İçeriğe Yönlendir

Kokoreç Yer Misiniz?

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

yerim herdaim,en salaş yerde daha lezzetli,elit temiz yerlerde tadını alamıyorum,tiksinmem tadını iyi bilirim gariplik olsa illa farkedilir,kelle paça,kokareç,şırdan sakatatlar Allah ne verdiyse...şifa kaynağı...afiyet olsun...

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Etin arasına ciğer karışsa bilirim yutamam ya. 

İmkansız. çözemeyiz. 

Ciğerci Apoya gidelim bir ara :) Yediriyor emmi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arkadaşlar videoyu izleyin.  Her yer dışkı yani :) 

Sadece 11.10’a bakmanız yeterli aslında 😁😁

hayır, yani ne bekliyoruzki barsaktan yapılan yemekten? :) ne olabilir belki daha iyi temizlenebilir, o olur.

bağırsakta yapacaklar bağırmasakta hehehe

Cihat Küçükay yazdı:

Valla ben ilk defa Ankara Curcuna kokoreçte yedim. Sonra İstanbul Midyeci Ahmet, Şampiyon Kokoreçte yedim. En iyisi curcuna kokoreçti. İzmir usulü de severim ama en sevdiğim atom denilen ve içine uykuluk, şaşlık da eklenen modeli. tavsiye ederim.

Midyecide kokoreç yemek te ne bileyim :D

• Mutlu 5
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

3 kişi Adana'ya düğüne gittik. Ertesi sabah kahvaltıda ciğer yemeye gittik. 3 kişi, adam başı 1,5 ciğer söyledik. 

Arkadaşlardan biri yarım ancak yedi, diğeri 1 yedi, geri kalanı ben yedim. Sonra ertesi gün kahvaltıya kadar bir daha yemek yemedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mahmut Yıldız yazdı:

3 kişi Adana'ya düğüne gittik. Ertesi sabah kahvaltıda ciğer yemeye gittik. 3 kişi, adam başı 1,5 ciğer söyledik. 

Arkadaşlardan biri yarım ancak yedi, diğeri 1 yedi, geri kalanı ben yedim. Sonra ertesi gün kahvaltıya kadar bir daha yemek yemedim. 

sağlıklı bir hayvandan çıkan iç organların daha besleyici ve sağlıklı olduğu bilinen bir gerçek ama. diğer türlü sadece kas lifi yeniyor.

mesela böbrek vs de oldukça lezzetlidir doğru yapılırsa. tamamen düşünsel nedenlerle hardcore bir vejeteryan olarak, kaldı ki 10 seneye yakındır bu böyle,  evde çocukların tabağından kalanları temizleyerek konuya iştirak ederim mesela. yoksa çöpe gidecek.  bu manada beni güvenle mangal başına koyabilirsiniz... haremdeki harem ağası gibi birşey.

ne dedim şimdi ben?

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Etin arasına ciğer karışsa bilirim yutamam ya. 

İmkansız. çözemeyiz. 

Abi doğru yerde yememişsin ciğeri bence .

Çocukluğumda bizim evde kurbandan kurbana ciğer yapılır, normal et gibi kavrulur, ben 1 lokma zor yerdim. Hem tadı hem kokusu iter beni.

Taa ki Adana'da zorla ciğer yedirilene kadar.. Ciğeri yanlış tanımışım.. Evde yine yemem ama ciğercide bulursam yerim zevkle.

Askerde de, hafta sonu  çorba yapılmıştı kahvaltıda, etli terbiyeli nefis bi çorba. Döndüm 1 tabak daha aldım. sonra 3. tabağa kalktığımda aşçıya  sordum,bu çorbadan neden daha sık yapmıyorsunuz diye, "komutanım işkembe gelse ben her gün yaparım ama gelmiyor ki" demesiyle bıraktım boş tabağı sakince. Bilmeden yediğimde çok lezzetli gelebiliyor. 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yabancılar yılan, çıyan falan yerken bunlar yenir mi deriz.  :) 

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Yıllar önce okuduğum bir fıkra aklıma geldi. Hatırladığım kadarıyla yazayım. 

Adamın biri kokoreci çok seviyormuş. Sürekli gittiği bir yer varmış. Gel zaman git zaman sürekli aynı yere gittiği için dükkan sahibi ile ahbap olmuşlar. Müşteri bir gün demiski kokoreci çok güzel yapiyorsun bunun tarifini bana versene bende yapayım. Dükkan sahibi de tarifi vermiş. Bizim müşteri almış bagirsaklari gelmiş eve. Tarif ettiği gibi yapmış ama olmamış. Aynı lezzeti yakalayamamis. Bunun üzerine dükkana gitmis. Demiş böyle böyle. Dükkan sahibi anlat bakalım nasıl yaptın diye sormuş. Müşteri; bağırsakları aldım bir güzel hepsini yıkadım. 

Dükkan sahibi bunu duyunca; oradaaa durrr demiş 😂😂

• Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Yabancılar yılan, çıyan falan yerken bunlar yenir mi deriz.  :) 

Ben zamanında  yılan yedim iç çin bölgelerinden birinde, kemer yer gibi birşey his olarak. Olmasada olur yazık o güzel hayvana. Tadıda yok. Fare filan vardı da yedirmediler "o sana olmaz bilader şşş" diye.  Ancak yıllar evvel son çin seyahatimde endüstriyel bir bölgenin kafeterya gibi düzenlenmış büfesinde, camda kedi, köpek, eşek vs yemeklerinin çizimlerini görünce 1 hafta boyunca öğle ve akşam ananaslı pizza yemiştim. 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

ne dedim şimdi ben?

Hala düşünüyorum :unsure2:

Burda organizede bir dürümcü var, tavuk dürümü süper ama ucuz da. Biliyoruz ki tavuk yemiyoruz ama yine gidiyoruz. Kayseri'de martı da yok. :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

Ben zamanında  yılan yedim iç çin bölgelerinden birinde, kemer yer gibi birşey his olarak. Olmasada olur yazık o güzel hayvana. Tadıda yok. Fare filan vardı da yedirmediler "o sana olmaz bilader şşş" diye.  Ancak yıllar evvel son çin seyahatimde endüstriyel bir bölgenin kafeterya gibi düzenlenmış büfesinde, camda kedi, köpek, eşek vs yemeklerinin çizimlerini görünce 1 hafta boyunca öğle ve akşam ananaslı pizza yemiştim. 

Böcek en mantıklısı aslında ama biz yiyemiyoruz. Protein oranı yüksek ve bol. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erkut Uysal yazdı:

İçimizde çok ön yargılı olan insanlar var... Özellikle @Tansu Kalafatoğlu Kelle çorbası içmiyomusun ? O kelleler kaynatılırken görmedin mi ? Koyunun dişlerini fırçalıyosalar, kaynatmadan önce bence temizdir... 

kelle çorbası içilmez mi yaa, senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Böcek en mantıklısı aslında ama biz yiyemiyoruz. Protein oranı yüksek ve bol. 

hatta larva en besleyici olan.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Kokoreçten ben de pek hazzetmiyorum ama bir kaç defa yedim. Çok aman aman bir tadı yok. AOÇ'de yedim temizdir diye. Bolca acı ve baharat ne yediğini bile anlayamıyorsun. 

Ama temizlik konusunda bizim ülke daha iyi. Rotasız Seyyah Pakistan gezisinde sokak yemekleri yiyor. Çok ilgimi çekmişti. Adamların herşeyi mi pis olur. 

Özellikle Katakat yemeği bizim kokoreçe benziyor. Adam Türk. Ama katakat yemeğini çok seviyor izlemenizi öneririm. Tabi ki mideniz kaldırırsa 😄 

Bütün sakatatlar var. Beyin, böbrek, dalak, kalp vs.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Doğan Arşiray yazdı:

Bunları kim yerse  vejeteryan olur :bad:

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kokoreç gece yenir gerekirse yataktan kalkılır. Gündüz denk geldi bir kaç kez gece yenilen kadar lezzetli değil. Ciğer yiyemiyorum alerjim var galiba yediğimde kollarımın içi benek benek kızardı hep. 

İzmir 'in söğüşünü merak ediyorum sadece haşlanmış ve soğuk olmasından dolayı cekincelerim var. Hem haşlanmış hem de soğuk olan eti sevmem çünkü 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Doğan Arşiray yazdı:

hayır, yani ne bekliyoruzki barsaktan yapılan yemekten? :) ne olabilir belki daha iyi temizlenebilir, o olur.

bağırsakta yapacaklar bağırmasakta hehehe

Midyecide kokoreç yemek te ne bileyim :D

Hocam adam youtube'da kokorecin olduğu gibi tamamını ekmeksiz yerken videoları var. İzle, neden orada yediğimi anlarsın 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Bence kokorec ismi verilirken nüfus memuru ismi yanlis yazmis, kakarec oldugu kesin :)

Saka bir yana, sakatatlar arasinda tek yiyebildigim kokorec.

Nasil üretildigini düsünmek istemiyorum, o sicakta bakteriler ölüyordur falan diye hayatima devam ediyorum.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Hamsi hariç Balık tüketemiyorum kokusundan dolayı kuzu eti tüketemiyorum sakatat tüketmem Kokoreç hariç.

Ben nasıl yapılır nedir düşünmek bilmek istemiyorum ama seviyorum.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kelle çorbası içilmez mi yaa, senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu :) 

E tamam işte...

Kelleyi kaynatmadan önce dişlerini fırçaladılar mı, temiz demektir o...

He daha fazla temiz olmasını istoyosan kelledeki dişleri tek tek çekicen... :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Çağlar Bayur yazdı:

davet ise kabul, 2 yarım , yarımlar arası 12 adet midye gömerim bilgine, 2 ayran bi de su

aynisindan eslik ederim, ek olarak soda rica ederim 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gökhan Tuna yazdı:

aynisindan eslik ederim, ek olarak soda rica ederim 🙂

tatlı çay ve soda için ayrı davet buluruz, tek kişiye şeetmiyelim dedim, tatlısız olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...