İçeriğe Yönlendir

Mercedes CLA Hasar ve Hukuk Savaşı

Cem Işık

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

kaç mt sürüklenmiş o öyle motorsuz

vw’nin motorsuz da gidebilme kabiliyeti işte :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Dün yetkili servisten mail ile aracın faturası gönderildi, 92.500 tl gibi Bir rakamla tamirat bitme aşamasına gelmiş. Başta çıkan 150 binlik faturadan gözüm korkmuştu, haftaya da teslim edeceğiz dediler bakalım neler yaşayacağız

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Köksal Yılmaz yazdı:

Parçalar bulunmuş mu üretilim mi gelmiş abi?

Üretilip gelmiş, 10 gün önce son parça ulaşmış ve toparlamışlar arabayı. Haftaya gidip göreceğim bakalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Cem Işık yazdı:

Üretilip gelmiş, 10 gün önce son parça ulaşmış ve toparlamışlar arabayı. Haftaya gidip göreceğim bakalım :)

Abi bu tarz kazalar da kaskoyu devreye sokup etliye sütlüye karışmadan olaydan sıyrılabilmek mümkün değil mi ? Yani kasko şirketinin avukatları belediyeden alamaz mı onarım bedelini ? 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Furkan Bakırel yazdı:

Abi bu tarz kazalar da kaskoyu devreye sokup etliye sütlüye karışmadan olaydan sıyrılabilmek mümkün değil mi ? Yani kasko şirketinin avukatları belediyeden alamaz mı onarım bedelini ? 

Kasko rücu etmiyor malesef, kasko bize , biz iskiye.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

ama mantıklı olanda bu değilmi lütfen yani? sonuçta çukur gelip arabaya girmedi araba gidip çukura girdi :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

ama mantıklı olanda bu değilmi lütfen yani? sonuçta çukur gelip arabaya girmedi araba gidip çukura girdi :D

Ama bir sor niye girdi? Aramızda balkonuna elektrik direği giren büyüklerimiz var (🥸), her şeye hazır olmak lazım Türkiye’de. 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hakkını arama demiyorum ki? önce öde sonra ara.

Cem Işık yazdı:

rücu ederim yani...

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

önce öde sonra ara.

Peki herkesin 92500TL'si olmak zorunda mı?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

hakkını arama demiyorum ki? önce öde sonra ara.

rücu ederim yani...

Sen edersin tabi, ben de ederim . Ama kasko etmiyor, sebebini de bilmiyorum:)

Sani Gerşon yazdı:

Kasko firmasının parası yoksa biz ölelim yahu. Yazar burda kasko firmasına hitaben yazmış sanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Cem Işık yazdı:

Buradan yanlış anlaşılma çıkıyor. Kasko her durumda senin zararını öder- ödüyor.

Ama 1- araca hasar kaydı çıkacak 2- sürücünün kasko sicili bozulacak.

Kaskoyu devreye sokmadan direk iskiden hasar ücreti alınabilse,1- hem kasko  sicili bozulmayacak (gelecek dönem aşırı yüksek ücret çıkmayacak), 2- hem de araç hasar kayıtsız, çıtır ( :crazy:) hasarlı olacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

o malesef bir muamma. 92500 tl si olmayanın, daha ucuz parçası olan bir araca binip tamiri de sanayide yan sanayi parçayala yapmasını bekliyordur o sistem kesin.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Önder Özcan yazdı:

Buradan yanlış anlaşılma çıkıyor. Kasko her durumda senin zararını öder- ödüyor.

Ama 1- araca hasar kaydı çıkacak 2- sürücünün kasko sicili bozulacak.

Kaskoyu devreye sokmadan direk iskiden hasar ücreti alınabilse,1- hem kasko  sicili bozulmayacak (gelecek dönem aşırı yüksek ücret çıkmayacak), 2- hem de araç hasar kayıtsız, çıtır ( :crazy:) hasarlı olacak.

Abi aslında mantıklı söylediğin, lakin cepte hazırda 92.500 tl yoksa mecbursun kaskoya. Hasar kaydı da cabası tabi. İski’yi bekleyelim tahsilat için dersen de araba en az 2 sene yatacak hoşaf halinde. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Cem Işık yazdı:

Abi aslında mantıklı söylediğin, lakin cepte hazırda 92.500 tl yoksa mecbursun kaskoya. Hasar kaydı da cabası tabi. İski’yi bekleyelim tahsilat için dersen de araba en az 2 sene yatacak hoşaf halinde. :)

Abey, tahsili yaptığın gün munzam zarar davasını aç derim. 2 sene önce olan trafik kazasında değer kaybı davası Mayıs ayında kesinleşti. Peşine Munzam zarar açtık bilirkişi 60 bin tl daha çıkarttı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Elime 2 sene önce bir dosya gelmişti. 2010 yılında Otogarda bir otobüs aşırı yağmurdan zarar görmüş. Taşkın olmuş yani. 

sigorta firması dava açmış. Ve kazandı.  10 sene sonra zarar bedelinin aradaki yıllarda enflasyon oranında artırarak bedeli belediyelerden tahsil etti. %50’iskiydi

ama enflasyonu her sene %10 belirlemişlerdi

Cem Işık yazdı:

ben anlamadım. İsteseniz iski ile hiç uğraşmasanız hasarı kasko tamamen ödemiyor mu? 

iskiye sizin dava açmanız tercih değil mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

2.5 maaş gibi bişey

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Çağlar Bayur yazdı:

2.5 maaş gibi bişey

emekli maaşını her yerde söyleme dedim sana

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Sönmez yazdı:

Brüt tek.

toplum henüz hazır değil diye şeettim yahu,

Fatih Keskin yazdı:

emekli maaşını her yerde söyleme dedim sana

iyi hatırlattın bak ya yaz geçti unutmuşum bankada tüh

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Lordlar kamarası yine toplanmış 😁

eminönünden beşiktaş a giderken marine motorlar ne yakar?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

2.5 maaş gibi bişey

Abi benim için sorun değil, benim için yarım maaş.

Ama herkesi düşünmek lazım.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...