İçeriğe Yönlendir

Kokoreç Yer Misiniz?

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yemem.. hiç bir sakadatı yemem.. 

Sanki bayılıyor sakatat sana🍆

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

sene 2016, düzenli köftesini yediğim bir ustam var. normal köfte megane, focus'sa, adam en kötü konya il sınırından hiç girmemiş e39 yapıyor, öyle bir köfte. bi gün gene yol üstü uğradık, ne oldu hatırlamıyorum ama kokoreç geldi önüme. ilk kez yiyorum ve papatya kokusu geliyor ama gelmemesi lazım. bi tane daha söyledik, gene geliyor. neyse dedik, bu böyle olmayacak, köfteden devam.

birkaç ay geçti, gene ne oldu hatırlamıyorum ama kendimi bir kokoreççide buldum bizimkilerle. ilk kez gitmiştim, tabelası da direkt kokoreççi, yan ürün değil, kendinden emin. oturduk, sipariş geldi, papatyalı ilk raundun üzerine kokoreçin m5'ini yiyince TAMAM dedim... yılmadan, usanmadan, vadedilmiş kokoreçin uğruna yediğim papatyaların ardından doğru kokoyu bulmuştum ve bir daha bırakmadım.

bu da böyle bir anımdır.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Yerim. Etkinlik öneriyorum.

Döner de olsun.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Döner de olsun.. 

illa yenecek.. Ben 20 yıl yemedim. sonra "bu kadar insan yanılıyor olamaz" dedim yedim ve bir daha bırakamadım. dönerden ve iskenderden daha lezzetlidir. Ama iyi yerde yenecek, lezzetsizi çok fena olur. Kadıköy mercan ideal. şampiyon ölmüş.

Hatır için millet çiğ tavuk yiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

Ben çakıltaşı üzerinde plastik taburede yemeye başladım , dükkan yine prefabrik yapı sayılır, tam bir dükkana geçmedi. 

Konum olarak Pamukkale Turizm Dudullu Terminali karşısında. Uykuluk da koyuyor, ekmeği zor kapanıyor.

KÖZDE KUZU KOKOREÇ VE KÖFTE EKMEK & SUCUK EKMEK - Google Haritalar

ora etkinliğe uygun olabilir, güvenilir mi acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Döner de olsun.. 

davet te olacak mı

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Göktürk yazdı:

ora etkinliğe uygun olabilir, güvenilir mi acaba?

Etkinliği kaldırmaz abi ufak alan, yolu düşen denesin ama

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Umut Taşlı yazdı:

sene 2016, düzenli köftesini yediğim bir ustam var. normal köfte megane, focus'sa, adam en kötü konya il sınırından hiç girmemiş e39 yapıyor, öyle bir köfte. bi gün gene yol üstü uğradık, ne oldu hatırlamıyorum ama kokoreç geldi önüme. ilk kez yiyorum ve papatya kokusu geliyor ama gelmemesi lazım. bi tane daha söyledik, gene geliyor. neyse dedik, bu böyle olmayacak, köfteden devam.

birkaç ay geçti, gene ne oldu hatırlamıyorum ama kendimi bir kokoreççide buldum bizimkilerle. ilk kez gitmiştim, tabelası da direkt kokoreççi, yan ürün değil, kendinden emin. oturduk, sipariş geldi, papatyalı ilk raundun üzerine kokoreçin m5'ini yiyince TAMAM dedim... yılmadan, usanmadan, vadedilmiş kokoreçin uğruna yediğim papatyaların ardından doğru kokoyu bulmuştum ve bir daha bırakmadım.

bu da böyle bir anımdır.

Mehmet Göktürk yazdı:

illa yenecek.. Ben 20 yıl yemedim. sonra "bu kadar insan yanılıyor olamaz" dedim yedim ve bir daha bırakamadım. dönerden ve iskenderden daha lezzetlidir. Ama iyi yerde yenecek, lezzetsizi çok fena olur. Kadıköy mercan ideal. şampiyon ölmüş.

Hatır için millet çiğ tavuk yiyor.

32 yaşına kadar kokoreç yememiştim sebebini hatırlamıyorum kokusu çok güzel geliyordu arkadaşlardan biri haram yenmez dedi bende yemedim ama kokusu çok cezbedici geliyordu, Fıkıh bilgisi olan bir arkadaşıma konuyu açınca o haram değil dedi ve konuya açıklık getirdi. O gün akşamı Antalya konyaaltında her gün önünden bisikletle geçtiğim kokoreççiye uğradım iki yarım ekmek arası kokoreç yedim. Halen derin dondurucuda bulundururum.   

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Mehmet Göktürk yazdı:

Yerim. Etkinlik öneriyorum.

Bizim oğlan kuyu (tandır) kokoreç.

Umurlu -Aydın

Mehmet Ozyurek yazdı:

Döner de olsun.. 

Senin içinde et tandır var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

davet te olacak mı

Davet yok.. duyan gelsin.. 

Evren Barış Özbek yazdı:

Senin içinde et tandır var.

O da çok yağlı oluyor ya. 

Evren Barış Özbek yazdı:

Bizim oğlan kuyu (tandır)

Umurlu -Aydın

Çağlar, davet geldi. Gidelim bir hafta sonu.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Mehmet Ozyurek yazdı:

Davet yok.. duyan gelsin.. 

O da çok yağlı oluyor ya. 

Çağlar, davet geldi. Gidelim bir hafta sonu.. 

Gelen herkesin başımın üstünde yeri var. 

Senin şiparişi az yağlı tarafından söyleriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

artan yağları ben alayım tandır kurukuru yenir mi ya

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Bende çok uzun sene denemeyip, denedikten sonra bırakamayanlardanım. Birde ciğer. Başka sakatat yemem. Uykuluk bile çok yağlı gelir.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
(düzenlendi)

YouTube videosu.

tarihinde Evren Barış Özbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

artan yağları ben alayım tandır kurukuru yenir mi ya

Evet deli bunlar.. bütün yemek gurmeleri yağ kovalıyor. “ müşteriye vermedikleri yağlı kısımları” rica ediyorlar tv programlarında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Evren Barış Özbek yazdı:

YouTube videosu.

Ankara"da da kokoreççi hacı böyle yapıyormuş.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Barış Özbek yazdı:

YouTube videosu.

Adana’da kuzu ciğer yediğimde dana ciğerle farkının siyah-beyaz kadar olduğunu anlamıştım. Kokoreçte danayı denemek istemem :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gülkokan yazdı:

Hiç profesyonel değilsin abi

Geçende kuzunun böbreklerini yedim efsaneydi

Ciğer ne kadar lezzetli ise böbrekte aşırı güzeldi

Favorilerim arasına girdi

LBG 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...