İçeriğe Yönlendir

Halk Arabası Possat B7

Erdem Doğan

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

1.6 araçla kim neyi büküyor. Uzun ömürlü parçası "bulunabilen" geniş halk arabası. Hele ki SW versionu mükemmel.  

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gurbetçilerde çok sw gördüm bu sene, bir kaç tane Octavia sw gördüm, hb versiyonunun bagajı bile devasa, sw olan nasıldır kim bilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Evren Erakçora yazdı:

Gurbetçilerde çok sw gördüm bu sene, bir kaç tane Octavia sw gördüm, hb versiyonunun bagajı bile devasa, sw olan nasıldır kim bilir.

Burdaki araclarin cogu SW zaten. Sedan cok nadir. HB ise genc, bekar isi. İlk cocukla beraber SW lazim oluyor. Cocugun esyalari ve alisveris icin sedan yetersiz kaliyor. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Erdem Doğan yazdı:

Burdaki araclarin cogu SW zaten. Sedan cok nadir. HB ise genc, bekar isi. İlk cocukla beraber SW lazim oluyor. Cocugun esyalari ve alisveris icin sedan yetersiz kaliyor. 

Bizde aileler daha kalabalık, memleketten tarhana da gelir, kimse sw almaz nedense.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Evren Erakçora yazdı:

Bizde aileler daha kalabalık, memleketten tarhana da gelir, kimse sw almaz nedense.

Piyasasi yok diye kimse almiyor bence. Üstelik Türkiye’de SW daha ucuz. Burda da tam tersi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Evren Erakçora yazdı:

Onlar doblo aldı..alıyor.. eskiden reno kartal vs oluyordu.. ticari çıkalı sw çöp.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

@Erdem Dertsiz kadran selamlamayı açamadım, desteklemiyor sanırım. Gösterge menüsünde "staging" ve "indicator celebration" adaptasyonları error veriyor. Başka bir ayar yada security access var mı bildiğin?

Birde "mirror down" göremedim kapı ayarlarında. Başka bir isimde olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Erdem Doğan yazdı:

@Erdem Dertsiz kadran selamlamayı açamadım, desteklemiyor sanırım. Gösterge menüsünde "staging" ve "indicator celebration" adaptasyonları error veriyor. Başka bir ayar yada security access var mı bildiğin?

Selamlama icin yutuptan baktınız mı? 

mirror down icin ayna ayar butonun sağda kalması gerek..Ufak detay ama belki gözden kacırmissınız diye yazayım..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Evren Erakçora yazdı:

Sen birde sw superb görsen, pikap gibi maşallah. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Alpay Sumer yazdı:

Selamlama icin yutuptan baktınız mı? 

mirror down icin ayna ayar butonun sağda kalması gerek..Ufak detay ama belki gözden kacırmissınız diye yazayım..

Evet baktim. Kimisi staging i aktif ediyor kimisi indicator celebration. Benim aracta ikiside error veriyor. Desteklemiyor sanirim. Mirror down buldum ama yaninda sadece hafiza koltuk olan araclarda calisir yaziyor. Aktif ettim mfa da görünüyor. Kumanda R de ama yine de calismadi. Jetta da hafizali koltuk yokken calisiyordu oysa ki. 

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Erdem Doğan yazdı:

B7 kasada kadran selamlama malesef vcds ile açılmıyor. Epprom seviyesinde mudahale istiyor. OBD üzerinden yapabilende birkaç cihaz var birazda pahalılar. 

Bunun menüde ingilizcedir şimdi :)

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Erdem Dertsiz yazdı:

B7 kasada kadran selamlama malesef vcds ile açılmıyor. Epprom seviyesinde mudahale istiyor. OBD üzerinden yapabilende birkaç cihaz var birazda pahalılar. 

Bunun menüde ingilizcedir şimdi :)

Yok MFA ve RNS Türkce :) Kayinbiraderin 2013 B7 de selamlama var..

Arka stop lambalarini frenler ile beraber nasil yakariz? Golf 7 icin buldum nette ama B7 icin bulamadim.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Erdem Doğan yazdı:

Yok MFA ve RNS Türkce :) Kayinbiraderin 2013 B7 de selamlama var..

Arka stop lambalarini frenler ile beraber nasil yakariz? Golf 7 icin buldum nette ama B7 icin bulamadim.

VCP (VagCanPro) ile yapılıyor o. Kabloyu bulduktan sonrası kolay :)

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Erdem Dertsiz yazdı:

VCP (VagCanPro) ile yapılıyor o. Kabloyu bulduktan sonrası kolay :)

Tamam o zaman gerek yok :)

Asagidakilerden baska aklina gelen kodlama var mi?

kumanda ile ayna kapama

kilit tusuna basili tutmadan camlari kapatma (comfort closing)

kapi kilit ve acik onayi (dwa)

coming-leaving home otomatik ve sisler ile

viraj aydinlatma

acil frende stoplar ile beraber sinyaller

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Erdem Doğan yazdı:

Tamam o zaman gerek yok :)

Asagidakilerden baska aklina gelen kodlama var mi?

kumanda ile ayna kapama

kilit tusuna basili tutmadan camlari kapatma (comfort closing)

kapi kilit ve acik onayi (dwa)

coming-leaving home otomatik ve sisler ile

viraj aydinlatma

acil frende stoplar ile beraber sinyaller

komfor sinyalini 3 ten 5 e çıkartma

XDS stong açılır süper olur. 

yağmur sensörü varsa yağmurda cam kapama

far sensörü varsa 140 km üzeri otoban farı

Ağlama sileceği

sisler ile beraber sellektör

ek yakıt

aklıma bunlar geldi :) 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Erdem Dertsiz yazdı:

komfor sinyalini 3 ten 5 e çıkartma

XDS stong açılır süper olur. 

yağmur sensörü varsa yağmurda cam kapama

far sensörü varsa 140 km üzeri otoban farı

Ağlama sileceği

sisler ile beraber sellektör

ek yakıt

aklıma bunlar geldi :) 

Bunlari biliyorum ama gereksiz buldum ve yapmadim. 
konfor sinyali 3 yeterli. Zaten 1 serit degistirip hemen saga geciyoruz. 
xds gercekten oluyor mu? Fark nerede anlasilir? 
jetta da yagmurda kapamayi actigim zaman seyir esnasinda bazen yagmur sensoru devreye girmezdi. Kapali konumda kaliyor gibi oluyordu. Stop edip calistirinca düzeliyordu. O sebeple acmadim. Aslinda burda yagmur da cok oluyor :)

otoban fari da gereksiz. Zaten seyir hizimiz 140 üzeri. Farlar hep yanacak. Ben gündüz farlarini bile kapattim. Sisler ile ayni yerde. Sacma duruyor. Jetta da sinyaller ile yanyanaydi. Osram diadem takip sinyaller ile gunduzleri paralel baglamistim. Butun olarak turuncu yaniyordu. Guzel olmustu :)

aglama silecegi gereksiz 

selektor yapinca sislerin kapanmasi mi paralel olarak yanmasi mi? Kapanmasini gereksiz bulup yapmadim ama yanmasi oluyorsa muayne sonra yapilabilirim. 

ek yakiti actim geri kapattim. 5er litre olarak gösteriyordu. İbreden anliyoruz durumu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Konfor’u yeter diye 3 yaptırdım. Ama yetmedi. 5 iyi istanbul’da. Öyle hemen şerit değiştiremiyorum korkuyorum :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

3 sinyal ile şerit değiştirmek makas atmaya çok yakın. En az 5 olmalı ki arkadaki önceden uyarılsın ona göre şeride girilsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Otobanin cogu 2 serit zaten. Sinyal verip hemen cikiyorsun cunku yol bos, yogunluk yok. 1-2 arac gecip tekrar sinyal verip saga geciyorsun. Sollama da kisa oluyor serit degistirme de. Bi 5 yapip deneyelim bakalim :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Erdem Doğan yazdı:

Otobanin cogu 2 serit zaten. Sinyal verip hemen cikiyorsun cunku yol bos, yogunluk yok. 1-2 arac gecip tekrar sinyal verip saga geciyorsun. Sollama da kisa oluyor serit degistirme de. Bi 5 yapip deneyelim bakalim :)

Kendilerine göre tasarlamışlar o zaman, bizim coğrafyaya az :) 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Köksal Yılmaz yazdı:

Kendilerine göre tasarlamışlar o zaman, bizim coğrafyaya az :) 

Adam sinyal vermeden 500km gidebiliyor. Ama selektör yapmayı öğrenmiş mesela. Bayanlara direksiyon eğitimi verenler de bir acayip, direksiyon tek elle tutulur ve çevrilirmiş mesela yeni yeni şeyler öğreniyoruz.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdem Doğan yazdı:

Arada bir hatırlat "arkadaşlar, ben almanya'dayım. buradan sizi kıskanıyorum. otobanımız bile 2 şerit. 3 sinyal ekonomik olur. yoksa enflasyondan sokağa çıkamıyoruz" falan...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Sani Gerşon yazdı:

Arada bir hatırlat "arkadaşlar, ben almanya'dayım. buradan sizi kıskanıyorum. otobanımız bile 2 şerit. 3 sinyal ekonomik olur. yoksa enflasyondan sokağa çıkamıyoruz" falan...

Enflasyondan otobana çıkıyoruz. Bak 2 şerit. 

4C05A096-838D-42D0-834D-DB271103691C.jpeg

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...