İçeriğe Yönlendir

Çöp Şiş Kazzığı - Söke/AYDIN

Nihat Palolu

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Manavgattan dönerken "Dedenin Yeri"nden kiraz, papaz erik ve muz aldık. Dedem sağolsun, bütün ürünleri çok güzeldi. Keşke daha fazla alsaymışım... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Ordu'da Aybastı yaylasında kuzu pirzola söyledik çok övdüler tadalım dedik adamlar içine böbrek koymuşlar. Şikayet ettik hiç oralı olmadılar. Eğer giderseniz kuzu pirzola parasına sakatat yiyebilirsiniz baştan istemediğinizi söyleyin

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Yunanistandayim, her akşam dışarda yemek yiyoruz... Şuana kadar en fazla ödediğim hesap 42 euro... 

Ayıptır söylemesi bu ücretin içerisinde Kalamar, ahtapot, köfte, hamsi tava, kabak kızartma, patates kızartma, midye, portakal suyu, 2 bira, 35 lik uzo aklıma gelmeyen 1 kac bi sey daha var... 

Sonra Türkiyede aynı şeyleri yediğimi varsaydım, kendimce bir hesap yaptım ve aşa yukarı 2 bin TL gibi bir rakama denk geldiğini gördüm...

Sonra bir daha düşündüm kendi vatandaşına bu hesabı çıkartanlar Turiste ne yapmaz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erkut Uysal yazdı:

Yunanistandayim, her akşam dışarda yemek yiyoruz... Şuana kadar en fazla ödediğim hesap 42 euro... 

Ayıptır söylemesi bu ücretin içerisinde Kalamar, ahtapot, köfte, hamsi tava, kabak kızartma, patates kızartma, midye, portakal suyu, 2 bira, 35 lik uzo aklıma gelmeyen 1 kac bi sey daha var... 

Sonra Türkiyede aynı şeyleri yediğimi varsaydım, kendimce bir hesap yaptım ve aşa yukarı 2 bin TL gibi bir rakama denk geldiğini gördüm...

Sonra bir daha düşündüm kendi vatandaşına bu hesabı çıkartanlar Turiste ne yapmaz...

euro değerli bir para. Masadaki o ürünleri kolay alır. Yunanistan ekonomik krizinin sebebi zaten euro değerinde katma değer üretim yapamamasından kaynaklanıyordu.  Arkasında koca ab ve amerika var. Ne kadar batarsa batsın ayakta kalıyor işte. Tabi bu bizim ekonomiyi açıklamıyor o ayrı. Onlar g8, biz g20’den bile çıktık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mert Gülkokan yazdı:
Evren Erakçora yazdı:
16 lira mı iskender?   

Evet

130 TL kıyma :( 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Kırkağaç akhisar üzeri kavun da almaz olduk bu tokatçı zihniyet nedeniyle

Balıkesir ivrindi tarafında hala alabiliyoruz yoldan. Hem uygun fiyatlı hem süperler. Bir iki tane de onlar hediye ediyor. Köy insanı gönlü zengin.

3 milyon tl lik landla yanaşıp pazarlık yapan var birde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

..

3 milyon tl lik landla yanaşıp pazarlık yapan var birde.

Zaten onlar o landı öyle alıyorlar. Biz yapamıyoruz öyle işte.

Allahtan land sahibiyim...

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Zaten onlar o landı öyle alıyorlar. Biz yapamıyoruz öyle işte.

Allahtan land sahibiyim...

Hocam illa öyle almamıştır tabi de 5 tl indirim koparmaya çalışmak ne bileyim o elleri kurumuş toprağa dönmüş adamdan utanmıyorsan o landdan ya da neyse ondan utan bari. Ben bu arabaya binip 5 tl nin arkasında koşmamam lazım demesi lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

Hocam illa öyle almamıştır tabi de 5 tl indirim koparmaya çalışmak ne bileyim o elleri kurumuş toprağa dönmüş adamdan utanmıyorsan o landdan ya da neyse ondan utan bari. Ben bu arabaya binip 5 tl nin arkasında koşmamam lazım demesi lazım.

öyle alıyorlar.. yanlış anlama olmasın. Sineğin yağını çıkara çıkara açıkgözlük  yapa yapa herkesi tepeliyorlar onlar. Elbette 5 lira biriktirerek demek istemedim. 

Sen ben 3-5 hesabı yapmazken mesela onlar herşeyde sıkı pazarlık yapar. kanlarında var. Kenardan emniyet şeridinden giderler basarlar geçerler yol vermezler.. tüm hayatları aynı paralelde. onu demek istedim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Kırkağaç akhisar üzeri kavun da almaz olduk bu tokatçı zihniyet nedeniyle
Kavun seven biri olarak iki kavuna 120 TL . ödedim (sarı olan) birisini yedik tadı çok güzel di
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Siz birde hiç ses etmeden oturup Cunda da balık yiyin, kart limitiniz sağlam olsun yalnız [emoji16]

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

2 snicker ve yarım litre devam sütü ile 500 km yol giderim. 40 tl :)

Kilometrede 8 kuruş yani, çok iyi rakam.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Google

"Zafer Algöz Öztürk Serengil, Fransız Mutfağı Anısı"

Search...

:D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Siz birde hiç ses etmeden oturup Cunda da balık yiyin, kart limitiniz sağlam olsun yalnız emoji16.png

10 sene evvel falan yemiştik , alkol almayınca çok kazık değildi.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evren Erakçora yazdı:

10 sene evvel falan yemiştik , alkol almayınca çok kazık değildi.

Alım gücümüz 10 kat iyiydi o zamanlarda. Vay be..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Siz birde hiç ses etmeden oturup Cunda da balık yiyin, kart limitiniz sağlam olsun yalnız emoji16.png

Birkac gün önce Ayvalık’ta popüler bir balıkçıya gittim. Daha önce de gittigim ve bildigim bir yerdi. 700 gr deniz levrek, karides, kalamar, atom, salata ve 2 duble fermante üzüm suyuna 900 lira ödedim. Beklediğimden uygundu. En azından balık ucuzdu. Bedava nerdeyse. 245 lira yazmislar. Almanya’da markette daha pahalı o balık. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

prensibim: menüyü görmeden sipariş vermem. bence o işletmeyi bir yerlere şikayet edin diyeceğim ama kimi kime neyi nereye onu bilmiyorum

Mehmet Göktürk yazdı:

Mola gibi durumlarda gözleme tost vb en uygunudur.

Yahut bilinen iskender köfteci yusuf vb.

kamyonlar nerede çok ise tercihim orası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

prensibim: menüyü görmeden sipariş vermem. bence o işletmeyi bir yerlere şikayet edin diyeceğim ama kimi kime neyi nereye onu bilmiyorum

Bazen çok dandik yerlerde duruyorlar abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Google
"Zafer Algöz Öztürk Serengil, Fransız Mutfağı Anısı"
Search...

[emoji3]
Hasirtti ......[emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

Şikayete gelecek cevap; işletmenin yapılan denetiminde ‘’ işyeri açma ve çalışma ruhsatı olduğu ve açılış kapanış saatlerine riayet ettiği tespit edildi’’.  Adım gibi eminim ki bu cevap gelecek. Sinirlerimin bozulmasını istemediğim için şikayet etmiyorum. Normalde benim zabıtayı aramam ve zabıtanın da hemen gelmesi gerekir. Gelmeyeceğini bildiğim için aramadım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erdem Doğan yazdı:

Birkac gün önce Ayvalık’ta popüler bir balıkçıya gittim. Daha önce de gittigim ve bildigim bir yerdi. 700 gr deniz levrek, karides, kalamar, atom, salata ve 2 duble fermante üzüm suyuna 900 lira ödedim. Beklediğimden uygundu. En azından balık ucuzdu. Bedava nerdeyse. 245 lira yazmislar. Almanya’da markette daha pahalı o balık. 

ora almanya, ben artık balıkçı koop larına takılıyorum, en güzeli ve hatta lokanradan daha güzel yapıyorlar, fiyatlar çay parası geldi ayvalığın yanında...

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Geçenlerde bir işletmecinin röportajını dinledim. Adam diyor ki "Herşey 4-5 kat daha pahalı oldu ama yine de boş yerim yok. Ben fiyatları 15 kat pahalı yapsam yine gelecekler. Çünkü gelenler tatil yapmak için değil bu kadar pahalı bir tatili yapabildiklerini çevresine göstermek için geliyor."

Durum gerçekten böyle ise Allah daha beter etsin ne diyim... 😡

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sivas merkez Erenler'de. 

5 adet porsiyon Sivas köftesine tam 430 tl ödeyerek bir rekor kırdım :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gülkokan yazdı:

Yemek için marmarisin giriişinde hacının yeri var fiyatlar her zaman çok komiktir ve kredi kartı geçmez işin içine faiz girdiği için
Yemeklerde lezzetli ve kalitelidir

Güncel mi bu fiyatlar. ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...