İçeriğe Yönlendir

Kazalı Mondeo Toplama Riski

Murat Algan Yücel
Çözüme git Doğan Arşiray tarafından,

Recommended Posts

Murat Algan Yücel

Abiler merhaba, 99 model mondeomu satıp 2004 kazalı ghia x benzinli mondeo almak  üzereyim. Fotoğraflarını yükledim, araç sahibi ufak tefek şeyler yapmış. https://www.hizliresim.com/ml8jmip https://www.hizliresim.com/1zabs2s Kafamdan masraf çıkardım ama tecrübem yok kazalı araç toplamada. 5bin elektrik, 5 bin çekici yol yakıt masrafı, 5bin kaporta ve lastik, 25bin de mekanik olarak düşündüm. Parçacım var, ustam da var. Düşüncelerinizi alalım. Kazadan önce motor şanzımanda problem yokmuş fakat kazadan sonra araç hiç çalıştırılmamış. Airbagler sağlammış, işlem yokmuş.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kabaca 40bin ile başlar da böyle bir hasarda motor ve şanzıman zaten alınır aşağı ve mutlaka dağıtılır. Bi oraya da 30bin koyalım. Böyle bir parçası pahalı ve bulunmayan hele ki 100bin kenarda kalmadı. Eski mondeo üstüne 100bin konulsa derim

Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Kabaca 40bin ile başlar da böyle bir hasarda motor ve şanzıman zaten alınır aşağı ve mutlaka dağıtılır. Bi oraya da 30bin koyalım. Böyle bir parçası pahalı ve bulunmayan hele ki 100bin kenarda kalmadı. Eski mondeo üstüne 100bin konulsa derim

abi şöyle söyleyeyim o zaman 99 mondeomu sattığım fiyatın 17bin tl altına kazalı mondeoyu alıyorum. Araştırdığım kadarıyla da sağlamlarının piyasası 140-150 arası yarın satar fiyatı var. 

tarihinde Murat Algan Yücel tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Onarımı yapacak ekip tanıdık ve işlemi titiz yapacak mı, sonradan yav şurası burası derse çarşı hesabı evle tutmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Onarımı yapacak ekip tanıdık ve işlemi titiz yapacak mı, sonradan yav şurası burası derse çarşı hesabı evle tutmaz

kaportacı, usta(fordcu), elektrikçi tanıdık aynı zamanda araç sahibi parçaların çoğunu aldığını araçla beraber vereceğini söylüyor. Mesela aksler, radyatörler, mercekli farlar, sis farları, panjur, kayışlar, takoz, sensörler aklıma gelmeyen bazı mekanik parçalar. Kaportacı arkadaş 2 bin e cillop gibi yaparım dedi. Motorcu arabayı görmem lazım diyor haklı olarak. Elektrikçi de mekanik işlerini bitirin gelin tesisatı yenilerim dedi o da fiyat veremedi ama piyasadan daha uyguna yardımcı oluyor.

tarihinde Murat Algan Yücel tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Aks, panjur, radyatör, takoz, sensörler yenilenecek ise bu araç nasıl oldu da airbag açmadı?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Abiler merhaba, 99 model mondeomu satıp 2004 kazalı ghia x benzinli mondeo almak  üzereyim. Fotoğraflarını yükledim, araç sahibi ufak tefek şeyler yapmış. https://www.hizliresim.com/ml8jmip https://www.hizliresim.com/1zabs2s Kafamdan masraf çıkardım ama tecrübem yok kazalı araç toplamada. 5bin elektrik, 5 bin çekici yol yakıt masrafı, 5bin kaporta ve lastik, 25bin de mekanik olarak düşündüm. Parçacım var, ustam da var. Düşüncelerinizi alalım. Kazadan önce motor şanzımanda problem yokmuş fakat kazadan sonra araç hiç çalıştırılmamış. Airbagler sağlammış, işlem yokmuş.

Niyet olursa yutube kanali acin asama asama paylasin epey izlenir bence oradan biraz gelir gelebilir ilginc konu genelde alip toplayanlar bu isle ilgilenen profesyoneller
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Araç sahibiyim diyelimki, parçalarının çoğunu aldıysam bir yerde toplatırım. İlla satacak isem öyle satarım. İiçilik biraz pahalı olur belki ama her türlü daha kazançlı olur. 

Alınan parçalar tamam ama sökülünce belli olacak şeyler var, bunlar başka risk. Onu da geçtim bu araç baya okkalı kaza yapmış ön panel gitmiş havayastığı açılmadı mı? İlginç..

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

bizim kayınpeder sanayide esnaf kaporta boya üzerine, çok nadir de olsa (3 yılda 1 kez oldu) böyle kazalı araçları toplayıp biniyolar-satıyolar. nadir diyorum çünkü kendi söylemesine göre böyle araçlar uygun fiyatlı olacak şekilde çok zor düşüyo. genelde astarı yüzünü geçtiği için de ağır kazalı araçlara girmiyolar. kendi esnaf olduğu halde normal kazandığından kat kat fazlasını kazanmıyo bu araçlarda. sahibi bu aracı size, herhangi bir kaportacıya vereceği fiyattan veriyosa bir ihtimal bu işe girilebilir ancak kaportacı 50 bin veriyosa, siz aracı 70 bine alıyosanız muhtemelen kar edemeyeceksiniz o işten.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Parçalarının çoğunu parayı bağlayıp almış olsam satmam kendim yaptırır biner/satarım. Bu işte bir terslik var. Ayrıca bu kazada airbeg açmadı ise öncesinde airbeg olmayabilir. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben bu arabanın sağlamını aldırırken 50 kere düşünüyorum, bakıyorum, inceliyorum.

Size toplam maliyeti her şey içinde 100.000 tl olacaksa alınır. Yoksa alınmaz. 

Dün 2006 trend dizel otomatik 250.000 km sıfır hata, full bakımlı olanını sattı arkadaşım. 140.000 tl.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Algan Yücel yazdı:

Bu aracı 100 bine toplayamazsınız.. 

Sadece tampon ve far 50 bin lira yer. Bir tane far yıkamayı 3000 liraya alamazsınız şimdi ki ik itane var.. Onu tutan ayağı bile 500 den aşağı bualmazsınız.. Far yıkama kapağını bile 300 den aşağı alamazsınız. O öndeki ızgarayı tatan klipsleri bile 200 liraya ancak alırsınız.. 

O ezik ön tarafta 4 tane radyatör var. klima ekipmanları var. fanlar var..

İki motor kulağı bir şanzıman kulağı fiyatını bi sorup öyle başlayın bence.  

Bir sürü hortum müşür var. Cam suyu bidonunda iki tane pompa var. ikisi e kırılmıştır. tanesi en az 500 lira. ki zaten doğru parçayı 3 denemede ancak bulursunuz.. 

Kabuk kısmı en kolay kısmı.. 

Bir aksı en az 10 bin liradır şimdi bunun.. 

Boyacı en az alsa 7-8 bin lira ister buna. 

Kaza öncesi sağlam olduğunu düşünürsek 100 bin liraya zor toplanır bu. 

Bakıma götürüp 20 bin harcayıp çıkıyoruz sanayiden. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Algan Yücel yazdı:

Mesela aksler, radyatörler, mercekli farlar, sis farları, panjur, kayışlar, takoz, sensörler aklıma gelmeyen bazı mekanik parçalar. Kaportacı arkadaş 2 bin e cillop gibi yaparım dedi. 

2000 liraya ancak iki tane yan sanayi sis farı alırsınız.. içinde ampulleri de olmaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Belliki sahibi parçaları almış toplamak için, ama görünmeyen çok fazla hasar çıkıp vazgeçmiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)

O araç o kazada airbag açmadıysa, zaten öncesinde de bir mazisi vardır. Muhtemelen çalışan bir airbag sistemi yok. 

Kamyona mı vurmuş ne yağmış bütün sindirim sistemi dışarıda öyle. Gerçekten güvenli şekilde binmek için o araba en az 150 bin yer. Almanız gereken hava yastıkları da cabası. Bugün 5bin e kaportacılar çekiç vurmuyor (tampon boyamaya 1000 istediler utanmadan). Takozlar, radyatör, diğer ekipmanlar da düşündüğünüzden çok daha pahalıya çıkacaktır. 

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yıllaaaar yıllar önce Ertan köpeğe çarpmıştı da.. Pert olmuştu mondeosu.. 

Airbag falan da açmamıştı.. tampon ve radyatör hasarı vardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Öner Kurukuz yazdı:

Aks, panjur, radyatör, takoz, sensörler yenilenecek ise bu araç nasıl oldu da airbag açmadı?

Demesine göre dönerek bariyere vurmuş üst kısımdan vurmuş benimde aklımda soru işaretleri var

Ü.Emre Kartal yazdı:

Araç sahibiyim diyelimki, parçalarının çoğunu aldıysam bir yerde toplatırım. İlla satacak isem öyle satarım. İiçilik biraz pahalı olur belki ama her türlü daha kazançlı olur. 

Alınan parçalar tamam ama sökülünce belli olacak şeyler var, bunlar başka risk. Onu da geçtim bu araç baya okkalı kaza yapmış ön panel gitmiş havayastığı açılmadı mı? İlginç..

Demesine göre aracı zaten krediyle almışlar 1 ay binemeden kaza olmuş taksitleri ödemekten arabayı yaptıramıyorlarmış parça parça alıp tamamlamaya çalışıyolarmış satıp borcu kapatacaklarmış

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Usta parçacı varsa girilir de masraf rakamı karışık. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Yıllaaaar yıllar önce Ertan köpeğe çarpmıştı da.. Pert olmuştu mondeosu.. 

Airbag falan da açmamıştı.. tampon ve radyatör hasarı vardı. 

O zamanlar moda idi iki fara pert olan Mondeolar. Piyasada %80 i pert yada pertten ramak kala hasarlı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Mehmet Zincirkıran yazdı:

bizim kayınpeder sanayide esnaf kaporta boya üzerine, çok nadir de olsa (3 yılda 1 kez oldu) böyle kazalı araçları toplayıp biniyolar-satıyolar. nadir diyorum çünkü kendi söylemesine göre böyle araçlar uygun fiyatlı olacak şekilde çok zor düşüyo. genelde astarı yüzünü geçtiği için de ağır kazalı araçlara girmiyolar. kendi esnaf olduğu halde normal kazandığından kat kat fazlasını kazanmıyo bu araçlarda. sahibi bu aracı size, herhangi bir kaportacıya vereceği fiyattan veriyosa bir ihtimal bu işe girilebilir ancak kaportacı 50 bin veriyosa, siz aracı 70 bine alıyosanız muhtemelen kar edemeyeceksiniz o işten.

Bi kaçustaya sordum açıksası 70 bin tl ye alırım dediler 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Doğan Arşiray

kafadan vurduğum araba kendi bildiğim araba değilse toplamak ile kesinlikle uğraşmazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ben bu arabanın sağlamını aldırırken 50 kere düşünüyorum, bakıyorum, inceliyorum.

Size toplam maliyeti her şey içinde 100.000 tl olacaksa alınır. Yoksa alınmaz. 

Dün 2006 trend dizel otomatik 250.000 km sıfır hata, full bakımlı olanını sattı arkadaşım. 140.000 tl.

Ben kaportacı arkadaşın 40-50bintl ye adam olur bu araba dediği için düşünüyodum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Algan Yücel yazdı:

Demesine göre dönerek bariyere vurmuş üst kısımdan vurmuş benimde aklımda soru işaretleri var

Dönerek bariyere vurma böyle olmaz Murat.. Kamyona girmiş bu..

Bariyere girmiş onlarca araç gördüm.. Bariyere kayarak girer, kayarak girilen bariyer de bu şekilde hasar vermez.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...