İçeriğe Yönlendir

Mercedes CLA Hasar ve Hukuk Savaşı

Cem Işık

Recommended Posts

Onur Bulut

Geçmiş olsun. Süreç baya bir uzun olacak gibi. Parça işi banada saçma geldi. Neticede özel bir seri değil Maybach Brabus vb. Cla yani Avrupa'da çokça mevcut olan bir model. Yetkili servisi parça tedariki konusunda sürekli sıkıştırın. Siparişe özel parçamı üretilir ne günlere kalmışız. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Aracın yattığı süre boyunca kiralık araç bedeli ve değer kaybı alacağı da iskiden talep ve tahsil edilebilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Cem geçmiş olsun 

Servet abiye katılıyorum yedek parça işinde bir katakulli var servise baskı yap Aracın tamir süresi 3 ay olamaz parça bulamıyorsa o onun sorunun kaç yaşında araç ki daha 10 yılı geçmiş olsa anlarım ama daha yeni araç parça stoğu tutmak zorunda 

Benim a3 zamanında kazada aracı 20 günde teslim edeceklerdi edemediler teslim edene kadar sıfır a3 vermişlerdi bana sonra aracı teslim ettiler beğenmeyip geri verdim bu seferde 2 hafta araçları yoktu a4 verdiler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

İski’den kuruşuna kadar alın her şeyi. Böyle iş yapılmaz. Ya daha ciddi cana zarar veren bir şey olsaydı. 
Geçmiş olsun hocam. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Cem Işık yazdı:

Türkiyedeki tüm depolardan sorulmuş, Almanya depolarda dahi bulunamayınca üretime gireceği söylendi. Klasik araba ya da s class gibi kupon tabir edilen araç olsa anlarım da 2017 model cla km’de araçta olması garip geldi bana . Bu arada mercedes maksimum 10-15 gün, kasko da 10-15 gün araç veriyor ikame. 

Geçmiş olsun, parça bulunmaması şuan için normal, gidişata bakılırsa tam durmaya doğru gidiyoruz, özellikle ab ülkelerinin işi kötü...

bu arada demişler zaten, yerine araba vermeliler, parça yoksa seninkini alıp yeni araç bile almak için uğraşabilirsin bence, parça yoksa onların sorunu...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Fırtına öncesi sessizlik bu. Daha büyük şeyler olacak.

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

Aracın yattığı süre boyunca kiralık araç bedeli ve değer kaybı alacağı da iskiden talep ve tahsil edilebilir.

merso nun keyfi 3 ay değil de 9 ay sonra gelirse?  neden bayinin/ distribütörün keyfini vatandaş ödüyor?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
İlkay Başaran yazdı:

Ali abinin repliği değil mi bu :D 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

merso nun keyfi 3 ay değil de 9 ay sonra gelirse?  neden bayinin/ distribütörün keyfini vatandaş ödüyor?

Abi aslına bakarsan, vatandaş ödemeyecek. İski ilgili inşaat işini bir taşerona vermiş, 11 bin tl tutmuş iş, iski kendisi yapsa böyle yarım yamalak yapmazdı tahmin ediyorum ki. Dava sürecinde de zararı direkt o taşerona rücu edeceklerdir zaten. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

taşerona rücu edeceklerdir zaten. 

firma adresi çay ocağı çıkar :mangal: serviste ki tamir süresi, distribütörün tedarik süresi olarak hesaplanırsa o iş biraz yaş olur, bayi bu ultra bekleme süresini telafi etmeli derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

kesin :D

Köksal Yılmaz yazdı:

gelecek onunda zamanı gelecek az kaldı...

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

Bilirkişi aracın onarılması için gerekli süreyi hesaplıyor her şey içtihat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

Bilirkişi aracın onarılması için gerekli süreyi hesaplıyor her şey içtihat.

onu diyorum distribütör süresi önemsiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Mercedes forumunda Gudicik mi ne biri vardı. Çok eski Mercedesler için bile fabrikada üretilip 15 gün içinde parça turkiyede olur diyordu. Bence ona bir ulassaniz bu uzun tedarik süresi doğru mu öğrenmiş olurdunuz. Hatta kendisi Hadımköy yolu üzerindeki beylikduzu bitisindeki Mercedes bayisinden bir çok araca ki araçlar çok eski idi bir çok parcayi fabrikadan getirttiler. Bir denemek lazım sanki. Tekrar gecmis olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

6 ay parça mı beklenir ya. 

Yasal süre 30 gün değil miydi. 

İkame aracı mercedes vemeli. Elinde yoksa kiralayıp vermeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun başka bir konuda bahsetmiştiniz. SUV da alınsa, böyle tedbir alınmadıkça hasar kaçınılmaz. Ülkemizin gerçeği böyle. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Sani Gerşon yazdı:

Adam efsane.

@Furkan Avcı yardımcı olur o konuda bence.

Yarın bir sorayım Gudikcik e, bakalım yapabilecek bir şey var mı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Köksal Yılmaz yazdı:

"bunlar daha iyi günlerimiz"

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Geçmiş olsun başka bir konuda bahsetmiştiniz. SUV da alınsa, böyle tedbir alınmadıkça hasar kaçınılmaz. Ülkemizin gerçeği böyle. 

suv değil zaten bunlar, crossover. SUV deyince Tahoe SUV mesela.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Mercedes ikame verdi mi ?

ikame den yapılan açıklamaya göre... :D

Emin Önal yazdı:

Çıtır hasarlı buna denir 😂

Çatır hasarlı desek?

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Önder Özcan yazdı:

Arka cam için 25 gün bekleyen kekler var. Üzümlü.

gene iyi 25 gün :D ben 2 ay sis farı kapağı bekledim türkiye de hiç bir yerde yoktu :D:D:D pejo partner tepee nin yan sanayi si bile üretilmemiş

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahmut Yıldız

Bu yolu öyle bırakanı, açtığı çukuru az daha eşip gömeceksin, üzerinden yol geçmeye devam edecek. 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...