İçeriğe Yönlendir

Akıllı Saat Önerisi

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Apple watch'a kötü diyenleri de gördü bu gözler ne diyim... :) X marka android 20 gün dayanıyorsa Apple 15 gün dayanıyor zaten. 3 günde pili biten akıllı saat varsa atın çöpe gitsin. Biz Apple watcha pili az gidiyor derken 2-3 gün az gidiyor dedik, 3 gün dayanıyor demedik. . 

konuyu açan arkadaşa da son sözüm, parayı veren düdüğü çalar kardeşim, 2000-3000 verirsen o kadar verim alırsın 7000-10000 verirsen o kadar verim. Gerisi senin keyfine ve maddi durumuna kalmış...

Hangi modelmiş o? Watch 7 ekran kapalı 2 gün gidiyor belki 3

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Apple watch'a kötü diyenleri de gördü bu gözler ne diyim... :) X marka android 20 gün dayanıyorsa Apple 15 gün dayanıyor zaten. 3 günde pili biten akıllı saat varsa atın çöpe gitsin. Biz Apple watcha pili az gidiyor derken 2-3 gün az gidiyor dedik, 3 gün dayanıyor demedik. . 

Şu cümleden hiç bir şey anlamadım. Bi açabilir misiniz?

Android telefonlardan mı bahsediyorsunuz? Saatlerdi konumuz?

Apple watch 3 gün mü gidiyormuş pili?

Bi aydınlatırsanız, makbule geçer.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Ali Tuğberk Avar yazdı:

konuyu açan arkadaşa da son sözüm, parayı veren düdüğü çalar kardeşim, 2000-3000 verirsen o kadar verim alırsın 7000-10000 verirsen o kadar verim. Gerisi senin keyfine ve maddi durumuna kalmış...

Hocam belli ki yazılan mesajlara sinirlenmişsin ancak parayı verenin düdüğü çaldığını bizler de biliyoruz.

Akıllı saatlerin en iyisini almak gibi bi derdim ve amacım yok.

Sadece parama göre ihtiyaçlarımı karşılayan en iyisini almak istiyorum.

Akıllı saat için bütçem en fazla 3500-4000 tl civarı olur. Altın değilse saatlerin kralı bile  olsa 10 bin tl vermem.

Dolayısıyla bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz her türlü fikre açığım, bu fiyatın üzerindeki cihazlar ile ilgilenmiyorum.

Sizin öneriniz birazcık C segment sedan araç arıyorum diyene ferrari tavsiye etmek gibi olmuş.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
iki kez göndermiş.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sağ elinizi altında sürekli kurcalayıp durduğunuz telefonunuz varken neden aynı şeyler için bir de saat kullanıyorsunuz anlamış değilim :tongue2:

image.jpeg.80e674f35f9276e79705f475cbdc092b.jpeg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Ben de teknoloji merakından bir Mi Band 5 almıştım fakat klasik saatin yeri bir başka farklı bir havası var. Sık sık doğaya çıkıyor spor vs yapıyorsanız olabilir ama diğer türlü zaten bağlı olduğumuz telefonlara giderek yapıştırıyor bizi yani şahsen ben öle düşünüyorum bu arada teknolojiye cihazlara lafım yok :) 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Sanirim benim yorumuma cevap olarak yazdiniz. Oncelikle apple watcha kotu demedim. Telefona en yakin deneyimi sunar, Fenalasinca ambulansi falan arar diye belirttim. Ancak benim bildigim sarji 3 gunden fazla gitmez ki etrafimda kullanan herkes ya gece saatini kapatiyor ya da her gece sarja takiyor.

Diger saatlerde ise wearos li urunler googlein kendi yazilimidir. Asagi yukari apple ile ayni deneyimleri sunar. Apple biraz daha iyidir kanaatimce. Diger saatler ise (huawei/amazfit gibi) kendi isletim sistemlerini kullanir. Bu isletim sistemleri daha hafiftir. Saate uygulama indirilmez. Bileklik gibi kullanilir. Bildirimler, sportif faaliyetler, uyku verisi gibi seyler icin kullanilir. Kimisinde telefonla gorusme, aleksa baglantisi, bazi sesli komutlar, telefon ekrani i saate yansitma, navigasyon yonergeleri gibi ozellikler mevcuttur.

Sarj onemliyse apple veya google wearosli saatler sadece en gec 2 gunde bir sarja takilacaksa tercih edilebilir. Sizin saatin sarji gercekten 15 gun gidiyor mu? Sarj verisi ekran goruntusunu paylasabiliisiniz bizle?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öner o bütçeyle çok güzel şeyler alırsın. 
Servette huawei var. Gerçi o saat sapığı ama ben huaweisini çalacağım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Öner Kurukuz yazdı:

Hocam belli ki yazılan mesajlara sinirlenmişsin ancak parayı verenin düdüğü çaldığını bizler de biliyoruz.

Akıllı saatlerin en iyisini almak gibi bi derdim ve amacım yok.

Sadece parama göre ihtiyaçlarımı karşılayan en iyisini almak istiyorum.

Akıllı saat için bütçem en fazla 3500-4000 tl civarı olur. Altın değilse saatlerin kralı bile  olsa 10 bin tl vermem.

Dolayısıyla bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz her türlü fikre açığım, bu fiyatın üzerindeki cihazlar ile ilgilenmiyorum.

Sizin öneriniz birazcık C segment sedan araç arıyorum diyene ferrari tavsiye etmek gibi olmuş.

Kralı 10000 TL değil önce bunu düzeltelim. Ne istiyorsanız alın beni alakadar etmez bu da 2. konu hocam. Bütçenize göre size 1 bilemedin 1.5 sene gidecek bir android almaktansa Apple watch un alt serilerine bakmanızı önerdim sadece. Kimseye sinirlenmedim ayrıca, bir saat konusu için neden birine sinirleneyim? Keyfinize bakın. İsterseniz 300-400 liralık saat alın beni ilgilendirmez ama 1 yıl sonra gelip burada bu bozuldu demeyin.. 

Sani Gerşon yazdı:

Şu cümleden hiç bir şey anlamadım. Bi açabilir misiniz?

Android telefonlardan mı bahsediyorsunuz? Saatlerdi konumuz?

Apple watch 3 gün mü gidiyormuş pili?

Bi aydınlatırsanız, makbule geçer.

Anlayışınızda sorun var belli ki. Konu saat. Android telefon nereden çıktı ? Bana muhalif olup övdüğünüz saati aldırmaksa niyetiniz açıkça söyleyin sani bey. Yan yollar aramaya gerek yok!

Mehmet Göktürk yazdı:

Hangi modelmiş o? Watch 7 ekran kapalı 2 gün gidiyor belki 3

Cevap vermeye bile gerek yok. Sen Apple watch kullanmamışsın yorum yapıyorsun. 

Eren Gökmen yazdı:

Sanirim benim yorumuma cevap olarak yazdiniz. Oncelikle apple watcha kotu demedim. Telefona en yakin deneyimi sunar, Fenalasinca ambulansi falan arar diye belirttim. Ancak benim bildigim sarji 3 gunden fazla gitmez ki etrafimda kullanan herkes ya gece saatini kapatiyor ya da her gece sarja takiyor.

Diger saatlerde ise wearos li urunler googlein kendi yazilimidir. Asagi yukari apple ile ayni deneyimleri sunar. Apple biraz daha iyidir kanaatimce. Diger saatler ise (huawei/amazfit gibi) kendi isletim sistemlerini kullanir. Bu isletim sistemleri daha hafiftir. Saate uygulama indirilmez. Bileklik gibi kullanilir. Bildirimler, sportif faaliyetler, uyku verisi gibi seyler icin kullanilir. Kimisinde telefonla gorusme, aleksa baglantisi, bazi sesli komutlar, telefon ekrani i saate yansitma, navigasyon yonergeleri gibi ozellikler mevcuttur.

Sarj onemliyse apple veya google wearosli saatler sadece en gec 2 gunde bir sarja takilacaksa tercih edilebilir. Sizin saatin sarji gercekten 15 gun gidiyor mu? Sarj verisi ekran goruntusunu paylasabiliisiniz bizle?

Soru sorana cevap yazdım herkes üstüne almış. Klasik türk insanı sorunu bu, üstüne azam olmayan şeyi bile kendi üzerine alınır. Evet hocam Apple watch berbat. Huawei daha iyi. 

Oldu mu şimdi istediğiniz? 

Ben akıllı saat bile kullanmıyorum. Bir dönem kullandım kullanma şeklime göre yorumlar yaptım soran arkadaşa. Sizin sorununuz ne? 

Dediğinizin aksini söyleyen biri olunca neden 4-5 kişi bir olup üstüne gidiyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Tuğberk Avar yazdı:

..

Cevap vermeye bile gerek yok. Sen Apple watch kullanmamışsın yorum yapıyorsun. 

..

Sen kim ya :)

Watch 7 kullanıyorum sevgili öğrencim.

• Mutlu 13
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Mehmet Göktürk yazdı:

Sen kim ya :)

Watch 7 kullanıyorum sevgili öğrencim.

Hayırlısı be Mehmet abi madem kullanıyorsunuz. Çok güzel saattir kullanmaya devam edin. ;) Klasiğe dönerseniz haberleşelim. Sevgiler :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Hayırlısı be Mehmet abi madem kullanıyorsunuz. Çok güzel saattir kullanmaya devam edin. ;) Klasiğe dönerseniz haberleşelim. Sevgiler :)

"Sen" şu 15 saat olayını bi açar mısınız.. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Mehmet Göktürk yazdı:

"Sen" şu 15 saat olayını bi açar mısınız.. :)

15 saat derken? 24 saat demek istediniz sanırım. Tuşlara hep beraber mi bastınız ne oldu :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Tuğberk Avar yazdı:

15 saat derken? 24 saat demek istediniz sanırım. Tuşlara hep beraber mi bastınız ne oldu :D

Şu kısmı demek istedim:

image.png.a2ccedf26c5371cf7f51f5041e5b0890.png

EDIT:  15 gün :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Mehmet Göktürk yazdı:

Şu kısmı demek istedim:

image.png.a2ccedf26c5371cf7f51f5041e5b0890.png

EDIT:  15 gün :)

'Sen' çok kullanıyorsundur. Çünkü 20 gün giden androidler sadece saate bakmak için 'kullanılıyormuş'. Öyle diyollar...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Anlayışınızda sorun var belli ki. Konu saat. Android telefon nereden çıktı ? Bana muhalif olup övdüğünüz saati aldırmaksa niyetiniz açıkça söyleyin sani bey. Yan yollar aramaya gerek yok!

Anlayışımda bi sorun yok da, kelime dağarcığınızda bi sorun var, anlatamıyorsunuz. Android saat yok ki? 

Size niye saat aldırmaya çalışayım, Huawei'den ya da başka markadan prim mi alıyorum, haberim yok?

Kafanızda uydurduğunuz, üstüne üstlük genel üsluba uymayan kelimelerle ifade dahi edemediğiniz cümlelerinize dikkat ediniz lütfen. Karşınızda asker arkadaşınız yok.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Anlayışımda bi sorun yok da, kelime dağarcığınızda bi sorun var, anlatamıyorsunuz. Android saat yok ki? 

Size niye saat aldırmaya çalışayım, Huawei'den ya da başka markadan prim mi alıyorum, haberim yok?

Kafanızda uydurduğunuz, üstüne üstlük genel üsluba uymayan kelimelerle ifade dahi edemediğiniz cümlelerinize dikkat ediniz lütfen. Karşınızda asker arkadaşınız yok.

Ortam daha fazla gerilmeden noktayı koyayım.

Bugün vatan, media markt, teknosa elektropoint vs bilimum magazalari gezdim. Hepsinde huawei gt 3 elite modeli 4500 tl. Nakitte dahi indirim yapmıyorlardı.

En son teknosaya girdim, peşinde indirim yok mu dedim. 4349 tl ye 6 taksit yapariz dediler ve aldim.

Tavsiye verenlere teşekkür ederim.

İki buçuk yıldır akilli saat kullanan arkadaşlarım var, henüz bozulmadı saatleri. İnşallah benimki de bozulmaz. Zira bozulursa buraya yazmamam emredildi. 😔

Bekleyip gorecegiz durumu.

https://www.epey.com/akilli-saat/huawei-watch-gt-3-elite-46mm.html

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

Hayırlı olsun Öner bey. Bozulursa devlet sırrı olarak tutacağınızı hepimiz not ettik :p 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Öner Kurukuz yazdı:

Hayırlı olsun.. Klasik görünümlü hem de :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Sani Gerşon yazdı:

Bilmiyorum yorumunuzda olan anlayışı. Ben sadece app watch iyi dedim siz bana karşı durdunuz üstelik aşağıladınız. Şimdi de suçluyorsunuz. Asker arkadaşım olamayacak kadar yaşınız var sanırım. Bu durum sizin daha anlayışlı olmanızı gerektirmez mi? Ben size karşı cevap yazmadım ama her cevabınız bana karşı sani bey.. tersliyorsunuz buna rağmen ters bi cevap vermeme gayretindeyim. İstediğiniz saati aldırın beni cidden ilgilendirmez. Beni ilgilendiren şey bana karşı olan ilginç tutumunuz.. 

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
Öner Kurukuz yazdı:

Ortam daha fazla gerilmeden noktayı koyayım.

Bugün vatan, media markt, teknosa elektropoint vs bilimum magazalari gezdim. Hepsinde huawei gt 3 elite modeli 4500 tl. Nakitte dahi indirim yapmıyorlardı.

En son teknosaya girdim, peşinde indirim yok mu dedim. 4349 tl ye 6 taksit yapariz dediler ve aldim.

Tavsiye verenlere teşekkür ederim.

İki buçuk yıldır akilli saat kullanan arkadaşlarım var, henüz bozulmadı saatleri. İnşallah benimki de bozulmaz. Zira bozulursa buraya yazmamam emredildi. 😔

Bekleyip gorecegiz durumu.

https://www.epey.com/akilli-saat/huawei-watch-gt-3-elite-46mm.html

İnşallah bozulmaz. Bu iğneleyici yorumunuzu ben de not ettim ama umarım siz de dürüst davranır yaşadığınız sorunları yazarsınız. 

Biz herhangi bir saate kötü demedik, en iyisi şu dedik sadece, sağa sola çekenler oldu varsın çeksinler. İnsanlar işine geleni işine geldiği gibi anlar aldırış ettiğim yok. 

Umarım sorunsuz kullanırsınız, sevgilerimle. :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Son seri Apple Watch kullanıyorum, normalde mesafeliyim akıllı saat işine ama heves ettim aldım, 2-3 güne bir mutlaka şarj etmek gerekiyor ki zaten her yanım alet dolu, sürekli bir şeylerin şarjı bitiyor, bir de saatin şarjıyla uğraşamam. Biraz daha kullanayım muhtemelen geri mekaniğe döneceğim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Selim Bilgin yazdı:

Son seri Apple Watch kullanıyorum, normalde mesafeliyim akıllı saat işine ama heves ettim aldım, 2-3 güne bir mutlaka şarj etmek gerekiyor ki zaten her yanım alet dolu, sürekli bir şeylerin şarjı bitiyor, bir de saatin şarjıyla uğraşamam. Biraz daha kullanayım muhtemelen geri mekaniğe döneceğim.

O duruma düşmemek için samsung ve apple'dan uzak durdum.

Telefonum samsung, saatim de samsung olsa çok iyi olurdu ancak ilk mesajımda yazdığım gibi ilk nokta uzun şarj...

diğer özellikler sonra gelir.

Zaten her gün telefon şarj ediyoruz bir de saati eklemek istemedim buna.

Ben de 2-3 gün şarj tutan saatleri neden para verip alırlar bi anlam veremiyorum ama tercih meselesidir deyip sessiz kalıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Ali Tuğberk Avar yazdı:

İnşallah bozulmaz. Bu iğneleyici yorumunuzu ben de not ettim ama umarım siz de dürüst davranır yaşadığınız sorunları yazarsınız. 

Biz herhangi bir saate kötü demedik, en iyisi şu dedik sadece, sağa sola çekenler oldu varsın çeksinler. İnsanlar işine geleni işine geldiği gibi anlar aldırış ettiğim yok. 

Umarım sorunsuz kullanırsınız, sevgilerimle. :)

Hocam çok alıngansınız cidden. Bu iyi birşey değil.

Konuyu açtığım ilk mesajımı okuyarak mı tavsiyede bulundunuz çok merak ediyorum..

Öner Kurukuz yazdı:

Merhaba.

19 yılın ardından maalesef bozulan Casio saatimin yerine artık teknolojik olsun diye bi akıllı saat alayım dedim.

Birkaç gündür araştırıyorum ancak kullanıcı yorumu hepsinden iyidir.

Öncelikle sarj.... Samsung baktım ama iki gün dayanmıyor diyorlar.

Huawei, Xiaomi, Amazfit gibi markalarda şarj uzun gidiyor.

Bunun yanında sağlık ve spor aktiviteleri fazla olursa iyi olur.

1500 - 3000 tl arası bakıyorum.

Kullananlar, memnun olanlar olmayanlar tavsiyelerinize açığım.

Özellikle şarj konusunu yazdım ve bütçem de 3000 tl dedim.

Siz ise apple tavsiye ediyorsunuz.

Aşağıdaki listede en pahalı apple watch saati görüyoruz ve şarj süresi 18 saat... (yazıyla on sekiz)

https://www.epey.com/akilli-saat/e/YToxOntzOjU6Im1hcmthIjthOjE6e2k6MDtzOjE6IjIiO319X3M6MTA6ImZpeWF0OkRFU0MiOw==/

Bir günü çıkarmıyor. Hadi çok az kullandım 1.5 gün idare etti diyelim. Benim saat alırken ki kriterim uzun şarj. Zaten kafadan eleniyor apple watch serisi.

Bu da 4700 tl lik apple watch..

https://www.epey.com/akilli-saat/apple-watch-se-40mm-uzay-grisi-aluminyum-kasa-ve-spor-kordon.html

Bunda da şarj süresi ortalama kullanımda 18 saat diyor.

Haa iddia ettiğiniz gibi 14 gün şarj süresi veren 4000 tl civarı apple ürünü varsa link verin inceleyelim.

Ama onu da yapmıyorsunuz ki? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"DSG çöp" diyen bir görüş vardır ya..

Huawei Watch Pro hediye aldım pili 5 gün gidiyordu. sürekli ekran açıkta ise 3 gün gidiyordu.

Apple Watch 7 aldım onu satıp. ekran açık 1.5 gün gidiyor ekran kapalı 2.5 gün gidiyor.

Ancak akşam 100% yatarsam sabaha %95 kolumda uyanabiliyorum.  Yani uyurken az yakıyor. Sürekli uyursak belki 5-6 gün gidebilir.

Bana en faydalı iki yönü var:

1- aramaları kaçırmıyorum telefon sessizde vs olsa da

2- takvim randevu yaklaşan şeyler görünüyor  (daha iyi de görülebilirdi)

3- sabah çok iyi uyandırıyor

kötü yönü:  telefon masada yahut araçta dururken gelen bildirimler sadece saatte görülüyor. Saati de görmen için kolunu kaldırman lazım. Oysa telefon karşında idi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...