İçeriğe Yönlendir

Mercedes CLA Hasar ve Hukuk Savaşı

Cem Işık

Recommended Posts

Doğan Arşiray

mercedes, mesela cam tedariği ve bazı yüksek dayanımlı metal parçalar açısından problem yaşayacağını beyan etmiş. enerji krizi ni önceden gördükleri için stok yapıyorlarmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Murat Azalma yazdı:

Çok geçmiş olsun. umarım dava can sıkacak ve bezdirecek kadar uzamaz. sizin açtığınız davaya emsal olarak , hatalı yol, kavşak gibi yerlere de dava açılabilir mi ? 

Araçta zarar oluştu ise dava açılır tabi. Haksız fiilden ötürü zarar gören, karşı taraftan tazmin isteyebilir.

Bu arada 10 sene kadar önce k.peder, yolda bulunan bir yön tabelası kaynak makinesiyle kesilmiş ve 15 cm kadar ucu keskin boru şeklinde yolda kalmış, k. peder farketmiyor ve dur kalk trafikte o demirin üstünden geçince sol ön tekeri yarılıp araç aniden sol tarafa yığılarak sol bariyere çarpıyor. Çamurluk vs derken zarar epey büyüktü ancak trafik polisinden rapor tutulmadığı gerekçesi ile o başvurumuz reddedilmişti. Ancak artık tek taraflı kazalarda rapor zorunluluğu olmadığından ona güveniyoruz şimdiki olayda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geçmiş olsun Cem.. Ben o listeyi çıkma olarak yarım günde tamamlar aynı gün kargoya veririm. Mercedes özel bir araca biniyorsunuz havası vermek istiyor. Parça depoda yok yeniden üretilecek ne demek yav ? Ya onu üreten işçi emekli olduysa.. 😄

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Geçmiş olsun. Benim aklıma çukur ve etrafındaki uyarıcı levhalar takıldı. Bir emniyet bandı en basitinden bi reflektörlü duba gibi bi şey olsa dahi karşının lehine olur. Hiç bir şey yok muydu Cem hocam

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Görkem Karakaş yazdı:

Geçmiş olsun. Benim aklıma çukur ve etrafındaki uyarıcı levhalar takıldı. Bir emniyet bandı en basitinden bi reflektörlü duba gibi bi şey olsa dahi karşının lehine olur. Hiç bir şey yok muydu Cem hocam

Dikiş ipliği bile yoktu. 3-4 araba düşmüş, ama onlar yerden yüksek olduğu için ufak tefek hasarla atlatmışlar, en son baldız sert düşünce (25-30 KM gibi bir hızla) , çukurun olduğu yerin önünde belediye sosyal tesisi var, oranın güvenlikleri bir duba ve şerit koymuşlar akıl edip. Güvenlik kamerası kayıtlarına ulaştım, herhangi bir tedbir alınmadığı ayan beyan ortada ilgili kayıtlardan. Bizim araç düşüyor, güvenlikler gelip yardımcı oluyorlar ve sonra dubayı koyuyorlar, kamera kayıtlarında hepsi mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Serkan Toker yazdı:

Geçmiş olsun Cem.. Ben o listeyi çıkma olarak yarım günde tamamlar aynı gün kargoya veririm. Mercedes özel bir araca biniyorsunuz havası vermek istiyor. Parça depoda yok yeniden üretilecek ne demek yav ? Ya onu üreten işçi emekli olduysa.. 😄

Abi haklısın,sanayiden hepsi temin edilirdi de, illa yetkili servis diye ısrar edilince bir şey diyemedim ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Geçmiş olsun Abim. Babam, yıllar önce su mazgalı yüzünden karteri delmişti.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yıllar önce evin yakınında bir yerde yolu dikene kazmışlar, 1 m civarı bir çukur ama geniş değil. Hiç bir levha falan yok, ayrıca aydınlatma da az. Giderken içimden "inşallah buraya kimse düşmez" diye geçirdim. Dönüşte bir tane toros herhalde hızlı gelmiş olacak ki, çukurun kenarındaki toprağı aşıp çukura burnunun üzerine girmiş, arkası havada duruyordu. 

Ve çukura düşme deyince aklıma hep bu video gelir. Sesli izleyince her seferinde insanın içi cız ediyor. Bir dükkanın en az 1 aylık işi çıkar bu videodan. 

• Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mercedes ikame verdi mi ?

İkame araçları az sayıdaymış abi, 3-4 tane varmış, iade alınca da sırada bekleyenler varmış. Sıra size gelince vereceğiz dediler ama halen ses seda yok ikame işinden. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

İkame araçları az sayıdaymış abi, 3-4 tane varmış, iade alınca da sırada bekleyenler varmış. Sıra size gelince vereceğiz dediler ama halen ses seda yok ikame işinden. 

e dışarıdan kiralasınlar??? niye fark ödeniyor o zaman poliçeye?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Geçmiş olsun Allah beterinden korusun. Umarım işleriniz rast giderde bir an önce bu problemden kurtulursunuz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

e dışarıdan kiralasınlar??? niye fark ödeniyor o zaman poliçeye?

Poliçeden gelen ikame zaten dışarıdan kiralanıyor.

Asıl olay, Mercedes yapmalı bunu. O da poliçeden bağımsız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Cem Işık yazdı:

Araçta zarar oluştu ise dava açılır tabi. Haksız fiilden ötürü zarar gören, karşı taraftan tazmin isteyebilir.

Bu arada 10 sene kadar önce k.peder, yolda bulunan bir yön tabelası kaynak makinesiyle kesilmiş ve 15 cm kadar ucu keskin boru şeklinde yolda kalmış, k. peder farketmiyor ve dur kalk trafikte o demirin üstünden geçince sol ön tekeri yarılıp araç aniden sol tarafa yığılarak sol bariyere çarpıyor. Çamurluk vs derken zarar epey büyüktü ancak trafik polisinden rapor tutulmadığı gerekçesi ile o başvurumuz reddedilmişti. Ancak artık tek taraflı kazalarda rapor zorunluluğu olmadığından ona güveniyoruz şimdiki olayda. 

O kaza için de geçmiş olsun abi. Teşekkür ederim bilgi için. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

150 ye 1 haftada yıldızlı parça ile itina ile toplatırım :fiuw: 3 aylık yatardan da kurtarınca bi sakalımız alırız ağbiiii diyecek bi eleman yok mu yahu ne günlere kaldık

not: değişensiz, eksperle servis anlaşmış dersin o derece

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Merak ettim. Hanımefendi acaba bundan sonra merceces alır mı? 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Alır ama SUV olanları. Yerden yüksek olsaymış böyle olmazmış :)

• Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çogh ayıp, merso ilk elde seçim kriteridir, bayiye gdilir, model/renk seçilir, havale yapılır bitti

Cem Işık yazdı:

Alır ama SUV olanları. Yerden yüksek olsaymış böyle olmazmış :)

haklı güzel tespit şahsen tebrik ediyorum

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben de alırdım. Bakayım gerçek mersocu mu dedim :tongue:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben de alırdım. Bakayım gerçek mersocu mu dedim :tongue:

v12 nin yan etkileri birkaç hafta sürer, sonra normale dönersin :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

geçmiş olsun cem abi

yetkili servis değilde kaskonun anlaşmalı servisine verseniz olmazmı bence çözerler imkansız olarak görünüyor bazen ama birileri bir depodan bulup çıkarıyor

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Gök yazdı:

geçmiş olsun cem abi

yetkili servis değilde kaskonun anlaşmalı servisine verseniz olmazmı bence çözerler imkansız olarak görünüyor bazen ama birileri bir depodan bulup çıkarıyor

YEtkiliye vermeden önce yapılsa olurdu belki ama siparişler verildi, iş işten geçti bana kalırsa. Yetkili onarsın dedikleri için hiç müdahil olmadım ben

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Yetkili onarsın dedikleri için hiç müdahil olmadım ben

tecrübenin vücud bulmuş hali budur

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...