İçeriğe Yönlendir

Kokoreç Yer Misiniz?

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şekeri zaten alamıyoruz baklava da yiyemiyoruz :) 

Bir ay önce 55 liraya aldığım şeker 121 lira olmuş.. 

En ucuzu 99 lira. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ersen Tapan yazdı:

Kuzu kokoreç olduğundan eminsek ben ikna oldum. :nargile:

Değiliz.

Doğan Arşiray yazdı:

Ondan sonra, su icsem yariii yavruuum, guzuuum.

Ama tatlı niyetine yaa :blush: Hani tatlıyı yemekten önce yersen yemeği az yersin ya, o sebep 🤭

Nihat Palolu yazdı:

Kokoreç işine mi gireyim ne yapayım seveni bayağı çok, pis temiz kimsenin umurunda değil 😋 otokokoreç

Yoo umrumuzda, herkes yediği yerin temiz olduğuna emin olduğundan yiyor :)

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kilosu 180 lira baklavanın :) 

Kokoreçin kilosu kaç para?😒

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Önder Özcan yazdı:

Değiliz.

Ama tatlı niyetine yaa :blush: Hani tatlıyı yemekten önce yersen yemeği az yersin ya, o sebep 🤭

Yoo umrumuzda, herkes yediği yerin temiz olduğuna emin olduğundan yiyor :)

Kokoreçin kilosu kaç para?😒

valla döş kıyma 130. Kokereç’in 100-150 gramına 50 lira vermek çok akıl kârı değil bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

valla döş kıyma 130. Kokereç’in 100-150 gramına 50 lira vermek çok akıl kârı değil bence

Bunun akılla ilgisi yok. O zaman çocuklara kıyafet, özellikle ayakkabı da almamak gerekiyor. Bu gün aldığını seneye giyemiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir ay önce 55 liraya aldığım şeker 121 lira olmuş.. 

En ucuzu 99 lira. 

tam 365 gün önce (gün yazınca daha afilli oluyor) 6,5 TL miş, bugün 24 TL olarak yayınladı kg şeker.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

tam 365 gün önce (gün yazınca daha afilli oluyor) 6,5 TL miş, bugün 24 TL olarak yayınladı kg şeker.

şeker lazım değil zaten. kurtulun derim. ben acaip severim tatlıyı ama insan kendini frenlemeyi başarınca sonradan yediğinde rahatsız edici şekilde tatlı geliyor. demekki var bir terslik.

Önder Özcan yazdı:

Bunun akılla ilgisi yok. O zaman çocuklara kıyafet, özellikle ayakkabı da almamak gerekiyor. Bu gün aldığını seneye giyemiyor.

biz 1 numara büyük alıyoruz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

şeker lazım değil zaten.

piyasada gıda ürünü kalmaz, şeker sadece evde çaya konmuyor ki, nerdeyse pastel boya imalatında  bile vardır :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

şeker lazım değil zaten. kurtulun derim. ben acaip severim tatlıyı ama insan kendini frenlemeyi başarınca sonradan yediğinde rahatsız edici şekilde tatlı geliyor. demekki var bir terslik.

Ben de gözlük alırken öyle yapıyorum 🤓

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

Yakında otoklab çocuk kooperatifi kurup erkek-kız ayrı olacak şekilde birbirimize kıyafet paslayacaz gibime geliyor

Kokoreç midye severim, ne zamandır da yemedim, sıcaklarda soğuk içecekle iyi giderdi bee

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Önder Özcan yazdı:

Beyinle ilgisi olabilir mi? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Yakında otoklab çocuk kooperatifi kurup erkek-kız ayrı olacak şekilde birbirimize kıyafet paslayacaz gibime geliyor

Kokoreç midye severim, ne zamandır da yemedim, sıcaklarda soğuk içecekle iyi giderdi bee

Eşim 6 kardeşi var. 6 kız, 1 erkek kardeşler yani. 

Eşim 5. kız. Çocuk olunca bebek kıyafeti olarak hemen hemen hiç bir şey almadık. İki büyük poşet (çarşı esnafında olan büyük siyah poşetlerden) bebek kıyafeti geldi. Bebek bu, sürekli kıyafet değişiyor zaten. Kullandık, bizden sonra çocuğu olan ablasına verdik. 

Bizim kızdan 3-4 yaş büyük kızı olan ablası kullanılan ama eskimeyen ayakkabıları bize verdi. Şimdi onun bir kızı daha oldu. Biz de bizim kızın sağlam ayakkabılarını ona veriyoruz. 

Eşimin küçük kız kardeşi evlendi. Bizde bebek arabası, puset, park yatak, çocuk koltuğu, örümcek, ufak bisiklet ne ararsan var, istediğiniz alabilirsiniz dedim. 

Bunları yaparken fiyatlar bu kadar yükselmiş değildi. Yani bunu yapma sebebimiz alamamak değil. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Eşim 6 kardeşi var. 6 kız, 1 erkek kardeşler yani. 

Eşim 5. kız. Çocuk olunca bebek kıyafeti olarak hemen hemen hiç bir şey almadık. İki büyük poşet (çarşı esnafında olan büyük siyah poşetlerden) bebek kıyafeti geldi. Bebek bu, sürekli kıyafet değişiyor zaten. Kullandık, bizden sonra çocuğu olan ablasına verdik. 

Bizim kızdan 3-4 yaş büyük kızı olan ablası kullanılan ama eskimeyen ayakkabıları bize verdi. Şimdi onun bir kızı daha oldu. Biz de bizim kızın sağlam ayakkabılarını ona veriyoruz. 

Eşimin küçük kız kardeşi evlendi. Bizde bebek arabası, puset, park yatak, çocuk koltuğu, örümcek, ufak bisiklet ne ararsan var, istediğiniz alabilirsiniz dedim. 

Bunları yaparken fiyatlar bu kadar yükselmiş değildi. Yani bunu yapma sebebimiz alamamak değil. 

Ana fikri anladım abi katılıyorum da ancaaaaakkk bugünkü şartlarda o siyah poşetler gelirin % kaçına yerine konabilir

İsraf başka, alım gücü başka

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Ana fikri anladım abi katılıyorum da ancaaaaakkk bugünkü şartlarda o siyah poşetler gelirin % kaçına yerine konabilir

İsraf başka, alım gücü başka

Paylaşmak doğru olan, şartların zorlaşması doğruya itmiş ama şartların kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

İyi ki video kalkmış izlesem bir daha yer miydim sanırım yerdim 😂

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Doğan Arşiray yazdı:

1 ise iyi.. cocukluğumuz kocaman ayakkabılarla gecti 😒

Arif Aykın yazdı:

İyi ki video kalkmış izlesem bir daha yer miydim sanırım yerdim 😂

Yaza hatırlat ısmarlayayım sana da .. yeni bi yer buldum müthis pis 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alpay Sumer yazdı:

1 ise iyi.. cocukluğumuz kocaman ayakkabılarla gecti 😒

Yaza hatırlat ısmarlayayım sana da .. yeni bi yer buldum müthis pis 😂

Tamamdır abi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ot yiyen hayvandan zarar gelmez devam kokoya [emoji38] bu arada tukettiginiz diğer gıdaların çoğunda neler var neler, Koko bunların yanında mis mis, off canım paçada çekti şimdi [emoji13]

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ot yiyen hayvandan zarar gelmez devam kokoya emoji38.png

koko derken? :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ot yiyen hayvandan zarar gelmez devam kokoya emoji38.png bu arada tukettiginiz diğer gıdaların çoğunda neler var neler, Koko bunların yanında mis mis, off canım paçada çekti şimdi emoji13.png

Evet, ot yiyor et oluyor..   Gübresini toprağa serpip çıkan marula çiğ köfte sarıp yiyoruz ama kokoreçe geldin mi ıyyy iğrenç.. Olacak şey mi yani..

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Serkan Toker yazdı:

Evet, ot yiyor et oluyor..   Gübresini toprağa serpip çıkan marula çiğ köfte sarıp yiyoruz ama kokoreçe geldin mi ıyyy iğrenç.. Olacak şey mi yani..

Marul gübreden yetişiyor ama başka bir bitki oluyor. Bu mantığa göre her şey her şeye dönüşebilir ve her şey yenilebilir o zaman. Mesela ekmek yenilir ekmeği yaktığımız zaman kömür gibi oluyor. O da yenilebilir diyebilir miyiz? 

Belki kokorecin içinde kalan tam temizlenmemiş otcul hayvan dışkısı insana zarar vermiyor olabilir. Ben bunu önemsemiyorum diyebilirsiniz. Ateşte piştiği için mikrobu kırılıyor diyebilirsiniz. İğrenç bulan gene iğrenç bulur. 

Şu konuda haklısınız, hemen hemen bütün yemeklerde pislik ve bakteri olabilir. Mümkün olduğunca en temiz şekilde pişirmek gerekir. Eğer temiz olmazsa sağlığımızı kaybedebiliriz. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Murat Gedik yazdı:

Marul gübreden yetişiyor ama başka bir bitki oluyor. Bu mantığa göre her şey her şeye dönüşebilir ve her şey yenilebilir o zaman. Mesela ekmek yenilir ekmeği yaktığımız zaman kömür gibi oluyor. O da yenilebilir diyebilir miyiz? 

Belki kokorecin içinde kalan tam temizlenmemiş otcul hayvan dışkısı insana zarar vermiyor olabilir. Ben bunu önemsemiyorum diyebilirsiniz. Ateşte piştiği için mikrobu kırılıyor diyebilirsiniz. İğrenç bulan gene iğrenç bulur. 

Şu konuda haklısınız, hemen hemen bütün yemeklerde pislik ve bakteri olabilir. Mümkün olduğunca en temiz şekilde pişirmek gerekir. Eğer temiz olmazsa sağlığımızı kaybedebiliriz. 

Kirli olmazsa da vücudun direnci nasıl gelişir onu da düşünmek gerek :)

Çocuklar maskeleri attığı hafta hasta oldular mesela, grip aksırık öksürük. Vücut hemen hemen 2 senedir izole ve mikroba alışık değildi, dirençleri gelişmedi :)

O yüzdendir ki:

omo-kirlenmek-guzeldir.jpg

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Murat Gedik yazdı:

Latife yapıyoruz hocam, konu kokoreç ve tartışması olacak bir konu değil benim için, yiyen yesin yemeyen yemesin.. Ayrıca kömürleşmiş ekmeği niye yiyelim ? :)  Yediğimiz yemekte bakteri veya pislik olmasa bile çatalda kaşıkta olur, içtiğimiz suda olur. Elimizi sürdüğümüz masada olur bunun sonu yoktur. Kokoreç olayı tamamen keyfidir, lezzetini kokusunu seven yer. Baharatlarla kokusu ve lezzeti geliştirilip yediriliyor, ben önceki mesajlarda da yazdım özellikle gitmem ama denk gelirse yerim, kokoreç yediği için hayatını kaybeden hasta çocuk oldu bizim hastanede, olayın birde bu tarafı var. Sevmeyen tabi ki yemesin... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

çiğköfte denmiş, affetmem yerim kim ısmarlıyor?

Seyyardan olacak sakıncası yoksa.. :D 

zugurt_aga_sener_sen_2463255.jpg 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...