İçeriğe Yönlendir

Kazalı Mondeo Toplama Riski

Murat Algan Yücel
Çözüme git Doğan Arşiray tarafından,

Recommended Posts

Murat Algan Yücel
Mehmet Ozyurek yazdı:

2000 liraya ancak iki tane yan sanayi sis farı alırsınız.. içinde ampulleri de olmaz :)

Abi o malzemeleri almış araç sahibi bende parçacımdan doğrulattım fiyatları az çok farları beyinli ampullü 5600 e almış sisleri 1500 e almış benim parçacı 650 demişti tanesine tampon panjjur doldurmuş malzemelerini almış 3500 tl ye takmamış henüz aks le ilgili parça varmış 1600 tl sıfırını almış

Yorum bağlantısı
Zafer Oflu
Murat Algan Yücel yazdı:

Abiler merhaba, 99 model mondeomu satıp 2004 kazalı ghia x benzinli mondeo almak  üzereyim. Fotoğraflarını yükledim, araç sahibi ufak tefek şeyler yapmış. https://www.hizliresim.com/ml8jmip https://www.hizliresim.com/1zabs2s Kafamdan masraf çıkardım ama tecrübem yok kazalı araç toplamada. 5bin elektrik, 5 bin çekici yol yakıt masrafı, 5bin kaporta ve lastik, 25bin de mekanik olarak düşündüm. Parçacım var, ustam da var. Düşüncelerinizi alalım. Kazadan önce motor şanzımanda problem yokmuş fakat kazadan sonra araç hiç çalıştırılmamış. Airbagler sağlammış, işlem yokmuş.

aracın kazası haricinde tavanda güneş yanığı da var. Bu kadar yaptırdıktan sonra komple boyatmanız da gerekir. Parça başına 1000 tl kadar ücret istiyor boyacılar. Eğer motor beyni sağlam ise belki elektriği 5000 tl ye çözebilirsiniz ama motor ve mekanik için 25000 az bir rakam. Sadece üst kapak için 8000 tl ödedim. Eğer arabanın kilometresi düşük ise, ben en azından 5 sene binerim bu arabaya, en azından herşeyi ile bildiğim araba olsun diyorsanız alınabilir bence. Ama atılan taş ürkütülen kurbağaya değecek mi?

Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Zafer Oflu yazdı:

aracın kazası haricinde tavanda güneş yanığı da var. Bu kadar yaptırdıktan sonra komple boyatmanız da gerekir. Parça başına 1000 tl kadar ücret istiyor boyacılar. Eğer motor beyni sağlam ise belki elektriği 5000 tl ye çözebilirsiniz ama motor ve mekanik için 25000 az bir rakam. Sadece üst kapak için 8000 tl ödedim. Eğer arabanın kilometresi düşük ise, ben en azından 5 sene binerim bu arabaya, en azından herşeyi ile bildiğim araba olsun diyorsanız alınabilir bence. Ama atılan taş ürkütülen kurbağaya değecek mi?

İşte benimde aklımı kurcalayan motor kaza yapmadan 50bin km önce faturalı garantili toplanmış motor dedim belki motor masrafını azaltır bu durum ama sanırım öyle olmayacak

Mehmet Ozyurek yazdı:

Dönerek bariyere vurma böyle olmaz Murat.. Kamyona girmiş bu..

Bariyere girmiş onlarca araç gördüm.. Bariyere kayarak girer, kayarak girilen bariyer de bu şekilde hasar vermez.. 

Anladım abi anlaşılan girişmeyeyim bu işe ya da fiyatı daha da aşağı çekmem lazım parça kaporta konusunda hiç sıkıntım yok diye kaportacı arkadaş para bile almıyor ben veriyorum 2-3bin tl parçacı da 9 taksit yapıyor uygun fiyata. Geri adım attım ama şu an.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Genelde bu araç şöyle toplanır yan sanayi trend farı takar.. trend tamponu takar. far yıkamaları takmazlar. far yüksekliği çalışmaz. klima ya çalışır ya çalışmaz. sonuç muayenedne geçmez.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Zaten yazılmış ama alınırsa ömürlük bir tecrübe olur. Hayatın boyunca ikinci el araç bile almazsın bir daha. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Selim Bilgin yazdı:

Zaten yazılmış ama alınırsa ömürlük bir tecrübe olur. Hayatın boyunca ikinci el araç bile almazsın bir daha. :) 

Burda mondeoyu övdüğünü düşünmek istiyorum abi 😂😂

Mehmet Ozyurek yazdı:

Genelde bu araç şöyle toplanır yan sanayi trend farı takar.. trend tamponu takar. far yıkamaları takmazlar. far yüksekliği çalışmaz. klima ya çalışır ya çalışmaz. sonuç muayenedne geçmez.. 

Bakalım yapacak ustalarla tekrar istişare edeceğim araç sahibiyle de konuşup fiyatı düşürmesini isteyeceğim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

face de görüm o gihax i satıcının da haberi yoktu ben yazdım modelini, toplanınca piyasası 140 bin eder diye kim dedi?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Murat Algan Yücel yazdı:

Burda mondeoyu övdüğünü düşünmek istiyorum abi 😂😂

Mondeo'nun suçu yok. Sen o işe hiç girme. :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Çağlar Bayur yazdı:

face de görüm o gihax i satıcının da haberi yoktu ben yazdım modelini, toplanınca piyasası 140 bin eder diye kim dedi?

Galeriye sordum abi 😅

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Algan Yücel yazdı:

Galeriye sordum abi 😅

satış fiyatıdır o alışı sormalı :) kazalı arabayı ellmeden görmeden foto ile tespiti yapabilene helal olsun derim, şimdiki kazsaından önce de tamirli yeri çıkarsa iş orda zorlaşır. gerçek mercekli far+yıkama robotları bunları ghia yapan özelliktir, onları da veriyorsa zaten sade onların parça değeri 10-12 bin TL . bitince şahane olur, rakam bir yana. ghiaX bu kasada özel bir durum

Murat Algan Yücel yazdı:

Anladım abi anlaşılan girişmeyeyim bu işe ya da fiyatı daha da aşağı çekmem lazım parça kaporta konusunda hiç sıkıntım yok diye kaportacı arkadaş para bile almıyor ben veriyorum 2-3bin tl parçacı da 9 taksit yapıyor uygun fiyata. Geri adım attım ama şu an.

böyle usta lazım nerde

Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Çağlar Bayur yazdı:

satış fiyatıdır o alışı sormalı :) kazalı arabayı ellmeden görmeden foto ile tespiti yapabilene helal olsun derim, şimdiki kazsaından önce de tamirli yeri çıkarsa iş orda zorlaşır. gerçek mercekli far+yıkama robotları bunları ghia yapan özelliktir, onları da veriyorsa zaten sade onların parça değeri 10-12 bin TL . bitince şahane olur, rakam bir yana. ghiaX bu kasada özel bir durum

Mercekli farları beyini tam takım hazır diyor ama bakalım şu an uzaktan bakıyorum araca kaportacı arkadaşım beraber gidelim bakalım dedi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yaş genç tabi, kan kaynıyor. Araba ile uğraşmaya başlayınca bi anda yaş 2 katına çıkar :) 

Bence uzak durun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Algan Yücel yazdı:

Mercekli farları beyini tam takım hazır diyor ama bakalım şu an uzaktan bakıyorum araca kaportacı arkadaşım beraber gidelim bakalım dedi 

araba yakın ise gidip mıncıklamalı iyi fikir

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kazasız olanı bile toparlanamıyor. Kazalısı tam bir macera :) 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Sani Gerşon yazdı:

Yaş genç tabi, kan kaynıyor. Araba ile uğraşmaya başlayınca bi anda yaş 2 katına çıkar :) 

Bence uzak durun. 

Hiç sorma abi 😅 bide ustalar diyor ya al oğlum sana yardımcı olurum on numara yaparız diye gaza getiriyorlar

Çağlar Bayur yazdı:

araba yakın ise gidip mıncıklamalı iyi fikir

Biz kocaeli araç antalya şu açıdan bakıyoruz gidelim cuma günü arabaya baktıralım beğenmezsek bile 2 gün tatil yapar geliriz😂

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Algan Yücel yazdı:

Hiç sorma abi 😅 bide ustalar diyor ya al oğlum sana yardımcı olurum on numara yaparız diye gaza getiriyorlar

Der tabi, adam para kazanacak, orası ayrı.

Aman unutmayalım, kervan yolda düzülür diye bi tabir var. Ona denk gelmeyin.

Sizin yerinizde olsam bu araba için yerimden bile kalkmazdım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Bence uzak durun. 

Bir de her ustaya güvenmemek lazım böyle işlerde :)  @Murat Algan Yücel

Ben Megane 3 alırken tanıdık ve güvenilir (!) usta kaçırma bunu müthiş kondisyonda, masraf çıkarsa en fazla 3-5 bine hallolur demişti. Arabayı toplamaya 45 bin harcadım ve her şeyini yeniledikten sonra sıkılıp sattım. 

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Büyüklerimiz hiç uğraşma diye net yazmışlar. Nacizane şunu eklemek isterim 2 hafta ufak bir kaza yaptım ve arabam iki hafta yattı boyacıda. Demem o ki sen arabayı toplamaya başlayınca zamanla çok yorulacaksın. Hiç değmez. Eli yüzü düzgün bildiğin bir arabayı al geç. Usta sözüne her zaman itimat edilmez. Bir yeri istediğin gibi yapmaz sonra orası da öyle oluversin der hevesin kaçar. Ayrıca her gün çıkacak yeni sürprize açık olmalısın. Kısacası astarı yüzünden pahalıya gelir. Seni de çok yorar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Algan Yücel yazdı:

Beynin tanesi bin lira.. 

Bu arada lazım olan varsa bende 4 tane var. :)

Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Deniz Kom yazdı:

Bir de her ustaya güvenmemek lazım böyle işlerde :)  @Murat Algan Yücel

Ben Megane 3 alırken tanıdık ve güvenilir (!) usta kaçırma bunu müthiş kondisyonda, masraf çıkarsa en fazla 3-5 bine hallolur demişti. Arabayı toplamaya 45 bin harcadım ve her şeyini yeniledikten sonra sıkılıp sattım. 

Bizimkiler masraflı diyor 😂 kaportacı arkadaşım yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez boyayı al sen başka bişi istemiyorum bütün kaporta işleri benden dedi. Elektrikçi hakkını istiyor ama işini iyi yapıyor işte çok içli dışlı değilim. Motorcu abimiz de binici olduğumu bildiği için yaparım zor bişi yok dedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Algan Yücel yazdı:

İş arıyor. kesin. 

Arabayı söküp az bişey yapınca işin rengi değişecek :)

Yorum bağlantısı
Murat Algan Yücel
Mehmet Yeter yazdı:

Büyüklerimiz hiç uğraşma diye net yazmışlar. Nacizane şunu eklemek isterim 2 hafta ufak bir kaza yaptım ve arabam iki hafta yattı boyacıda. Demem o ki sen arabayı toplamaya başlayınca zamanla çok yorulacaksın. Hiç değmez. Eli yüzü düzgün bildiğin bir arabayı al geç. Usta sözüne her zaman itimat edilmez. Bir yeri istediğin gibi yapmaz sonra orası da öyle oluversin der hevesin kaçar. Ayrıca her gün çıkacak yeni sürprize açık olmalısın. Kısacası astarı yüzünden pahalıya gelir. Seni de çok yorar. 

Şu an fiyatı çok indirmediği sürece uzak durmayı düşünüyorum abi. Fiyatı biraz daha indirirse zaman konusunda sıkıntım yok 3 ay vaktim var zaten 2.arabam olacağı için  yokluğunu da hissetmem. Dedim belki uzun süre binmek için toplarız dedik ama vazgeçeceğim bu sevdadan gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Alin bu arabayı, kaçırmayın. Madem söylenenleri dikkate almayacaktınız niçin sordunuz? Tüm forum vazgeçin diyor. Ama ben alın diyorum. Alın kaçırmayın...

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Buna gömeceğiniz parayı eli ayağı düzgün modeo alın daha mantıklı. 

Hadi diyelim toplandı. Traktörden hiçbir farkı olmaz bu aracın. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Alin bu arabayı, kaçırmayın. Madem söylenenleri dikkate almayacaktınız niçin sordunuz? Tüm forum vazgeçin diyor. Ama ben alın diyorum. Alın kaçırmayın...

Yok yok vaz geçti gibi :)

Ümit Türk yazdı:

Buna gömeceğiniz parayı eli ayağı düzgün modeo alın daha mantıklı. 

Hadi diyelim toplantı. Traktörden hiçbir farkı olmaz bu aracın. 

Doğru toplayım dersen 100-150 bin lir yer.. 

Satmak için çıkma parça, trend parçası vs ile toplarsan bile 50-60 bin yer. 

Daha şanzıman sağlamsa, motor sağlamsa. 

Alt takım ne halde kim bilir. Amortisörler kesin bozulmuştur. traversler bozulmuştur.. Aks bile bozulur bu kazada.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...