İçeriğe Yönlendir

Akıllı Saat Önerisi

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Merhaba.

19 yılın ardından maalesef bozulan Casio saatimin yerine artık teknolojik olsun diye bi akıllı saat alayım dedim.

Birkaç gündür araştırıyorum ancak kullanıcı yorumu hepsinden iyidir.

Öncelikle sarj.... Samsung baktım ama iki gün dayanmıyor diyorlar.

Huawei, Xiaomi, Amazfit gibi markalarda şarj uzun gidiyor.

Bunun yanında sağlık ve spor aktiviteleri fazla olursa iyi olur.

1500 - 3000 tl arası bakıyorum.

Kullananlar, memnun olanlar olmayanlar tavsiyelerinize açığım.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Huawei watch3 GT kullanıyorum. 15 gün kadar batarya süresi mevcut. Ayrıca inanılmaz stabil ve hızlı. Bir sürü farklı kadranla istediğiniz gibi kullanıyorsunuz. Spor aktivitesi yapmıyorum ama, nabız, adım sayar gibi ölçümleri kusursuz.

Kesinlikle tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bir haftadır  huawei gt 3 kullanıyorum tüm bildirimler açık sürekli inceliyorum karıştırıyorum kurcalıyorum geçen hafta cuma günü şarj ettim şu anda %25 şarj var. Ben çok memnun saat üzerinden telefon görüşmesini kullanıyorum gayet güzel ses iletimi var gelen ses net. Akıcı geçişler gayet güzel. kadranlar ücretli ve ücretsiz bolca var.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kurmuş

Ben amazfit gtr 47 mm kullanıyorum, şarj tüm özellikleri açıkken 40-45 gün gidiyor, arkadaşımda da amazfit t-rex var o da aynı şekilde gidiyor, bende o da çok memnunuz. Diğer markaların şarjı çok az gidiyor. Eşimde huawei watch gt 2 var, onun şarjı 1 hafta kadar gidebiliyor

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Öncelikle telefonunuz ne marka ise o markaya ait saat varsa onu incelemenizi öneririm. Bütün özelliklerini kullanma açısından.

Amazfit GTR 47 mm saat kullandım. Şarjı kullanım özelliklerine bağlı olarak 7 gün-45 gün arasında dayanır. Saatten telefon görüşmesi yoktur. Ama kendi için de gps vardır, spor aktivitesi takibi, uyku takibi vardır. Burada bir ilanı var. İsterseniz inceleyebilirsiniz. GTR 2 ve 3 serisi var ama kilitlenme, brick olma sorunları var.  Outdoor serisi modelleri de var. Bunların şarjı 3 gün-7 gün arasında gidiyor.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic kullanıyorum. Şarjı kullanım özelliklerine bağlı olarak 1 gün-2,5 gün arasında gidiyor. Yukarıdaki özelliklere ek olarak telefonla görüşme, oksijen ölçümü, saate mp3 yükleme gibi ekstraları var. 

Huawei watch Gt 3 son zamanların favori saatlerinden, Google Play kullanamazsınız. Huawei'nin kendi program marketini kullanmak zorundasınız. Bunun dışında diğer özellikler samsung ile benzerdir.

Honor Huawei ile benzer ama güncelleme alma sıkıntısı var. Çok az güncelleme alır.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

bu tür saatlerde konum takibi olabiliyor mu? çocuklar için düşünüyorum da..

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

apple watch 2 kullanıyorum,şarjı 3 gün gidiyor,her gün akşam yatmadan kapatıyorum

stabli çalışıor,sesli telefon görüşmesi yapabiliyorum,whatsapp konuşmalarına sesli dikte ile cevap verebiliyorum,gps wi fi falanda var,

benim tek güvendiğim özellik SOS özelliği,nabız düştüğünde falan 112 ye otomatik haber veriyor,GPS le konum atıyor,yakınlarınada haber veriyor,sağlık bakanlığı e-nabızla entegre çalışıyor

bide suya dayanıklılığına dikkat edin

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Doğan Arşiray yazdı:

amazifit neo diye birşey vardı. eski saat görünümlü.

çok başarılı saat. kalp atış hızı kontrolünü 1 dakika araya indirmeme rağmen 10 gün şarj süresi var.Apple watch 7 nabız ölçümleri birebir ama adımsayarlarda 400 küsür adım fark çıkıyor (günde 5-6 km yürüyorum).uyku ve şekerleme takibide var (30 küsür dakika kestirirsen şekerleme mi yaptın diye soruyor ):) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Barış Özarslan yazdı:

çok başarılı saat. kalp atış hızı kontrolünü 1 dakika araya indirmeme rağmen 10 gün şarj süresi var.Apple watch 7 nabız ölçümleri birebir ama adımsayarlarda 400 küsür adım fark çıkıyor (günde 5-6 km yürüyorum).uyku ve şekerleme takibide var (30 küsür dakika kestirirsen şekerleme mi yaptın diye soruyor ):) 

suya dayanıklıysa, ne güzel işte.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Sani Gerşon yazdı:

Huawei watch3 GT kullanıyorum. 15 gün kadar batarya süresi mevcut. Ayrıca inanılmaz stabil ve hızlı. Bir sürü farklı kadranla istediğiniz gibi kullanıyorsunuz. Spor aktivitesi yapmıyorum ama, nabız, adım sayar gibi ölçümleri kusursuz.

Kesinlikle tavsiye ederim.

iOS uyumlu mu Sani?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

apple çakması birşey aldım 400 TL ye , bilekten telefon konuşması falan da yapıyor, şarjı sade telefon olarak 3 hafta , tele bağlanırsa 1 hafta gibi gitmekte. klasik saat sever olarak bana uygun değilmiş velete verdim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

iOS uyumlu mu Sani?

%95 uyumlu. 

Uyumsuz kısmı, mp3 yönetimi yok bi de SMS'lere hızlı yanıt veremiyorsunuz. Geri kalan her şey uyumlu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Sani Gerşon yazdı:

%95 uyumlu. 

Uyumsuz kısmı, mp3 yönetimi yok bi de SMS'lere hızlı yanıt veremiyorsunuz. Geri kalan her şey uyumlu.

İyiymiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Amazfit gtr 3 şu anda epey bi cezbetti beni. Tek şarjla 20 gün civarı kullanım imkanı sunuyor.

Telefonum Samsung ama samsung saatlerde sarj denen birsey yok.

Acaba amazfit kendi yazılımı iyi mi? Telefonla uyumluluk sorunu olur mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

Amazfit gtr 3 şu anda epey bi cezbetti beni. Tek şarjla 20 gün civarı kullanım imkanı sunuyor.

@Ersen Tapan kullanıyor amazfit.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Öner Kurukuz yazdı:

Zepp yazılımı iyidir ama GTR 2 ve 3 serisinde çok sorun var (kilitlenme, çabuk şarj bitmesi vs). İyi araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

amazfit serisi öneririm. pahalı birşey önermem.

Telefonu elinizden bırakmıyorsunuz çünkü çoğu zamanda..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Amazfit yazılımı iyi. 

Malum huawei pro geldi ancak modeli nedeniyle forumdan bir arkadaşa verdim onun parasıyla apple aldım ancak ondan da memnun sayılmam. En önemlisi bildirimler sadece kola geliyor telefonun ekranı kapalı kalıyor. Xiaomi de bu yoktu. kola geliyordu mesaj ama ekrana da çıkıyordu. Özellikle araçta araç kitine göz ucuyla bakıp gelen mesajı anlıyordum. Şimdi bilek titriyor. Kaldırıp bakacaksın göz fokus değişiyor vs vs. zaten duyurular arka arkaya birikiyor diğer parmağınla kaydırman lazım.. uygun değil.  Yani applewatch dan verim alamıyorum. Takvim entegrasyonu iyi. Arayüzler fashion derdi yoğunluklu. Fonksiyonel arayüzler yok. Uygulama yok.

Huawei de mesela radyo uygulaması vardı. spotify vs vardı. apple watch da hiçbişey yok. uygulama yok yani. işe yarayan bişey yok..

En kızdığım da şu:

Kan ter içinde arabayı parketmişim bir toplantıya yürüyorum.. Adam bana  "görünüşe göre antreman yapıyorsunuz bilmemneyi kaydedeyim mi" diye bildirim gönderip duruyor. Ya ben antreman yapmıyorum normal yürüyorum.. Anlasana  ne yaptığımı..Şaşaloz.

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Kan ter içinde arabayı parketmişim

Hocam size acil Renault tavsiye ediyorum. "Hissiz" direksiyonu ile kan ter içinde kalmadan araç parkedebiliyorsunuz :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Hocam size acil Renault tavsiye ediyorum. "Hissiz" direksiyonu ile kan ter içinde kalmadan araç parkedebiliyorsunuz :D 

otopilot özelliği var onların. kan ter direksiyondan değil geç kaldığım için :) yer bulamamışım vs vs. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

otopilot özelliği var onların. kan ter direksiyondan değil geç kaldığım için :)

O zaman kesin saat değişimi öneriyorum. Her türlü uyarısı mevcut, Alarmlardan kol sabit durmaz :D 

Tabi yine Renault da öneririm 1.3TCE ile hiç bir yere geç kalmazsınız

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...