İçeriğe Yönlendir

Çöp Şiş Kazzığı - Söke/AYDIN

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Başlığı bilerek kazzığı diye yazdım. Kazık kibar kaldı çünkü.

Dün çeşmealtı’na gitmiştik. Urla/İzmir

3 köfte

1 tavuk şiş

3 arpa suyu

1 soda

1 fanta

1 litre su

Toplam 570.00 TL

Bugün günübirlik Bodrum’a gidip geldik.

Dönüşte çöp şiş yemek için Söke/Aydın’da bir işletmeye girdik.

2 tane tek

2 tane buçuk

3 ayran

1 kola

Toplam 830,00 TL

Kasaya gittim hesabı ödemeye, masa numarasını söyledim.

Numaraya bakmıyoruz dedi.

Yediklerimizi söyledim, 830 dedi. 

Tek porsiyon fiyatını sordum söyledi.

Buçuk ne kadar dedim, bilmiyorum hesaplayayım dedi. Tabi bende film koptu. Menü listeniz nerede dedim, yok dedi.

Masa numarasına bakmıyorsun, ürün fiyatından haberin yok doğru masayı doğru fiyatla hesapladığından nasıl emin olacağım, hesabı ödemiyorum polis çağırıyorum dedim.

Çağırın, biz denetleniyoruz dedi.

Ya sizde ya da sizi denetleyenlerde bir sıkıntı var dedim. Yemeği yedin sonra fiyat soruyorsun dedi. Fiyat listesini çıkar bakacağım dedim.

Liste gelmedi, kasaya başkasını çağırdılar. Elemana bu hesabı ödemiyorum polis çağırıyorum dedim. Çağır dedi. Bu paraya kordonda balık yerim, ya düzgün fiyat ver, ya da ödemiyorum dedim. 680,00 TL ödedim çıktım. Açlıktan öleceğimi bilsem bir daha Aydın il sınırları içinde çöp şiş yemem artık. Rezil bir firmaymış.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aydın otoyol çıkışı Muğla tarafına dönüşte sağda köfteci var. Denişik ismi. Porsiyon köfte denişik ayran 90 lira ödedim iki hafta önce. Kredi kartı makinası bozuk dedi. Bulaşık hane nerede dedim makina çalıştı. Ateyizler imana geldi mikanos kıyılarına gittiler

• Beğen 2
  • Mutlu 13
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Nihat Palolu yazdı:

680,00 TL ödedim çıktım.

Sorun bence Aydın'da değil de, işletmede olmalı.

Menü kanuni olarak bulunmak zorunda. Sen de otururken sorman lazımdı abi.

Gelelim diğer konuya: 680TL ödenebilecek bir hesabı 830'a kitlemeye devam ederse bu esnaf, ya esnaf aç kalır böyle böyle, ya da enflasyon hiç düzelmez...

Dip not: Bugün iki farklı yerden döner fiyatı baktım yemeksepeti'nden. İkisi de lüks restoran sınıfında. Birinde 157TL olan döner, diğerinde 1.5 porsiyon olarak 134TL idi. Biraz iş bize de düşüyor açıkçası...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Menü sorarım yoksa kalkarım. Fiyat pahalı gelirse kalkarım. Servis ücreti yazarsa kalkarım. (Bahşiş e  karar verme özgürlüğümü kimse elimden alamaz.) Ortaya "salata vs vs  getireyim mi" dediklerinde istemem.

Kalkmaktan utanmamalıyız.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Servet Aydın yazdı:

Aydın otoyol çıkışı Muğla tarafına dönüşte sağda köfteci var. Denişik ismi. Porsiyon köfte denişik ayran 90 lira ödedim iki hafta önce. Kredi kartı makinası bozuk dedi. Bulaşık hane nerede dedim makina çalıştı. Ateyizler imana geldi mikanos kıyılarına gittiler

Biryerde yemek yedim. Kredi kartı geçiyor mu diye sordum.

Geçiyor abi ama makinası yok dedi 🤣

• Beğen 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Sani Gerşon yazdı:

Sorun bence Aydın'da değil de, işletmede olmalı.

Menü kanuni olarak bulunmak zorunda. Sen de otururken sorman lazımdı abi.

Gelelim diğer konuya: 680TL ödenebilecek bir hesabı 830'a kitlemeye devam ederse bu esnaf, ya esnaf aç kalır böyle böyle, ya da enflasyon hiç düzelmez...

Dip not: Bugün iki farklı yerden döner fiyatı baktım yemeksepeti'nden. İkisi de lüks restoran sınıfında. Birinde 157TL olan döner, diğerinde 1.5 porsiyon olarak 134TL idi. Biraz iş bize de düşüyor açıkçası...

Sani 2 tane ürün var zaten.

Çöp şiş ve sucuk.

Menüyü o yüzden istemedim.

Buçuk porsiyonun fiyatını bilmiyorum deyince olay koptu zaten. Fiyatını bilmeden nasıl hesapladı, salladı veya tek porsiyonu 2 ile çarptı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Böyle durumlarla karşılaşmamak için, bilmediğim yerlerde isem kurumsallara gidiyorum. 
hd iskender, bay döner,  ramiz, yusuf vb. 

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Böyle durumlarla karşılaşmamak için, bilmediğim yerlerde isem kurumsallara gidiyorum. 
hd iskender, bay döner,  ramiz, yusuf vb. 

Çöp şişcilerde kurumsal yok abi, kara düzen.

Düzgün çalışsalar markalaşırlar, turizm getirisi olur. Bunlar sadece içeriyi düdüklüyorlar.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Soygun bu ya, ahlaksızlık.. Muhittin beyin söylediği gibi menü yoksa kalkmak lazım demek ki..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Eskişehirden Çanakkaleye Oradan İzmir e gideceğiz. 3 kişi yola çıktık. Bursa Karacabey yakınlarında bir tavacı var. Girdik. Menü sordum yok dediler. Kalkalım dedim arkadaşlara, illa olmaz nereye kalkıyoruz dediler. Oturmak zorunda kaldık.

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Olcay Diker
Nihat Palolu yazdı:

Sani 2 tane ürün var zaten.

Çöp şiş ve sucuk.

Menüyü o yüzden istemedim.

Buçuk porsiyonun fiyatını bilmiyorum deyince olay koptu zaten. Fiyatını bilmeden nasıl hesapladı, salladı veya tek porsiyonu 2 ile çarptı.

konumum Aydın malum,  

yazın 3  4  ay kuş adasına gider gelirim neredeyse her hafta sonu, oralardan geçerim

maalesef bu tarz olayları duyduğum için, transit geçerim mekanları,

uzun yoldan gelen

karnı acıkan

deneyim yaşamak isteyenler için

durum can sıkıyor gerçekten..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

isletmenin adi google yorumlarda gorunuyor mu bilmiyorum ama görünüyorsa mutlaka yorum olarak belirtin. geri bildirimler onemli.

bilmedigim bir yere giderken mukakkak yorumlara bakar oyle giderim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

çöp şişçiler fiyatı belirlerken nasıl olsa bu yolun yolcusu bitmez memnun kalmasada olur nasıl geçirirsem iyi para kazansam diye düşünüyor başka açıklaması yok bunun, iş için  sürekli izmir e gidip geliyorum arada uğruyoruz gerçekten çok pahalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Ben Söke de ikamet ediyorum. Ben sökeli olarak gidip yemem. Yemedim. Çünkü o fiyatlar gerçek. Misafir geldi mi mecbur gideriz. Dikkat edin yerli plaka yoktur dükkan onlerinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İşletme sahipleri de sökeli felan değil oralara “çökmüş” tipler oluyor genellikle

Eski yıllarda ( 70 ler 80 ler) böyle değildi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Bu tarz yerler  "Türkler gelmesin zaten, yabancı gelsin" diyen yerler.

Ben 2017 de fethiyede lahmacun sordum, 70 tl dedi.

Burada 3 tl olan lahmacun...

Altın kaplama mı diye sormuştum, "Türkler gelmesin diye bu fiyat" dedi.

Türk turist istemiyoruz demişti.

Bu tarz yerlerin işletme ruhsatını almadıkça boyle kendi insanını kazıklamaya devam ederler.

Pandemi girdiğinde ülkeye yabancı girişi kapatıldığında yusuf Yusuf diyorlardı ama.

"Ne olur Türk turist gelsin yoksa dükkan kapatacağız" diye ağlıyorlardı. Beter olsunlar diyeceğim ama bu sene de bu pahalılığa rağmen oteller ve pansiyonlar dolmuş. Bizimkilere de müstehak demek ki.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fethiye'de yabancı olur ama Aydın da ne kadar yabancı var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Fiyata bak be, hep diyorum bizim düşmanımız kendi milletimiz diye, adamlar her fırsatta geçiriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Öner Kurukuz yazdı:

"Türkler gelmesin diye bu fiyat" dedi.

Evren Erakçora yazdı:

Aslında kendimize yabancılaşıyoruz yabancılaştırılıyoruz , Esnaflık geleneği kayboluyor Fırsatçılık aldı başını gidiyor.

Yıllar önce Arife günü stop lambam yanmıyordu  yola çıkacaktım 1 tane parçacı buldum basit bir halojene 5 6 kat fiyat ödemiştim montaj falanda yok.

Halojen aldım borcumu sordum Maşallah dedim anlamıştır alıp çıktım dükkandan şimdiki aklım olsa almadan çıkar giderdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Google Maps yorumları önemli. Ben de gitmeden önce mutlaka bakarım yorumlara. 
Önceki yıllarda Halfeti’ye gittim. Gölet üzerinde restoranlar var sıra ile. 
Bizde geziyoruz daha acıkmadık. Birinin girişinde bir eleman var menü dağıtıyor geçenlere. Menüyü aldım teşekkür edip devam ettim. Tekrar seslenip durdurdu beni “abi bizde ye yeme önemli değil ama burada hangi restorana girersen gir önce fiyat sor” dedi. Her neyse tekne turu filan yaptık acıktık. Elemanın söylediği şeyi çoktan unuttum ben. Bir mekana oturduk balık yedik. 
Servisin kötülüğüne mi yanayım, ödediğim paraya mı yanayım bilemedim :)  Kulağa küpe oldu. :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
Evren Erakçora yazdı:

Fethiye Bodrum Marmaris yolu söke ve Çin'e üzerinde gidilir. Yani istanbul buradan gecer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Aydın ortaklarda çöğ şiş yedim.  Fiyat konusu normaldi. Ama rahatsız olduğum konu dükkanlarına müşteri çekmek için arabanın önüne atlıyorlardı. Ayrıca o çöp şişi daha güzel yapabilirler. Mesela aralara koydukları yağlar hiç kızarmıyordu. Bembeyaz önümüze geliyordu. Biraz kızarması iyi olurdu. 

@Öner Kurukuz hocam o mekanlarda ödenen yüksek ücretler yemeğin hak ettiği ücret değil. Manzaranın, konumun ücreti.  Bence normal. Anadolu da bir dükkanın kirası ile bodrumda denize sıfır işletmenin kirası aynı değildir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fevzi Göktaş yazdı:

Fethiye Bodrum Marmaris yolu söke ve Çin'e üzerinde gidilir. Yani istanbul buradan gecer

Çine de çok köfte yedim hiç öpmediler :) Köfteleri nefis.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...