İçeriğe Yönlendir

Karavan Tatili Hakkında Öneriler

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu

Karavanımız şöyle birşey, fena geçmiyor bugün son günümüz.Sürekli bir aksiyon içerisinde olduğumuz için çok bakamıyorum foruma dönünce detaylıca yazmaya çalışacağım serüvenimizi 🙂

23D580FB-04E9-4DA6-896C-1E79B6B40099.jpeg

E8198213-5B05-4400-BC15-AEEFA99C4D13.jpeg

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

plaja böyle sıfır yanaşanlara sinir oluyorum. zaten onlar yüzünden her yerden karavancıları kovmaya başladılar. 

napayım açık konuştum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

plaja böyle sıfır yanaşanlara sinir oluyorum. zaten onlar yüzünden her yerden karavancıları kovmaya başladılar. 

Sanırım gece yanaşmıştır hocam, bir de paralel park edilmiş, gündüz kesin herkesin gözüne batar :)
Alttaki fotoğrafın gündüz olduğunu sonradan fark ettim :) 

tarihinde Ahmet Aybeyaz tarafından düzenlendi
Ekleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam açık görüşünüz için teşekkür ederim, ancak burası plaj değil. Fotoğraflar aynı yere ait.

Marmaris Söğüt'e gittiniz mi bilmiyorum ancak "plaj" dediğimiz kısım farklı bir yerde. "Plaj" kısmına hiç park etmedik.

Karavancıların kovulma nedeni biraz daha farklı, sebeplerini tecrübe ettik, bizi hiç kovmadılar :) 

Kovulma nedenleri daha çok çöp, wc ve konakladıkları yerde çok uzun süre kalmaları ve haddinden fazla yayılmaları. Milas - Ören'de böyle bir yer vardı ve çok kötü idi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Karavan tecrübesi ile ilgili görüşlerimi yazayım.

Rotamız : Ören -> Bencik koyu  - > Datça merkez -> Palamutbükü ->  Söğüt -> Bozburun 

Hiç biri tesis değildi.

Toplam km: 1456

Yakıt masrafı  3527 tl

Toplam maliyet : 20k üzerinde sanırım, karavan kirası dahil.

Karavanımız ticari amaçla yapıldığı için eksikleri maalesef vardı. Özellikle su ile ilgili sorun yaşadık, ilk 2 gün haricinde su kullanımı yapamadık. Tüm ihtiyaçlarımızı cafe, beach tarzı yerlerde gördük. Su sorunu olduğu için bir yerde maks kalış günü 1 gün oldu,  sadece Örende 2 gün kaldık.

Karavanda uyumak epey keyifliymiş, çadır ile kıyaslanır ise çok daha rahattı.

Tekrar kiralar mıyım ? Evet kiralarım.

Karavanın bizim için en büyük artısı kendi aracımız ile keşfettiğimiz yerlerde kalabilmek oldu.

Merak edilen sorular olursa edindiğim kısa tecrübe ile yanıtlaya çalışırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Hocam açık görüşünüz için teşekkür ederim, ancak burası plaj değil. ..

Su kenarına diye düzeltiyorum. 

..

Karavancıların kovulma nedeni biraz daha farklı, sebeplerini tecrübe ettik, bizi hiç kovmadılar :) 

.

Herkesi kovacaklar diye bir durum yok. Genel sorun bu. Mesela çandarlıda bu nedenle sahil şeridine park yasağı geldi. 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Su kenarına diye düzeltiyorum. 

Herkesi kovacaklar diye bir durum yok. Genel sorun bu. Mesela çandarlıda bu nedenle sahil şeridine park yasağı geldi. 

Konaklanabilecek karavan parkları olsa aslında, belediye ait olabilir.Belli bir ücret karşılığında konaklanabilir, wc duş vs olsa çok sorun olmaz.

Özel tesisler geceliğine 400 500 lira çekiyor, kimse gitmiyor öyle olunca da.

Zor bir konu, hazır değiliz sanırım karavan işine.Karavandan ziyade insanımız pis, gittiğim koylarda çöp toplamaktan yoruldum.Eğitim şart.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Konaklanabilecek karavan parkları olsa aslında, belediye ait olabilir.Belli bir ücret karşılığında konaklanabilir, wc duş vs olsa çok sorun olmaz.

Özel tesisler geceliğine 400 500 lira çekiyor, kimse gitmiyor öyle olunca da.

Zor bir konu, hazır değiliz sanırım karavan işine.Karavandan ziyade insanımız pis, gittiğim koylarda çöp toplamaktan yoruldum.Eğitim şart.

Elbette aynen bu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

...

Karavanda uyumak epey keyifliymiş, çadır ile kıyaslanır ise çok daha rahattı.

...

Tatilinizin keyifli geçtiğine çok sevindim. Karavanda uyumak zaman geçirmek gerçekten çok keyifli. 

Ayrıca 3 yazda şunu öğrendim, tamirden anlamalısınız, hareketli bir ev mutlaka sorunlar çıkıyor en kalitelisinde bile :) bu yüzden tamirat gerekebiliyor. 

Bu yaz Adria bir karavan komşumda okuma lambalarında sorun vardı, arkadaş tamir ederken sigortalarını attırmış karavanın, basit bir şey ama yanında yoktu sigorta, bulunduğumuz yere en yakın sanayi de 30km civarı ve haftasonu kapalı, benim araçta bulunan sigortalardan takıp halletmiştik.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...