vites topuzunu cikardik aradan. 

before

99CF5E10-AD9D-4245-AA67-F33631714BFB.jpeg.88b95473d69f1177b9053b2979db5452.jpeg

after

31578656-8AA5-4D92-9D0D-DBE79D694007.jpeg.d26cba3eb83532a3846d3b7d3bae3662.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

En iyi yol bildiğin yoldur demişler. Birisi demiş işte.

Ekran Resmi 2022-07-23 09.33.51.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Vag com boyle ulaşılabilir iken obd elm felan 😛

Bi tık ucuz olsa ben lexia alacam mesela ama ucuz değil 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Vag com boyle ulaşılabilir iken obd elm felan 😛

Bi tık ucuz olsa ben lexia alacam mesela ama ucuz değil 

Ali den buraya kargo gümrük yok. Model ismi ne bakayim bi. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Erdem Doğan yazdı:

Possat rolantide beklerken dpf ışığı yaktı. Stop etmeden otobana çıkıp 40-50 km kadar devirli yüksek/düşük hızda kullanmama rağmen uyarı gitmedi. Stop edip ertesi gün çalıştırdığımda ise gaz yemiyordu. Nedir bu motorun dpf olayı, bilgisi olan varmı? Youtube da 8-10 km 3 bin devir civarı yol yapınca uyarı gidiyor. Fazlasını yaptım ama temizlemedi sanki. Yarım depodan biraz az yakıt vardı. En az yarım depo olması gerekir gibi bir şart var mı? Manuel rejenerasyon yaptırmanın yolu varmıdır? 

google’dan gelenler icin bilgi. Aracin rejenerasyon yapmasi icin 2500 devir ile 20 km kadar gitmesi ve yarim depodan fazla yakit olmasi gerekiyormus. Ben 4000 üzeri gittigim icin arac rejenerasyon yapmamis. Yuksek devirde fazla gidince de kizdirma arizasi vermisti. O yuzden motor korumaya almis. Ariza kaydini silince arac normal gitmeye basladi. 

Servet Aydın yazdı:

Erdem carscanner yükle telefona. 50tl limitsiz kullanımı al. Wifi obd ile bağlan ve manuel rejerenasyon yap.

yandex’ten gelenler icin bilgi. Carscanner da Passat B7 icin servis ve kodlama yok. Sadece ariza okuyup siliyor ve anlik veri goruyor. Bos yere pro satin almayin. Vagcom candir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Erdem Bey hayırlı olsun. Maaşallah çok güzel araç.

Bizim biladerde aynı kasa sedan var. 2012’de Avrupa’dayken sıfır alıp görev bitince Türkiye’ye getirdi. Hala biner.

Comfort donanıma ek olarak

Adaptif bi-xenon +led ön arka stoplar

Adaptif süspansiyon (yumuşak, orta, sert)

Webasto

Solar sunroof ekletmişti. Şimdi satmaya kıyamıyor.

8EF89AEF-A666-48DA-A84E-FFD611FDB72F.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Emre Şimşek yazdı:

Bizim biladerde aynı kasa sedan var. 2012’de Avrupa’dayken sıfır alıp görev bitince Türkiye’ye getirdi. Hala biner.

Webasto

Teşekkürler. Birader güzel seçim yapmış. Bence de satmasın. TR şartlarında yeterli bir araç. Her ihtiyacını karşılar.

Araçta paslanma var mı, dikkat ettiniz mi? 2011 ve 2012 modellerde kronik bir pas sorunu var. Ön çamurluk teker üstü ve marşpiyel kısmı. Arka çamurlukta ise yine teker üstleri. Bazı araçların ise bagaj ağzında pas yapıyor. Hatta kapı kollarında pas olanlar gördüm. Boya malzemesinde mi bir problem var yoka hava şartlarından mı oluyor merak ediyorum. 2013'lerde pas görmedim. TR'deki araçlarda da yok, boya farkı mı var acaba?. Benim araçta da pas yapmış. Ön çamurluğu değiştirmek boyatmaktan daha ucuz. Arka mecbur boyanacak.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Emre Şimşek yazdı:

Webasto

8EF89AEF-A666-48DA-A84E-FFD611FDB72F.jpeg

Motor neydi? 2.0 ise alıcı hazır burada. :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdem Doğan yazdı:

Ön çamurluğu değiştirmek boyatmaktan daha ucuz. Arka mecbur boyanacak.

NErede bu ucuzluk? Almanya mı, bura mı?

Burada 60-70€'ya boyarlar muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Sani Gerşon yazdı:

NErede bu ucuzluk? Almanya mı, bura mı?

Burada 60-70€'ya boyarlar muhtemelen.

Almanya'da tabii ki :) 145€ yeni, orjinal ve boyalı çamurluk. Boya ise en az 250€. Nasıl olsa boyasına değişenine kimse bakmıyor burada :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Erdem Doğan yazdı:

Teşekkürler. Birader güzel seçim yapmış. Bence de satmasın. TR şartlarında yeterli bir araç. Her ihtiyacını karşılar.

Araçta paslanma var mı, dikkat ettiniz mi? 2011 ve 2012 modellerde kronik bir pas sorunu var. Ön çamurluk teker üstü ve marşpiyel kısmı. Arka çamurlukta ise yine teker üstleri. Bazı araçların ise bagaj ağzında pas yapıyor. Hatta kapı kollarında pas olanlar gördüm. Boya malzemesinde mi bir problem var yoka hava şartlarından mı oluyor merak ediyorum. 2013'lerde pas görmedim. TR'deki araçlarda da yok, boya farkı mı var acaba?. Benim araçta da pas yapmış. Ön çamurluğu değiştirmek boyatmaktan daha ucuz. Arka mecbur boyanacak.

O kadar ayrıntı bilmiyorum ama geçen sene dikkatimi çeken şey ön camla tavanın birleştiği yerdeki boya atmalarıydı. Sanki böcek değil taş izi gibi. 

Selim Bilgin yazdı:

Motor neydi? 2.0 ise alıcı hazır burada. :) 

Ah be nerede. 1.6 tdi. Memur paket Posat

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Emre Şimşek yazdı:

O kadar ayrıntı bilmiyorum ama geçen sene dikkatimi çeken şey ön camla tavanın birleştiği yerdeki boya atmalarıydı. Sanki böcek değil taş izi gibi. 

Ah be nerede. 1.6 tdi. Memur paket Posat

o cam birlesme yeri kronik.. Cok duyuyorum..

Erdem Doğan yazdı:

DPF olayini arac kendi cözdü. Yarim depodan az olunca at terlemiyormus. Sırada airbag kapali uyari soketini sökünce yanan ariza lambasi kaldi. Hic bir program görmüyor bu arizayi. Servis cihazi ile bakacagiz. Denk gelince yeni nesil vites topuzunu cikardik aradan. 

before

99CF5E10-AD9D-4245-AA67-F33631714BFB.jpeg.88b95473d69f1177b9053b2979db5452.jpeg

after

31578656-8AA5-4D92-9D0D-DBE79D694007.jpeg.d26cba3eb83532a3846d3b7d3bae3662.jpeg

ne kadara mal oldu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Alpay Sumer yazdı:

ne kadara mal oldu? 

60€ ikinci el ama tertemiz yeni tip panel. 
20€ panel cercevesi. 
35€ ya bendeki eski paneli sattim. 
15€ eski panel cercevesi ilanda. Onu satarsam 30€ gibi rakama güncellemis olacagim :)

Normalde panel burada 100-150€ arasi. TR den almayi düsünüyordum. Pazarlikla rakami indirince burdan hallettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Vites topuzu ise Golf 7 ye ait. Cercevedeki krom kaplama hasar gördügü icin yenisini almis, bunu da 25€ ya satiyordu. Körük ve topuz yeni gibi. Benim körük parcalanmisti. Cerceveyi söküp benim aracin cervesine monte ettim. Kalip vs birebir ayni zaten. Orjinal istedim illa. Yan sanayiler deri degil cünkü. Yenisi 150€ idi.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Erdem Doğan yazdı:

Vites topuzu ise Golf 7 ye ait. Cercevedeki krom kaplama hasar gördügü icin yenisini almis, bunu da 25€ ya satiyordu. Körük ve topuz yeni gibi. Benim körük parcalanmisti. Cerceveyi söküp benim aracin cervesine monte ettim. Kalip vs birebir ayni zaten. Orjinal istedim illa. Yan sanayiler deri degil cünkü. Yenisi 150€ idi.

Aslında binen fark etmez ama Posat vites topuzundan Golf vites topuzuna geçince insan bi “downgrade” hissine kapılıyor. 
Panel değişikliği on numara olmuş çok da ucuza gelmiş valla bravo 👍🏼

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Emre Şimşek yazdı:

Aslında binen fark etmez ama Posat vites topuzundan Golf vites topuzuna geçince insan bi “downgrade” hissine kapılıyor. 
Panel değişikliği on numara olmuş çok da ucuza gelmiş valla bravo 👍🏼

2012 Passat ile Golf 7 vites topuzu aynı zaten. Sadece çerçeve farklı. Passat bulamayınca Golf vitesi alıp çerçevesini değiştirdim :)

Downgrade olmadı, upgrade olsun diye yaptım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gurbetçilerin sevdiği tipte bir araç, geniş bagaj otoyolda hızlı ve konforlu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Son Pasat bükücü başlığına noldu yav 😁😁

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bükülmüş. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok genç biriydi forumu tanımadan bilmeden yazmış olabilir

Servet Aydın yazdı:

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Tam adamına denk gelmiş.

Selim Bilgin yazdı:

Bükülmüş. :D 

🤣

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir passat ı ancak bir passat bükebilir 😂 Ford önce motor yapsın, donanımla olmuyor.. Koreli araçlarda da donanım var ama sevilmiyor işte..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...